Pomozte mi, prosím, vybrat kočárek

beram
15. srp 2007

Ahoj holky a možná i chlapi, právě jsem ve stádiu, kdy vybírám pro mimi kočárek a už jsem docela vyřízená. Kočárků je strašně moc, každý prodejce mi doporučuje jiný. Proto se obracím přímo na vás, maminky a taťkové a prosím o vaše doporučení. Mé požadavky jsou následující:
trojkolka, kombinace
nafukovací kola do terénu
co nejlehčí
co největší vnitřní prostor korbičky (hlavně aby se na délku vešel prcek i v zimě)
jednoduše složitelný
Předem moc děkuji za jakoukoli radu.
Míša 😉

vilocka
21. lis 2008

sisstin, veruze peruje, teda je odpruzeny, hojda, alebo ako sa to este povie 😀 . Skusala som ho vobchode a tak hojda, ze by som si aj ja dala povedat a povozila sa v nom 😀

mkr
21. lis 2008

viločka tak ten bude pěkně těžký, pokud nebudeš jezdit autem tak proč ne

vilocka
21. lis 2008

aha ☹ , este porozmyslam. A autom chodit budeme urcite, lenze ked ja mam tolko poziadaviek, ze kocik aky si ja predstavujem asi ani neexistuje 😀 😀 😀

minda
21. lis 2008

Jo, tak golfky mám taky Peg-Pérego Pliko, zatím teda čekají na první vyjížďku.
Taky samozřejmě záleží na tom, jestli musíte jezdit s kočárkem MHD nebo máte k dispozici auto. Já auto mám, takže MHD jsem využila asi 2x a to jsem si ještě mohla počkat na nízkopodlažní.

andrealv
7. kvě 2009

ahojte kocky.rozpredavam kociky quinny,maxi cosi a bebeconfort ako aj kojenecke oblecko z dovodu zrusenia predajne za super ceny.pozrite na mimibazar pod AndreaLV.dakujem

bibi78
12. kvě 2009

Teraz by mali baby, co kupovali kociky v 2007-2008 napisat nejake odporucania... Mne sa velmi pozdava 3 kombinacia Jane Slalom Pro 2009, ale nevyhodou je, ze rucka nie je prehadzovatelna a vraj su tie autosedacky Strata prilis male... Tak zacinam rozmyslat nad Emmaljungmanom - Mondial Duo Combi alebo Gesslein - Vision S. Mate skusenost?

tereziep
13. kvě 2009

Ahoj bibi,
já sama Gesslein nemám, má ho moje kamarádka. Říkala mi, že už by ho nekupovala. Měla ho pro malou od narození - to ji jakž takž vyhovoval, ale jako sportovní ho už nechce. Má prej hodně robusní podvozek a to jí dost vadí. Někam se prostě nedostane.
Já osobně mám inglesinu magnum. Emmaljunga kočárky jsem objevila až později. Jsou nádhrné, ale už trochu dražší.
Magnum jsem koupila hlavně kvůli tomu, že ho lze použít až skoro do 3 let. Jenž realita je jiná. Jako hluboký je supr - dlouhej, houpací, lehký - myslím, že to samé je emmaljunga. Ale jako sportovní je nic moc - alespoň pro mě. Používala jsem ho do cca 9 měsíců. Malá je velká a už se tam na délku nevešla. Hlavním důvodem ale bylo to, že jak je kočárek vysoký, tak má tendenci se převracet. Jenom trošku víc zatlačíš a kočárek se mi pomalu 2x převrhl.
Nevím, záleží na tobě, co od kočárku očekáváš.
Vím, že spousta maminek má kombinace - ať už je to inglesina, roan, bebecar či jiné (Emmaljunga kočárky se tady moc neprodávají) většinou ho používají jako hluboký kočárek, sportovní sedačky na houpacím podvozku jim už moc nevyhovují a proto sahají po sportvních nebo golfáčích.
Pokud chce kočárek emmaljunga mrkni na diskusi o něm.
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
třeba ti to pomůže

