Očkování covid a menstruace. Den před ms nebo po? Co je pro tělo lepší?

2veverka
7. kvě 2021

Holky, mám možnost očkování proti covidu ve dvou termínech - buď den před menstruací, nebo po. Co je pro tělo lepší?

tynka9
7. kvě 2021

Je to úplně jedno

jjasmina
7. kvě 2021

@2veverka ten dotaz mě trochu i pobavil po ránu, proč by to mělo mít vliv?

2veverka
autor
7. kvě 2021

@jjasmina No tak, po menses je to takové vyčištění těla, velká změna. Zatímco předtím mám třeba větší váhu, trochu otoky, bývám podrážděná, a když do toho prskneš vakcínu a máš chřipkové příznaky, je to všechno dohromady...

fouskovi
7. kvě 2021

@2veverka to je jedno kdy naockokujete 🤦‍♀️

2veverka
autor
7. kvě 2021

@fouskovi Fakt úplně jedno jedno? Myslela jsem, že tělo má jakýsi svůj režim a jedno není vlastně nic...

tynka9
7. kvě 2021

Tak už jen z toho hlediska, že imunita po očkování nabíhá postupně...

2veverka
autor
7. kvě 2021

@tynka9 Pravda, takže je to takový čtrnáctidenní proces... Ale přesto, někdo má jakoby chřipku, slabší covid, tak tři dny po očko

petulkadodo
7. kvě 2021

@2veverka Očkování může způsobit únavu, bolest svalů, zvýšenou teplotu, bolest v očkované ruce, ale rozhodně nemůže způsobit slabší covid!

merope
7. kvě 2021

@2veverka Já měla průjem, týden po očko. Takže jedině pokud míváš MS opravdu problematickou, tak to možná nechceš celé spojit dohromady. Anebo zase prostě odpadneš a bude ti jedno proč 😀.

neomenia
7. kvě 2021

Šla bych po skončení menstruace, když si můžeš vybrat. Je to tzv.dynamicka fáze, energie postupně narůstá a jsi dravější, vše zvládneš. Zatímco před menstruaci, v kreativní fázi, se některé ženy potýkají s vyčerpáním, emocemi, nevolností atd. Každá z nas samozřejmě prožívá různé fáze cyklu jinak, některé z nás ani nevnímají rozdily...naopak některé toto pocituji silne...Viz kniha Cyklicka zena. Je super.

2veverka
autor
7. kvě 2021

@petulkadodo Ber to v uvozovkách. Kamarádka prodělala covid a pak když byla očkovaná, měla pocit, že je to podruhé, ale v odvaru, samozřejmě...

2veverka
autor
7. kvě 2021

@neomenia Jj, taky to asi tak nějak cítím...

eviicka
7. kvě 2021

@2veverka dotaz mi přijde v pořádku, taky mě menstruace docela ovlivňuje (měla jsem ji při Covidu a ty dva dny stály hodně za prd, naopak jinak byl průběh lehký, vždycky mám během ní i zhoršenou imunitu). Já bych šla pocitově po, ale beru to fakt jen laicky.

1velrybka
7. kvě 2021

@2veverka Já bych šla určitě po, kdybych si mohla vybrat. Při ms mi bývá blbě, bolí mě břicho, záda... A když si vzpomenu, jak špatně mi bylo po očkování, tak bych opravdu nechtěla obojí najednou.

2veverka
autor
7. kvě 2021

@1velrybka Můžu se prosím zeptat, jak ses po očkování cítila, co Ti bylo?

nelinecka1
7. kvě 2021

@2veverka taky bych šla až po. A dámy, které se do tebe navážejí, bych ignorovala😃.

2veverka
autor
7. kvě 2021

@nelinecka1 Však já je ignoruju a chytře odpovídám, nee 🙂?

drakenn
7. kvě 2021

Podle mě otázka, která je naprosto v pořádku. Jde vidět, že zakladatelka myslí a zná své tělo. Proto se pta.
Pokud si zakladatelko můžeš vybrat, tak očkování až po MS.

2veverka
autor
7. kvě 2021

@drakenn Ano, díky za podporu. Jsou to jemné věci, ale ne že neexistují

teruteru
7. kvě 2021

Mela jsem kovid i ockovani, ale neda se to srovnat. Oboji nahouby, kazde jinym zpusobem. Ale jenom doplnim, ze ne 3 dny po ockovani, ale cast jiz v den ockovani a nejhorsi to bylo den po.

1velrybka
10. kvě 2021

@2veverka Byla jsem na očkování okolo půl druhé odpoledne. Blbě mi začalo být nějak po půlnoci. Ukrutná bolest ruky od mista vpichu až po loket, zimnice, špatně od žaludku, teplota a taková ta celková malátnost a únava. Ráno jsem si změřila teplotu, měla jsem 38, ale v noci to bylo určitě víc. S oblékáním a učesáním mi musela pomoct dcera - kvuli té ruce. Cca od 14.30 se to začalo zlepšovat. Pak tu druhou noc mě šíleně bolela záda a už jen ta ruka. Další den už to bylo skoro dobré, i ruka mnohem lepší.

verusa110
23. zář 2021

@merope Ja mam průjmy už více než 3m a 9kg dolu...Prisly necelý týden po 1. davce a stále trvaji...