Alimenty, kolik kdo platí?

janiiiiiiiii
6. srp 2017

Ahoj, prosím pěkně,rozvedení, rozejití rodiče, bylo by možné mi nastínit, jak řěšíte fin. stránku? Kolik je plat rodiče, který s dífětem nežije a kolik dává tomu druhému na dítě? Dává mu občas i něco mimo toto? Třeba na nějaké větší výdaje, třeba autosedačka?

zelenaesmolda
8. srp 2018

@denisa3101 no to se ale jeho soucasna plete,je to jeho zakonna povinnost

popelka1984
8. srp 2018

S bývalým jsme zatím u soudu nebyli a zatím to neplánujem, oficiálně tedy nejsem matka samož. . Ještě pře necelým rokem mi dával většinou 2500, vyjímečně 3000 a jeho plat v tu dobu byl cca 20 tisíc. Nyní dělá v Německu a má dvojnásobný plat tudíž dává dvojnásobné peníze,což zní logicky takže co do financí si nestěžuji. Ovšem klidně bych brala míň kdyby se víc zajímal.

zelenaesmolda
8. srp 2018

@popelka1984 zjisti si,kolik by mel platit protoze je mozne,ze mas narok na vic

zuzik24
8. srp 2018

Můj bývalý bral okolo 27tisíc a na děti - nyní 9 a skoro 6 - přispívá 7 000kč dohromady. Když je potřeba zaplatit např. školu v přírodě nebo lyžák, tak se vždy dělíme napůl. Někdy se zeptá, co děti zrovna potřebují a koupí jim třeba nějaké oblečení nebo i boty, ale není to pravidlem.

popelka1984
8. srp 2018

@zelenaesmolda víš co já pracuji a k tomu mi těch 5000 stačí, k soudu nechci jít ze dvou důvodu a to že pokud platí a nějak se domluvíme tak mi tahle dohoda mezi náma stačí a zároveň mám obavy že soud by mu mohl určit menší platby, i když má padesát tisíc tak ale platí na jedno dítě

zak1991
9. srp 2018

Teda... Já ziram, jaké tu máte částky. Když se mojí rodiče rozvedli (bylo mi 17), tatínek platil 5000 Kč na šest dětí (17, 15, 13, 9, 4 a 1rok staré). Měl tehdy kolem dvaceti pěti tisíc čistého, možná víc. Teď bere ke třiceti pěti a alimenty jsou pořád stejné, jen na tři děti (18, 14, 11). Občas koupí něco navíc, ale nic velkého, hlavně nekvalitní blbiny. A to nadává, jak moc musí platit.

nat
9. srp 2018

@janiiiiiiiii pokud otci na diteti opravdu zalezi,tak prispeje i neco navic.Ale vetsinou ,je to trest pro matku ditete ze nejsou spolu tak neprispeji.Moje sestra je sama se synem ,alimenty stanovene na 2 tis. A otec plati jednou 50 kc jednou 100 kc.Ma osobni bankrot a proste mu nic nezbyva na alimenty.Zvyseni sestra provedla ted maly jde do skoly zvedly ji je ale stejna situace nema nic navic tajze zvyseni k nicemu.

zelenaesmolda
9. srp 2018

@popelka1984 tak nejde o to,jestli ti to staci nebo ne,muzes ten prebytek ukladat,nemusis jit hned k soudu,jenom bych si zjistila jake zakony jsou na alimenty v nemecku protoze dejme tomu,ze by ti mel platit o 100e mesicne vic podle zakona,proc se tomu vyhnout?kazda koruna se hodi 🙂

klpoiu
9. srp 2018

@nat Pokud ma osobni bankrot tedy insolvenci tak ma a musi mit pravidelny prijem a vyzivne je NESNIZITELNY VYDAJ a plati se jako prvni. Vysi vyzivneho ma stanovenou soudne takze jeho ins.zpravce musi vyzivne platit v plne vysi. Nesmi ho snizovat. Snizuji se jine castky ktere plati. Dite ma narok na plne vyzivne stanovene soudem. Takze tohle bych okamzite resila a nechala si vyplatit i to dluzne!

78marcela
9. srp 2018

Já mám na dvě děti 3 a 1 rok 4000,-. Je to po dohodě mezi námi, respektive on si to tak určil sam, jeho čistý příjem neznám.

zelenaesmolda
9. srp 2018

@78marcela to je dost malo,znam cloveka co plati vic na jedno dite

78marcela
9. srp 2018

@zelenaesmolda vím. Ale já chodím do práce, uzivim nas, dětem nic nechybí.

nat
9. srp 2018

@klpoiu bohuzel je to tak.Sestra se snazi jiz 2 roky vse dostat zpet a zadna reakce .Ins.spravce se s ni odmita bavit a rekl ji ze at to vydrzi ze letos mu bankrot konci

zelenaesmolda
9. srp 2018

@78marcela vsak ja netvrdim opak,jenom si rikam proc by mel pripadne platit min nez musi ze zakona.nejde o to,ze je uzivis,jsou to penize pro deti a do budoucna se jim budou sakra hodit.i kdyby to byla tisicovka mesicne navic tak za ty roky se to nasbira...

etinka
9. srp 2018

Holky,malý dotaz....kolik si myslíte,že je adekvátní částka na dvě 13leté děti.Otec vydělává orientačně mezi 25 a 30tisíci hrubého a v dalším vztahu má jedno své předškolní dítě.Děkuji.

etinka
9. srp 2018

A zapomněla jsem napsat,že kromě směšných alimentů nepřispívá dětem naprosto ani Kč,léta jim nedal ani na Vánoce nic....

