Jaký golfáč pro nesedící miminko?

schowlacki
3. čer 2015

Zdavim maminky, potrebovala bych poradit jake golfky vybrat pro 5 ti mesicni miminko co mi jeste nesedi?Chtela bych aby byl polohovaci az do lehu, aby mel velka nafukovaci kola,odpruzena,aby byl pokud mozno skladny a boudicka aby stinila i v tom uplnem lehu.Mate zkusenosti jaky by odpovidal temto pozadavkum?

m_nika
3. čer 2015

Používala jsem od 4. měsíce britax vigour. Posloužil výborně. V hlubokém kočárku plakala, nechtěla tam být. V pololehu měla výhled. Jde sklopit úplně. má zadní kola nafukovací. Stínění jsem vyřešila sluneční clonou. Nedám na něj dopustit. Teď už bohužel prodávám, nerada, byl favorit.

dannyblakely
3. čer 2015

Mo kdybych treba ja mela dat na nektere vase rady, tak nevim, v cem bysme jezdili, ponevadz me mala nesedi ani v 11 mesicich a do hlubokeho kocarku se nevejde od unora 😀 Golfky ale na prte urcite ne. Sportak Britax

ninive211
3. čer 2015

@allisv Hm, tak já ho teda odpružený nemám ☹

betelgeuzz
3. čer 2015

@dannyblakely však právě, sporŤák ano, ale zakladatelka se ptá na golfky a to je celkem rozdíl.

alcar
3. čer 2015

Sportak ano, ale ne golfky. O tom, ze je Britax Agile "sportak" bych teda trochu polemizovala. I kdyz je psany v popisu jako lehky sportovni kocarek, urcite bych do nej proste nesedici petimesicni mimco nedavala. To, ze se zadova operka mirne prohyba, tak za tim si stojim.
A nevidim tady nikoho, kdo by daval zakladatelce nejake kazani. Je to jeji dite a my ji pouze radime, ale nekazeme. Tohle si stejne musi rozhodnout sama.

alcar
3. čer 2015

@ninive211 on je pasivne odpruzeny, neperuje, ale tlumi nerovnosti a narazy. Jakesi odpruzeni tam opravdu je, i kdyz uzivatel ho v podstate neciti ani nevidi.

gemini255
3. čer 2015

@schowlacki urcite take kociky su, len treba hladat, nie uplne tie klasicke golfove hole, a ja som inak mala v armadille dieta skorej ako sedelo, trosku som ho nadvihla, vzdy lepsie ako v korbe, kde sa dieta same dviha a potom tak divne sedi

ninive211
3. čer 2015

@alcar Jo, tak to jo. Nějaké "pidi" pružení tam být může.

babyrenka
3. čer 2015

@allisv : no, ono je to celkem jednoduché, protože naprostá většina pediatrů vyžaduje pro děti do minimálně šesti měsíců jejich věku, aby se miminko převáželo na pevné a rovné podložce pod zády a vleže, tak i všichni výrobci dětských kočárků doporučují sportovní kočárky i golfky až od půl roku. Je totiž podstatný rozdíl, zda se už dítě pokouší sedat a vy to zkoušíte doma na židličce anebo zda to zkoušíte při jízdě v kočárku. Tam totiž vlivem vibrací a nárazů do podvozku, přenesených na sedačku, může dojít k poškození páteře dítěte. Proto by správně ani zádová opěrka u malých dětí do jednoho roku, pokud ještě neumí sedět a nemají dostatečně vyvinuté zádové svaly, neměla za jizdy překročit sklon 12 stupňů od vodorovné polohy. Největší problém ve vývoji pak představují extrémně široké zádové opěrky, na kterých se dítě při jízdě může zkroutit a nemá záda dostatečně směrově stabilizovaná. Tolik asi k Vámi zmiňovanému problému, že tazatelka nedostane radu které golfky koupit. V podstatě by to pak stačilo zkrátit na informaci : žádné - nejsou.

