Budu mít nárok na mateřskou? Měsíc jsem byla na dohodě

indien
16. dub 2014

Mám dotaz...V únoru 2012 jsem nastoupila do práce a byla v ní do 5.12.2013. Hned další den jsem nastoupila do nové práce, ale prozatím na dohodu o pracovní činnosti, která trvala 1 měsíc. Od 1,1,2014 jsem nastopila do práce, ve které pracuji doposud. Termín porodu mám v prosinci. Mám nárok na mateřskou i když jeden měsíc jsem byla na dohodě? ( z níž se zaplatilo sociální i zdravotní pojištění) Omlouvám se, ale nejsem si jistá. Děkuji za informace.

nolies
17. dub 2014

@kacased Není zač. 🙂

kacased
17. dub 2014

@nolies ale jo. Ja s materskou uz nepocitala. Takhle mam jeste nadeji. Kdysi jsem totiz cetla ze musim odpracovat 270 dni.

nolies
17. dub 2014

@kacased Pokud budeš mít tu smlouvu, tak nárok máš. Vlezeš se do těch 270 dní tak tak. Vezmi si kalendář spočítej si 270 dní od nástupu do práce do nástupu na MD (rozmezí je 8-6 týdnů před TP). Možná budeš muset třeba na MD až 7 týdnů před TP, aby ses vlezla do těch 270 dní. Ale to se dá vyřešit tou neschopenkou. To není, že musíš odpracovat 270 dní, ale že musíš být 270 dní nemocensky pojištěna a to bys v případě neschopenky pořád byla.

nolies
17. dub 2014

@nolies Pokud bys dostala smlouvu na neurčito, tak tam už není vůbec co řešit 🙂

xpila
17. dub 2014

@indien To je jedno, že to neví. Ta výpověď by prostě byla neplatná bez ohledu na to, jestli to ví nebo ne.

nolies
17. dub 2014

@kacased Pokud bys dostala smlouvu na neurčito, tak tam už není vůbec co řešit 🙂

nolies
17. dub 2014

@kacased Tak jsem to teď spočítala a asi to těch 270 dní nebude ☹ ☹ Ale kdybys dostala sml. na neučito, nárok máš. Škoda, jsem to měla hned spočítat.

kacased
17. dub 2014

@nolies spocitam. Dekuji

nolies
17. dub 2014

@kacased Nebo na MSSZ ti to řeknou úplně přesně. (sociálka) 🙂 Taky se můžu mýlit ☹

kacased
17. dub 2014

@nolies 210 mam v cervnu. Tak mam smolika. Ale co,mimi jsme nechteli kvuli materske.

nolies
17. dub 2014

@kacased Přesně tak 🙂 Mimi je pro radost.

indien
autor
2. kvě 2014

dneska jsem měla v práci kontrolu a jelikož nejsou tržby tak mě zastrašili, že buď se obchod zavře nebo změní personál...já mám po zkušebce....teď právě nevím, zda můžou a nemůžou mě vyhodit a z nemocenské nejsou žádné peníze skoro, ale co už...nic by mě nezbylo...2 roky mám zaplacené pojištění,ale mám dotaz, protože půl roku jsem byla na 40 h úvazek, rok kvůli vysoké školy na 20 h úvazek a teď jsem 5 měsíců zase na 40 h..tak nevím, zda to nevadí, když jsem byla i na polovičním úvazku...Kdybych teď šla na nemocenskou tu by mě počítali 60 procent, co jsem si skutečně odpracovala nebo základ, který mám ve smlouvě...díky za chaoticky popis, ale jsem naštvana.-d

ninive211
2. kvě 2014

@indien Je jedno, na kolik hodin jsi pracovala, důležité je, že se ti z toho odvádělo sociální (nemocenské) pojištění- zda to nebylo jen na DPP. PN se ti bude počítat ze skutečného výdělku, tedy z toho, co je součet hrubých mezd na tvých výplatnicích 12 měsíců zpětně.

indien
autor
2. kvě 2014

@ninive211 ten prumer se bude pocitat z vyplatnic od nynejsiho a predchoziho zamestnavatele?

j.a.n.i
2. kvě 2014

@indien Ne, pouze od aktuálního.

indien
autor
2. kvě 2014

@j.a.n.i dekuji...takze z posledních pěti

pt1981
2. kvě 2014

Ahoj holky, prosím o radu. Byla jsem zaměstnaná od 2006 do konce roku 2013. Pak mi byla smlouva ukončena. Teď jsem od 7.1. 14 na PN, v ochranné lhůtě. Mudr mi udělá termín tak, že se vejdu do 180 dnů k nástupu na MD. A teď, čemu nerozumím: Když jsem byla zaměstnaná, ale měla jsem neschopenku, vadí to? Nebo jde jen o to, mít někde smlouvu? Je to počítáno včetně té nemoci? Děkuji moc!

kacased
22. kvě 2014

@nolies tak to vypadá že nárok mít budu 🙂)) počítá se do toho červen 2012 a do půlky září jsem sice pobírala rodičák, ale byla jsem stále zaměstnaná na smlouvu, takže by to mohlo vyjít. 😉

kacased
22. kvě 2014

@pt1981 hlavně, že trvala pracovní smlouva. Myslím si já. Ta nemocenská vadí při výše výpočtu, ale na MD by jsi měla mít nárok.

zuhra
22. kvě 2014

holky, zkuste si kdyztak zavolat na socialku (CSSZ - tam by meli vedet presne). nebo treba: http://www.finance.cz/duchody-a-davky/socialni-...

zuhra
22. kvě 2014

jinak taky si myslim, ze nemocneska je fuk, dulezite je, ze pracujes a odvadeji socialni a zdravotni

pt1981
22. kvě 2014

děkuju, holky!
@kacased
@zuhra