Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Co vás štve na ostatních matkách?

95newmommy2020
18. zář 2020

Ahoj ženy, dnešek mě přinutil k zamyšlení. Plne si uvědomuji, ze se každá strašně hlavně o sebe a jiné aktivně neresime. Ale spis tak nějak, čeho jste třeba byly svědkem, co dělají jiné a trochu vás to zasáhlo/zaujalo.
Můj příběh. Ve středu jsem si tak šla kolem ZŠ. Maminka měla kočárek a dvě starší holcicky. A ona strašně vyjela z ničeho nic, začala křičet že je hnusna holka, že “teď sem si kvůli tobě rozbila roušku ty smrade malej” ta holcicka plakala (byla tak 4 leta) pak ji řekla ať vypadne do predu ze ji nechce vidět, že furt ječí. Pak ze si ji odnesou čerti.
Mě se chtělo normálně brecet. Ještě teď to mám v hlavě.
Co se tyče MCH dalších poznatků ve světě mateřství venku: tak třeba dnešek. Šly jsme s kamoskou a s jejím 16 měsíčním na hřiště. Taky tam byla skupina matek jejíž děti měly BF obuv. Kamosky chlapeček má nějaký normos boty. Já měla Ernesta na trávě no. :D Tak ty pohledy byly docela funny. Bylo v nich fakt něco odsuzujicicho. Taky jsem ho krmila na veřejnosti krabickovym mlickem s kaši.
Jinak mě osobně třeba štvou citové věci jako byl můj první příběh. Pak namysleny pohledy. :D Pak to, ze vždy nejradši bych se druzila třeba na tom hřišti, ale bohužel nevím jestli o to někdo stojí.
A co mě pobavilo, byla jaká si sonda a zjišťování dvou mami, co mají ostatní lidi za sedacky. To jsem Si tak čekala před billou a slyšela jsem ne. A abych to nenatahovala, tak většinu zhodnotily jako absolutní tragédii.
Zaver :D Rada bych si udělala průzkum do vašich duší, jestli když vidíte nějakou maminu jak něco děla se svým dítětem nebo čím ho krmí, jak s nim mluví, jak působí nevím, cokoliv. Tak jestli je něco co vás štve nebo třeba aspoň zasáhne, nebo nad čím si řeknete “bože to je kráva” 🤣

me_druhe_ja
18. zář 2020

Ty zakladas samý anketní diskuze koukám. 😀 počkej, tady se ti to zhada.🙈😃 Ale abych odpověděla: já nejsem ten typ jako většina, co mají šílenou potřebu řešit životy jiných a všechno, co dělají ony je správně a jinak je to špatně, což zasluhuje opovržení. Takovejch je plnej kůň.😃 Pokud vyloženě nevidím nějaký hnusný týrání dětí, nějaký odporný sprostý chování dospělých k dětem, tak je mi naprosto jedno, co si kdo dělá. Mám kamarádky, které jsou klasické eko bio kojici lesany a i ty, co nacpou dítěti po půl roce svíčkovou s knedlíkem a posadí do hopsatka. :D všechny jsou fajn matky a děti milujou. 🙂 Hlavně, když mě nikdo nepoucuje.😃

95newmommy2020
autor
18. zář 2020

@me_druhe_ja né na hádky to není, to je spis pro srandu. Pro nějaký zážitky, co máme. A co bychom třeba dělaly jinak. Já bych to rada věděla, protože prave na tom hřišti kolikrát přemýšlím, jestli mě třeba někdo zrovna teď nehodnotí. 😁 A nebo přemýšlím, co si tak můžou zrovna myslet ty ostatní.

kackakastanka
18. zář 2020

tak abych tě potěšila příspěvkem do diskuse, tak mne před týdnem dost vytáčela maminka cca dvouletého, možná o něco mladšího, chlapečka, který stál snad půl hodiny u branky u vstupu na dětské hřiště a neustále s nima mlátil tak, že to vždy prásklo, dělal to znovu a znovu, já ji vždy po čase sjela pohledem, jestli je jako v pořádku, že tam mlátí dítě dveřma, ale ona byla netknutá, nechala ho, vůbec to s ní nehlo... pro mne bezohlednost až pitomost..

