Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
30. srp 2010

@luciferova já kdysi zkoušela nějaký leštič škrábanců na auto, ale vysledek žádný...některé levné kočáry nejsou tak moc poškrábané jako teutonka, ta je poškrábaná hned 😠 a to je skládají do auta častěji než já...

echo
30. srp 2010

@lulii ahoj Lulii, uplne nahodou som natrafila na tuto diskusiu. Mozno ti pomozem rozhodnut sa medzi Teu a Brio. Ja som mala Teutonia Cosmo Fashion 2009, nechcem ten kocik kritizovat, tiez bol moj vysnivany, je to len upozornenie aby si si vsimala vsetko co sa toho kocika tyka, aby si ozaj bola spokojna. Moja dcerka sa narodila v decembri, co sa tyka konstrukcie nemam na nu jedinu negativnu vec, krasne, lahko sa ovlada, sklada, ta je super. Vanicku sme vyuzili na 100%, aj ked bola mala vacsie babo (3800g) v pohode s fusakom a mala este okolo seba priestor. Pouzivali sme ju do maja, uz sa jej tam nepacilo, zacala sa dvihat, nic nevidela, tak som v juni vytiahla sportak a to bol sok!! Ked som kocik kupovala vsimala som si hlavne konstrukciu a vanicku aby bola dost velka, a na sportovu cas som pozrela len ockom, a to bola chyba. Ma strasne obrovsku striesku, ktora ma viac vrstiev, ktore sa pri polohovani nahromadia tak ze babo ma vsetky tie vrstvy nazberane nad hlavou, zakazdym to musis poriadne ponapravat, a to pri zivsom babatku, ked chce chvilku sediet, chvilku lezat, nic ine nerobis len upravujes striesku. Polohovanie je tiez slabe (3 polohy - uplne rovno, asi 30 stupnov a potom az 90 stupnov, to mozes pouzivat ked ti uz babo sedi uplne samo a je vacsie). A potom su tu este bezpecnostne pasy, to je uplne najhorsie, nedaju sa prisposobit veku (vyske), takze polrocne babo ma pasy cez hlavicku, tak ze vyzera ze je pripevnene o usi. Neda sa to prisposobit, dat nizsie, su strasne vysoko. Mala sa v nom nevedela ulozit, mali sme problemy so zaspavanim. Ak ti mozem poradit, pozri si poriadne sportovu cast toho kocika, vanicku pouzivas len pol roka, sportovu aj dva roky, tak nech si max. spokojna. Mozno je to len moj nazor, ale bola som velmi so sporotvej cast sklamana. Kocik ma vtedy stal 720€, tak manzela skoro porazilo, ked som mu povedala ze po pol roku kupujeme novy kocik. Dobre si popozeraj oba vysnivane kociky, aby si bola pripravena na vsetko. Drzm palce.

zuzasss
30. srp 2010

Holky tak to by mě taky zajímalo jak je to s tím fusakem. Také jsem počítala s tím že ho narvu i do korby fashion než dám malou do sporťáku. Tak vejde se tam ten fusak nebo ne? 😕

darjanka
30. srp 2010

@zuzasss Čekáme na odpověď, i když se teda všude píše, že tam jde, tak mě tam prostě nejde no. A jsem z toho docela špatná, protože se mi jinej fusak kupovat nechce, byla jsem z toho zimního fusaku tak nadšená a dávat malýho do sportovní korby nemůžu, to bude moc maličkej.... no tak nevim, pěkně mě to štve..... 😠
Ono i tam kde leží hlavička, tak i to je moc veliký !!!!! Nepadne to tam prostě. Fusak je širší než korba a dělší ☹

zuzasss
30. srp 2010

@darjanka tak tos mě moc nepotěšila teda ☹ byla jsem rozhodnutá že ho koupím a teď teda opravdu nevím....

lodgermaniacka
30. srp 2010

@luciferova už som to pisala par stran dozadu 😉 nebola som spokojna s trojkolkou, mala som ho 2 týždne a 2x sa nam dospelým prevratil do strany, našťastie sme udržali, proste, nie su to 4 kolesa, a cosmo je lahšie, strašne zle sa išlo cez obrubnik, zase kvoli nestabilite, tak uvidim ako budem spokojna s cosmom 🙂 a najprv sa mi velmi pačil spirit, teraz viac cosmo, no vymyšlam 😀 😀 😀

dadka2
30. srp 2010

@zuzasss Já na ten fusak taky koukala, vypadá krásně, ale podlo obrázků je opravdu ohromný, i když jsem si myslela, že jde zmenšit, tak aby se do hluboké korbičky vešel......JInak já doporučuju fusak z Dita Tábor s termoregulační vložkou (mimču není zima ani se nepotí) ten se vejde do obojího.

