Mamas and Papas Sola City nebo Britax- B Motion 4 2015?

vali1
7. únor 2015

Moc prosím o radu zkušenějších maminek. Kočárky jsem viděla na živo a technicky i vizuelně se mi líbí spíše britax. Až na jednu podstatnou věc, sporťák nejde posadit směrem k mamince. Jak moc velký je to handicap? Děkuji za každý názor... 🙂

veruska007
7. únor 2015

Ahoj, zvažovala jsem také tyto dva kočárky. Máme nakonec solu, vypadá nádherně, sedačka se nacvakává v obou směrech! Britax jsem nakonec nevzala, často ho vídám ve městě a několikrát příšerně vrzal, až podezřele často se prodává na bazárku málo ojety a má ho kamarádka a říkala, že po dvou letech je na odpis.

vali1
autor
7. únor 2015

@veruska007 díky za názor, teď už nevím vůbec. Čekala jsem, že napíšeš opak. Jak jsem napsala, spíš mě přesvědčil Britax. Jak dlouho jezdíš se solou? zdá se mi korba strašně úzká? Malá se narodí na konci května, tak bych ji ráda měla ještě na vánoce v hluboké korbě.

heduska82
7. únor 2015

@vali1 My máme britax, ale B-smart a jezdí v něm už druhý a ten jde posadit proti směru jízdy. Jediné, co bych na něm změnila, jsou kola - je škoda, že nejsou nafukovací, jinak za mě bez chyby. Mrňousové se v něm vyspí, jsou krásně chránění před větrem a chladem....

libara
7. únor 2015

mám solu...v hluboké byla malá 7 měsíců i s fusakem...mimochodem prodávám hlubokou korbu ještě v záruce 😀 . Pro mě úžasný neokoukaný kočárek.super lehký.skladný.sportovní jde vézt proti směru jízdy. Zkoušela jsem i Britax...ale Sola vyhrála. Pořídila jsem si ještě zadní nafukovací kola a nemá to chybu. Mám 3 dítko,takže jsem přesně věděla co chci. V Malvíku jsem strávila 3 hodiny a Sola je nej volba.

libara
7. únor 2015

@vali1 naše malá je tsky květnová,ale do sporťáku šla z důvodu vykukování 😀 na svět...to ji baví

vali1
autor
7. únor 2015

@libara díky za názor...pro jakou barvu jste se rozhodli? Některé názory byly, že kolečka rachtají a taky nešlo v obchodě odbrzdit brzdu. Nebyl s tím problém? díky 🙂

veruska007
7. únor 2015

@vali1 Máme až sporťák, cca půl roku. Je docela odpružený, což mě překvapilo. Měli jsme pulsar, ten nepružil vůbec. Jinak zatím naprostá spokojenost.

veruska007
7. únor 2015

@vali1 Brzda je naprosto v pohodě, spíš aretace jde víc ztěžka, ale já jsem zhýčkaná ovládáním na rukojeti.
Kolečka jsou v pohodě, ale možná to chce trochu "sednout".
Hlubokou versus sportovní korbu uvidíš až s dítětem - starší jezdil v hluboké korbě skoro rok. Prostřední v hluboké korbě takřka nejezdil, odmítal kočárek do doby, než si mohl sednout do sporťáku (cca v půl roce), do té doby jsem ho nosila nebo šíleně vřískal. Nejmladší přešla z hluboké korby do sporťáku ze dne na den, kdy se naučila během vteřiny se z lehu postavit a vystupovala mi za jízdy, byla jsem asi 15 min. od domu a než jsem došla, byla jsem na nervy, zpocená jak myš... hluboká korba šla okamžitě dolů a malá do popruhů.

libara
7. únor 2015

mám barvu Plum..pro holčičku. Brzda nikdy žádný problém. Aretace také ne...kolečka nerachtají. Kočár používám od cca 27.5.2014. A pokud čekáš mimi také v květnu,určitě nějaký obousmerný kočár. Když pak půjde během zimy do sporťáku a otočíš ji k sobě, tak aspoň já mám pocit,že ji tam nefučí a je víc chráněná.

aajda
7. únor 2015

🙂 Já mám teda ten B-Motion a jsem spokojená, kola nerachtají, dobře skladný, lehký, druhý kočár neznám, ale s Britaxem jsem víc než spokojená. A to, že nejde dát sporťák do protisměru... no upřímně, u prvního dítěte by mi to vadilo, nemohla jsem se na ní vynadívat, matka čumil 😀 Ale teď už to neřeším a chápu, že to dítě chce taky vidět něco jiného,než mě 😀 Takže mi to fakt nevadí.
Bála jsem se, že mi bude vadit, že nemá polohování nohou, ale nakonec taky ne. Ta podnožka jde vyboulit nahoru a kupodivu unese nohy mého skoro 2letého i ve fusaku, aníž by se propadla zpět.

