Velké hubnutí matky během kojení

simone5
15. pro 2018

Milé ženy, byla jsem u gynkoložky s tím, že jsem za jeden rok, co syna kojím, šíleně zhubla. Ona se ale na mě podívala, odfrkla si a řekla mi, že ona by moje starosti chtěla mít a tím to u ní haslo. Jenže já mám teď při výšce 163 cm jen 46 kg a zdravě si moc nepřipadám. Co s tím? Máte někdo zkušenost? Snažím se myslet na jídlo a pravidelně jíst, ale moc se mi nedaří. Do toho syna pořád kojím - i v noci - a jako každá matka se takřka nezastavím. Mám strach, abych nehubla dál a neměla pak z toho zdravotní problémy. Pokud jste některá měla podobné problémy, budu ráda za sdílení.

klea81
15. pro 2018

A BMI je v normě nebo už ne?

klea81
15. pro 2018

Roční dítě bych v noci kojila max 1x, je to zlozvyk ne hlad.

simone5
autor
15. pro 2018

@klea81 BMI hlásí podváhu.

j.a.n.i
15. pro 2018

@simone5 Nepřijde mi to nijak hrozné, se svými 173kg jsem při kojení staršího skončila na 52kg. Na druhou stranu, co bys po gykoložce chtěla? Tohle není její obor, musíš prostě najít čas na slušné jídlo, případně nějakého výživového poradce a pokud se hubnutí nezastaví ani se slušným jídelníčkem, tak dítě odstavit.

j.a.n.i
15. pro 2018

@klea81 Mě fascinuje, jak všichni hned vědí, co je u někoho cizího zlozvyk.

vikinkav
15. pro 2018

@j.a.n.i predne ja uz jsem na tohle taky alergicka, deti maji delat tohle a tohle a neco jineho uz ne. Aspon ze dospelym nikdo nerika ze piti vody pres den je zlozvyk nebo vecere je zbytecna, takove striktni teorie se vzdycky za par let zase vyvratily... a tady to porad rikaji pediatri nebo zkusene mamky. Dospely ma tolik zlozvyku, a co je komu po tom

nelinecka1
15. pro 2018

A co si zajit k obvodnimu lekari a nechat si udelat testy? Muze ti neco chybet. 46 kilo je fakt malo. Zkus doplnit kvalitni tuky jako je avokado a rostlinne oleje za studena lisovane. Pokud se ti nechce k lekari, tak bych si nasla kvalitniho vyzivoveho poradce.

mialagia
15. pro 2018

Kojení je hodně kaloricky náročné, daleko větší spotřeba kalorií než např. v těhotenství, takže pokud nejíš dost výživně, tak se nediv, že tak hubneš, hlavně je pak i blbě, že ti jde do háje imunita a tím i dítěti nedáš tolik..chce to bílkoviny.. taky hodně tekutin, ale to asi piješ..najdi si výživového poradce..zhubnout po porodu je pěkný, ale tohle je moc..🙂

klea81
15. pro 2018

@j.a.n.i no ono je to u všech větších dětí zlozvyk, naše děti spaly od 3 měsíců celou noc, max 1 kojení

sudylichozrout
15. pro 2018

@j.a.n.i to teda hrozne je. Ma podvahu a navic prudke hubnuti neni normalni. Ja jsem takovou vahu mela cele mladi pri 160 cm a vypadala jsem jak kost a kuze. Ale ja to mam geneticky, jsem hubenour. Teda ted uz taky ne tak velky, naprala jsem do normalu s detmi.
@simone5 zajdi za praktikem, at to s tebou zacne resit.

poah
Autor odpověď smazal
Zobraz
varecka246
15. pro 2018

Syna jsem kojila rok a od sestinedeli mi váha postupně klesala až na 46 kg(158 Cm). Jakmile jsem přestala kojit zacla jsem pomalu pribirat-teď mám 52 kg

j.a.n.i
15. pro 2018

@klea81 to, ze tvoje deti spaly od 3 mesicu neznamena, ze muzes u ostatnich rozhodovat o tom, co je zlozvyk.