akcull
30. srp 2010

To je škoda co píšete s tím originál fusakem, moc se mi líbil, myslela jsem, že pro druhé mimčo ho dokoupím a využiji i v korbě.... Teď tedy to vypadá na fusak z Dity Tábor, líbí se mi ten termoregulační materiál, jediný nedostatek je, že nemá žádné uchycení do sporťáku (řešené je jen těma pásama), ale s tím se dá vždycky něco udělat ...🙂

darjanka
30. srp 2010

No z fusaku mam oči pro pláč 😢

Kdo by ho ode mě chtěl koupit, tak ho prodám, protože mi bude opravdu k ničemu. Prodám ho za 1900, barvu mam Fashion 4060 🙂

lulii
30. srp 2010

@echo Moc děkuju za názor, je dobré slyšet i ty negativní věci. Teď vím, nad čím vším přemýšlet 😉 Mě by třeba vůbec nenapadlo kouknout se, jestli se dá hýbat s pásy. Takže díky moc za rady 🙂

dadka2
30. srp 2010

@akcull jednoduše se k fusaku přišijou tkaničky, kterými to přichytneš ke kočárku🙂, ale mě to na těch pásek sedělo dobře.

dadka2
30. srp 2010

@lulii Myslím, že už tu babyrenka vysvětloval, proč se nedají pásy více polohovat. To upravování stříšky mi nepřislo, tak hrozné, tak častí s boudičkou zase nehýbu.

zuzasss
30. srp 2010

Tak dneska jsem byla s malou na procházce a zdá se mi že přední kolečka nějak čím dál tím víc drkotají.(mám teutonii cosmo). na hladké asfaltové cestě není vůbec nic slyšet, jede to krásně ale po nových chodnících to drkotá a vydává protivný zvuk. Nevím, myslím že když byl kočík nový, byl tišší. Nemáte někdo nějaký nápad čím by to mohlo být? Kolečka jsme promazali co to šlo, do těch předních menších se stejně ale nejde dostat úplně... ☹

pett7
30. srp 2010

já tu stříšku nikdy neřešila, jenže teď kdyý už je malý větší a kočár je v lehu a pohnu boudou tak má tu látku na hlavě... rovnání stříšky to je taky věc 😕 pásy používám hlavně spodní vrchní jsou vysoko, ale to jsem vyřešila vložkou od emitexu tím se sníží a jsou tak akorát... teď se mi malý začal houpat v kočáře, až kočár poskakuje tak začínám dávat i vrchní.

mirka285
30. srp 2010

kocky normalne som teraz v pomykove,je to naozaj take zle s tymi pasmy?

hojda
30. srp 2010

Já ty pásy vůbec neřešila, ve sportáku jezdíme od listotopadu, kdy bylo malému 7 měsíců a teĎ je mu 16 měsíců a pořád pohoda...

pett7
30. srp 2010

já to řešila tou vložkou když jsem potřebovala ty vrchní....

mirka285
30. srp 2010

@hojda tak to som rada,dufam ze ja to tiez nebudem riesit,ved mala pojde do sportiaku v zime,vtedy bude vo fusaku,tak pasy asi nebude treba a ked uz nebude fusak tak mala bude snad natolko velka ze s tymi pasmy nebude problem

lodgermaniacka
30. srp 2010

ta strieška fakt nič moc, ale všimla som si že baby ju nosia zozadu rozopnutu, teda je cela latka spustena dole a ked sa polohuje sedačka, latka sa len potiahne, ked je strieška vzadu pripevnena, tak to zavadza pri hlavičke a mne sa to až tak dobre teda neupravovalo ako niektore pisali že pohoda...a na pasy som tiež pozerala že su nejako moc hore, ale kedže je maly ešte vo vaničke-v druhom kočiku, tak som neriešila 😒

hojda
30. srp 2010

@mirka285 přesně tak, a kdyžtak můžek přikoupit kšíry zvlášť....

babyrenka
30. srp 2010

odpověď pro zuzasss : Cosmo má oproti Spiritu trochu nevýhodu v tom, že je to čtyřkolka a tak při jízdě po nerovnostech a vlastně skoro pořád, protože žádná cesta není úplně rovná, má jedno z předních kol ve vzduchu. To je podobné, jako když postavíte stůl nebo židli na nerovnou podlahu, bude se kolébat. U tříkolky tento efekt nevzniká, ta z principu neustále zůstává na třech bodech. Cosmo má také oproti Spiritu širší drážky pro zajišťovací pojistky na čepech vidlice předních kol. To je kvůli tomu, aby šla vidlice ze svého uložení sejmout i když zapomenete tuto část kočárku čistit a mazat a ze zkušeností výrobce i svých vím, že většina uživatelů když už maže, tak pouze zadní kola, na ta přední se dostane většinou málokdy. U Spirita je hlava plastová, ta se dá v nejnutnějším případě rozbít a vidlici tak dostat ven, Cosmo má toto uchycení bezpečně kryté kovovou trubkou, proto je tam ta drážka udělaná širší. No a ve chvíli, kdy kočárek dostává do vzduchu jedno kolo a pak druhé, začne se díky větší vůli ozývat z uložení ten zvláštní kovový zvuk. Většinou stačí sejmout vidlice předních kol z podvozku, drážky vyčistit a promazat hustší vazelínou a cvakání se ztratí.