aajda
7. únor 2015

Tak jsem mrkla na to Solo, no je takový líbivější. Ale mně by vadilo, že ve sporťáku vlastně sedí, i když leží. Že nejsou polohovatelná záda zvlášť. Teda z obrázku to tak vypadá 😀 A taky mi přijde trochu víc odkyrtý oproti tomu Britaxu.

vali1
autor
7. únor 2015

@libara to mě vlastně nenapadlo, je to pravda s tím větrem, navíc bydlíme kde více fučí.
Ještě jsem přemýšlela, že bych vzala britax a na období, kdyby mě malá víc potřebovala koupila kočár na bazárku obousměrný. Čekáme první a brzy poté chceme druhé, tak ten kočár bude mít záběr 🙂 díky za názor

terunka88
7. únor 2015

Mám B-motion a jsem spokojená maximálně a ani mně, ani prckovi nevadí, že na sebe nevidíme 😉 Je tam od 6 měsíců a fakt v pohodě.

vali1
autor
7. únor 2015

@aajda zádička polohovat jdou, tedy asi do dvou poloh. Maminkou budu prvně, takže ANO, je to možné, že víc budu chtít vidět mimi spíš já, než ono mě 😀

klouzek
7. únor 2015

Mám Britax b motion a velká spokojenost,nic nevrže,super do terénu,nebot má nafukovací kolečka

libara
8. únor 2015

@vali1 nejde o to pokolikáté si matkou...ja potřetí,takže u mě to nebylo čumilství, ale zkušenosti. Pokud půjde do sporťáku 7-8 měsíc a je v tu dobu zima,je přece praktičtější mít na vybranou. Když v kočárku chrupká a jdeme na procházku...zakuklím jí a jsme spokojené obě. až bude teplo budu ráda za druhý směr.Na druhého jsem měla trojkolu a sezení pouze ke me zady. V zimě jsem toho litovala. Jinak polohovat jde do úplněhi lehu v pohodě.

vali1
autor
8. únor 2015

@libara tak jsem si nechala poslat sola city do obchodu, kde prodávají britax. Ideálně, když je budu mít pro srovnání vedle sebe...

libara
8. únor 2015

urcite...proto jsem byla pro kocar v Praze. U nas tuhle sluzbu neumoznuji. Drzim palce a dej vedet,ktery je vitez.

vali1
autor
8. únor 2015

@libara děkuju, už z toho mám hlavu, tak se těším až to rozlousknu...určitě dám vědět , měj se 😉

daniela08
8. únor 2015

Tak presne toto dilema jsem resila pred rokem i ja a rozhodla jsem se pro pouzitou Solu a v zivote bych nemenila..🙂 Ted cekame druhe a dokoupila jsem jen hlubokou korbu a uz se tesim, az budu zase jezdit...Ty rozdily poznas az pri sportovni verzi...Nektere deti chteji videt na rodice, tak to si musis zvazit sama, jak je to u vas podstatne 🙂

vali1
autor
14. únor 2015

@veruska007
@daniela08
@libara
@aajda
ahoj holky, díky ještě jednou za pomoc, už máme doma SOLU a jsem šťastná jak blecha. Když jsem ty kočárky viděla v prodejně vedle sebe, nebylo co řešit. Už s těším jak s malou poprvé vyrazíme... Zatím teréním po baráku 🙂

libara
14. únor 2015

@vali1 a jakou sis vybrala barvu??

vali1
autor
14. únor 2015

Vybrali jsme černou. Hluboká byla jen v černé a sporťák bylo možné koupit v růžové modré a zelené, ale je to naše první, takže jsme chtěli neutrální, mimi bude v barevném 🙂

vali1
autor
14. únor 2015

@libara pro tebe 🙂

libara
14. únor 2015

@vali1 díky ať jste obě zdravé...holky

daniela08
15. únor 2015

@vali1 Super vyber a vkus! 🙂

gaba3
24. únor 2015

Mamky, taky se vybírám mezi těmito kočárky 🙂 sola se mi vzhledově líbí víc...ráda bych poprosila, jestli se do ní vejde i větší dítě, i 3leták? když budu kupovat, ráda bych, aby vydržel a nemuseli se kupovat třeba golfky..moc děkuji za názor 🙂

libara
25. únor 2015

@gaba3 ahoj, úplně to nemůžu posoudit, ale na převoz určitě. Na spaní to nebude...no to už snad žádný kočárek 😀

gaba3
25. únor 2015

@libara díky 🙂 ted ještě dobře vybrat 🙂 asi budu muset vyrazit a kouknout naživo...

libara
25. únor 2015

@gaba3 no to určitě...obrázky klamou a který ti padne to ruky...ten už nepustíš 😀