Tip na hračku pro kluka - 2. narozeniny

partyzanka91
28. bře 2018

ahoj,

ráda bych se zeptala jestli nedoporučíte nějakou skvělou hračku pro dvouletého kluka. Je spíš klidnější povahy, rád si prohlíží obrázkové knížky, staví z kostek, jako každý kluk si vyhraje i s autíčky a úplně nejradši něco montuje - či spojuje dohromady. Možná by byla ideální nějaká stavebnice kterou ve dvou letech už zvládne (lego duplo máme). Máte nějaké doporučení? Z hraček máme doma dřevěné i umělé kostky (duplo), různé dřevnějé vkládačky i puzzle, několik autíček a doplňků, dřevěný skládací vláček a také opravářský kufřík ale jen takový fórový z Lídlu, raději krade strejdovo dospělácké náčiní zejména šroubovák. Musíme tedy dávat hodně pozor protože má tendence strkat ho do zásuvek, taky jak má v ruce klíč hned ho dává do zámku - už se i trefil a zvládne též navlíknout na tkaničku větší korálek. Motoricky je na tom o hodně líp než ve stejném věku jeho ségra, která byla a do dneška je spíš rozlítanej čert.

kamino
28. bře 2018

a spousta dalších v té sekci.. tam vybírám ráda

modrakarkulka
28. bře 2018

Super je stavebnice Magformers, ale je hodně drahá. Co třeba nějakou společenskou hru pro malé děti? Králík Kuk, Hmatej a najdi, Ovocný sad nebo jednodušší verze Můj první ovocný sad, nějaké smart games od Mindoku.

kamino
28. bře 2018

@modrakarkulka Megaformers jsem koupila na Aliexpresu, je super, dala jsem jí k nám do herny, takže je využitá dost a bez problému a za třetinovou cenu

modrakarkulka
28. bře 2018

@kamino Četla jsem, že prý oproti originálu jsou magnety dost slabé a větší stavby nedrží pohromadě, je to pravda? (Já teda Aliexpress moc podporovat nechci, radši si chodíme s magformers hrát do knihovny 🙂

babanci
28. bře 2018

Někdo mi říkal, že existuje nějaký dětský ponk, kde se dají vrtat díry a šroubovat a to by bylo asi pro takového šikulku nejlepší.

kamino
28. bře 2018

@modrakarkulka mě to připadá v pohodě, nic nepadá, děti si staví.. nevidím problém, ale nemám srovnání s originálem..

mamitom
28. bře 2018

Syn miluje vláčky, takže elektrická mašinka od Lego Duplo a k tomu koleje. Není o něm kolikrát vůbec slyšet 😀

kamste
28. bře 2018

A co dřevěná vláčkodráha?
Nějaké hračky mám v albu https://www.modrykonik.cz/blog/kamste/album/pov... ale nemám to tříděné podle věku - beztak to má každé dítě jinak...

mirtha
28. bře 2018

A co kouzelnou tužku od Albi, náš malej ji dostal taky k 2. narozeninám a teď už jen přikupujeme knížky a opravdu si s ní vyhraje a furt se k ní vrací 🙂

maretavan
28. bře 2018

Dobrý hračky mají na Agatinsvet.cz

jipe
28. bře 2018

kouzelná tužka od albi, pořádný ponk s nářadím, knihy od svojtka, magnetické rybičky s udicí (máme z agátin svět), auta od bruder, další duplo, magnetická tabulka (tu máme z ali)

beremeseanicka
28. bře 2018

mame doma maleho montera a nejvice v tomhle veku vedla a stale vede vrtacka...detska Bosch, vypada jako prava, vydava zvuk, toci se, je vazne jako opravdicka...mame jeste x dalsich, ale Boschka vede🙂 Jeste pak ma rad kulickovou drahu...

