Nebaví mě si hrát s dcerou. Poradíte mi, prosím, aktivity? Jak to děláte vy?

19. únor 2022

Ahoj holky, mám problém a vím o něm a strašně mě to sere…každý večer když chodí dcera spinkat si to vyčítám a je mi z toho smutno, vždy si říkám že už to zítra neudělám a dělám to znovu. Když jsem s dcerou doma sama tak mě prostě nebaví si s ní moc hrát…blbnu s ní, učím ji slova a různé věci(je moc chytrá a baví ji to). Ale nebaví mě si s ni hrát s hračkama…a ani moc doma nevím co s ní dělat…jsou různé aktivity,ale já nemám absolutně inspiraci ani nápady. Když jdeme ven a nebo do koutku tak spolu blbneme,hrajeme si a věnuji se ji maximálně,ale doma ne…ona moc pozornost nevyžaduje a hraje si sama,ale mě je to líto. Jsem občas i nepříjemná jak mě to nebaví. Jsem sama od těhotenství a tak je toho možná na mě moc. Poradíte mi prosím aktivity(1,5roku) nebo co děláte vy,jestli to taky tak mate a co s tím…protože mě to pak strašně bolí(jsem cíťa) a Lituju toho že jsem si sní moc nehrála a tak.

hezz17
19. únor 2022

Hele me to neba uz u druheho ditete 😁

hezz17
19. únor 2022

Jinak lego duplo, prohlizeni knizek, kridama na tabuli, malovani. A ponaha skladat pradlo, veset pradlo, na zemi utira misky, hrnky, pribiry, skrabe brambory, pomahs varit…. Me to staveni kiminu, kostek, hrani s plysaky proste neba.

te_reza
19. únor 2022

Mě taky ne🤷 vždyť je fajn, že se zabaví i sama,ne?

nnikola24
19. únor 2022

Jako bych to psala ja 😃😃 taky me to nebavi 30x za den oblekat panenky svlekat . Atd . Prohlizime si knizky . Ta albi tuzka nas docela bavi 😃 mam skoro 2 letou dceru .
Kreslime si . Koupila jsem platno v tedi a tempery a kreslily .

hasara33
19. únor 2022

Já myslím, že to moc hrotíš 😉 podle příspěvku bych neřekla, že děláš něco špatně 😉 dítě v tomhle věku nepotřebuje tvou 100% pozornost, zvlášť pokud jí vysloveně nevyžaduje 😉
Jinak mě to také kdovíjak nebaví, ale snažím se dceru zapojovat, když vařím nebo skládám prádlo, stavíme spolu kostky nebo si hrajeme na schovku (to jí baví moc) 😉 jo a taky jí vozím na zádech a dělám koně 😅🙈

autor
19. únor 2022

Tyjo holky díky!!! Fakt díky!!! Tak mi tohle pomáhá číst,že nejsem příšerná matka😂😂Ráda kouká na pohádky,to dokaze půl dne a já se dívám s ní…vaří semnou to ano, i prádlo mi pomáhá a přesně koně dělám po bytě taky😂😂😂Asi to moc hrotim ale přišlo mi to jen líto,mám to skoro každý večer tohle😕Přijdu si strašně bez energie a jsem unavená. Chodím spát skoro s ní🤷🏽‍♀️😂

autor
19. únor 2022

Zkusím kreslení,Albi tužku máme taky,ale její otec ji nechce dát,prý je na to ještě malá😂😂(dostala ji od něj,a bohužel ji to neukazal a usoudil,že když s ní umí jen mávat v ruce tak je na to malá)🤦🏽‍♀️

te_reza
19. únor 2022

Hele v životě nikdy jsem s ní neseděla v hračkách. Knížky, tvoření, hry, povídání, a tak, to jo. Ale hrát si neumím a ani nechci. Děsí mě představa, že jsem blonďatá kozatá barbína 🤣🤣🤣

