Tablet pro roční dítě, máte zkušenost?

linda73
31. říj 2015

Máte zkušenost s tablety pro takhle malé děti? Konkrétně třeba tento http://interaktivni-hracky.heureka.cz/fisher-pr... ? Především mi jde o to, aby vydržel i hrubší zacházení, ale zároveň bych chtěla slušnou citlivost na dotek ... aby se to nemuselo mačkat, jak to ty hračky většinou mají. Nebo nějaký jiný návrh? Díky

finezuza
31. říj 2015

Proč by mělo mít roční dítě tablet? Choďte s ním raději ven, čtěte mu pohádky, zpívejte písničky a hrajte třeba s kostkama. Když si ho v roce naučíte na tablet, tak vám už nic jiného dělat nebude. Tohle prostě nechápu :(

lenkasubrtova
31. říj 2015

Koupila bych mu knížku s pevnou vazbou, vydrží i hrubší zachazení 😀 😉

loc
31. říj 2015

Malému bude o Vánocích 16 m a také mu chci koupit tablet. Zda vydrží, těžko říct, ale určitě ho to bude bavit. A citlivost také nevím, jakou má, ale pro takhle malé děti mi naopak přijde lepší, když to musí trochu víc zmáčknout...

no_title
31. říj 2015

Je to pravda, opravdu nebude chtít dělat nic jiného. Švagrová s tím začala taky v roce a teď má problém, že si opravdu nehraje s ničím jiným než s počítačem nebo tabletem. Je pravda, že člověk má potom víc klidu... ale když srovnám jeho vývoj s jeho vrstevníky, kteří na tabletu nehrajou, tak je to nesrovnatelné, hlavně co se týče komunikačních schopností (jsou mu skoro 4 a donedávna ještě nepoužíval celé věty...)
U nás doma platí pravidlo - dokud neumíš číst, žádný pc nebo tablet. A platí to i pro návštěvy (což se občas neobejde bež řevu 😀 )

class
31. říj 2015

Já jsem zásadně proti tomu,aby roční dítě mělo tablet k čemu k tomu,aby se na něm stalo závislé jak spousta dětí na počítači 😠 my jsme koupili malému takový ten dětský učí písmena,slova,číslice a poznávaz různé věci a myslím,že to úplně stačí 🙂

andy80
31. říj 2015

Z ročním dítětem se dá dělat spousta jiných věcí než sedět na tabletu.

luciebx
31. říj 2015

taky bych rocnimu ditku toto nekoupila.. malej dostal jeden ve 3 letech a obcas si na nem kresli... od svagrove malej je na tom zavislej ze to neni mozny...

linusha
31. říj 2015

Já myslím že malé dítě by nemělo mít tablet ať už dětský. Zvykne si na něj a do budoucna bude vyžadovat další elektronické ,,hračky,, podobného typu. Všechno co píší že tablet dítě naučí se dá naučit i jiným způsobem. Nezlobte se ale přijde mi že koupě takové hračky je spíš trošku o pohodlnosti rodičů. Raději bych koupila knihu či něco podobného co dítě posune dál ve vývoji 😉

milmic
31. říj 2015

Na co tablet. Kupte mu rovnou nějakej pořádnej máslostroj, ne? 😅

mercedesse
31. říj 2015

Holky, ale paní se ptá na tablet jako hračku a ne opravdový. Ale zklamu, nevím jak tento, ale jiné hrubší zacházení nevydrží. Když spadne, tak se ulomí kryt a utrhnou repráky a tak. Samozřejmě, že je lepší jít ven, nebo dělat něco jiného. Moje děti ho dostali od prababičky a stejně je to moc nebere. Jednou za čas mají záchvat a porvou se o něj, ale jinak že by u toho seděli pořád, to ne.

kami1984
31. říj 2015

Tablet je hloupost, radeji mu koupit interaktivni stolek, kostky, syn rad prepina televizi-ma rad ovladace, dostal vyrazeny a je dulezity🙂) Cim vic techniky davame, tim to je horsi. Syn ma skoro 4,5 a tablet nema, nemame ho ani my rodice:DD
Co mu pak koupite v 5letech?

tesorino1234
31. říj 2015

Tablet pro rocni dite 😀 😀 😀

sonaxoxo
31. říj 2015

Jsem přímo šokována dotazem!!

kaijko
31. říj 2015

jsem přímo šokována, že si nikdo nepřečte dotaz pořádně a chrlí tady mega rozumy 😀 Vždyť je v odkazu hračka 😀 😀 😀

barinkas
31. říj 2015

za mě je to taky blbost... i když to je hračka, pro roční dítě je toto nepotřebné, navíc ho to omrzí, jelikož ono budete toužit po tom opravdovém, jak máte vy 🙂 malá měla hračku mobil, nějak v roce a půl, bavilo ji to asi den, chtěla můj telefon, nikoliv napodobeninu...