78marcela
9. srp 2018

@zelenaesmolda mezi námi je to trošku jinak.

zelenaesmolda
9. srp 2018

@78marcela oukej,hlavne ze vam to vyhovuje 🙂

dominikaromanova
9. srp 2018

@nat výživné je přednostní pohledavka, která se hradí hned po odměně IS, jestli IS nehradi výživné nebo jen část, znamená to, ze na účet IS nechodí dostatečně množství peněz, nejsou vypláceni ani věřitele.

@klpoiu, nesnizitelny výdaj? To je prosím co za termín? A rozhodne se výživné neplatí jako první, jako první se platí vždy odměna a služba odměna IS.

dominikaromanova
9. srp 2018

Tak mně manžel třeba neplatí nic, všechny výdaje za děti platíme napůl.

andelka
9. srp 2018

@etinka podle kalkulačky mi vyšlo kolem 4 tis na každé.

etinka
9. srp 2018

@andelka,děkuji.Týká se to známé,ale myslím si,že tahle částka je jen sen....

klpoiu
9. srp 2018

@nat Bez prijmu by mu insolvenci nepovolili. A urcite nema prijem pouze na vyplatu pro zpravce. Pokud chce zjistit kolik vyplaci a jaky ma prijem,staci si ho najit na Justice.cz Staci k tomu znat rc ci ico. Vse je veřejné a hned uvidi kde je chyba. Rozhodne neni zpravne ze vyzivne nehradi i pres insolvenci. Vyzivne se ma uhradit v plne vysi a az po te co zbyde se rozdeluje mezi ostatni veritele. A pochybuju ze ma plat jen 1500.

andelka
9. srp 2018

@etinka nemyslím. Já měla před 4 lety z 24tis výživné na dvě skolkove děti 6000 celkem. My jsme se tak tedy dohodli,ale soudkyně řekla že je to adekvátní.
Zvlášť pokud nepřispívá ničím navíc a s dalším dítětem žije s matkou ve společné domácnosti,a taky jde o 2 stupeň,za pár let SŠ a děti jsou stejně staré,nemohly a nemůžou po sobě dědit..ať to pořádně podloží a dá návrh na zvýšení. Jestli má o hodně míň,tak je dost reálné že se to zvedne.

etinka
9. srp 2018

@andelka,na obě děti kamarádka nemá už celé roky od rozvodu dohromady ani ty 4000🙁😞😔.Teď konečně se to snad už pohne,už dávno to měla mít zvýšené.....nepřidá jim vůbec nic,nepošle ani na ty Vánoce o blbou pětistovku víc,prostě nic,nezájem......
Jen sonduji,kolik by tak bylo asi reálné....

garalela
9. srp 2018

@morningstar myslim ze se to moc nezohlednujd protoze nova partnerka aktualniho partnera nepozene nikam soudne. Z vlastni zkusenosti muzu rict, ze kdyz je chlap slusnej a nedela prasarny ve stylu co tu obcas zeny pisi, tak kdyz se dostane chlap do srabu, ze treba zamestnavatel nevyplatil mzdu, tak jsou na tom ex deti vzdycky lepe, protoze z ex strany jsou castky dane bez ohledu na aktualni situaci, nova rodina neni nijak chranena nejakym nastrojem

andelka
9. srp 2018

@etinka 2-3tis se běžně dává na kojence. Měla to mít zvýšené dávno,ale vím že někdy se to táhne.
Já měla 2,5 na sebe jako SŠ a VŠ,ale to už je 10-15let zpátky,a otci se těžko prokazoval příjem ( pracoval dlouho v zahraničí a ještě jsme tehdy nebyli v EU)

blahova_andrea
9. srp 2018

@nat výživné je přece všude přednostní pohledávka, to nejde, že na to mu nezbude :-/

maok
11. lis 2018

Mne dava otec dcery 3.5r mesicne 3tis. Plat ma okolo 25tis cistehom nic navic nedava a nekupuje. Dcera nos bryle a neprida ani na nove obroucky..

jancaand
11. lis 2018

Biol. otec má platit na 4 letého syna 2500 Kč měsíčně. Platí sporadicky cca 1x za 4 měsíce a někdy je to jen pár stovek. Jde to 2 roky exekučně (pracuje na černo, má 31 tis. měsíčně čistého), trestní oznámení jsem dávala před rokem a stále nic.. Tyhle lidi jsou nepostižitelní. Bokem synovi koupí občas čokoládu nebo malé autíčko, navíc nic nepřispívá.