Je malá korbička a nevejde se do kočárku! Jak to řešit?

anchsunamun
9. čer 2008

Ahoj maminky, nemohla jsem podobné téma najít tak zkusím nové.
Našemu Ondrovi jsou tři měsíce má nejakých 64cm a nevejdeme se do kočárku. Máme X-Landera.
Měli jste nějaká taky takový problém a jak jste ho řešily?? Není na sporťák nebo golfáče ještě moc mladý???

kacka.va
13. čer 2008

však některé kombinované mají větší korbičku než 65 😉

rybenka79
13. čer 2008

...odporucam bebecar 🙂 velkost korbicky je super oproti beznym kocarom

lu777
13. čer 2008

holky, super debata 😀 právě taky řeším kočárek, mám Quinny Speedi a bude to akorát do konce 6. měsíce, jak to vidím.. ještě že tak 😉

docela se mi líbí Peg Perego Pliko.. záda jdou až do lehu, je lehký, ale má 4 kola, takže stabilnější než trojkolka, má velký nákupní košík.. a vejde se nám do výtahu 😵 (což je u nás fakt limit,co se nevejde do výtahu, to je out)
kámoška mi ho chválí, ale je to jen jeden názor.. mrkla jsem se na něj, ale je těžký to posoudit, znáte to, to by člověk musel vyjet s dítětem na hodinu po městě 😅

máte tu někdo nějakou zkušenost s tímhle kočárkem? 😕

anchsunamun
autor
14. čer 2008

Ahojky lu, no je docela hezký, ale nevím jestli myslíš to je to pliko na které jsem koukala já. Je jich více, našla jsem jen golfky (pliko P3 clasico), ale doporučuji sporťák, s většími koly. Tolik se nenadřeš a bude stabilnější i když tam dáš nákup, ale i v terénu. My máme starší tip Landera myslím X3 jak byla s těmi předními natáčecími koly mám jí ještě po dceři, nechali jsme si ho. Je to takovej můj tank. Uveze všechno a nemám strach dát do košíku 3 kanďáky s koj. vodou. Byla jsem s ním tak spokojená, že jsem si myslela, že bude stačit pro druhé dítě jen koupit korba a bude to, ale trochu jsem se přepočítala. Netušila jsem, že nám bude už ve 3 měsících těsná......

lucenek
14. čer 2008

luu77..taky mám speediho a víš co? když prckovi bude korba malá jdem do spotáku..jak píše nika posazovat nebudu samozřejmě, že pokud dáš dítě do sporťáku nemusíš ho posazovat....a to že záda nejdou do úplného lehu...no co bože...pokud dětio maj GER tak se jim musí zvyšovat a naklánět matrace v postýlce aby ležely do mírného kopce...no, na trhu je tolik měkkých posltrovaných podložek které pasujou do většiny kočárů že neřeším....

majina
16. čer 2008

lucenek.... máš naprostou pravdu... paky bych to vyřešila nějakou vhodnou podložkou a hotovo!

lu777
16. čer 2008

no to si právě taky říkám, že tam pod něj něco dám.. ono totiž i u těch sporťáků,které jdou do lehu, tak tam je ten přechod mezi tou sedací a opěrnou částí, takže to samozřejmě není totální rovina bez hrbolku nebo tak

Anchsunamun: jj, myslím Pliko P3 Completo..
ono u nás je limit ten výtah, bydlíme v 5. patře a nemám kam dát kočárek dole, takže se musí vejít do výtahu, který není moc velký.. 😠
a právě ty co mají větší kola, tak mívají i větší ten rozchod těch koleček, takže neprojdu dveřma do toho výtahu 🙄
a ta Landera, to je značka? nebo je to typ Peg Perego Landera? asi jsem to nějak nepochopila 😔 😅
jak je široký v nejširším místě? 😕

