Přebalovací taška. Je nutné ji mít na kočárku?

alenacadkova
1. únor 2020

Koupili jsme kočárek kde přebalovací taška nebyla, je nutné ji tam mít, nebo stačí nějaká jiná? Vůbec nemám ponětí co vlastně do ní vše potřebné dát?

similenka
1. únor 2020

@alenacadkova Muzete koupit jakoukoli jinou. Taska nebo batoh na kocar je fajn. Ja vlastně ted zadnou jinou tasku nenosim. Mam v ni penezenku, klice, kapesníky a vse pro dceru. Plinky, piti, krupky, vlhčené ubrousky, náhradní oblečení, rukavice. A taky nemam original tasku ke kocaru, mam z Tchiba sportovní velkou tasku.

cilkat
1. únor 2020

Já tašku měla u staršího a vozila v ní úplně všechno a nedovedla si kočár bez ní představit. Teď mám za kočárem stupátko, takže taška se nevejde a žiju bez potíží... Je to prostě o zvyku: většinu věcí dáš do spodního koše, klíče do kapsy a ten mobil, který chceš mít u ruky holt taky do kapsy, nebo přímo k nohám dítěte. Případně prostě nosím kabelku přes rameno. Ostatně ta kabelka na dlouhodobé popruhu se dá klidně taky hodit přes madlo kočárku místo prebalovacky a většinou i míň převažuje celý kočár, protože víc sklouzne pod něj... Přebalovací taška není povinná.

makronka222
1. únor 2020

Mam kabelku ze Zary i Skiphop vetsi, cernou. Dokoupila jsem i ty pasy, ktere se daji na madlo a zacvakne se tam ta taska. Zvolila jsem si takovou, co se mi hodi ke kocaru.

Mam tam pliny, termosku, UM, Kapsicky, lahev, caj, nejakou svacu pro starsi dite, penezenku a klice. Nevim kde bych to tahala jinak. Par veci, bez kterych se neobejdu, nikdy nevim totiz, co se kde stane a prihodi po ceste, kde se zdrzime atd.

pipi_puncocha
1. únor 2020

My nemáme tašku, moc se mi to nelíbí a i mi přijde, že to zavazí. Mám batoh, buď ho mám na zádech, nebo dole v kočárku. Praktické to je, že to je prostě batoh čistě pro malého, má tam cestovní podložku na přebalení, plenky, čisté oblečení, mikinu, hračku, vlhké ubrousky atd., co dojde, to hned doplním, takže když jdeme ven, nemusím řešit jestli máme vše.

alenacadkova
autor
1. únor 2020

Děkuji za rady 🙂 a ještě se zeptám ty háčky na tu tašku musím koupit někde zvlášť? Koukala jsem na některé, ale většina to uvedené nemá zda jsou součástí?

malytlustyhroch
1. únor 2020

Prebalovaci taska na madle kocarku je dobrovolna 😀 😉 Samozrejme jsou veci, ktere se hodi mit temer kdykoli s sebou, ale je jen na tobe jestli na madle, pod kocarem, v kapse, v batohu, nebo dokonce v nohach ditete. Za sebe doporucuji mit zavazadylko obsahujici 4 pleny, male baleni vlhcenych ubrousku a jeden az dva nahradni overalky, pozdeji rozhodne jeste pohotovostni svacinka. A plastenka. Hodi se taky prebalovaci podlozka a par igelitovych sacku na pouzite pleny. Nekdo vozi jeste krem, kapky, desinfekci, UM, deku, knihu, powerbanku, plastovou tramvaj, kbelik na pisek, dvoje boty... Doplnis to proste podle vasich vlastnich aktualnich potreb, rocniho obdobi, cile cesty atd.