jarkakr
31. říj 2015

V Coopu mají za 100 Kč, je parádní, dcera ho má už cca půl roku a vydržel i to, že si na něj stoupla. A to není žádný věchýtek. Dotyk mi přijde tak akorát, aby nezačal hrát při uklízení, ale zároveň nemusíte moc mačkat. Má výběr mezi čj a slovenštinou, různé obrázky, také tři možnosti spuštění hudby, která se na jednom tlačítku neopakuje. A hlavně není nesnesitelně hlasitý 😀. Tak dobrý výběr.

andrissek
31. říj 2015

Není tu pořádně žádná odpověď na dotaz,ale opět plná stránka rejpavejch příspěvku na které se nikdo neptal.

S tabletem (dětským) zkušenost nemám,ale dcera dostala asi ve 4 letech dětský počítač želvík a už si s ním hraje třetí dítko a je super.

aninousek
31. říj 2015

Otázka nezněla zda ho chcete koupit svým dětem ani názor na tablet zda je vhodný pro dítě nebo ne.Otázka byla pro ty co ho mají zda vydrží 😠

oceancity
31. říj 2015

Ahoj maminky.
Můj syn používá tablet od Applu od dvou let. Pouštěl si na něm sám pohádky a myslím, že to, že se děti intuitivně učí zacházet s technikou není nic špatného. Rozhodně u tabletu pořád nesedí. Je mu 4,5 let, krásně to umí ovládat a sáhne po něm jednou za čas, protože většinu času trávíme venku na zahradě, s kamarády atd - to jenom pro ty maminky, které moralizují - proč tablet. Mimochodem, dnes jsou používány i ve výuce na ZŠ.
A teď k samotnému dotazu - lindo 73 🙂
Koupila jsem synovi tablet s abecedou
http://www.juchoo.cz/detsky-tablet-pafikuv-siku...
na Slevomatu asi před dvěma lety a Pafíkův šikulka - Pafaas - nabízí i jiné výukové hračky, které nejsou předražené. Zkuste sledovat i ty slevové portály.
Pěkný večer, Marcela

monini28
31. říj 2015

Tak abych nemoralizovala a přešla přímo k dotazu 🙂 Konkrétně tento tablet neznám, ale podle odkazu mi přijde trochu podobný tomu, co měla dcera (i když teda o dost později 😉 ).Nicméně pro takhle malýho špunta mi přijde "zbytečně složitý" - jakože ve smyslu učení písmenek, abecedy, obrázků začínajících na to písmenko,... Možná bych se poohlídla po něčem adekvátním k jeho věku, pokud už tedy jste rozhodnutá přímo pro tento způsob vzdělávání - třeba něco, kde se klikne na malý obrázek zvířátka, ten se pak zvětší na celý displej, "řekne to" jak to zvířátko dělá (bůů, atd.). Prostě fakt jen jednoduchý. Netuším, jestli něco takového existuje, takže vám tak uplně neporadím, ale myslím, že na písmenka, možná že i barvy,tvary apod. je ještě moc brzy. Nevím jestli dcerka v 11 měsících už mluví, ale rozhodně podle mě ne tak, aby dokázala rozlišovat až do takové míry. Nezačínala bych dřív než ve 2,3 letech (když už teda).

smallinka
31. říj 2015

🙂 Máme roční dcerky a občas jim na našem noťasu pustíme dětské písničky s krásnou animaturou...moc je to baví, tančí u toho 😀 (ať to nevypadá, že jsme úplně bez té moderní techniky). Ale pak si zase noťas vezmem a šlus. By ani nenapadlo, že bych jim koupila tablet??? Teprve začínají poznávat klasické hračky, plastové, dřevenné, hudební nástroje, knížky.....tak bys jim tu fantazii utla hned takhle na začátku? škoda.

jaydeep
31. říj 2015

Mam kamaradku jejinu synoj jsou ted 4roky, od mala.detsky.tablet ted normalni. Nezna.nic jineho.nez tablet,vyrvava, vzteka a.jen hraje... urcite bych nevolila.ani.ten.detsky, je na.nem uplne zavislej!

