Rodičovský příspěvek - jak dostávat 11500Kč?

baseema
28. črc 2014

Dnes jsem byla na sociálce zažádat o zvýšení rodičovského příspěvku. Mám ho teď na 3 roky, ale chtěli by jsme druhý mimčo už dřív a nerada bych přišla o moc peněz tak jsem chtěla zvýšit příspěvek na těch 11500, ale slečna mi řekla že na to nemám nárok. Podle tabulek můžu dostat max 8tis a drobný. Jenže slečna očividně byla nová a neměla moc přehled co a jak, tak se ptám tady. Jde nějak zařídit abych dostávala maximum? Vyznáte se v tom někdo prosím?

gepe
29. črc 2014

Jo a matersky prispevek, to vyresil zamestnavatel kdyz me nahlasovali v praci na zaklade papiru z gyndy co melli ode me, kdy nastupuju na materskou.

marketa11112
4. srp 2014

ahoj, také jsem zjišťovala -- nechce se mi cist cela diskuse, tak napisu, co uz vim. 🙂) mam nižší plat nez manzel. mateřskou samozrejme musim mit na sebe ze svého platu. ale rodicak mohu mit napsany jak na sebe, tak na manžela. pro nas bude vyhodnejsi na manžela. chci sice volit delku do trech let dítěte, ale protože chceme pak dite ještě jedno a nejsme rozhodnuti za jak dlouho, je lepsi varianta na manžela. ja bych totiž mohla cerpat max castku kolem 8500 , manzel 11500. pokud bych tedy otěhotněla driv ( například az prckovi bude rok a pul ci dva roky), budu moci ze stavajiciho rodicaku vyčerpat přes manžela vic, nez kdybych jej mela napsany na sebe. proste a jednoduse neprijdu z celkove castky o tolik korunek. když se narodi druhé dite, je první rodicak ukoncen, ikdyz není docerpan cely, nastupuje se opet na mateřskou --- ta je pry stejna jako ta první a pak opet můžete volit delku rodicaku. opet bych volila přes manžela. co kdybychom nakonec chteli i treti dite ? ale u nas to spis vypada na dve vlastní a pak snad..... pestounska pece? no uvidíme, jak manžela ukecam. nebo mozna se mi pak podari nastoupit do nejake skolky, druziny ci třeba do decaku, klokanku --- a mela bych kolem deti jako smeti. 🙂)

elevina
8. srp 2014

Rodičovský příspěvek se odvíjí přece od počtu měsíců,co chcete být doma s dítětem,né od výdělku v práci-to je mateřská kterou pobíráte 28týdnů.RD je nějakých 222000 a to se vydělí počtem měsíců co budete doma než nastoupíte zpět do práce.A změnit to asi jde si myslím.Já to mám třeba na 32měsíců takže dostávám 7333kč. 😖 😀

j.a.n.i
8. srp 2014

@elevina Tak částečně se odvíjí i od výše výdělku - částky nad 7600,- si mohou vybírat jen lidi, kteří na to měli (nebo jejich partner s nárokem na PPM) dostatečně vysoký plat.

lenkamarincova
29. dub 2019

Ahoj maminky, já to mám na 2,5 roku a dostávám jen 7096,-Kč :(

zuzineckah
29. dub 2019

@lenkamarincova na 2,5 roku to vychází 7300,-
(220 000,- : 30m)

lenkamarincova
30. dub 2019

@zuzineckah 31měsíců mi vypočítali