autor
19. únor 2022

@te_reza 😂😂😂😂😂😂

ito
19. únor 2022

Taky nemam rada si vylozene hrat s detmi, obzvlast malymi. Mam kluky a oba jsem naucila hrat si sami. Je pro ne dulezitejsi spis moje pritomnost jako, ze si hraji v mistnosti, kde jsem taky, ze tu jsem pro ne kdyz potrebuji pochvalit, co postavili .... U 2leteho ktery si hraje napr. s auticky, tak mu obcas postavim treba garaz, kdyz potrebuje nebo pomuzu pridrzet velkou vez z duplo kostek, ale ve vetsine pripadu si opravdu vyhraje sam. Nesedim na zemi a nejezdim si s nimi s auticky, nehraju si. Urcite to ze me nedela spatnou matku. Zato kdyz chteli neco precist, cetla jsem jim, se starsim uz si zahraju nejake deskove hry a vyrazime na vylety, povidame si, dost se mazlime ...

malanoha
19. únor 2022

Mě to taky smrtelně nebaví, taky je mi to nekdy líto, ale nejsem schopná se k tomu aspoň minimálně přinutit 🤷 A to mám děti dvě. Mě baví něco podnikat venku, jezdit na kolech, chodit na procházky s nějakým cílem ala hřiště, zoo, bazén a zábavní parky... To jo, ale sedět v pokojíčku na zemi a stavět lego se rovná mučení 🙄

ito
19. únor 2022

Od 2 let syn rad vytahava z pracky nebo z mycky (mimo nozu mu nechavam podavat vsechno). Radi mi podavali i pradlo, kdyz jsem ho vesela na vesak. Dobra je take hra na vareni, kdy mi nosili, co "uvarili" a ja si jen pochutnavala. Pokud mate detsky stolecek, nech ji si kreslit-nebo spis cmarat pastelkami, to taky nemusis byt s ni ...a pokud si hraje sama, urcite si to nevycitej, jsi dobra mama. 😉

hani_na
19. únor 2022

Jak tak nad tím přemýšlím, tak si se synem taky tolik nehraju, protože s hračkama si vystačí sám a já to kvituju. Občas pro mě přijde, když se mu něco někam zasekne, náhodou mu spadne angličák do hrnku s pitím a tak My teda často prohlížíme knížky, malujeme voskovkama, lepíme samolepky, posíláme si míč a pomáhá mi se vším v domácnosti, to ho hodně baví. Ale i takhle malé děti se potřebují do něčeho ponořit. Chodíme na kroužek, který začíná herničkou a je fakt, že je to tak půl na půl, maminky komentátorky a maminky, co dítě nechávají hrát si samotbé a zapojí se na jeho výzvu.

me_druhe_ja
19. únor 2022

Já už několikrát psala, že mě hraní s dětma začne bavit až od člověče nezlob se. 😀

Nebaví mě to ani s jedním (2 a čtvrt roku + roční). Taky z toho mám výčitky, že nejsem taková ta tvůrci máma, co má spoustu nápadů a z použité láhve a dřívek od nanuků udělá úžasnou Montessori hračku, ale prostě taková nejsem no. Já si hodně slibuju, že jak začnou oba chodit (zatím nechodí ani jeden), tak je daleko víc zapojím do prací v domácnosti a taky budem moct být daleko víc venku. 🙂

la_amanita
19. únor 2022

Myslím, že děti nepotřebují, aby si s nimi někdo pořád plně hrál. I podle některých výchovných přístupu má být rodič jen pozorovatel a dítě nemá při hře nijak korigovat. Tak si i většinou já "hraju" se synem, že u něj jen jsem a asistuju, spíš si hodně o tom, co dělá, chce se mnou povídat, prostě to sdílet. Jinak společné činnosti máme, občas nějaké výtvarničení, vycházky a výlety, práce v domácnosti, čtení, teď mám na cestě první dvě deskové hry... Takže nic nezanedbáváš.

