• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Deprese a zoufalství po porodu, zažily jste?

8. prosince 2013 
autor
@mitote
@megy
@pincola
@tvarohacek

Strasne moc dekuju za podporu!!! Vazne. Asi je opravdu treba s tim neco delat. Ja vzdycky takova rozumna, vesela holka, mam ted strach ze zivota, jakoby se bojim radovat, abych neco nezakrikla. Sem strasne uzkostna. To sevreni nikdy nepovoli. Uz sem tak daleko, ze si ty prikazy co muzu a co ne davam nekdy i ve snu.
Diky, ze jste me donutily jednat!!!
4. lis 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@monad diky, mej se take fajn
4. lis 2013 ve 14:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oililygirl dopporučuji kontaktovat http://www.klinickapsycholozka.cz/kontakt/ Specializuje se na tyto problémy.
4. lis 2013 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.mojebetynka.cz/tehotenstvi-a-porod/tipy-a-rady-porod/stresova-porucha-jako-nasledek-porodu-2-dil Ještě tady dole jsou kontakty na psychology, kteří umějí pracovat s těmi poporodními psychickými potížemi...

Ten čas by sis určitě udělat měla, jak to jen půjde... :wink:
4. lis 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luthien.k moc ti dekuju, ale ta psycholozka je z Ostravy.
Ja ty problemy mela uz pred porodem. Neni to tedy jen nasledek porodu.
4. lis 2013 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oililygirl rozumím. I tak bych se raději svěřila do péče někomu, kdo má zkušenosti právě s těmi stavy kolem těhotenství a porodu, v tom druhém odkazu na konci článku jsou i nějací z Prahy...
4. lis 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luthien.k diky
4. lis 2013 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj @oililygirl @svija @saminomimino

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s depresí, ať už to v těhotenství, po porodu a nebo obecně do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do http://www.modrykonik.cz/deprese/ a pomoci tak všem ostatním ženám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají radu, podporu, pomoc apod. :slight_smile:

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! :wink:
19. lis 2013 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra.
@jennyska - klidně bych přispěla, ale nemám depresi, ale obsedantně-kompulsivní poruchu. A na to tam asi nemáte kolonku :slight_smile: .
19. lis 2013 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jennyska bohužel s depresí nemá zkušennost
19. lis 2013 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@svija Ahoj Svijo a myslíš, že bys o této poruše mohla napsat pár vět jako nový článeček? Máš s ní zkušenosti, určitě jsi si o tom i dost načetla... Děkuji za odpo. Janča
20. lis 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milé ženy,
také bych se ráda podělila o svůj příběh a snad i požádala o podporu. V červenci se nam narodil krasny zdravy chlapeček, kojení jsme nastartovali perfektne. Po příjezdu domů jsem přestala spát, jíst a měla jsem nevysvětlitelný strach. Věděla jsem, že je zle, ale snazila jsem se vydrzet kvuli kojení, nakonec jsem to po 2,5 mesicich vzdala, prestala kojit a nechala si napsat antidepresiva. Ale výkyvy nálad stále přetrvávaly, nakonec jsem skoncila hospitalizovaná na psychiatrii. Zmenili mi léky a čekám, že snad zaberou. Je mi tu hrozně smutno. porád se mi chce plakat. na jednu stranu se mi po chlapečkovi hrozně stýská a na druhou si nedovedu predstavit, ze bych se vrátila domů a starala se o nej. Už jsem tu 12 dní. mám strach, že mi nic nepomůže a já budu porád nešťastná. A všechny hezký chvíle s chlapečkem mi utecou....cítím hroznou beznaděj a mám pocit, že mě ten smutek zevnitř rozerve. A chjo, kdybych si tak někde mohla koupit kousek štěstí...
8. pro 2013 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek