Kočárek na miminko, kombinace, houpací. Poraďte značku

matmisa
26. únor 2009

chtěla bych poradit s kočárkem. Sháním kombinaci -hluboký kočárek, sportovní, autosedačku. Vhodný do města, ne trojkolku, velký, přední kolečka otáčivá. Ne zas tak drahý.Hlavně houpací. nevíte o nějaké značce? děkuji 🙂

czechzuzana
9. bře 2009

astrane, jeste by me zajimal ten tvuj kocarek...Jak se jmenuje ta sportovni verze oficialne? Ja jsem nasla jen nakou Soft a ta ma 17,5 kg....A to je taky trojkombinace? A jde tam prehodit ta rukojed zepredu dozadu?

astrane
9. bře 2009

to co přiděláš na kočár abys schovala nohy dítěte-většinou u sporťáku je to dobře vidět(aby ti tam tak nefoukalo a nebo nepoprchalo na dítě a na deku-pokud to ještě není na pláštěnku...,prostě takový krytí)
Oni ho tam na fotkách nemají....
tady máš příklad s nánožníkem a bez nánožníku:
ttp://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=13&r=0&...

czechzuzana
9. bře 2009

teda astrane ta cena u tvojho kocarku je super, premyslim, jestli nezkusim tento...kdyz ho tak vychvalujes 🙂 To bych mohla koupit aj novy..... 😉 pujdu si ho asi pak zkusit nekde do obchodu...

yanna, diky i tobe. Vy ste tedy fakt odbornice 🙂

czechzuzana
9. bře 2009

astrane, ale ten tvuj kocarek jsem jeste v trojkombinaci i s autosedackou nenasla....

czechzuzana
9. bře 2009

yanna - a ten magnum se da preklapet ta rukojet? Me se libi, ze je houpaci... 🙂

astrane
9. bře 2009

ten můj mají už jen tady http://www.klokanek-online.cz/index.php?l=cz&p=...
,jinde už asi neseženeš,je to starší model...
Travel soft je totéž,ale váha je včetně tašky na mimi a tašky na rukojeť,to já kupovala zvlášť.Rozdíl je tam ve tvaru boudy-oni mají kulatou,já hranatou a v kolech-mám plastový středy a oni ocelový.mě nebudou rezavět a jsou lehčí....
Přehazovací rukojeť mají oba,odpružení taky.Rozměry dostačující.60cm dveřma taky projedu.
Nevýhody vidím v nižším límci na nánožníku a u mé verze je ještě blbý,že musím zvednout rukojeť,jnak ho nesundám.Taky se může stát,že bude po čase zatáčet-to dělají všechny s A kostrukcí.Pak ho musí partner srovnat doma-zjistit,který kola má blíž k sobě a a silou napravit....dělali jsme to jednou asi před rokem.jinak nebylo třeba.
a dá se koupit pěknej i na MMb
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=18493867&tab=4
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=14690083&tab=1
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=17401207&tab=2
u obrázku 2 je opačně danej košík🙂
Inglesina je ale ještě o něco lehčí...

yanna.o
9. bře 2009

czechzuzko 😀 😀 😀
jinak kombinace je kombinace podvozek+korba+sportovní sedačka + případně autosedačka
- autosedačka se nacvakává pomocí adaptérů nebo bezadaptérově
- podvozek může být houpací, golfový, sportovní, golfosporťákový (fakt nevím, jak to líp nazvat 😅 )
Kombinace funguje tak, že
- na podvozek buď mohu nacvaknout zvlášť ¨vaničku a zvlášť sportovní sedačku nebo se tato sportovní sedačka nenacvakuje, ale natahuje se na konstrukci potah - tedy vyměníš jedno za druhé, až bude korba krátká nebo nebude vyhovovat, protože nemá polohování zad
- další varianta je, že korbu tvoří sportovní sedačka, která se uzavře speciálně šitým nánožníkem nebo se do ní vloží taška na dítko - př. spec. nánožníku Inglesina Magnum (přehaz. sedačka, houpací kočár), Peg Perego UNO (přehaz. ručka, golfosporťák), př. s taškou např. ten, co má Astrane (že jo, máš tam tašku k tomu?), takových je víc a mají zpravidla přehazovací ručku.

astrane
9. bře 2009

Autosedačka na něj nacvaknout nejde.Na Inglesinu ano,ale ta zae nemá překlápěcí rukojeť...
Jó je to těžký si vybrat ten správnej kočárek....zatím máte čas,tak je třeba pátrat... 😉

astrane
9. bře 2009

Jo mám tašku.Kočárek se uzavře speciálním dílem a vloží taška,pak jsme jezdili bez tašky a pak ten speciální díl vyměnili za madlo.Na těch odkazech,co jsem sem hodila,je to moc pěkně vidět...

yanna.o
9. bře 2009

tady na tu fotku koukám https://www.modrykonik.cz/_gallery/57262/57262_... ale nevidím na ty nožky dole u chodidel.
golfáče dobrý 😀

czechzuzana
9. bře 2009

No sak prave se snazim patrat... 😀

Musim se jit podivat do obchodu nakyho, jak to vypada v reale....

Kdyz ta Inglesina nema preklapeci rukojet, ale da se otocit ta korba...tak v podstate vysledek je stejny, ne... 🙂

Holky, a koupily by ste si ty same kocarky znovu?

astrane
9. bře 2009

Se to na fotku celý nevešlo.Fotila to babička.Co jsem fotila tehdy já je v prachu,manžel mi omylem smazal PC,tak jsem pak sháněla,co jsem komu poslala a co kdo nafotil.

Jo,já jo. koupila bych ho klidně znovu,i když se mi ještě moc líbí ten trend-line racer,ale neměla jsem ho v ruce,tak nevím,jestli by byl opravdu pro mě lepší než tento🙂mě tento kočár plně vyhovuje 😉 a malýmu se v něm taky líbí

yanna.o
9. bře 2009

czechzuzko, není to stejné v tom, že přehodit rukojeť je snazší. U Magnuma není přehození sedačky nijak složité a dobře se to při tom drží. Jen se to úplně jednoduše nacvakne. Čím je konstrukce souměrnější, tím po přehození bude kočár ovladatelnější. Když máš áčkovou nesouměrnou konstrukci a přehodíš rukojeˇt, tak se ti změní a zkrátí potřebná páka a kočár se hůř ovládá, takže se to pro běžnou jízdu moc nevyužívá, ale ta možnost tam je a lze využívat v případě potřeby, kvůli sluníčku apod. Když má kočár vpředu jedna kola malá, přehozením se dostanou dozadu a o to je to pak horší. S malými (otočnými) kolečky vzadu se dobře nejezdí, ale jak říkám, možnost tam jë, kdyby bylo třeba 😉 Když přehodíš sedačku u nesouměrné konstrukce, tak opět se ti bude kočár hůř ovládat, přizvedávat. Např. Peg Perego Pliko SWITCH mě teď napadá..

Houpací Inglesina je do X, takže na rovině je to po přehození jedno, do kopce se jede lehčeji se sedačkou po směru. Využila jsem přehazování sedačky já osobně kvůli komunikaci, kvůli tomu , že jsem mohla a pořád můžu vozit dítě k sobě, kvůli počasí (slunce, vítr, déšť - když se jede po směru, víc to fučí), kvůli změně těžiště při jízdě do kopce a změně náklonu dítěte při jízdě po eskalátorech dolů a kvůli uspávání, když jsem nechtěla, aby čučel, kde co lítá. Nechtěla bych kočár, kde bych nemohla vidět na párměsíční mimi. Čím je dítě starší, tím je to sice víc jedno, ale 6měsíční i 8měsíční dítě má komunikaci rádo, i když by ho po směru zajímalo jistě, kde co lítá, ale je to prostě lepší a je to lepší i pro mě kvůli kontrole. My jezdili proti směru často do roka.

czechzuzana
9. bře 2009

yanna, ale musim ti rict, ze barevne se mi libi ten Magnum vic 2008, nez 2009.....no uvidime jeste, musim se podivat do par obchodu, zkusim si to ohmatat, ale mam pocit, ze urcite si sem prijdu jeste pro radu..... 😝

Jeste jednou diky moc holky. 🙂

yanna.o
9. bře 2009

jestli 2008 nebo 2009, tak radši 2009, páč tam necvaká bouda při sklápění. Jinak 2007 a starší kvůli většímu větrání. Není zač 😀

astrane
9. bře 2009

Já bych za jízdy sedačku nepřehazovala...to by mě mohlo...měla jsem to u staršího kočáru taky a vozila jen jedním směrem-k sobě
ale zase si myslím,že přehazovací rukojeť není třeba,pokud si můžeš dát dítě jak chceš-já vozím jen v protisměru-opravdu se tak líp jede,vidím na ně a pokecáme si 😉 Po směru na něj hůř vidím a jede s tím trochu jinak,ale není to zase tak zlý,spíš otázka zvyku asi...

yanna.o
9. bře 2009

když je to nutné, když potřebuji, tak přehodím i s 10kilovým dítětem uvnitř. Ale volbu směru sedačky lze volit i před jízdou - kvůli komunikaci, spaní.

yanna.o
9. bře 2009

Nechtěla bych zkrátka dát dítě po směru do sporťáku otevřeného v půl roce.

astrane
9. bře 2009

To já taky ne 😉

tereziep
9. bře 2009

yanna mě to nikdy nevadilo, že mi cvaká boudička. Czechzuzana yanna používá magnum 1,5 roku, já třeba budu ráda, když vydržíme do jara - malá je docela dost dlouhá a už nám kočárek nestačí. No ale kdybych znovu volila, tak jedině magnum. Nějak jsem ještě nenašla kočárek, kterej by mi vyhovoval líp než tento - akorát já bych potřebovala, aby měl délku lůžka tak 90 cm 😀 .

astrane
9. bře 2009

neboj,bez nánožníku a v sedě je to zase něco jiného...to se tam ještě vejdete.... 😉 Náš malej má 91cm a vleze se do 85 😉 😀 ale líp v sedě
No nakonec máte ještě ten sporťák a to nám pak taky musíte poreferovat 😉

yanna.o
10. bře 2009

My se vešli v 8 měsícíh akorát (s hyg. vložkou). Ta se pak vyndá. Za nějakou dobu nám začaly nožky přesahovat přes kraj sedáku sporťáku, ale jen trochu a to nevadilo a také to bylo někdy kolem roku (fakt vůbec nevím). Teď už nám přesahují víc. Ale jde o to, že se za chvíli všechno změní. Jednak se udělá teplo a mimčo budeš pouštět na zem se prolézt/ proběhnout. Nebude tak nabalené. A jednak samo mimčo se začne měnit, bude víc v pohybu a míň a míň na procházkách a spánek a délka lehu nebudou tak důležité. Krom toho vy máte ten dloooouuhý sporťák 😀
Magnum by mohl být trochu delší, to cvakání boudičky mi občas vadilo, ale na to, že malý měl lehké spaní,mi to mohlo vadit víc. Nebyl to zásadní problém, ale necvakací bouda by mi vyhovovala víc.
Mně také Magnum naprosto vyhovuje a jsem za něj ráda. Jsem ráda, že jsem nevybrala nic z toho, co jsem měla ve výběru. Ono totiž i sportovní sedačky kombinací na pevném sportovním podvozku nakonec nemusejí vyhovovat z různých důvodů. Jsou krátké, bouda je nízko nad hlavičkou, jsou úzké, mají nemožné polohování, nejdou moc do sedu, mají nevyhovující madlo apod. A podvozky mohou být těžké nebo mít široký rozchod kol, mrňavý koš.. No já jsem za ten výběr ráda.
Netvrdím, že Magnum využije každý rok a půl. Někdo jo, někdo rok, to je různé a záleží i kde kdo bydlí. Pokud maminka bydlí ve městě a často jezdí MHD, koupí brzy golfky, aby je vůbec s dítětem do autobusu vynesla. Nevyhovoval by jí žádný sporťák. Já volila, zda koupím ještě sporťák nebo golfky a stačily golfky. Já se tak rozhodla proto, že jezdím jen autem (golfky zaberou méně místa) a pokud chodím, tak jsem brala ohled na kopce a schody, že chci něco lehkého, co unesu i s dítětem a do kopce to líp vytlačím. Sporťáku bych se nebránila, aspoň by se šetřil houpací kočár. Ale nějak jsem si to nemoha furt rozmyslet a teď už to opravdu nemá smysl, protože kočár jako takový ztrácí smysl. Já jezdila na procházky opravdu hodně často a nenapadlo by mě, že za pár měsíců bude kočár jen na nějaké přibližování a skoro se v něm nebude spát. Prostě s teplým počasím a prvními krůčky se to začne měnit. Samozřejmě je to individuální, děti spí i ve dvou letech, i později ve školce. Tudíž mohou se vyspat i v kočárku, ale už to není priorita při výběru.

czechzuzana
10. bře 2009

Holky jak to tady ctu - ma to vubec vyznam kupovat tu kombinaci i s tim sportakem? Me se treba mimis narodi v rijnu - takze celou zimu budeme jezdit v korbicce....Odkdy se to mimi tak da posadit do sportaku? A kdyz se da uz posadit do sportaku, pouzivate jeste korbicku?

