Jaký kočárek vybrat na základě následujících parametrů?

veverkazrzava
30. bře 2012

Milé maminky nebo čekatelky,

vzhledem k tomu, že už se snažím přemýšlet nad kočárkem delší dobu a upřímně si nevím rady, chtěla jsem vás požádat o pomoc. Níže uvádím parametry kočárku, který bychom si představovali, pokud budete mít nějaké návrhy, ocením je, včetně praktických rad.

* nafukovací kolečka (mám z nich dojem, že jsou stabilnější a do terénu lepší)

* nemusí to být kombinace, ale vanička by měla být hluboká tak, aby se tam v zimě vešlo půlroční miminko (už jsem dostala rady, že je to jedno, podotýkám, že je to má podmínka, původně vybraný kočárek jsme zavrhli kvůli délce vnitřní korby 73 cm)

* madlo v kuse (ne ty dva berany)

* ne tříkolku

* ne plastové rámy, ale zas vzhledem k tomu, že bydlíme ve městě, bychom uvítali, aby nebyl příliš těžký (a co je těžký, je těžkých 15 kg?)

* nákupní košík by mě potěšil spíše jiný než hadrový

* ocenila bych, kdyby se dal sundat a vyprat potah

* ne příliš barevné kombinace (vítáme smetanové, bílé, černé, hnědé apod., může tam být i jiná, ale takové ty oranžové s rúžovo modrými proužky ne 🙂 )

* nejsme zrovna malí jedinci, takže bych chtěla konec hluboké korby v pase, nevím sice, kolik to je, ale většina moderních kočárků mě štvě s tím, jak jsou děti pak nízko, čím vyšší, tím lepší

* pokud bude v nabídce ten s těmi užšími kolečky vpředu, měla by být možnost je aretovat (holky, a k čemu vůbec je, že se mohou hýbat?)

* cena není tak důležitá, pokud za to bude stát a vydrží nám, jsme nakonec ochotni koupit teď jen hluboký a pak až sporťák

* rozhodně nepachtíme po nejnovějších modelech, nelíbí se nám, když je ta hluboká hranatá a ne pěkně kulatá

* mám averzi vůči korbám, které mají to stínítko pomačkané, neboli líbí se mi, když je vypnuté

*měla by jít přehodit rukojeť na druhou stranu (a je to nutné, to se dělá jen kvůli tomu, aby jste mimčo mohli otočit kvůli sluníčku?)

Tak,a teď když mi poradíte, a já si vyberu, pošlu vám čokoládu! Třeba se tu najde někdo, kdo má mega velký přehled....O Roan Marita vím (mám ho i v albu), ABC design je moc nízký (viděla jsem na živo) a Teutonia be you má jen 74 cm uvnitř (to je málo) - ale jinak holkám děkuju!!!!

rennu
31. bře 2012

My máme Bébécar a jsme maximálně spokojení, nafukovací 4 kola, kombinace, korba velká, lze nasadit po i proti směru jízdy, nastavitelné madlo, my jsme vysocí, babička malá, vyhovovalo všem. Koš nákupní velký, pevný. Malému je 19měsíců, používáme ho stále jako sporťák a je ideální jak do města tak především do lesa do terénu 😉 možná ho mám někde na fotce v albu 🙂 za nás doporučuji

korcula
31. bře 2012

@veverkazrzava my měli roan Marita a spokojenost....a myslím, že splnuje vše podle tvých požadavku🙂

ja.na81
31. bře 2012

Ja bych lobovala za Teutonku 🙂
Nepremysleli jste i nad vloznou taskou misto pevne korby? Ja ji prave mela, pul roku bylo malemu v unoru, takze v pohode lezel zachumlany v tasce a fusaku a do sportaku sel az v necelych 8mi mesicich.

maki73
31. bře 2012

@veverkazrzava moderní typy kočárků Hartan splňují všechny požadavky, ale jsou dražší a některé dost těžké, ale čím novější typ, tím lehčí 😉

rennu
31. bře 2012

jinak tady je ten náš bébécar https://www.modrykonik.cz/fotoblog/rennu/album/...

anina32
31. bře 2012

Holky a co si myslíte o kočárku Alpiron Depemo? My o něm uvažujeme, ale zatím ho moc lidí nemá tak chybí chvála a nebo kritika😉

palomitacheca
31. bře 2012

@marecek4 Já mám štěstí, že příteli se náš kočárek taky moc líbí, tak nemáme co řešit 😀 Babička z Moravy si k nim pořídila taky kočárek, tak nebudeme muset tahat ten náš. 🙂

eicul82
31. bře 2012

@anina32 Krásnej, ale má malou hlubokou korbu - 75 cm! 😢 Jinak bych ho brala! 🙂

2hanah
31. bře 2012

Mrkněte čistě pro inspiraci na kočárky Jeddo, splňují hodně vašich požadavků, byla jsem s ním naprosto spokojená a koukám, že máme hodně podobná kritéria pro volbu kočárku. Akorát nemají přehazovací rukojeť, ale obešla jsem se bez ní, dá se přehodit korbička nebo můžete používat slunečníky ke kočárkům. www.jedo.pl.

marecek4
1. dub 2012

@palomitacheca nám se ten původní taky líbil,ale po půl roce jsem naznala,že jako sporťák nevydrží to co jsem od něj očekávala,ten co jsme pořídili za něj je na stejném principu,ale o nějakých 20cm delší,a střídali jsme cestovní kočárky-ty které jsme vozili v autě sebou k babičce do Bratislavy,nebo na výlety

petraprostejov
4. dub 2012

@handm Jo, Cam dinamico je taky mmentálně můj favorit... Dobrá kola, slušná korba, lehký, skladný... Jen se musím na živo podívat, jestli u sporťáku jdou polohovat zvlášť nohy a zvlášť záda, protože na 1 webu psali, že jsou nohy a záda polohovatelné jedním pohybem. Abyto nebylo jak u iCandy, že se jen sklápějí záda dozadu, přičemž jdou nohy nahoru. Chci, aby se to polohovalo každé zvlášť...

veverkazrzava
autor
15. dub 2012

Holky, tak my uz vybrali, na zivo musim rict, ze Teutonia, at je jakakoli, je takova smutne nudna :( Inglesina se mi teda ale vůbec nelíbila (je strašně veliká a neforemná, ani mi nepřišlo, že by toho tolik uměla, pokud někdo holduje kočárkům tohoto typu Roan Marita je naživo daleko hezčí)...některé doporučené kočárky jsme na živo ani neviděli, ale zase nás moc nebrali mimozemské kočáry typu iCandy apod. (takové super moderny). Dorjan jen hezký, z těch průměrných cenových asi jeden z lepších, přesto, oproti jiným podvozkům jsme k němu byli skeptičtí. Nakonec jsme vybrali Hartan Topline S s přídavnými kolečky, které jsou do terénu (takže z moderního kočárku, který by nemusel zvládnout šutry a sníh máte rázem 4kolák klasický). Cena je trochu vyšší, ale je s ním opravdujendoduchá manipulace a zatím jsme z něj nadšeni. Slevili jsme z košíku, váha je průměrná (15 kg), kolečka nejsou nafukovací, ale jde o nějaký systém, kdy nejsou jen klasická plastová. Korba není tak malá, má 80 cm, navíc se dá dokoupit taška na zimu do sporťáku nebo se dá prodloužit lůžko (což je přijatelnější a hezčí varianta). Takže díky za rady, ať máte třeba, pokud budete výběr činit, také nakonec dobrou ruku. Na ukázku pár obrázků.

vacek
Odpověď byla odstraněná
Zobraz