kerka13
31. srp 2010

som rada ze som objavila tuto temu, prave sa rozhodujem aky kocik kupit a zatial mojou favoritkou je teutonia cosmo. uz som ju bola vyskusat v obchode a zatial stale vedie. Ale mam este par otazok, na ktore by som bola rada keby ste mi odpovedali vy tu vo fore. Predavac ma velmi presviecal o nevyhnutnosti rucnej brzdy ale mne sa na teutonii dizajnovo nepaci, tak by som ju tam nechcela. Je velky rozdiel pri tomto kociku mat rucnu brzdu alebo nie?? Je to tak casto vyuzitelne? Prevazne s nim budem chodit po rovnych cestach. A este som prave vyssie citala, ze sa stazujete na pasy na sportovej casti, ze su vysoko. Mozno sa spytam hlupost ale tato vyska by sa nedala upravit Mini Nestom?? aspon na obrazku som videla, ze sa da pouzit pri malinkom babatku aj v sportiaku na udrzanie hlavnicky, kym je este babo take trocha nestabilne, tak ci nahodou sa s nim nedaju aj znizit tie pasy??

lodgermaniacka
31. srp 2010

@kerka13 ja som mala ručnu brzdu na spiritovi, aj to preto, lebo som planovala sem tam na korčule, nakoniec som aj tak nikdy nebola, tiež sa mi tam vôbec dizajnovo nepačila, a na cosmo som neobjednala, myslím že tam je uuuplne zbytočna, a ešte ked nebyvaš na kopci tak to ani nerieš 😉

kerka13
31. srp 2010

@lodgermaniacka no tam kde byvam kopce nie su, ale u mamky kde budem chodievat tak tam su trocha ale len take malinke. takze podla teba to je zbytocnost?? tiez by som radsej tie peniazky dala niekam inam ako do zbytocnosti.

jmisa
31. srp 2010

Já ruční brzdu nemám a nijak mi nechybí.
Pásy jsem nijak neřešila.

editah222
31. srp 2010

@kerka13 výška pásu se opravdu dá upravit mininestem, já ho použivam (tu spodni část) jako vložku do kočárku.
Ruční brzdu mám a využivam, ale to jen díky tomu, že dost často chodíme cestou necestou. Ve městě ji nepoužiju vůbec.
Stejně tak jako jsem skoro vůbec nevyužila adaptér na autosedačku na kočár. Vezla jsem tak malou snad jednou, mohla jsem ušetřit 500 🙂

lodgermaniacka
31. srp 2010

@kerka13 je to fakt zbytočnosť, ja som ju nevyužila, ale mala som ju velmi kratko

lodgermaniacka
31. srp 2010

podla mna na spirit je ručna brzda ok, je to trojkolka, do terenov celkom fajn, ale s cosmom by som nejake velke tereny nešla zdolavať, tam tu ručnu nie je treba

jmisa
31. srp 2010

Ještě jsem tu zahlédla polohování - sice to má jen tři polohy, ale pro mě je důležité - poloha do úplného lehu, využívali jsme hlavně, když prcek už nevlezl do korby, ale ještě neseděl a poloha do úplného sedu, což používáme od doby, co sedí, mezistupeň jsem používala minimálně.
Velká výhoda je jak úplný leh, tak úplný sed, hodně kočárků má jen "skoroleh" a "skorosed".

Co se týká boudy sporťáku - v létě jsem vozila zadní část boudy odepnutou, krásně to větralo a teď už jsem zase zadní část připnula, vzhledem k tomu, že prcek v kočíku jen sedí, tak s tím moc nemanipuluju. Když byl menší a ležel, tak zase moc velká manipulace nebyla, když jsem ho chtěla pak posadit po vyspání, tak jsem ho posadila, boudu upravila, otázka tří vteřin a jelo se dál. Náš syn není žádný poklidný dítě, ale že bych každých pět minut měnila polohu sedačky, tak to fakt ne, jestli jsem to udělala 3x za vycházku a to pouze v krátkém období jeho používání, tak to je hodně.

kerka13
31. srp 2010

@editah222 takze s tym mininestom by to slo upravit tu vysku pasov?? lebo trocha som sa vyplasila, ked som citala vyssie jeden prispevok, ze sa s tym cca 6 mesacne babo neda pripasat. my by sme isli do sportiaka na leto a to urcite bude mala zvedava a bude chciet ak bude vediet sediet, tak aj kvoli tej stabilite by som asi rada ten mininest pouzila, aj ked len tu spodnu cast. aj ked je sice dost drahy ako podlozka ale zase s tou radou ohladne brzdy ste mi uz skoro polovicu nan usetrili 😉