yanna.o
13. kvě 2009

Inglesina Magnum tak do roka, ale je použitelná i déle, protože má polohovací záda a nohy. My ji používali do roka a půl (to byla zrovna zima). Když se trochu oteplilo, začali jsme jezdit jen v golfáčích. Přes zimu jsme golfáče měli jen do krámu a když jsme je ještě neměli koupené, tak jsme malého dali do nákupního košíku. Jakýkoliv větší kočár pro nás po roce a půl nemá význam. Ne že by tam malý nevydržel, ale chodí, lítá.. Je to jen přibližovadlo nebo je to dobré do krámů, když něco sháníme a nechem, aby tam lítal mezi regály nebo na sebe něco shodil. Se stabilitou u Inglesiny problémy nemám žádné. Jezdili jsme hodně do terénu. V roce a půl jsme tady sjížděli lesní kopce s bahnem, přes šutry, listy a klacky a žádné známky nestability jsme nepostřehli. Zkoušela jsem to převrátit i na rovině rozkýváním do stran. Dalo by se, ale golfky jdou převráti snáz, neb jsou užší. A to nemluvím o tříkolových golfech typu Quinny Zapp (snad nepletu název) nebo TFK Buggster apod. Ty převrátím lehce jednou rukou. A jsou to gofláče, v nichž se vozí starší, těžší, větší a živější děti. Ve sporťácích sice také, ale méně. Každý chce něco skladnějšího, lehčího, mobilnějšího bez ohledu na to, jaký typ podvozku měl. Pokud tedy stále nejezdí převážně v přírodě, kam to chce velká kola a golfáče by nebyly ta nejlepší volba. Malý teď už spí jen doma nebo když někam jedem, tak v autě. V kočáru minimálně, resp. jen náhodou, když se nevzbudí při přenášení do něj z auta nebo v něm nějakým zázrakem usne.
Emmaljunga je těžší než Inglesina Magnum, sofia.. a je dražší a počítám míň vychytaná a víc náročná na údržbu.
Otáčení po a proti směru jsem využívala často. Otočila jsem i s dítětem nebo před procházkou, během procházky na nějakých zastávkách.
Podvozek a výhody gessleinu jsem nepochopila. Zbytečně robustní, malý košík nízko nad zemí.. Výměna velkých kol za malá budiž, ale není to nutné. Malé mimčo je lehké a na starší dítě je ten kočár už takový velký (jako i jiné kočáry). Jinak nevím ,nemám s ním žádnou zkušenost, nemohu tedy soudit.

yanna.o
13. kvě 2009

Do 3 let se nepoužívají žádné kombinace. Většina dětí od roka a půl je v golfech. Sporťáky (jakékoliv) se nikomu nechce tahat. Nejvíc se využije kočár do roka (jezdí se často a dlouho), pak méně a méně. Souvisí to s začátkem chůze a omezení délky spánku během dne. Takhle se to dá nějak obecně shrnout. Samozřejmě do přírody a na výlety se sporťák hodí a netvrdím, že ho nikdo třeba ve dvou letech nepoužívá. Jen už je to úplně o něčem jiném 😉 Já osobně volila kočár, který je supr do roka věku a do terénu tady všude kolem nás = houpací podvozek + velká nafukovací kola. Variabilní korba přestavitelná na sporťák polohováním s možností otočení po směru jízdy a větráním v boudě nám taky vyhovovala velmi. Ono je to individuální, velmi záleží, kde kdo bydlí (město, vesnice, rovina, hrboly, auto, autobus, výtah, schody, přízemí atd.) a jak má velké dítě. Někdo si pak může klidně chválit něco, co by jiný nejradši vyhodil, protože má jiný životní styl.

ve24
13. kvě 2009

já osobně nedoporučuji Cosatto cabi a ani quinny speedi, cosatta jsem se naštěstí zbavila, ale speediho musím už bohužel vyvozit 😠

bibi78
13. kvě 2009

Teraziep, vdaka za poucenie. Vobec ma nenapadlo, ze hupaci sportak nie je najlepsia kombinacia. Hm... A prekvapil ma aj ten Gesslein, kamaratka si ho celkom pochvalovala, ale asi zalezi... Najlepsie bude, ked si to vyskusam osobne, ale je dobre byt vopred informovany. 😉

lennis
13. kvě 2009

Holky, já mám Slaloma od Jané a prckovi byly 2 roky a jsem moooc ráda, že mám odlehčený kočár (váhově jako většina golfáčů), ale přitom je odpružený, nafukovací kola a hlavně pro malýho pohodlný i na delší cesty, složený se vejde i do Favorita kufru a sklapne se do sebe a nemluvě o ovladatelnosti oproti golfáčím. Nejsem moc jejich zastáncem, ty malý kolečka, bývají úzké a to vypolstrování mi taky nepřijde dostatečný. Ale zase záleží na dítěti, některý chodí způsobně vedle kočáru a pak golfáč stačí, ale já jakmile jdeme někam kde jezdí auta, tak musím s prckem na kočáru (ač chodí od 8měs), je to třeštiprdlo a prostě pěšky se s ním bojím, jedině pak na nějakým vodítku, ale jen tak za ruku tedy rozhodně NE. Jsem šťastná za Slaloma a vím, že určitě příští zimu v něm ještě bude na nákupy pěšky atd...