penelopaw
28. bře 2018

Krásné hračky vyrábí HABA (já kupovala v ČR přes pinkorblue.cz). U našeho rošťáka mají úspěch hudební hračky (k 1. narozeninám jsme mu dali bubínek... a po hodině mu ho schovali 😀). Sadu rachtacích hraček má např, IKEA. Ze stavebnic se mi líbí magnetické, které mají ve školce (takové silné tyčky a velké barevné kuličky, http://www.magnetickysvet.cz/eshop-magneticka-s...), ale cena je dost hrozná. Kouzelná tužka u nás taky frčí (máme Zpívánky 1 a 2 a Svět zvířat, ale teď konečně vydali i pěkné knížky pro menší děti). Náš malej taky dostal odrážedlo PUKY (má nafukovací kolečka, takže dobře jezdí, je bytelné - ale opět vyšší cena). A úspěch má i DUPLO díky tomu, že se dá kombinovat mezi sebou - syn má rád prasátko Peppinu, takže jsem mu koupila od jiné značky její domeček s figurkami celé rodiny, s Duplem je to kompatibilní. A ještě mne napadá: pokud má rád knížky, tak by se mu mohl líbit quiet book (nám ušila na přání Marssey z Fleru). A jestli má rád "role-playing" a nápodobu, tak třeba dětská kuchyňka (u nás zatím neprošla přes dědečka, protože kluci podle něj nevaří - nevím, nevím, u nás vaří doma manžel 😀), nádobí, látkové nebo plastové jídlo (opět jde sehnat parádní na fleru z filcu nebo sady z Ikey)...

jipe
29. bře 2018

@penelopaw prosím, nemáš odkaz na tu Peppinu kompatibilní s duplem?

jbzirafa
29. bře 2018

Syn je taky koumak. Rychle se naučil stavět smart hru den a noc, taky máme "3 náklaďáky " z nářadí Máme stolek od firmy janod, ale myslím, že to dvouleté dítko naplno nevyuzije. Ale velkou službu udělá i "kineticky"pisek " Nebo něco na zahradu -kolečko, hrábě, aby měl opravdové věci. .odráželo..batůžek.

penelopaw
29. bře 2018

@jipe Už si nepamatuji přesně, z jakého e-shopu jsme to brali, ale je to tenhleten: https://ostatni-stavebnice.heureka.cz/playbig-b...

penelopaw
29. bře 2018

@jipe Existuje pak vícero typů domečků (domek na stromě apod.): https://www.heureka.cz/?h[fraze]=peppa pig domecek. My tenkrát brali tamten, že byl cenově docela výhodný, byla tam celá rodinka a zároveň šlo o rodinný domeček, takže jsme si pak hráli, že se rodiče zašili nahoře na terásku, když dali děti spát apod. 🙂

penelopaw
29. bře 2018

Jj, jak píše jbzirafa, kinetický písek je super. Akorát i náš tříleťák (skoro čtyř) s ním dělá vždy po chvíli binec, bála bych se možná u dvouletého dítěte, co s ním provede 🙂. Není to moc na samostatné hraní, ale přiznávám, že i já sama jsem se s ním dost vyblbla 🙂.

smoldovka
29. bře 2018

@babanci ponk mame a vsichni kluci i holky, co k nam prijdou jsou nadseni. Jsou plastove ale my mame dreveny zn woody a super. My teda koupime synovi koloodrazedlo, ale on neni mic klidne povahy a miluje cinnost venk.

babanci
29. bře 2018

@smoldovka Jo, jo,to znám. Koupili jsme yedoo too too a já si k tomu koupila běžecké boty. Budou třeba.

mamamtbo
29. bře 2018

First bike?9

penelopaw
30. bře 2018

Co se motoriky týče, tak hezký je Montessori domeček, kde jsou různé typy otevírání dveří (zástrčka, bezpečnostní řetízek, ...): https://www.qrshop.cz/motoricke-hracky-motorick.... Kamarád pak pro svoje dítě vyrobil desku, na níž byly právě různé zástrčky, FABka na klíč, úchytky ke skříňkám apod., s čímž si děcko hrozně vyhrálo, když vše otevíralo a zavíralo. Chce to ale sehnat dobrou desku, a pak vybrakovat železářství 🙂. Jestli je ještě do narozenin čas, tak to by se mu líbit mohlo, ale je třeba to smontovat a vyrobit... a když ho to přestane bavit, tak se to dá buď prodat nebo věnovat nějaké školce pro děti 🙂.
Jinak dneska jsem se přesvědčila, že úspěch má i plastelína - syn si hraje na plastové podložce z IKEY, stačí mu jeden kelímek Play Doh (je dobrá, protože je hodně tvárná a nevysychá tak rychle) + k tomu různé plastové nebo dřevěné špachtle, vykrajovátka, razítka apod.