Navýšení RP. Komu ještě nepřišel dopis s navýšením?

alikscha
4. led 2020

Dobrý den, nechci stresovat, jen se chci zeptat, zda je tu někdo, kdo má nárok na navýšení a ještě mu nepřišel dopis? Poslední dávku výplaty mám v únoru, vše mám propočítané na korunu přesně a tedy vím, že podmínky splňuji. Všichni v okolí dopis již mají. Kontaktovala jsem emailem úřad práce a místo, aby se mi vyjádřili k dopisu, tak mi jen zkopírovali pravidla pro nárok, ale ty už vím.

katjja123
4. led 2020

A na co ten dopis potřebuješ, když víš, že mám na zvýšení nárok? Ten dopis je jen informační sdělení.

alikscha
autor
4. led 2020

@katjja123 ja to beru tak, že ten dopis potvrzuje nárok a já teď nevím, jestli s tím počítat. Co není na papíře jako by nebylo...

bambuca2
4. led 2020

@alikscha ahoj, já mám rodičák nastavený do února a taky mi zatím nic nepřišlo. Taky už z toho začínám být nervózní...

dareenn
4. led 2020

Taky mám nárok a zatím mi nepřišel, všem známým už v okolí ano 🤷🏻‍♀️
Já ho potřebuju protože si nepamatuju manželův DVZ, ale už jsem se rozhodla že čekat nebudu a v pondělí zajedu na pracák 😏 ikdyž jsem nemocná a chtěla to řešit jen poštou...

alikscha
autor
4. led 2020

@dareenn no přesně tak. Asi taky budu muset na úřad. Chtěla jsem se tomu vyhnout, vše jsem zařizovala už v loňském roce, ale vůbec mi nepřisel dopis o změně a teď ani dopis o navýšení. Adresu správnou mají, tak teď nevím, na čem jsem. Syn má autismus, čekám na školku s asistencí a byla bych bez peněz. 🤷‍♀️

alikscha
autor
4. led 2020

@bambuca2 ještě mě napadlo, jestli to nedělají chronologicky a neobeslaly nejdříve ty od nejnižší vyčerpané částky.

kuttu
4. led 2020

@alikscha Ja mám vyčerpáno 99 tis.a dopis mi prisel ve čtvrtek

alikscha
autor
4. led 2020

@kuttu já 206 tis, takže možná to opravdu dojde o něco později.

lida9
4. led 2020

zkontrolujte si datovku pokud mate

alikscha
autor
4. led 2020

@lida9 nemám.

misicka1988
4. led 2020

@alikscha Moje sestra má už vyčerpáno skoro jako já ( cca 200 t.), a přišel ji dopis před 4 dny. Mě ještě nic. Jsme u stejného úřadu. Spíš si myslím že je toho prostě hodně, tak to posílají ve vlnách. Očekávám že dopis dorazí v nejbližších dnech, nestresuji se tím.

pavlinar
4. led 2020

Taky neprisel. Dik za info, ze i jinym jeste ne..

cuuza
4. led 2020

Přišel včera, při kvalitách české pošty bych se nedivila, kdyby nepřišel vůbec....

pavlatkos
4. led 2020

@alikscha pokud chceš navýšit měsíční částku, tak si můžeš zažádat už nyní i bez dopisu. Já žádala už v prosinci po schválení zákona 😉. Mateřskou jsem totiž měla už nastavenou do 4 let. Pokud chceš nechat stejnou částku, tak se ti jen prodlouží doba poskytování příspěvku max automaticky do 4 let věku dítěte.

vanea
4. led 2020

Přišel včera🙂 a namísto ze Zlína z Budějic, podle mě dělají co můžou, jen to není všecko hned. I tak je to celkem fofr🙂

gruyerre
4. led 2020

Nevím jak Česká pošta u vás, ale u nás, když pošťačka nemá čas nebo náladu, dopis prostě nedorazí...

dareenn
4. led 2020

@gruyerre joo u nás je to taky dost o náladě a sympatiích...🤦🏻‍♀️ a taky jestli už má pošťačka svou ranní hladinku nebo je ještě až moc střízlivá 🤷🏻‍♀️

lucie01
4. led 2020

Mě teda papír už došel a už mám RP i navýšený. Pokud chcete navýšit, tak tam můžete zajít i bez papíru, po mě ten papír ani paní úřednice nechtěla, vše mají v PC. Jen jsem ji dala občanku, vypsala žádost a bylo hotovo.

rickym
4. led 2020

Já měla mít poslední dávku taky v únoru. Dopis jsem ve čtvrtek ještě nemela, tak jsem si na ÚP zavolala. Paní se podívala do systému a peníze tam už viděla, i do kdy mi peníze ve stávající výši budou chodit.

becicka
4. led 2020

Na začátku dopisu je psáno "Individuální informativní sdělení", takže má jen informativní charakter co a jak, k ničemu ho prakticky nepotřebuješ. Navýšit můžeš i bez něho.👍

alikscha
autor
6. led 2020

@rickym takže stačil telefon pro ověření?

rickym
6. led 2020

@alikscha ano, řekla mi, že tam těch 80tis navíc je a i do kdy mi to při stávající splatce budou posílat.

wendie
24. led 2020

Obnovuji diskuzi, opravdu všichni už máte dopis z úřadu práce? Ten můj se asi ztratil...

eithelwing
24. led 2020

@wendie Mně přišel ještě v prosinci. 🙂 Ale řekla bych, že na úřad můžete i bez dopisu, teď tam aspoň už nebudou tak velké fronty. Navíc u nás jsou všechny pracovnice velmi ochotné a rychlé, za pět minut jsem byla venku.

tensorflow
24. led 2020

@wendie Taky jsem ho nedostala.

nat
24. led 2020

@alikscha jestli mohu poradit dojdete si na UP a opravdu bych neotalela ,moje teta vyřizuje RP a říkala že se jim stalo že to někomu nedošlo i když oni posílaly ale jde to obyč a hlavně aby Vám pak stihly vyřídit .U nás berou změny a zadosti do 27 vzdy v měsíci aby stihly zpracovat 🙂

wendie
25. led 2020

@nat děkuji. Já nutně měnit výši nemusím, zajdu tam klidně až v únoru, jen jsem si nebyla jistá, jestli je dopis důležitý. Jinak bohužel bydlím na severu, kde je skladba lidí hodně namíchaná a u nás na UP je hodně plno a vzhledem ke snížené inteligenci některých z nich není problém si tam odcekat pěknou dobu ☹

nat
25. led 2020

@wendie jasne to chapu :-/ Jen aby jste pak neprisla o penizky ja jsem teda necetla vas prispevek odpovidala jsem zakladatelce diskuse ale pokud nepechate tak v pohode 🙂Jinak nemusite na urad ale muzete udelat zmenu i online 🙂

wendie
25. led 2020

@nat mám skoro dvouletého syna, a teď mám nastavený příspěvek do srpna ve výši 5700,- (chodím na dva dny do práce, takže napřed jsem čerpala rychleji a pak s nástupem do práce zpomalila). Takže předpokládám, že nárok mám a o příspěvek neprijdu. Moc vám děkuji za informaci.

nat
25. led 2020

@wendie to urcite neprijdete 🙂 neni zac 🙂