ve24 - proč ti speedi nevyhovuje????

bibi78
13. kvě 2009

lennis, mne sa tiez velmi paci Jane Slalom a isla by som do neho hned, ale odradza ma, ze nema preklapatelnu rucku, aby sa maly mohol pozerat aj na mna, aj von, podla nalady 😉 . Navyse ich autosedacka - Strata je vraj prilis mala a treba ju vymenit skoro... ☹ .

mkr
13. kvě 2009

měla jsem možnost vyzkoušet gesslein na jeden den a nechtěla bych ho, jízdní vlastnosti hrozný malá v něm cítila každou nerovnost, je hodně široký a podle mě nízko nad zemí, ale to jsou jen mé postřehy 😉

ve24
13. kvě 2009

lennis- jedinou jeho předností je, že je široký, ale to je tak všechno. Nápis v oblasti nožiček se začíná šoupat, dále se mi zdá, že ta zádová část by měla být více vyztužená, je to jen taková rovná obyčejná deska, ta boudička by měla být trošku lépe vyřešená, sluníčku moc nezabrání a celkově, měla jsem lepší kočárky. Před šesti lety jsem měla pro syna kočárek, s kterým jsem byla maximálně spokojená, ale bohužel jsem ho prodala. Byl to CHICCO tech 4, ten byl opravdu bomba, potah po praní zůstal stejný, byl dostatečně prostorný a hlavně tu zádovou část měl super polstrovanou, velký nákupní košík, super stabillní.
Nevím, je to možná jen můj názor 😉

soanpe
13. kvě 2009

yanna.o
naprosto sohlasím s tím, co si napsala a i s tím zappem máš pravdu. Za ty peníze... 😝 já o něm uvažovala jako o podvozku k autosedačce a zavrhla jsem ho,protože jsem na něj pověsila tašku a podvozek se převrátil.Vyřešila jsem to koupí maxi cosi citi-takže k doktorce, na nákup,poštu atd. nemusím tahat do auta speedi.
jinak na speedi nedám dopustit,protože na autobus musím přes pole a hrboly zmákne na 1 😎

bastika
28. bře 2010

ahoj stresmenka, vidim ze mas abc takeoff, si spokojna? dakujem

ivanagab
26. kvě 2011

ahojte... prosím Vás, mohli by ste mi poradiť... mne sa velmi pači kočík X-lander XA 2011... nemate niekto s týmto kočíkom skusenosti??? 🙂 a neviete mi prosim vas ukazať fotku na ktorej by som videla ako vyzerá ked je na nom vanička, lebo mne našlo iba ako vyzera športoví... ďakujem 😅

nasekuratko
27. kvě 2011

@ivanagab Ahojky, zrovna dneska jsem si ho dala do alba, protoze se mi taky libi. Ale pak jsem se dozvedela, ze sportak nejde nasadit po i proti smeru jizdy a navic nejde dat uplne na lezato.... a kdyz si prectes diskuze o X-landeru,tak hodne maminek si stezuje na malou korbicku...

akcull
28. kvě 2011

a co tenhle
http://www.gesslein.de/kinderwagen-f3.htm, bude asi lehký a prostorný sporťák, jde na něj i korba, já mám gesslein F4 buggy (je to podobné, ale čtyřkolka), ale ten nemá nafukovací kolečka, jinak je lehoučký a skladný ..., jen ta F3 je novinka a moc se toho o tom kočárku zatím člověk nedozví☹,

my máme teutonia spirit, je taky fajn, hezky odpružený lehoučce se s ním jezdí, váha sporťáku je okolo 14 kg a vůbec to není při jízdě znát (ale do auta ho zvedat často nemusíme...), oproti tomu gessleinu má otrochu menší sporťák (teutonia ložná plocha d. 90 cm , š 33 cm- boudička je posazená tak o 5 cm níž než u gessleinu, gesslein d. 96 cm, š. 34 cm) a teutonia bude nejspíš o něco těžší ....