Lucenek: já ten sporťák Speedi mám jenže právě jsem počítala s tím, že nám budou zvětšovat výtah.. a ono to bude až příští rok nakonec.. zkusila jsem vyjet sama, ale nezvládla jsem to složit do toho výtahu, protože se to dítě musí vyndat a držet na ruce, že.. 🤐
takže ho budu prodávat... jako věřím že je dobrej, ale prostě když ten výtah nerozšíří jak řekli, tak jsem namydlená 😒 on ten výtah má jen asi 60x100 cm.. není úplně pidi, ale málokterej kočárek se tam vleze, no 😒

minitrouble
16. čer 2008

lu777, lucenek, majina - my mame speedyho a nasa Romi (3.5m) sa uz v nom veselo vozi a nic jej nevadi na tom - dokonca nam aj jeden doki to omakal a hovori ze sak to je super vystuzene - sak kukni do albumu 😉 do vanicky sa vmesti este v pohode ale sa jej nepaci lebo z nej nevidi kdezto zo sportaku vidi super a paci sa jej tam 🙂

lucenek
16. čer 2008

já koupila tu podložku v barvě dokonce na www.babylife.cz..je fajn měkká a v poho na výběr ze dvou matrošů..takže já už mám pořešeno 😉
lu777 tak to je smůla s výtahem no....fakt jedině na rukou dítě a složit a to je fakt nepraktiš, lander je X lander..značka kočárku...zkracuje se na Lander 😀

johanda
16. čer 2008

obrovskou korbu (vejde se do něj i roční dítě ve fusaku) má kočár Deltim sport. Nevýhodou je hmotnost a celkem příšerný vzhled. Půjčili jsme si ho od ségry, když nám ukradli docela prima hluboký Chicco Project. Do terénu, sněhu apod. je skvělý, do města, mhd a auta, které není kombi, dost naprd. 😒

xaverov
16. čer 2008

Lucenku, ta podlozka je do sportaku nebo do korby?

Ad debilne maly vytah nebo debilne sirokej "rozchod" kol 😅 : s vytahem jsem na tom stejne jako Lu. Bohuzel mne to drive nenapadlo. Budu to muset resit bud kocarkarnou nebo sundanim jednoho zadniho kolecka na vjezd do vytahu 😒 No vopocena jsem z toho uz ted...

lucenek
18. čer 2008

xav podložka je do spoťáku...do korby myslím není třeba teda podle toho jakou máš ale já do korby nepotřebuju

xaverov
18. čer 2008

Lucenku, korbu mam Q.Buzz. Koupila jsem si to pres MMB a pani na inzosi psala, ze je to korba Dreami a pak mi dosla korba i s manualem a ja zjistila, ze je to Buzz, Neresila jsem to, myslela jsem, ze to ma vsechno stejny rozmery, ale nekde tady na MK jsem se docetla, ze Buzz je kratsi nez Dreami 😝 Do frasa

lucenek
18. čer 2008

xav a pasuje ti na podvozek speediho? ale asi je kratší to psala já s jendou holčinou co prodává kočárky tak uvedla že buzz má 73cm a dreami 77cm...což jsem si vlastnoručně přeměřila, ale i v buzz korbě je přece ta matrace tak tam není podložka třeba ty podložky polstrovasné se dávaj do sporťáku..tedy povětšinou

xaverov
18. čer 2008

Ehm, ja jsem Lucenku lina jak ta ves, takze jeste jsem to nezkousela napasovat, pac korbu mame ve sklepe a podvozek v krabici v loznici. Ach jo, do p....e, to jsem teda zase nakoupila...Rozmery korby jsou dost podstatny a tohle jsem podcenila. Kujva, ale prodavajici na MMB by na 2.stranu meli uvadet korektni a presny informace.
🙄
Lucenku, Buzz podlozku ma asi stejnou jako Dreami, ja se ptala pro jistotu a ze zvedavosti. Matracka tam je. Takze dik

lucenek
18. čer 2008

xav no zkus to mě osobně se víc líbilo barevné porvedení koreb u buzze než u speediho, ale co se týče praktičnosti je speedi lepší..teda zatím si to myslím...tak snad půjde korba z buzze na podvozek speediho....ale jestli je kratší tak doufej, že nebude užší nebo trochu širkší kvůli rozteče adaptérů.....no bý tzebou jdu to napasovat a zkusit...jinak ti holka neporadím