littlemousecz
31. říj 2015

Tak my máme podobný, dostal ho syn ve dvou letech.Začíná ho zajímat až teď když je mu dva a půl a to jen jedno tlačítko - s notou,protože ví,že mu to pustí písničku.Ty písmena atd ho nebaví.V roce to bude spíš jen o tom,že to vydává zvuky,ale pokud si představím syna v roce,tak myslím,že by nevěděl,co s tím.Přece jen je potřeba mačkat prstem určitý bod (u toho našeho navíc dost silně). Já bych dle zkušeností volila spíš něco s klasickými tlačítky.My měli takové jako že pianko plastové,kde byly velká tlačítka a u toho obrázky zvířátek a vždycky po zmáčknutí to vydalo zvuk toho zvířátka.To syna hodně bavilo a ty zvuky se naučil. A jinak pro všechny,kdo si nepřečtou pořádně otázku a hned se do autorky pustí - přiznávám, že jsem na téma klikla taky proto,že mi to přišlo ujetý 🙂, ale napřed čtu a až pak teprve píšu...

ostravacka999
31. říj 2015

Já si myslím, že ten tablet v úvodním příspěvku vydrží i hrubší zacházení 🙂 Jen bych možná s koupí počkala z důvodu, že teď je to zbytečné (nekomentuju tablet, ale jako typ hračky). Ale pokud to chcete, tak to kupte přece 🙂 Já bych spíš koupila něco hracího - klavír hrací malý nebo tak něco, teď třeba po dětech prodávám od alltoys zvireci farmu, maly to dostal a byl nadseny 🙂

sunshine125
31. říj 2015

Osobne bych rocnimu decku koupila spis "Teddies Tablet farma pro nejmenší Moje první zvířátka " , at se uci neco umerneho veku,cisla a pismena se budou mijet ucinkem. Takhle si muzete spolu sednout a rikat si ze kocka dela mnau atd i se zvukovym efektem 😀

somalicats
1. lis 2015

Roční dítě ocení spíš zvuky, ani s těmi dětskými tablety si tolik nevyhraje. Mladší dcera dostala loni toto: http://www.adulka.cz/adulka/eshop/1-1-Hracky/2-... , a u toho vydržela klidně i hodinu - loď má piánko, dva květináče, které po zmáčknutí hrají melodii (každý květináč má 3 melodie), veze zvířátka, která když se zasadí do správného otvoru, tak vydávají zvuky (a mladá přišla velmi rychle na to, že stačí zmáčknout prstem čudlík na dně toho otvoru 😀 ), loď umí houkat, cinkat.

heduska82
1. lis 2015

Meli jsme tablet z Bambule....no, nic extra, bylo na tom par zvirat a pak to snad hralo pisnicky.....jako vydrzel dlouho, ale kdyz starsi prisel na to, ze hraje, jak na nej stoupne, vzal rychle za sve.... 😀 ale tablet bych tomu uplne nerikala. Jako ty pohorsene komenty nechapu. Ted to asi dostanu, ale i psycholozka nam rikala, abychom neco jako tablet koupili starsimu na zabaveni. Kluci jsou strasne narocni na pozornost a uz meleme z posledniho. Takze asi tak k te skodlivosti na vyvoj deti. Tim zase nemyslim, ze si s nim bude hrat denne.

baris
1. lis 2015

k tématu - sice ještě nezná písmenka, ale můžete dceři říkat - najdi mi určitý obrázek a to jí bavit bude, navíc to vydává zvuky a ty děti milují 😀 (rodiče o dost méně). Co se týče výdrže - je to loterie. Může vydržet i šlápnutí od dospělého a jiný se rozbije jen při pohledu na něj.

K ostatním maminkám - jak je vidět, Vaše děti chodí jen ven, hrají si jen s žaludy, listy a max. dřevěnými hračkami, aby se dostatečně vyvíjeli, že? A PC jim ukážete až v 18 letech. 😠
Moje dcery mají tablet (klasický) od 2 a 3 let. Když pominu prvních 14 dní, kdy se od toho neodlepily - jako od každé nové hračky, tak teď jim tady leží (volně dostupný) a vzpomenou si na něj 2-3x do týdne tak na cca 15 minut, než jdou spát. Já ani manžel jim ho neodepíráme a protože ví, že si s ním mohou kdykoliv hrát, tak nemají potřebu po něm prahnout. A ven s nimi taky chodíme. 😀

milius
2. lis 2015

malá dostala k prvním narozeninám takový ten dětský iphone (od kamarádky, já bych jí ho nikdy nekoupila). naučila se mačkat ta neviditelná tlačítka, ale po několika pádech se zničil. raději kup nějaký ten dětský telefon se sluchátkem a klasickými čudlíky, je to pro roční dítě jednodušší a taky si s tím vyhraje.

btw. je zarážející, kolik ženských tady není schopno rozkliknout odkaz, aby zjistilo, že se nejedná o dospělácký tablet!

katchik12
14. lis 2015

Taky řeším podobnou otázku, protože sháním něco pro malého, aby se zabavil, když s ním někam jedu sama po tmě v autě. Pak mi tablet/dětský mobil přijde lepší řešení než hysterický pláč...