emmanessa
15. pro 2018

Mluvis mi z duse,mala bude mit ted rok,kojim v noci,vyvaruju ji,beham kolem ni,jidlo flakam,uznavam...mam 162cm a 50kg,pred tehotenstvim 55kg.kazdy kdo me vidi,resi,jak jsem hubena,trapi me to.porad mam chut jen na sladké,musim ho mit denne.doufam,ze po ukonceni kojeni se to zlepsi,ale jeste chci tak pul roku

barchen
15. pro 2018

@simone5 Co je to šíleně zhubla? Já v prvním těhotenství nabrala 22 kg za posledních 5 měsíců a za 5 měsíců to bylo dolu. Výška 176cm a váha 59 kg, BMI na hranici, spíš bych měla přibrat. I nová pediatrička mě obvinila, že držím diety...Ne, nic jsem nedržela, pouze lítala kolem dítěte a kojila. V druhém jsem nabrala 20 kg a znovu rychle dolu bez diety...Kojení je velký nápor na organizmus, minimálně já to mám vypozorované. Zajdi za praktikem a nech si udělat základní testy ale pokud tam nic nebude, tak bych pouze měnila stravu, za nutričně hodnotnější. (tím nemyslím cpát se sladkostmi, chipsy atd..). Jinak všichni říkají, jak je to super, že takhle hubnu ale trpí tím kolena a klouby, takhle rychlé váhové přírůstky a úbytky. Takže já se soustředím ještě na tohle kromě hodnotnější stravy a užívám přípravky s kolagenem, jinak by každý pohyb bolel. My to ale máme v rodině, máma to měla stejné s tou váhou v průběhu těhotenstvích.

yvarp
15. pro 2018

Taky jsem při kojení hrozně zhubla, malá má 13 měsíců a já 171 cm a 47 kg (před těhotenstvím 53), praktik mi vzal projistotu krev na štítnou žlázu, ale přičítala bych to kojení a kolotoči kolem dítěte, kamarádka taky tak zhubla a po skončení kojení se jí váha vrátila zpět

klea81
15. pro 2018

@j.a.n.i ona už není svoboda slova? Ne, roční dítě už opravdu nemá v noci hlad, pokud jí přes den 😉

sudylichozrout
15. pro 2018

@klea81 kazde dite je jine. Prvni dcera spala od tri mesicu celou noc. Postupne jsem odbouravala nocni kojeni, protoze jsem ji musela a nechtela budit. Od 7 mesicu uz byla pres den na UM a vsech prikrmech a taky pohoda. Mladsi dceri je ted osm mesicu, uz mesic nekojim, basti pres den vse plus ma zas UM a stejne se mi kolem treti az ctvrte vzbudi na jidlo. Vypije 180 ml UM a spi dal. To neni zlozvyk, proste ma hlad. Kdyz jsem ji zkousela utisit bez mlicka, byl jekot. Delam to uplne stejne jako s prvni, a i pres to je to jine.

klea81
15. pro 2018

@sudylichozrout každý dle svého uvážení kamarádka dávala za noc flašku 8x tříletému 😲 přes den prý nejedl nic. Tady chyba nebyla na straně dítěte.

