Přechod z mateřské na rodičovskou, co a jak zařídit?

hanivasi
3. zář 2014

ahoj, chtěla jsem se zeptat, co vše a jak zařizuji já při přechodu z mateřské na rodičovskou. Co mám kde vyplnit, zažádat, kam to mám odevzdat, a taky do kdy to vyřídit, atd. Jsem zaměstnaná, mateřská mi končí koncem října.

lucyanek
14. zář 2014

Jo to by mě fakt nenapadlo to řešit v čas. To je rada jak noha. Mě šlo o ty lhůty které tam jsou. No nic radši.

arrowka
14. zář 2014

@lucyanek Nechápu proč se rozčiluješ, odpověděla jsem ti úplně normálně na to, co ses ptala. Tak ses neměla na nic ptát a zavolat na ten pracák rovnou.

arrowka
14. zář 2014

@kuratkol To je fakt, já zařídila vše poštou, nikam jsem nechodila.

j.a.n.i
14. zář 2014

@apacheee Cca 16700,-

j.a.n.i
14. zář 2014

@lucyanek Jen tak mimochodem @arrowka ti odpověděla správně...

apacheee
AMBASADORKA
14. zář 2014

@j.a.n.i Děkuji a je to v hrubém nebo v čistém?

j.a.n.i
14. zář 2014

@apacheee V hrubém.

ily87
3. lis 2014

Ahoj holky. Mám na vás dotaz. Teď v polovině měsíce přecházím z PPM na RD. Vím, že mi přijde za první polovinu ještě PPM a dorovnání rodičáku do výše zvolené částky rodičovského příspěvku ( za PPM mi přijde 3619,- a rodičovský příspěvek jsem si zvolila 9800,- čili mi přijde 6181,-). Za tři měsíce si ho snížím , chci aby mi to pak vyšlo do 3let dítěte. Můj dotaz zní : Mám pak odečíst z té částky 220 000,- 3x9800 nebo 1x6181 a 2x 9800??? 😕 Doufám, že mě pochopíte, nevím jak to jinak napsat 😅 😅 😅 Děkuji za odpovědi 🙂

j.a.n.i
3. lis 2014

@ily87 Logicky 1x6181 a 2x 9800 když ti to přijde, ne?

ily87
4. lis 2014

@j.a.n.i no já si to myslela taky 🙂 ale v tomhle státě není nic logicky tak proto se raději ptám...a děkuji za odpověď 🙂

sedmiteckas
12. lis 2014

@j.a.n.i Pod sociálku zahrnou kolikrát lidi všechno. Prostě, musím na sociálku :D

michell28
15. čer 2015

@lucyanek přesně tak. Zavolat na HR do práce, pak zavolat na sociálku a vše rychle a ochotně poradí 😀 hup do toho půl je hotovo. Tady člověk možná pár smysluplných bodíků shledá, ale nic co by mělo hlavu a patu.... 🙂

terezap5
13. srp 2015

Ahojky. Snad mi tu někdo poradí. Nastoupila jsem na mateřskou 3.3.2015, syn se narodil 23.4.2015. Mateřská mi končí 15 září? A když chci být se synem doma do jeho tří let, jakou částku mám do papírů vyplnit aby mi to vyšlo? ☹ Děkuji

masamia
30. pro 2015

ahoj chci se zeptat svagrova byla na materskou dovolenu odjela na ukrajinu a tam predcastne se jim narodilo detatko ma narok uz na rodicovskou nebo uz ne esli porod nebyl tady v cz dekuju

kaviik
9. bře 2016

Dobrý den, zajímalo by mě kdybych chtěl já (otec) nastoupit na mateřskou dovolenou co k tomu potřebuji a zda manželka může být doma. A potom mě zajímá zda se dá aby manželka přestoupila na rodičovský příspěvek. nevím jestli to lze. (A zda můžu chodit normálně do práce po dobu co bych byl na mateřské dovolené.) pře jenom mám větší plat tak po tu dobu co jse to počita z průměrného platu by jsme měly víc peněz. Děkuji Kavalír 🙂

margot_ka
12. črc 2016

@kaviik muz nemuze nastoupit na materskou. Jednoduse proto,ze neni matka 😉 muze nastoupit jen na rodicak.na materdkou ma narok jen zena,ktera ma odpracovano 270 dni a porodi dite 😉

j.a.n.i
13. črc 2016

@margot_ka To ale není pravda, i může může pobírat peněžitou pomoc v mateřství (lidově mateřskou), stačí když s příslušnou matkou sepíše papír, že o dítě bude pečovat on. Jediné omezení je, že může nastoupit nejdříve po matky šestinedělí...

margot_ka
13. črc 2016

@j.a.n.i tak vzhledem k dotazu, ktery polozil opravdu nemuze 😉

j.a.n.i
13. črc 2016

@margot_ka Proc by nemohl?