loylii
18. zář 2020

@me_druhe_ja moje řec.... mě teda vadí ještě jiná věc a to je 1000 stejných fotek deti na sociálních sítích...od známých. Jinak ostatní cizi matky jsou mi sumak, jen někdy kroutim hlavou co vidim a rada i okomentuji😉 ze srandy. Jako když na konci října přišla pani bosa na hřiště a prcek sotva roční, taky na boso.

tinaprofi
18. zář 2020

Máš malý mimino, přijď za 5 let a řekni, žes na toho malyho smrada nikdy nebyla naštvaná 😂

bonavoxa
18. zář 2020

Naprosto nic. Maminky nejsou stejné, ani děti ne. Vadí mi předsudky, snaha mateřství nějak skatulkovat, limitovat...kolikrát i dehonestovat. Celospolečensky. Naopak, myslím, že všechny jsme tak trochu na jedné lodi... uvědomující s více či méně tu zodpovědnost. Radši se na tu maminku usmát a popřípadě nabídnout pomoc, pokud je k tomu situace. Další zbytecna diskuze.

95newmommy2020
autor
18. zář 2020

@tinaprofi Hehe 😂 Teď mám v hlavě myšlenky na respektující výchovu, ale uvidíme jestli nám to vydrží. 🤣

95newmommy2020
autor
18. zář 2020

@bonavoxa Zbytečná pro mě není, mě to třeba fakt zajímá. :D Matkou jsem chvíli a občas se nad něčím pozadtavim. Tak mě pak zajímá i pohled těch zkušenějších.

bonavoxa
18. zář 2020

Občas se mi stane, že někteří jedinci vyhodnotí situace tak, že s mateřstvím žena ztrácí vlastní osobnost a pulku mozku. Což není pravda...je to jen jiný level existence. Unavuje mě spíš, že je hodně lidí, kteří si naprosto neuvědomují, že maminky přemýšlí jinak...a dělají dokola pořád stejné věci, které jsou pro děti nebezpečné. Trochu empatie mi hodně v běžných situacích chybí.

cherie24
18. zář 2020

@95newmommy2020 co mě teda zasáhlo a stalo se to už před x lety, tak když jedna mamina seřvala asi 4 letého chlapečka u chlaďáku, že mu jogurt s hračkou nekoupí (byly to ty kostíci s křupkama tenkrát), že je to drahý jak sviňa a nemají na to peníze, tak ať si laskavě přestane vymýšlet kraviny, načež si u kasy koupila cigára a venku si hned zapálila. Mě ho bylo tak líto, že bych mu ten jogurt nejradši koupila sama a jeho matce dala přes držku. Cigáro si od huby neodtrhne, ale klukovi nekoupí jogurt ...
Jinak já po ostatních matkách asi taky moc nekoukám, na hřišti mám dost práce se svým dítětem 😁 ale je fakt, že ona se chce družit s jinými a jak je taková neposedná a ještě malá, ale velká oproti jiným a nemá rozum, tak se o ty děti chce postavit a shodí je nebo jim sahá na obličej a to si taky říkám co si o mě asi rodiče myslí. Jakože nenechávám jí terorizovat jiné děti, odtahnu ji a houknu, ale i tak na mě vždycky blbě koukají a jejich děti jen sedí, čučí, vůbec se nebrání a nechají se přeprat 😄😄

95newmommy2020
autor
18. zář 2020

@cherie24 😁 tak kdyby to těm dětem vadilo, by se ozvaly. Nás Ernest to same, chodíme na takový cvičení a jeho tam furt někdo obouchava, poplacava a je mu to je jedno, směje se. 😁
Hele a mSlis ze je okej, se začít s jinou maminou bavit ? Jakoze ahoj jak se mas ? Nebo NY to bylo takový blby. 😁 Já mám furt takový nutkání, ale stydím se.

bonavoxa
18. zář 2020

@95newmommy2020 To prostě dost vysvětluje. Mě je to třeba naprosto jedno...neberu si ani chválu, ani pohanu od lidí...indikátorem jsou pro mě děti.