vanea
15. pro 2018

Taky jsem u kojení hodně hubla, na 170cm jsem měla těch 46kg. Nabrala jsem hned po ukončení kojení =) nikdo to neřešil, je to prý běžné.. malý nabíral krásně celou dobu kojení

marketa11112
15. pro 2018

asi to bude chtit vydatnejsi stravu. ja mam 158 cm a 52 kilo. pred prvnim tehotenstvim jsem mela 56, pred druhym 55. ja jim tedy hodne, priznavam , ze i sladke , a hodne. a rekla bych, ze jsem hubena az dost. a vlastne i s postavou spokojena. u tebe uz je to ale moc. urcite zacni resit stravu, ja si davam i vitaminy pro kojici a napoj pro kojici navic. bez toho jsem se citila strasne unavena. ted budou vanoce, mas sanci nabrat a jist co hrdlo raci bez vycitek 🙂

j.a.n.i
15. pro 2018

@klea81 Svoboda slova rozhodně je, ale neznamená, že musíš mít vždy pravdu a vnucovat ji ostatním... A hele, už máme jinou formulaci, najednou tvrdíš, že nemá hlad pokud přes den jí, takže už tu máme nějaké děti, které mají v noci opravdu hlad, ať už je to tím, že přes den z nějakého důvodu málo jedly nebo jsou ještě hodně na MM a to je rychleji stravitelné a tedy se hlad dostaví dříve.

klea81
15. pro 2018

@j.a.n.i mluvím o dětech starších jednoho roku ne o novorozencich, roční dítě by už rozhodně nemělo byt jen na MM od půl roku hrozí chudokrevnost

marketa11112
15. pro 2018

tak pokud jde o kojeni. kojim 17 mesicni dceru . i v noci.. dvakrat - trikrat. a nevidim v tom problem. kdybych nekojila, bude vyzadovat lahvicku s vodou, tohle je pro me pohodlnejsi. navic vime o sobe . ja vim, ze je v poradku ona, ona vi, ze ma mamu u sebe. syn v tomto veku vyzádoval v noci lahvicku s davkou mleka, jinak by nespal, byl hladovy.

klea81
15. pro 2018

@marketa11112 ledviny mají v noci odpočívat...

marketa11112
15. pro 2018

@klea81 to rekl kdo 🙂). to i zaludek a nema se jist 2 hodiny pred spanim a ble ble ble.. to bych umrela hlady i zizni. sama piju minimalne 2 x za noc, jim chvilku pred spanim.

sarkoc
15. pro 2018

Já měla po sestinedeli původní váhu, pak se to chvilku drzelo a kdyz bylo dcerce půl roku, zhubla jsem skokove během měsíce 10 kilo, jsem hodne vysoká, měla jsem tehdy při výšce 194 cm cca 69-71 kilo,sotva jsem se drzela na nohou...ale kojit jsem chtěla (nakonec jsem kojila do dvou a trictvrte ☺), tak jsem se překonala a fakt jeste přidala na kvalitní strave a zvětšila porce, i když jsem mela pocit, ze už to snad vic nejde. A zařadila jsem 2 az 3 nutridrinky denně, to asi pomohlo tomu, abych dal nehubla a dokonce se to otočilo a za další dva roky jsem cca 7 kilo přibrala...pak jsem otehotnela, tak jsem zvědavá, jak to bude nyní ☺

jeanny13
15. pro 2018

mela jsem stejny problem. pri vysce 160 cm jsem po roce kojeni mela 45 kg (moje bezna vaha je 47). Obvodacka me pri kontrole upozornovala, ale po sdeleni ze jim pravidelne dostatecne zdrave a kaloricky, beru vitaminy pro kojici, dostatecne spim, sportuju, tak konstatovala ze krev mam v poradku, nic mi nechybi a tim padem jestli se necitim unavena tak tabulkova podvaha nevadi. Ale chce to dbat na zivotospravu, jist zdrave a pravidelne. Pak podvaha dana tabulkami nemusi uplne vadit.

bekyc
15. pro 2018

@klea81 Tak a teď nám napište, jak vysvětlit ročnímu dítěti, že v noci nic nedostane. :D ,,Ne, ty nemáš hlad, tak spi." Takhle?

drakenn
15. pro 2018

Bude pulnoc, nemůžu usnout, tak si čtu a mám hlad jak spisovatel... hrozný zlozvyk, hlad bych přece mít v noci neměla..kde asi mi rodiče udělali chybu