prejeta_zaba
19. únor 2022

Upřímně, koho by to bavilo. 😁 Půl dne u televize bych teda nedovolila ani školákovi, natožpak takovému miminu. Ale to tě nenutí věnovat se jí 100 % jen u hraček. Prostě ji nech chodit po domě a buď s ní, u toho si klidně dělej, co potřebuješ. Hodně choďte ven, komentuj činnost. Právě takové to společné existování dětem dává nejvíc. Procvičuje si motoriku různým podáváním a prozkoumáváním, učí se, jak ty věci fungují, učí se mluvit a poznávat nové situace. Ono je to snad i lepší, že zmáčkne kolíček, zjistí, jak se to dělá, že je dřevěný a že se s ním věší prádlo než jen sedět u plastové hračky a poslouchat mámu. 🤷‍♀️ Nikde není definováno, že správná máma si hraje tolik hodin denně jen s hračkami přece. 😉

izz76
20. únor 2022

Hrát a detma s hračkami mě nikdy nebavilo, dělala jsem to jen kdyz to vyžadovaly. Kdyz bylo dceram kolem 1.5r chodila jsem s nima 2xdene ven, zapojovala je do vaření a uklízení. Koukat půl dne na pohádky, to jsem nedělala

martiniquest
20. únor 2022

Mam dve deti a s hrackama si s nima nehraju vubec. Nevidim duvod a nebavi me to. Delame spolu blbosti, mazlime se, prohlizime knizky. Prestan mit pocit, ze musis byt dokonala, je to cesta do pekel.

martiniquest
20. únor 2022

A tu albituzku ji dejte. Dcera jo v roce a pul začala objevovat a libi se ji. Synovi se libila az od 3 let.

nazka
20. únor 2022

Mně bavilo jen stavení Lega, vlackodrahy a od 2 jsme začaly s dcerou spolu kreslit, vařit, péct a úplně nej to bylo ve 3 letech, kdy jsme začaly hrát hry. Teď ji je 5 a hrajeme furt něco.
Mladší dceři jsou 2 roky a už se fakt těším, až taky budem takhle něco spolu hrat

pipi_puncocha
20. únor 2022

Já upřímně nevěřím, že to někoho baví.😅 Jako jo, babičku, která přijede jednou za měsíc na odpoledne. Já zvládnu tak hodinu intenzivního hraní typu lego, vlaky, plastelína, vaření v kuchyňce a pak prostě děláme doma spolu co je potřeba, nebo si u toho dítě najde nějakou činnost, co ho baví - dávat věci do pračky/sušičky, vysávat ručním vysavačem... Minimálně 1x denně na procházku a ideálně i nějaká aktivita venku, kroužek, návštěva, nákup.

veruuu_kubesovic
21. únor 2022

Mám teda starší děti, ale nechávala jsem si je hrát samotné, nějak jsem nikdy nepochopila, proč bych si s nimi měla hrát? jsem doma na mateřské, jsem máma, své děti miluju, ale do dokonalosti se bičovat nebudu....

glimmer
21. únor 2022

upřímně, mě to taky nebavilo. Byla jsem vděčná za děti, co se zabaví sami. Jasně hrála jsem si s nimi - kostky, prohlížení knížek, kreslení, posílání balonu, posílání autíček, ... ale upřímně, hrála jsem si s nimi vždy pár minut. Snažila jsem se s dětmi vymýšlet takové aktivity, aby to bavilo mě a mělo to nějaký smysl (utírat plastové misky, prádlo z/do pračky, vysávat malým vysavačem, smetáček+lopatka a tak ... ). Máme psy, takže se chodilo hodně ven - házeli jsme kamínky/klacíky do potoka, nosili krmení do krmelce a tak. Hodně jsme chodili na hřiště. Teď je dětem 9+12 a jsem ráda, když na celé odpoledne "vypadnou ven". Rozhodně z toho nemusíš mít špatné pocity a nemusí tě to trápit. Myslím si, že málo maminek to hraní baví ...

fram
21. únor 2022

Úplně nejhorší a pro mě naprosto smrtící byly hry typu "na školu" , "na obchod" apod. Nebo s panenkama - já budu tahle a ty budeš tahle, já řeknu tohle a ty řekneš tohle.... Ale to až s většíma dětma. Mnohem raději jsem četla a prohlížela knížky, případně jsme něco vyráběli (ale i na to jsem lempl a hledala jsem inspiraci na netu).