nonnni
3. čer 2015

@babyrenka ja bych jen podotkla, ze pro vyvoj detske patere (atrofujiciho svalstva a nemluvim oemocnim vyvoji) je naprosto nevhodne, aby dite lezelo na tvrdem podkladu, jako je napriklad hluboka korba. Pokud tedy nejde o kratkodobe prejezdy. Takze z tohoto pohledu neexistuje ZADNY vhodny prepravni prostredek pro zdravy vyvoj ditete. Jedine vhodne pro dite je byt noseno v M vertikalni poloze.

ada22
3. čer 2015

@schowlacki 🙂 asi chceš hlavně neco skladnejsiho nez vipera. Ten briax bj city s valco jsou vlastně odpruzene tim, že ta sedaka je zavesna a s ditkem se pohupuje. .
Pak je par golfek zippy, peg perega switch co jdou otocit smerem k mamince, ale ty si myslím budou drncat.
Ja mám gesslein F4 a ten je krasne odpruzeny na zadnich kolech. Ale neni to uplny leh.

ada22
3. čer 2015

Jo a ještě by nemusel byt spatny peg perego book ja tu jiz padlo, ale ten nevim jak moc je odpruzeny.

ladie
3. čer 2015

@schowlacki mám pětiměsíční a jezdí v Urbu od Mamas and Papas. Lehký, úplný leh, dlouhá stříška, otočná sedačka. Ještě mám Valco Snap 4, kolekce 2015 s polohováním nožiček a k tomu nafukovací kola. Taky fajn (jen nemá otočnou sedačku).
Vyhovovat by ještě mohl Britax B-Agile/B-Motion, Cybex Callisto, Sola od Mamas and Papas...
Koukni ke mě do alba, mám tam jedno "Jaký lehký sporťáček??"

bambullkaa
3. čer 2015

http://www.e-batole.cz/4baby-atomic-blue/d-71754/ jde do lehu jen nemá nafukovací kola, ale pěnová. Dál má mega XXL stříšku a je odpružený. Nebo pak Cybex nebo Maclaren XT 😉

konidana
3. čer 2015

@schowlacki Tak ho dejte v hluboké korbě na bříško a to teprv pořádně uvidí! Pokud je příjiš hluboká, zle něčím jednoduše vyložit dno. A jestli nemá okýnko, tak není nic jednoduššího, než děcko položit obráceně 😉

babyrenka
8. čer 2015

@nonnni : já jsem nepsal, že by mělo být miminko na tvrdé podložce, ale na pevné a rovné, což obvykle hluboká korbička s kvalitní matrací splňuje. Taková matrace jednak dokáže správně podepřít tělo dítěte, navíc dokáže spolehlivě odfiltrovat nárazy a vibrace, které se na hlubokou korbu během jízdy kočárku přenášejí. Ostatně klasický skandinávský způsob používání kočárků vychází z toho, že miminko v kočárku prakticky bydlí po celý den a pokud možno na čerstvém vzduchu, takže vertikální poloha by pro něj celý den asi nebyla tak úplně pohodlná.

nonnni
8. čer 2015

@babyrenka a to je presne to, co je pro dite jedna z nejblbejsich poloh, zejmena dlouhodobe. Je jedno, zda lezi na dlazdicich, nebo v korbicce, blbe je to uplne stejne, ta poloha na zadech je proste spatne pro vyvoj svalstva podporujiciho pater.

konidana
8. čer 2015

@nonnni a přikšírované dítě v polosedě ve sporťáku je lepší než v hlubokém kočáru, kde může být na zádech na břiše nebo i na boku? Předpokládám, že je řeč o kočárech a ne nosítkách🙂

nonnni
8. čer 2015

@konidana jak jsem psala, dite by melo byt svisle, ne naplacato. A nozkama do M. Pokud lezet, tak idealni jsou treba hamaky...ja nevim, ze jsme se jeste nepoucili, ze neco dunguje bez problemu tisicileti a lide nemaji probley s pateri a platfus, ale budeme se zuby nehty snazit predelat prirodu a natlacit do naseho zpusobu mysleni.