lipsa
28. kvě 2011

ahojte kocky, chcela by som vas poprosit o radu 🙂 rozhliadam sa po kocikoch a jedine k comu som dospela je chaos v mojej hlave 😝 prosim vas, poradte mi kocik, ktory by vyhovoval nasim poziadavkam:

- kocik do mesta aj do terenu (prechadzky do lesa)
- kvalita a bezpecnost (urcite nie kocik z Polska)
- velke kolesa (urcite nie male)
- lahko skladatelny a hlavne cim lahsi tym lepsie a s malymi rozmermi v zlozenom stave
- asi 3-kombinacia ale nie je podmienka, ak ano tak sportak s otocitelnou castou - pozeranie miminka bud na mamu alebo opacne
- polohovatelne a dostatocne velke, dlhe
- vanicka dostatocne siroka, ideme do zimneho odbobia
- pestre farby (dievcatkovske) v kombinacii s ciernou, ale nie cierne, sede, hnede a nevyrazne farby kocikov
- kvalitne materialy a stalost farieb a tiez kvalita konstrukcie (ziadne vrzganie)

Kocky, existuje kocik pre nas? Budem vdacna za kazdu radu 😉 DAKUJEM

kacka.l
29. kvě 2011

Mám tento, kupovala jsem si jej pro dvouleté dítě a moc lituju, že jsem si jej nekoupila dříve.
Jané slalom reverse

simi251
29. kvě 2011

Ahojte. Ja tiez odporucam Jane. Je ich viac druhov. Treba ist popozerat. Co sa tyka pohodlia pre dieta, kvality, bezpecnosti, ...je uplne super. Teraz cakame druhe baby a urcite ostaneme verni Jane.

lipsa
29. kvě 2011

@kacka.l tak toto je jediny kocik, ktory sme nasli a vyhovoval by nasim poziadavkam. Len mam dva otazniky:
- citala som ze vraj dost casto vrzga ...?
- je vanicka dost velka? niektore kocky pisu ze by si ho nekupili pre zimne babo, zevraj sa tam nezmesti ...

kacka ale ty mas asi len sportak, vsak? Ci ste kupili celu 3-kombinaciu?

kacka.l
29. kvě 2011

Nene já jsem si ho koupila před dvěma měsíci pro dvouleté dítě, a jak sněžilo, tak se vešel i ve fusaku, a to je normální velikosti, spíše vyšší, tak na 3 roky.
Nevrže, a pokud začne, mám teflonový sprej a tím to prostříkám, měla jsem i PP GT3 a ten vrzal mnohem více, stačilo jednu stříknout a půl roku byl klid.
Myslím, že to píšou maminky, které jej nemají a je to jen z doslechu. A hlavně je strašně pohodlný. Vanička jsem taky četla, že je menší, ale dá se tam nacvaknut i ten starý typ, nebo to nějaké maminky řeší, vložením molitanové podložky, miminko leží výše, kde už se vanička rozšiřuje na 74cm. Což je jako všude u ostatních.

lipsa
29. kvě 2011

@kacka.l jej dakujem za rady. Tak uz som na 100% rozhodnuta 🙂) je krasny, taky vesely, tesim sa 🙂
este raz dakujem, papa

camelinka
29. kvě 2011

@lipsa : my mame Dorjan, je to polak a je uplne uzasny, ma takovych vychytavek ze jen valim oci kdyz prijdu na nejakou novou, ted uz neni pravda ze polsky kocarek = nekvalitni zbozi 😉

lipsa
29. kvě 2011

@camelinka ahoj, mozno nie je, mozno je .... kazdy nech sa rozhodne ako chce. Ja som sa rozhodla ze polsky kocik za ziadnych okolnosti nechcem. Rozhodnutie padlo po precitani upozorneni zo SOI na nekvalitne vyrobky. Ano, hodila som vsetky polske kociky do jedneho vreca, ale ... prikladam link na spominany clanok: http://baby-web.topky.sk/Clanky/a2078-Databaza-...

lipsa
29. kvě 2011

@camelinka a este jeden link na test kocikov: http://www.nasarodina.sk/article.php?sid=1187

camelinka
29. kvě 2011

@lipsa no to je fakt narez, kolik lidi si je koupi a vubec nevi ze maji takove zavazne nedostatky 🙄 ,nastesti Dorjan mezi nima neni tak budu klidne spat 😉 , ale dekuju za uzitecny stranky 🙂