Koronavirus. Co si o tom myslíte?

29. únor 2020

Zajímalo by mě, proč byla smazána diskuze "Koronavirus. Co si o tom myslíte?"?

dor
1. bře 2020

Tak smazána diskuze mě mrzí.
Ale už tady na těch dvou stránkách se zase vyskutuji rejpalové z obou táborů 😀

dor
1. bře 2020

Mamka psala, že pražský Rohlík je vykoupeny a základní potraviny nemá. Já na brněnském dnes nesehnala obyč cukr.

marketka_m
1. bře 2020

@dor a bude hůř... zítra čekám totální kolaps :D nic v obchodech, prázdné regály :D

mamio
1. bře 2020

Tak diskuze se smaže kvůli hadavosti pár divych hus domácích , a evidentně se v tom pokračuje... To se nemusela mazat ne?

marcicek84
2. bře 2020

No ty obchody...to bude problem...a jeste clanek,ze lide v Cine v karantene zacinaji mit nedostatek potravin,jak prihodne...

orchidis
Autor odpověď smazal
Zobraz
orchidis
2. bře 2020

@marcicek84 Nesmíš v tý Ově tak moc čumět do Blesku a Aeronetu 🙂.
Ad Čína - máme kamaráda přímo ve Wu - chanu, mohl se evakuovat zpět do ČR, nešel, nebyl důvod. Jsou doma, dostávají jídlo za dveře, je jim fajn 🙂.
Ad Praha - ani jednoho člověka s rouškou jsem osobně neviděla (venku jsme denně i s dětmi + normálně jezdím do práce), žádný nájezd na supermarket jsem neviděla, všeho je dostatek 🙂. Včera lidi na demonstraci, plný kavárny. Žije se nám moc fajn, děkuji za optání,..🙂.
Zásoby máme na pár dní, jako vždycky. Roušku jsem nekupovala, nejsem magor 🙂.

orchidis
2. bře 2020

@marcicek84 A pokud tě ta Praha tak moc zajímá a láká, zkuste do ní na čas přesídlit, zas tak hrozný to s těma cenama není 🙂.

sarihy
2. bře 2020

@marcicek84 Holka, ty máš dost. Ale díky za ten vhled do myšlení mimopražských lidí - dost věcí se mi tím vysvětlilo.

orchidis
2. bře 2020

@sarihy Přesně, já z toho byla úplně v šoku... mmch, v Praze jsme chvíli a jen kvůli práci...nejsem žádnej kovanej Pražák... ale tohle na mě bylo moc...

barunka1408
2. bře 2020

@sarihy krásně napsané, ale doufám ze tento případ je spis výjimka a věřím, ze ostatní ať jsou odkudkoliv si zachovávají zdravý rozum.

kejt29
2. bře 2020

Jsem z Ostravy a zatim jsem zadnou rousku nepotkala 😂 Kolem me nikdo nepanikari, proste normalka. Prazdne regaly byly jen v hypermarketech, normalni obchody plne.

knuffel
2. bře 2020

Tady mě to začíná bavit...

knuffel
Autor odpověď smazal
Zobraz
marcicek84
2. bře 2020

@sarihy - to je ad hominem, k tomu se ani vyjadřovat nebudu...

marcicek84
2. bře 2020

@orchidis - taky ad hominem, mmch stačí kouknout na doporučení na stránky ministerstva, pro někoho to je asi blesk, že...

sarihy
2. bře 2020

@marcicek84 Nemusíš...to, co jsi napsala, už bohatě stačilo

marcicek84
2. bře 2020

@sarihy - však potlačovaný strach je nejhorší, ale kopat kolem sebe nemusíš, na situaci to nic nezmění 😉

zuzineckah
2. bře 2020

@marcicek84 hele a ty si kdo, že to všechno tak ovládáš a víš přesně jak to v té Praze běží? Myslím, že přesně kvůli takovým jako si ty byla původní diskuze smazána... Navážíš se tady do každého, kdo nevykazuje maximální míru paniky.

@vineta já jsem akutálně ve Špindlu a když už tady má někdo něco na hubě, tak láhev 😉 To šílenství je nepochopitelný. Koronavir zdravého člověka nijak výrazně neohrozí, to potvrdili všichni odborníci, kteří k tomu mají co říct. Ale tady jsou některé vědkyně evidentně více znalé a proto vědí všechno a o všem👍

marcicek84
2. bře 2020

@zuzineckah - to bych neřekla, je zajímavé, že napadají ty, které tvrdí, jak nepanikaří a tu paniku podsouvají ostatním, přesně proto se ta původní diskuze smazala...nechápu proč tedy všechny pražačky a nejen ony vyšilují, proč mají důvod někoho stále častovat invektivy? To je diskuze? Vždyť je to trapné, je to stádo, co se vrhá na jednoho, který se nedá protože má na svůj názor právo. Každopádně tohle není předmětem diskuze, stejně se tady vyskytují lidé, kteří kultivovaně diskutovat neumějí, takže zbytečně ztracený čas, je dobře, že se původní diskuze smazala...