rebe
1. únor 2020

Háčky pro upevnění tašky ke kočárku jsou většinou součástí příslušenství k přebalovací tašce, případně se dají koupit zvlášť, například Lassig. Můžeš ke kočáru klidně nosit leckterou obyčejnou kabelku, výhodou převalovacích tašek je, že jsou promyšleně přizpůsobené potřebám maminek, mají přebalovací podložku, termoobal na láhev, taštičku na kosmetiku, prostor pro příkrmy nebo mokré oblečení apod. Navíc je jich tak obrovské množství, že můžeš vybrat podle svého vkusu či sladit s kočárkem. Existují i přebalovací batohy.
Já doporučuji počkat, co ti bude vyhovovat, někdo má raději věci pod kočárkem a nosí jen taštičku s drobnostmi, někdo raději všechno pobalí do tašky a batohu a má stále u sebe.
Já mám převalovacích tašek několik, v poslední době ale nosím skoro pořád jen batoh Lassig 🙂

legelata
Autor odpověď smazal
Zobraz
clementina
2. únor 2020

V životě jsem ji nepotřebovala, hned v začátcích jsem ji sundala, strašně mě rozčilovala, jak překážela. Náhradní plínku apod. jsem v pohodě strčila do kabelky nebo pod kočár. Ale někdy mám pocit, že jsem jediná:D

takyjedna
2. únor 2020

Bez prebalovaci tasky na kocaru bych si to nedokázala představit.. Nahradni plina, oblečení, ubrousky/kapesnicky, piti, svacina atd se hodi vzdycky. A nevim, kam bych si to všechno jinak dala, vycpavat kabelku bych si tim teda nechtela. Clovek musi pocitat i venku s nejakou nehodou a nebo ze se nekde zdrzi.. A nemusis pak letet domu kvuli kazde kravine. Ale samozřejmě povinnost to neni..

johannka1
2. únor 2020

Nutne to asi neni, ale je to uzitecne. Ja tam mam jen tak povesenou takovou latkovou kabelku nebo ted nekdy termotasku z kaufu 🙂 nahazu tam vzdycky prnezenku, klice, telefon, piti a svacu pro dite, kapesniky a nejakou hracku a plysaka, nahradni gatky, rukavice a tak a pak hrabu a hrabu. Mozna ze nejaka organizovana taska primo k tomu urcena by to vecne hrabani a hledani zmirnila, to je zase pravda.

j.a.n.i
2. únor 2020

@takyjedna Treba do igelitky pod kocar?

lenatko91
2. únor 2020

My máme teda přímo ke kočárku, byla už součástí, ale mám tam všechno. Pláštěnku, plenkovník, náhradní oblečení, kapesníky, peněženku, nákupní tašky. Až začne malá mlsat, přihodím nějakou dobrotu. Kdybych tašku neměla, určitě bych nějakou pořídila

leniczka23
2. únor 2020

Nikdy jsem ji nepotrebovala a za me to vypada šíleně..batoh to je jina ale ten jsem nosila na zadech nebo jel po kocarem.

krupka3
2. únor 2020

Za me naprosta nutnost, kdyz uz s tim kocarkem nekam jdes. Da se dokoupit nebo nahradit batohem, ktery se taky na riditka zavesi. U maleho mimca jeste muzes mit batuzek na zadech s nahradnim overalem a 2 plinkama, ale kdyz vozis rocni dite, co po tobe neustale neco chce, neumim si predstavit neustale sahat dolu do kocarku nebo sundavat batoh ze zad. Das si tam i mobil, penezenku, atd.

jipe
2. únor 2020

mně cokoliv na řidítkách vždycky překáželo a rozčilovalo, nosím batoh, většinou na zádech, někdy pod kočárem, něco (např. pláštěnku) mám trvale v košíku pod kočárem (děti 4,5 roku a 2 roky, s kočárem tedy už pomalu končíme, takže na hřiště apod. nosím pořád ten stejný batoh)

baraskaska
2. únor 2020

Vesměs je jedno jestli taška nebo batoh, ale nepřijde mi moc estetické tahat dole v košíku pliny ubrousky a hadry na mrne. 🙂 může to vypadnout, zabere to dost místa a na pohled nic moc. A to nemluvím o peněžence mobilu a jinejch vecech, třeba nějakou tu mlsutku apodobne. 🙂

gruyerre
2. únor 2020

@alenacadkova přebalovací tašku jsem sice měla, byla součástí kočárku, ale vůbec jsem ji nepotřebovala. Párkrát jsem si ji vzala přes rameno, když jsem šla s dětmi k doktorce, protože byla pěkně prostorná, ale na kočárku jsem ji zásadně nevozila, vadilo mi, jak se tam bimbá, naráží mi do nohou apod. Plenky, pití, hračky, svačinky a další věci jsem dávala do košíku dolů.
Pokud ji chceš, můžeš si dokoupit, je jich spousta a opravdu krásných.