jjasmina
18. zář 2020

Dřív jsem si říkala: teda matka jedna a nechá si to děcko v kočárku řvát. Dnes to vidím kolikrát jinak, mě tam malá řve třeba jen proto, že se chce prostě jen chovat a chovat ji zrovna nemůžu. A ruku na srdce, maminka od tří dětí na jedno řvala? Hele pokud je nevyspana , klidně nekolik dní za sebou, tak ji fakt docela chapu, to je člověk kolikrát fakt podrážděnej .. ono je to prostě fakt, kolikrát nevíme, co která maminka prožívá. Jinak teda mě třeba dostávají velký třeba 4letý děti v kočárku a ještě s dudlem, to si fakt řeknu, no to snad neee... Jinak já osobně, jak někdo i kojí ve 4 letech, tak to se mi zdá taky trochu víc ujeté..

anicka123kk
19. zář 2020

nejspíš za to dostanu asi bídu, ale podle mě proste není v pořádku vytáhnout prso kdekoliv se zrovna nacházím a dítě řve🤷🏻‍♀️ když to vidím tak si fakt klepou na čelo jakoze jestli jsou ty matky normální...a z toho i vyplývá ze mi je nepříjemné když vidím dítě které přijde k matce a proste si vezme kozu do ruk a začne pít, jak z flašky nebo jak to říct proste...sice první teprve čekám, ale to je vec ze které je mi fakt nevolno a kvůli tomu uvazuju ze nebudu kojit vůbec 😄🤷🏻‍♀️

klokanka31
19. zář 2020

@95newmommy2020 Mě štve jak se ty matky chovají k dětem. Jak jsem psala už kdysi v jiné diskuzi - byli jsme v ZOO, šla rodina. Šli ke stánku s občerstvením, maličká holčička sotva chodící se zastavila u stánku s kaktusy. Máma na ní řvala ať kouká jít, holčička ale ať se jde maminka podívat na kaktusy, no a ta nepříčetně řvala, chytla jí hrubě za ruku a táhla pryč, div ji tu ruku nevykloubila. Chudinka holčička celá uplakaná... Nebo jsem šla po městě, maličká holčička (2-3roky) si nesla v ručičkách lentilky. Spadly jí na zem a vysypaly se. Holčička začala plakat, a její máma, místo aby jí utěšila a koupila nové, tak jí namlátila a strašně na ni řvala. A takhle bych mohla pokračovat. Nechápu jak se můžou matky takhle chovat ke svými dítěti 😢

monca_24
19. zář 2020

@95newmommy2020 já jsem byla na hřišti s kámošky synem (2 a půl roku), měla jsem ho na hlídání. Pěkně si hrál se svými hračkami a děti mu je sebrali a on začal plakat a ty jejich matky na to koukali a nic neřekli svým dětem a povídali si se smíchem dal.. Vzala jsem malyho a i naše hračky a šli jsme pryč. Ty nenavistny pohledy na mě, to bylo něco.. 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

maargit
19. zář 2020

@95newmommy2020 Predne si myslim, ze se ty preference a pozorovani ostatnich meni s vekem ditete a poctem ratolesti. Kdyz mas maly.miminko, tak to v podstate neni jeste uplne o vychove a ty si muzes vysnivat, jak budes strasne tolerantni a jak ti to nikdy neujede. Ver, ze kazda umime vyjet na deti a pak nam to je treba i lito. A pak nas vidi nejaka maminka od miminka a zhodnoti to jako velky selhani😁 Takze bych timhle nepodporovala.frustraci matek, ze jim to uplne nevyslo... pockej si😁 Na tech hristich potkas vsechny druhy od lesany po ropaka, tak aby ses s nejakou maminkou mohla dat do reci, tak musis vlastne tolerovat jeji styl vychovy. Ono je totiz hrozne znat, kdyz s necim nesouhlasis😁 My matky si na mimiku nedavame moc pozor, ale casem se clovek zameri jen na sve deti, pac mu nic jineho nezbyva. A pak je to zrovna na tech hristich o nejaky toleranci. Vetsina maminek nechce mit doma nejakyho sigra, co mlati ostatni, takze v prvni rade na tom hristi kontrolujes vlastni dite, aby neublizovalo a az pak ty ostatni, jestli naopak neublizuji tomu tvymu. Kdyz je vsechno v pohode, tak je mi vlastne i uplnej sumak, jaka je maminka. Hlavne, ze deti si vzajemne nejdou po krku😁