vladienka
2. bře 2020

@marcicek84 to musi byt narocny zivot s takym strachom.. to by som uz bola snad na antidepresivach..

marcicek84
2. bře 2020

@vladienka 😂😂😂 ale kdo říkal, že trpím nějakým strachem?😂😂😂 Narozdíl od ostatních mám pro strach uděláno, možná proto mi nepřijde, že když člověk napíše něco o nějakém riziku, nebo nějaký vtípek, že by se z toho druhý zhroutil a evidentně ano...ale je to marný, je to marný, je to marný...

hojda
2. bře 2020

Ono by asi stačilo, kdyby každá z těch dvou skupin trošku ubrala. Ti co se vysmívají i ti co panikaří. Panika opravdu není na místě, ale obezřetnost a ohleduplnost vůči ostatním určitě ano. Přece jen existuje skupina lidí, pro které je tento vir nebezpečný (staří lidé, lidé se sníženou imunitou, astmatici, nemoci srdce), tak se nedivme, že si dojedou na větší nákup, aby v případě potřeby nemuseli nějakou dobu mezi lidi.

autor
2. bře 2020

@vineta co znamená zelená vdova? 😂
@dor bohužel už se tu přou, no co už. Nejlepší je, že člověk napíše něco neutrálně a každý si z toho vezme své a už útočí
@mamio tak diskuzi smazala její autorka, resp.o to požádala, protože (nechápu proč) zrušili možnost smazat autorovi diskuzi, ale když autor požádá, tak to smažou.
@orchidis asi hloupý dotaz, ale dostávají jídlo za dveře, to funguje jako jak? Že stát jim to tam posílá, anebo objednávkový systém jako třeba rohlík, iTesco a jiné vymoženosti, které třeba u nás ještě nejsou zavedené (myšleno tak, že tam, kde bydlím, ještě tyto společnosti nedováží, pošlou max některé ppl nekazící se potraviny)
@journals však já psala, že holky z Prahy to nevidí tak černě a nevyšilují 😉 ale asi skoro každý to pojal jako ironií, ale nebylo to myšleno jako ironie 😉
@sarihy hele, klid, není to o tom bydlím v Praze nebydlíme v Praze, je to o lidech...

marcicek84
2. bře 2020

přesně tak, jde o tu obezřetnost a ohleduplnost, za to se ale na diskuzích sklízí výsměch, opravdu nevím, kam ta společnost upadla...

autor
2. bře 2020

@marcicek84 myslím, že nemá smysl se hádat, Ti co byli obezřetní a něco navíc přikoupili nejsou šílenci, ale myslí do předu. Ono není zas takový rozdíl, když člověk doma má 1 mouku nebo 5, to samo s ostatními potravinami. Prostě v nejbližší budoucnosti nebude kupovat mouku, protože ji má doma. Nezkazí se. Jako taky nechápu, že někdo kupuje nákup za xx tisíc, množství půl tuny, to jsou ale extrémy a často lidí, co si koupili do zásoby jsou přirovnávání k těm extrémům. Kolik lidí ovšem dělá podobné nákupy celoročně, když je něco v akci? Někdo píše, že bere skoro vždy pakl mléka a po nich neštěkne ani pes, protože to dělají týden, co týden, ale člověk, co koupí 1 až 2 mléka, aby měl na spotřebu a teď si třeba koupí celý pakl, jak to dělá většina, tak je rázem šílený. A nejvíc mě dojímají ti (celkové v diskuzích o koronaviru), kteří před nedávnem řešili týdenní nákupy a všichni tam psali, jak kupují mléko za 9kc v akci ve velkém a ty samé nicky teď mají plnou hubu nadávek, protože si neuvědomují, že to, co pro ně je týdenní nebo dvoutýdenní nákup je pro druhého zásoba na delší dobu.

autor
2. bře 2020

Jinak novinky ze světa... Resp. ČR: Američanka pobývala i v Brně 😉 A co je zajímavé její spolubydla nemá prokázán Koronavirus, takže je to nejspíš hodně o imunitě, určo spolu trávily dost času 😉

sarihy
2. bře 2020

@hojda Ano, moje dcery a manžel jsou astmatici, speciálně mladší dcera je hodně chytlavá na dýchací ústrojí, takže jako já se přiznám, že strach mám. Nepanikařím, ale rozhodně to neberu na lehkou váhu...A nelíbí se mi osočování jedné skupiny druhou, to je trapné - každý máme jiný "práh bolesti", takže ty věci holt vnímáme jinak.

zlorenka
2. bře 2020

Ti nepanikařící s nohama na stole a rukama za hlavou evidentně nemaj blízký v těch ohrožených skupinách, třicátník to rozchodí jako rýmičku, ale co šedesátiletej kardiak? Se*epes, po nás potopa.

zlorenka
2. bře 2020

Ty novinky ze sveta mi hlava nebere. V Italii se to rozprsklo behem blby navstevy restaurace na xy lidi a u tyhle holciny spolubydla nic, u chlapka z Itošky x hodin s rodinou v aute, nic.