drep
2. únor 2020

Mám ji jako součást kočáru a v zásadě nepoužívám. Resp. Našla bych tam nějaký vysypaný piškoty pro psa, zmuchlanou účtenku a rozbitý sluneční brejle.

areh
2. únor 2020

Já jsem tašku používala. Kabelka mi na rameni vadila a koš pod kočárkem mám malý, nepoužitelný. Ale moc spokojená jsem s ní nebyla. Na druhé si pořídím batoh.
Co doporučuji je malý organizér na kočárek. Na menší procházky tam dáš to nejnutnější a velká taška nepřekáží 😉

takyjedna
2. únor 2020

@j.a.n.i Ohybat se a prehrabovat se v nejake neusporadane igelitce pod kocarkem bych teda nechtela, kdyz delaji uzpusobene krasne tasky primo kocarek.. A košík pod se obcas hodi na nakup..

j.a.n.i
2. únor 2020

@takyjedna Ale to, že bys ty nechtěla, neznamená, že je přebalovací taška jediné možné řešení. Já zas nechtěla nějaký plandající nesmysl na madle, co akorát překáží.

j.a.n.i
2. únor 2020

@areh Jo, organizer je fajn věc, to fakt potřebné je při ruce a pro to, co potřebuju jednou za 2 hodiny se klidně sehnu.

lovemusicsun
2. únor 2020

Ahoj, já používala tu co jsem měla k hluboké korbě. To jsem hodně jezdila s malou na procházky a hodilo se mi mít všechno při sobě (plenky, podložku, ubrousky, náhradní oblečení, pití pro mě atp). Jak píšou holky předemnou, bylo to hlavně pro dcerku, tak se vždy jen doplnilo co se spotřebovalo a nemusela jsem pořád balit věci znova. Pak jsme koupili sporťák, ze začátku mi taška trochu chyběla, ale pak jsem spíš ocenila organizér (drobnosti, piškoty, pití atp). Malá se už na dlouhé cesty vozit moc nechtěla, tak to je spíš o krátkých procházkách, hřišti, sem tam nějaký obchod. Teď čekám druhé, budeme mít skejtík, tak plánuju batoh na nějaké věci, nebo kabelku přes rameno, pokud toho nebude moc. Nemám speciální přebalovací batoh, jen obyčejný. Ale vozit všechno dole v košíku mi přijde nepraktické.

konidana
2. únor 2020

Prebalivaci tasku jsem v kocaru vozila akorat na cwlodenni nebo dvoudenni vylety. Na to jit 2 az4 h no prochazku nebo na nakup jsem s sebou nic nepotřebovala.

petulejan
3. únor 2020

Já jsem Teda za přebalovací tašku šťastná,protože už nemusím tahat kabelku,ze které mě šíleně bolely záda 😁 mám malý ramena,takže spíš otrava s kabelkama. Takhle dám na kočár a jedu 👍 mám i batoh,ale ještě jsem nevyužila. Ještě mám přebalovací podložku cestovní,dá se tam vše naskladat,má jen poutko přes ruku,jak větší psanicko,taky super!

cosimamvybrat
3. únor 2020

U prvniho ditete jsem ji pouzivala, ale stejne to vetsinou dopadlo tak, ze vsechny veci skoncily nahazene v hlavni velke kapse, takze z toho byla neusporadana hromada neceho. Nemam moralku vracet veci zpatky do urcenych kapsicek. Kdyz se narodil druhy syn, tak jsem ho nejaky cas vozila na stupatku za kocarem, kde taska akorat zavazela, takze jsem zacala vice pouzivat spodni kosik a uz mi to zustalo. Mobil, penezenku a dalsi male veci nosim v crossbody kabelce, aspon je mam neustale pri sobe. Veci na deti mam pod kocarem v kosiku a i kdyz je spis mensi, bohate mi staci, nemam potrebu tahat s sebou pulku domacnosti, tech par veci se vleze bez problemu.