V prirodnich narodech se deti neodkladaji naplacato, jsou noseny, spi na matkach (nebo nekom jinem), pripadne v hamakach. Pasivne se posazuji, nikdo se s nimi nemaze z hlediska manipulace s nimi a maji zdrava zada, i nohy...pricemz my, genialne civilizovani nechame deti atrofovat na zadech a pak se ve trech mesicich divime, ze maji deformovanou hlavu, pak jim narveme nohy do kotnikovych bot s tvrdou podrazkou a za 10 let se divime, ze maji patfus a za 30 let, ze maji problemy se zady a migrenami...

A ne, priksirovane dite ve sportaku na tom neni o moc lepe...ale ani o nic hur, je to prast, jak uhod.

konidana
8. čer 2015

@nonnni souhlasím, ale ne s tou tvojí poslední větou - myslím, že lze rozlišit menší a větší zlo. A bohužel nejsme přírodní národ, i když já si o sobě myslím, že jdu celkem v souladu s přírodou a víc do přírody než do města, v civilizaci moc principy přírodních národů uplatňovat bohužel nejdou (počítače, napnutý denní režim se zaměstnáním,....)

nonnni
8. čer 2015

@konidana ja sice chapu, ze plne uplatnovat prirodni principy nejde, ale do urcite miry to lze. Treba tak, ze dite nosim, co to jde a neodkladam ho do kocarku na dlouhe etapy spani. Spat dite muze i na me. A to ani nezminuji emocni aspekt toho, kdyz je dite dlouhodobe odlozene, misto toho, aby bylo na nekoho pritiskle.

Od zivota v africe a pozorovanim toho, jak se k detem chovaji mistni (nebavime se o kmenovych tradicich, klasicky civilizovani mistni s "nevyhodou", ze na takove veci, jako je kocarek/postylka nemaji) jsem si akorat potvrdila zaver, ze maloco je pro dite tak zbesile spatne, jako je vozit jej hodiny v kocare a je uplne jedno, zda je v korbe, nebo ve sportaku...a pokud to dovedu uplne do detailu, tak treba takovy britas a-gile, prave diky tomu, ze ma ta zada prohnuta (nebo jine sportaky maji jen tkaninu, ktera se prizpusoni vaze a pozici ditete podobne, jako hamaka), je potencialne pro dite lepsi, nez sportak s prkennym operadlem. Rada bych podotkla, ze lidska zada nejsou rovna a tak ani nepotrebuji rovny podklad. Rovna zada je novodoby jazykovy vyplod, stejne, jako rovne nohy, ale je jasne, ze tam budou prirozene curves. Uplne stejne na detskou nohu nepatri prkenna podrazka, ktera nerespektuje prirozeny tvar chodidla...

konidana
8. čer 2015

@nonnni OK, ale já to takhle nehrotím 😉 A když se na to podíváš z druhé strany, tak "díky" civilizaci plno lidí nenosí, neboť mají v háji záda, a vůbec ochablé tělo vlivem nedostatku fyzické aktivity, která byla dřív běžná. Sedavé zaměstnání, automobilismus, ... Naštěstí děti mají dar přežít výchovu svých rodičů 🙂 jak tu někde někdo napsal.

nonnni
8. čer 2015

@konidana s tim souhlasim, jen jsem se ohradila proti tomu, jak vynikajici je korbicka v porovnani se sportakem...dite proste na dlouhe casove periody nepatri do vodorovne polohy, atrofuje mu svalstvo, emocne je to zakrnujici a navic je pater v nevhodne poloze. Chapu, ze dite nosit 24/7 je prakticky nemozne, ale bavime-li se o tom, co je pro deti skodlive, tak ten sportak se v tom opravdu ztrati v porovnani s tim, ze ty deti odkladame, ze jim nutime boty, ze s nimi zachazim tak, jako by se mely rozpadnout pouhym dotekem a pak se divime, ze deti jezdi naplacato, nosi ortopedicke boty s zirafou, nikdy nejsou pasivne posazovany (vse podle doporucen slavnych ortopedu) a presto maji platfus, hrbi se a v puberte uz jsou hapr na zada...pricemz opomijime, ze tohle samo o sobe nikoho nespasi, uplne stejne, jako samo o sobe diteti neublizi ani to, pokud ho nekdo pasivne posadi, nebo soupne do sportaku...tech faktoru je mnohem vice a presne, jak jsi psala...jsme lini, nemame prirozeny pohyb (on vrcholovy sport pro deti je take uplne na odrovnani tela, zadny prinos)...zjednodusene receno me vzdycky dojima, jak se lide na neco upnou, jako na samospasitelny prvek a uplne ignoruji celkove okolnosti.