95newmommy2020
autor
19. zář 2020

@jjasmina To jo, taky fakt, hlavně 4 lety v kočárku. To si skoro říkám, co je to madel, ze se tam vleze. Do naseho se už pomalu nevleze teď 😂

95newmommy2020
autor
19. zář 2020

@anicka123kk To vadi hodně lidem to je pravda. 😁

95newmommy2020
autor
19. zář 2020

@klokanka31 Tak tomu rozumím, tohle mě taky vždy citove zasáhne. Jako jo jak už tu někdo psal, ta žena toho muže mít hodně. Mohla bouchnut, ale zrovna tyhle “jedy” zanechávají následky. A myslím, ze pro to dítě je i horší, když to je ještě takhle na veřejnosti.

95newmommy2020
autor
19. zář 2020

@monca_24 Tak nad tímhle jsem taky premyslela, ze co bude až něco takového nastane, jak se zachovat. 🤔 zatím si říkám, ze pokud je to sranda pro všechny děti, nic se neděje, jakmile to pro nělteré dítě sranda být přestane je čas to řešit.

95newmommy2020
autor
19. zář 2020

@maargit Hehe Lesany :D To sedí, já vím s miminem je to někdy i nuda, zvlášť když je ještě takový, ze leží v kočárku a nic. Jinak s tou toleranci to mas asi pravdu, ale byl by docela zajímavý vztah kdyby spolu chodily ven s detma matka - “zdravá výživa je vše” a matka “hele támhle maj Langoše” Podle mě by se obě něčemu naučily, mohlo by to být zajímavé. Nebo i jiné protikldné skupiny. Já mám třeba mezi kamarádkami dvě učitelky, a hrozne moc mi to dává. Pak na plavání vidím jen takové ty ukázkové matky, většinou jsou všechny minimálně o 10 let starší než já. A tam občas mám pocit i odsuzujících pohledu, když nekojim, když dam kupovanou kapsicku. Tam to bylo hodně cítit, jinak jinde moc ne. Ještě nás ceka nějaký cvičení s detma, tak to se taky těším, jakou skupinu lidi tam potkám.
Ještě jsem tedy nikdy neviděla nějaký evidentně sociální případ, jako jsou občas ve výměně nebo v malých laskach. Možná tak působím já, občas jedu vrátit s kočárkem lahvace. A taky občas i nějaký koupím. 😂

jjasmina
19. zář 2020

@95newmommy2020 haha já sice nepiju, ale obcas mojemu zajdu pro pivko a cigara, pak se vrátím a rikam mijemu, to jsem zase byla za matku roku

anis87
19. zář 2020

Naprosto se ztotoznuju s @bonavoxa, moc hezky napsano👍 Me se celkove zda, ze zde na Koni pribyva vic a vic prispevku stylu “Dnes jsem videla jednu maminku, jak...”, i nedavno tu probehla diskuse na tema “Jak moc skacete kolem deti na detskem hristi”. Mam pocit, ze zakladatelky vzdy ocekavaji pochvalu, jak ony to delaji skvele. Pritom me v porodnici manual na dite nedali. Takze vychovavame s muzem metodou pokus-omyl a nekdy si zpetne uvedomim, ze nektere me vychovny metody ci chovani vuci male nebylo treba nejoptimalnejsi. Ale vsechny vychovavame podle naseho nejlepsiho vedomi a svedomi a snazime se chybovat co nejmene. A navic, kdo muze soudit, co treba ta maminka “smrada s rouskou” proziva? Ano, muze to byt jeji bezne chovani, ale taky ji muze neco trapit. Lezim na rizikovce s hrozicim potratem v 18.tt a 3 dny zpet, kdy mi lekar oznamil, ze to neni dobre a mozna prijdeme o dalsi detatko, jsem doma na prvorozenou dost nehezky vyjela, rekla ji tez smrade a placka ji po zadku. Jen proto, ze na prvni dobrou neposlechla. Proste mi v tom silenem strachu a stresu totalne ruplo a emoce pottebovaly ven. Hned jsem ji objala a bulely jsme spolu, ale proste v tu chvili to schytala ona... takze by bylo fajn mit trochu tolerance a nesoudit zivoty jinych...
Soustredme se na sve vlastni zivote, venujme se nasim detem a ostatnim maminam misto hodnoceni jak ja to delam dobre, radeji nabidneme vlidne slovo, popripade radu... 😉

