Je možné mít takové potíže?

8. lis 2023

Přítelkyně si stále stěžuje na bolesti kloubů, svalů a nohou, zadýchává se. Za poslední rok přibrala 12 kilo, má tedy nadváhu. Celý den jen sedí a nic nedělá kromě práce na počítači. Pracuje na HO. Je možné aby měla takové potíže?

neomenia
8. lis 2023

Ano. Ztloustla.

autor
8. lis 2023

@neomenia má 167 cm a 75 kg, ale dřív měla max 63

klokanka31
8. lis 2023

A proč nedělá i něco jiného?

autor
8. lis 2023

@klokanka31 nic jí nebaví, jen se pořád pozoruje. je objednaná k psychologovi, ale až v lednu

merope
8. lis 2023

Je to možné, jeden z tipů jsou deprese.

ee.liska
8. lis 2023

A máme tu dalšího trolla …

autor
8. lis 2023

@ee.liska ok, omlouvám se za dotaz když to vadí. Nashle

veronicka89
8. lis 2023

167 a 75 kg neni nadvaha ? Vzdyt to je normalni vaha

autor
8. lis 2023

@veronicka89 je to nadváha

veronicka89
8. lis 2023

Nebo teda jako stihlice to neni...ale na zadychavani a bolest kloubu taky ne...podle me...ikdxz talezi jestöi se nehybe ...tak mozna i jo ...

ilone
8. lis 2023

Není to nadváha. Mám 165 cm a moje ideální váha je 72-78 kg. Vypočítáno odborníky a zdravotníky.
Takže troll a ještě mimo...

autor
8. lis 2023

@veronicka89 takže to není možné aby to měla z málo pohybu?

autor
8. lis 2023

@ilone tak to máte asi jiné odborníky než ona.

veronicka89
8. lis 2023

Muze ...ale ne tak kvuli vahy ale spis ze nema pohyb...

klokanka31
8. lis 2023

Ty bolesti a zadýchávání může mít i po covidu, jestli ho měla

luciejonsztova
9. lis 2023

Možná podle nějakého BMI je to nadváha, ale ne taková, aby jí to způsobilo takovéhle obtíže. Zkusila bych vyšetřit štítnou žlázu, většina příznaků odpovídá na hypotyreózu. Koukněte na net, jaký jsou další, třeba to bude sedět ještě víc. V tom případě ať si zajde k praktickýmu, měl by jí udělat odběry a popř. poslat na endokrinologii. Stačí nasadit léčbu a vše bude jako dřív.

janule0123
9. lis 2023

@ilone tak možná to bude i něčím jiným, mám teď 70kg a moje ideální váha je dle odborníka někde tesne pod 60kg.. nepaamtuju si teď rozmezí, ale každý jsme jiný a na každým ta váha vypadá jinak … ale teda na bolest kloubu a zadychavami to fakt není …

martt
9. lis 2023

@ilone Tohle je strašně individuální. Ja mam 175 cm. Podle odborníků moje ideální váha je kolem 75 kg. Kdyz jsem mela 80 kg tak už jsem mela v papírech , že mám nadváhu a bylo mi doporučeno těch 5 kg zhubnout. Hlavně kvůli krční páteři. A je pravda , ze se 70kg se cítím daleko lépe.

autor
9. lis 2023

@luciejonsztova štítnou žlázu má v pořádku . Covid neměla.

autor
9. lis 2023

@martt má dlouhodobě scoliozu páteře a Mudr ji prý řekl že nesmí přibrat

konidana
9. lis 2023

@ilone kazdy na idealni vahu jinde. Pro tebe bude vyssi napr. 160cm a 70kg. Pro jineho bude ideal na stejnou vysku 50kg. To je velmi indivudualni. Ja ve 20 letech mela na 180cm 65kg a bylo to akorat, dnes po ctyricitce, pri stejne vaze umiram na podvyzivu a nemam silu na zakladni pohyb. idealni vahu mam ted kolem 72kg. Kdyz jsem jednou mela pro mych 180cn 80kg tak uz to bylo fakt mocmoc. Maximum pro mne je 75kg, abych se citila v pohode a bez problemu se mohla hybat.

konidana
9. lis 2023

Mel bys ji vykopat aspon na spolecne prochazky... denne chodit. Stale sezeni v jedne nebo nevhodne poloze opravdu skodi.

autor
9. lis 2023

@konidana na procházky chodíme tak obden. Dřív to byla aktivní holka než začala pracovat na HO. je vlastně téměř pořád doma, když už někam jde tak autem.

konidana
9. lis 2023

Zkuste ten pohyb casteji a intenzivnejsi. Take mam velmi mirnou skoliozu a jiz po nekolika dnech bez pohybu mne zada boli. Chce to fakt chodit a chodit nebo i cvicit. Idealne neco na zpevneni stredu tela.

irmamala
9. lis 2023

To mi teda přijde jako nadváha. Já mám stejnou výšku a v netěhotném stavu mám konstantně do 50 kg a kosti na mě teda nechrastí.

te_reza
9. lis 2023

@ilone prosimtě jací odborníci ti tohle vypočítali? Na takovou výšku mi ta váha zní jako dost nesmysl

dashyyy
9. lis 2023

@ilone to asi záleží na každým.. brala bych to u sebe jako nadváhu, já mám 170/+-60kg a nesnesu víc jak 62kg prostě se v tom necítím, bolí mě kolena, funím.. jsem zvyklá celoživotně na nízkou váhu a když jsem šla rodit se 78kg, myslela jsem, že umřu, cítila jsem se jako tank.. ideál, kdy se cítím fakt dobře je 58kg
zkusila bych ji dotlačit na fyzio, srovnat si sezení u kompu a pracovat na posílení středu těla, není to úplně náročné cvičení, pomalu jí to rozhýbe, aby pak mohla začít sportovat třeba víc.. důležitý je vykopnout ji z domu, aby jí docvaklo, že to takhle nejde, je to pak začarovaný kruh

autor
9. lis 2023

ona celou dobu co jí znám (15let) byla velmi štíhlá a aktivní. teď má nadváhu a pořád říká že ji vše bolí a nechce nic dělat

ilone
9. lis 2023

@te_reza tak předně u Havlíčka v jeho centru, pak přímo na diabetologii a ještě před lety na FTVS. Naopak nesmysl je brát pouze poměr vyska/váha. Na to, aby mi tohle určili, jsem tam vždycky strávila celý den. Bere v potaz rozložení tuku, pomer svalové hmoty, váha kosti, váha kosterniho svalstva, vnitřní tuk, pomer vody atd.... Já mám např. velké množství svalů, aniž bych musela cvičit.

ilone
9. lis 2023

@dashyyy presne, záleží na každém.

konidana
9. lis 2023

A to je ten problem. To se tak zazrala do prace? Bavi ji to? Je workoholik , nebo chce co nejvic vydelavat? Zhorseni zdravotniho stavu urcite souvisi s touto zivotni zmenou, kde ma malo pohybu a mozna i vic ji. Nebo ji furt stejne, ale logicky tolik nepotrebuje, kdyz nema pohyb a nespali to. Muzes ji zkusit motivovat, ale kdyz sama nebude chtit s tim nic delat, tak asi moc sanci neni. Mam to doma v blede modrem. Manzel si nasel sedavy konicek, ktery se mu stal i praci a nema cas na nic jineho. Takze padly spolecne vylety, prestal jezdit na kole, pribral, a uz pomalu ani nevyleze do schodu.