marukm
8. čer 2015

@nonnni Ne každé dítě se chce nosit. Nevím, co bych s malým měla dělat, když se od 3 měsíců nechtěl nosit ani náhodou, přestože to předtím miloval.

hojda
8. čer 2015

@dannyblakely Nám šel sporťák do úplného lehu, děti taky seděly až v 11 měsících.

hojda
8. čer 2015

Btw. všechny ty teorie, co je zdravé a co ne se dost rychle mění, takže se nebudu divit, když maminky za 5 let budou děti vozit zavěšené hlavou dolů jako netopýry! Vždyť v břiše jsou taky většinu času většinou hlavou dolů 😉 .

nonnni
8. čer 2015

@marukm no a co bys s nim delala, kdybys kocarek nemela? Zezel by na zemi na brise, nebo by se plazil po nekom.

Tady nejde o to, ze 100% noseni neni v nasi spolecnosti mozne, ale o to, ze je "usmevne" vydavat korbu kocarku, jako zdravejsi alternativu ke sportaku. Ve vysledku jsou oba pro dite spatne.

eliskaxox
8. čer 2015

@nonnni Ja bych vas chtela videt v diskuzi s nasi doktorkou na rehabilitacich. Ta je zasadne proti dlouhodobemu noseni ditete v satku. Maloco pry nici pater a spravny vyvoj ditete spolehliveji nez satek. A opravdu se radeji budu ridit studovanym clovekem,s praxi nekolik desitek let,ktera se ucila u doktora Vojty a rozchodila nekolik deti nad kterymi ostatni lamali hul. Nez maminkou,ktera sleduje africke narody.

eliskaxox
8. čer 2015

@schowlacki Ja jsem teda proti golfkam ale byt vami kouknu se po nejakem lehcim sportacku,idealne aby mel polohovani zad na pasky- muzete si mimi zvednout jak potrebujete,nejste limitovana 3 polohami. Maly sel do sportaku ve 4,5m, mame tam polohovani na pasky a tak jsem si ho treba mohla prizvednout jen o 4 cm,kdyz melrymu. Ted mam do auta Britax b motion a ten ma taky polohovani na pasky,striska bomba kryje,lehce se sklada.

celasapremenim
30. srp 2015

@rychetkami je ok ten sportak, ale co mnoho ludi nevie, tak ma kratky sed.....moze to byt problem pre niektore deti, ma ho svagrina a ked mi to povedala, sa mi to teda nezdalo, tak sme to boli vcera ceknut u nej na dome a fakt, jej syn ma 14 mesiacov, je mozno trosku dlhsi na ten vek, ale dost by mi to vadilo, ked som videla, ako v tom sedi
oni to zatial neriesia, maju ho na nakupy a rychle presuny....inak zije
ale ja by som pri troch detoch, za ktorymi s malym bezne lietam do skol a n a kruzky a stava sa, ze sme vonku skutocne aj styri hodiny, nemohla mat nepohodlny kocik pre dieta a teda kocik, ktory by aj zdravotne nejak nevyohvoval ....teraz zufalo hladam nieco vhodne a zatial mi vychadza pp book plus s, pop up, co sa pohodlia a bezbolestneho navecer🙂 manevrovania s kocikom tyka
na leto mame bohovsky kocik babyzen yoyo, tak ale v lete je iny rezim, ani tam tolko nesedi, skor si niekde triedi v prirode po styroch ,alebo sa nesie v turistickom nosici po horach:D alebo sa chrochni v bazene