llluckaaa
19. zář 2020

Tohle je jedna z takových diskuzí, které si koledují o to, aby se tu různé "druhy" matek pěkně zhádaly ☹ Kolikrát člověk neví, co předchází těm situací, takže je těžké to celé zhodnotit a člověk by neměl soudit příliš rychle. Je mi jasné, že kolikrát taky vypadám venku jako "matka roku" a za rohem mě někdo zdrbne, jak jsem moc přísná, příliš nezodpovědná, málo se dětem věnuju, mají špatné boty, jídlo, pití, oblečení, chování... 😀 Ale že nejsi anonym, tak ti odpovím, co štve nejvíc mě 😉
1. Když matky na dítě sprosté a nadávajímu, jakkoliv - třeba takové "ty jsi ostuda, ty ses pokecal", "ty seš kráva", "táhni už do prd..." atd.
2. Když vidím na křižovatce auto, kde jsou malé děti bez sedaček a nepřipoutané, různě přelézají zapředu dozadu
3. Když má některá matka pocit, že její názor je ten nejsprávnější, ostatní odsuzuje a má potřebu je řešit. Ámen.

maargit
19. zář 2020

@95newmommy2020 Ja treba zrovna tyhle protipoly v okoli mam. A vychazeji spolu. Ale myslim si, ze je to hodne o tom, ze ta mama musi mit ty ostatni nazory u zadku. A taky tim, ze se holky kamaradi uz dlouho. Ale materstvi proveri pratelstvi. Jinak si myslim, ze protichudne tabory se od sebe vzajemne moc neuci, tam to presvedceni z neceho vychazi, vetsinou z nejakyho nastaveni.

pavlinar
19. zář 2020

Pred par lety jsem videla zenskou, co za ruku vedla, az tahla dite, a spilala mu, ze jde pomalu, at pohne, ze jdou pozde. Rikala i neco sprostyho. Decku bylo neco pres rok, takovy ten zacinajici chodec.
Vadi mi, kdyz dite druhym ublizuje, bere veci, a matka kouka a nezasahne.
Jedna znama krmi dite od rana do vecera sladkostmi. Kdyz se potkame, dava to i memu diteti a ono to samo chce. Potkame se jednou za cas, tak to zkousnu. Denne bych to nesnesla.

Na hristi zkus natuknout.. a uvidis. Uz podle pozdravu jde nekdy poznat, kdo se chce bavit. Pres deti se seznamuje velice snadno 😉

pavlinar
19. zář 2020

Jo a jako bezdetna jsem se pohorsovala, kdyz se male deti ladovaly hranolkama. No nic, to me davno preslo 😄

llluckaaa
19. zář 2020

@pavlinar Tak ty hranolky jsou dost výstižný 😀

drep
19. zář 2020

@anis87 a já bych ještě dodala, že tohle odsouzení nejlíp umí matky kojenců, co s dítětem ještě nic nezažily, ale nejlíp vědí, jak je ta matka blbá a málo respektující. Když někde vidím “zlobící” dítě, tak rovným dílem mámu lituju a rovným dílem jsem ráda, že to nejsem já, komu dítě dělá “ostudu”. Uvozovky proto, že zlobení a ostuda nemusí být zlobení a ostuda, ale jen tisíceré opakování téže situace, na kterou už někdo nemá nervy.
Jsem asociál, ostatní jsou fuk, akorát mi Vadí takoví ti zjevní sígři, kteří na hřišti terorizují ostatní děti za hrdého pohledu maminky.