Dnes jsem byla v prvnim obchode, co tu mame blizko prace - Peg Perego. No reknu vam, je to pekny kocarek, ale me to asi vadi, ze neni houpaci.....Prodavac mi rikal, ze pry to lekari doporucili, aby to nebylo houpaci...ze to pry mimi pry ma zdravotni nasledky potom....Tak jsem mu rekla, ze me taky houpali a zadne nasledky nemam 😀 Ja si to nak neumim predstavit to uspavani...v tom nehoupacim...Takze ja pujdu asi po houpacich... 🙂

Chtela bych to vase Magnum videt na zivo...musim zjistit kde to tu v BA prodavaji 🙂

yanna.o
10. bře 2009

czech, co to čtu za ptákoviny.. 😕 😠 😅

yanna.o
10. bře 2009

zas

astrane
10. bře 2009

9 měsíců se houpalo v břiše a najednou to vadí?co je to za nesmysl?-houpání mimi uklidňuje a navíc nejlíp tlumí nerovnosti,dítě se tam zbytečně nenatřásá a nenadskakuje,a to je pro mimi dobrý,protože to šetří jeho páteř...Nemusí přímo houpat,ale musí(dobře měl by být) být perfektně a měkce odpružený.I když ti někdo dá dítě do náruče,budeš ho houpat-je to instinktivní,prý to dělají ale víc přírodnější národy,ženy z civilizace už tolik ne.....čím to asi bude?
U mě to byla taky jedna z priorit.

KOrbičku hlubokou případně tašku na mimi využiješ asi 6 měsíců,pak pokud se ti tam dítě ještě vejde,bude možná chtít občas rochu vidět ven,tp lze řešit různě-napolohováním zad v korbičce-ale jen na chvilku,protože většina dětí ještě neumí sedět,to až kolem 8 měsíců,nebo vyndáním tašky a tímtéž v kombinovaném sporťáku,nebo odděláním zadní stěny ve sporťáku a mimi se tudy může dívat přes síť ven a jezdit na bříšku-to jde třeba u našeho.Záleží ale na mimču,co se mu bude líbit.....
Pokud jezdíš často MHd a nejezdí nízkopodlažní,pak kolem 8 měsíců opravdu koupíš ještě golfáč do města a s velkým kočárem(ať už inglesinou nebo jiným)budeš třeba chodit jen na pěší procházky nebo ho budete brát na výlety do lesa autem a tak-podle toho,jak žijete.Pokud ale nikam jinam než po městě jezdit už nebudete a dítě tam nebude spát,asi ho kolem roku prodáš....aby ti doma nazabíral místo.Já bych bez něj být nemohla a nevadí mi ani do MHD,protože většinou jezdím nízkýma,ale už jezdíme taky s golfkama do města,protože se mi líp cpou do auta 😉

astrane
10. bře 2009

czechzuzana-jinak když tě něco zaujme,tak sem s tím-pomůžeme ti vidět negativa 😉 a pozitiva,aby ses mohla správně rozhodnout....
jinak je jasný,že co vyhovuje třeba mě,nemusí nutně vyhovovat i tobě, rozhodovat se budeš ty ,my ti jen můžeme trochu pomoct a budem rády když si nakonec vybereš ten nejlepší kočárek pro tebe a budeš s ním celou dobu spokojená a buděš mít pocit,žes vybrala správně 😉 z

astrane
10. bře 2009

Máme délku lůžka 87cm,právě jsem si to přeměřila.Na našeho obříka by to ale stejně chtělo asi 100 😉 😀 Takhle velikej byl Petřík až ve 3 letech 😝

astrane
10. bře 2009

czechzuzana-tady máš obře vidět ty možnost-sportovní kočár s taškou na mimčo:
http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...
Kočárek s vaničkou a sporovní sedačkou zvlášť:
http://www.anicka.cz/shop/showCategory.php?good...
Inglesina je něco mezi 😉 -má jen sportovní sedačku a uzavírá se hyg.vložkou a nánožníkem-je to tak?

czechzuzana
10. bře 2009

A jsou jeste nejake houpaci kocarky krome te Inglesiny Magnum?

Jo holky a este mi te prodavac ukazal na tom Peg Perego u toho sportaku, kdyz sem se ho ptala, ze jestli to ma tu prendavaci rukojet, ze nema, ale ze kdyz fouka vitr, tak si to muzu zavrit krytem...a cely ten sportak tak zaklopil, ze to mimi by tam bylo jak v krabici 😀 A nahore byla takova vetraci sitka a to mi ukazoval, ze je kukatko... 😅 Ja nevim, asi mam neco s kxichtem, ze si myslel, ze su uplne blba.... 😀