Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

karol84
25. říj 2010

@ciefulik jojo, přesně tak jsem to myslela - že se musí sundat z podvozku, když tak chci dát např. hlubokou korbu
@editah222 my chceme stihnout ještě kolekci 2010

michal_spuntik
25. říj 2010

@editah222 ahoj, v kolekci 2011 to bude stejné.
Opět se musí adaptér na Tario sundavat. Z mých vlastních zkušeností (také jsme používali Tario) to sundavání není žádné omezení. Jen je potřeba ten adaptér nechávat v autě, protože jinak ho člověk zapomene doma a když si to uvědomí, je už téměř vždy pozdě.
K velikosti Taria: nám vydrželo do doby, než prcek přesedlal na větší kategorii, protože už chodil a jezdit proti směru jízdy vnímal jako potupu - bylo to mezi 12. a 13. měsícem věku. co se místa týká by v Tariu však klidně vydržel i déle.
Přeju šťastnou ruku při finálním výběru!
Michal

pett7
25. říj 2010

ahoj, my máme mc cabrio a jsem spokojená 🙂 malý se tam vleze ještě teď a to je dost velký 🙂 už jsme koupili i romerku 9-18 tak využíváme obě dokud to jde 🙂

lodgermaniacka
25. říj 2010

@karol84 najlepšia je podla mna MC Pebble, mam velke dieťa 6m a skoro 9 kg a stale ma velmi vela miesta, je velmi pohodlna, skoro v lahu, netlači sa tam, fakt odporučam 🙂

zuzasss
26. říj 2010

Holky máte někdo zkušenosti s autosedačkou maxi cosi cabriofix? Jde mi o ten vložený sundávací límec. Malá má 5 měsíců a ještě v něm pořád jezdí, ale už je tam chudinka taková nacpaná, ale připadá mi že když ten límec vyndám, tak ta sedačka je dost hluboká a tam už dítě můžu dát jen když dobře sedí že? Můžete mi prosím někdo poradit? A ještě jedna věc: Mám cosmo a přední kolečka teď začínají dost jaksi pískat při jízdě, promazávali jsme to, ale jde to špatně, když jsou tam ložiska tak se nedostaneme tam kam potřebujeme. Nevíte někdo co s tím??? ☹((

mirka285
26. říj 2010

@zuzasss ja mam tu autosedacku a tiez uz som tu novorodenecku vlozku vybrala a mala ma konecne viac miesto,ziadny problem s tym nieje,jednoducho to vyber...

zuzasss
26. říj 2010

Tak fajn, já už jsem jen myslela že jí můžu vyndat až malá bude dobře sedět, ale teď jak jezdí víc oblečená, tak je tam nacpaná jak sardinka 🙂

michal_spuntik
26. říj 2010

@zuzasss
Ahoj, tu novorozeneckou zmenšovací vložku z Cabriofixu samozřejmě vyndej.
Je tam ze dvou důvodů: za prvé proto, aby pomáhala úplně malému miminku držet hlavičku dokud jí ještě samo pořádně neunese. Druhým důvodem je, že pro novorozeně je i autosedačka 0-13kg prostě moc velká. V okamžiku, kdy povyroste natolik, že není potřeba sedačku dodatečně zmenšovet nebo zmenšující funkci na sebe vezme zimní oblečení, jí klidně můžeš dát pryč.
Michal

mooncaa
26. říj 2010

Já mám taky problém s tou novorozeneckou vložkou u Cabriofixu. Jenže mě se tam nevleze novorozená holčička, prostě bych ten podzhlavníček potřebovala trošku výš, tak ho sice mám vytáhlý výš, ale zase už nesedí ten klín přesně v té prohlubni. Jako v létě by se mi tam vlezka, ale já jí tam dávám s letním fusakem emitex, tenkou čepičkou a kapuckou.
Na 2 týdnech máme cca 53 cm a lehce přes 4 kg. Ale kdo ví jak jí měří, oblečení 56 je nám malé a 62 akorát.

Ještě se chci zeptat na madlo u sportovního kočárku, co tu několi lidí psalo, že se jim zlomilo v plastové části. Já se schválně na to naše madlo podívala a nic plastového tam není. Je teda nějaký rozdíl v kolekci 2010 a starší?

pett7
26. říj 2010

My tu vložku měli asi 2m..možná ani tak dlouho ne... malý jezdil v kombinéze s kapucí a zavince emitex takže mu hlava moc nelítala 🙂 jinak by se tam asi nevlezl..

zuzasss
26. říj 2010

Tak jsem tu vložku vyndala a malá tam sedí jako královna.🙂 Díky mirka285 a Michale.

Michale prosím tě, mám u vás u Špuntíka objednaný fusak a nánožník na sportovní verzi v barvě červené,myslím 4015. Nevíš kdy dorazí ten nánožník přibližně?

pett7
26. říj 2010

@mooncaa madla jsou asi stejné ten plast je za tím drátem moc to nejde vidět..

sylvajs
26. říj 2010

Já jsem z té zmenšovací vložky u Cabriofixu vyndala ten molitanový klín a mám ho tam bez toho...takže vlastně jen jako vložku kolem hlavičky....malý je v pohodě.

pett7
26. říj 2010

Tak to mě nenapadlo, že to jde vyndat 😢 škoda, třeba příště 🙂

keila
27. říj 2010

@mirka285 máš krásnou barevnou kombinaci kočárku. Přesně takhle se chystáme objednat. Jen bych se chtěla zeptat, nelétali ti na tu zelenou barvu v létě mušky?

mirka285
27. říj 2010

@keila dakujem,nemusis sa toho bat,vobec na neho neletia viac musky ako na ostatne ...a hlavne som bola rada ze som taku kombinaciu nikomu nevidela...sportovu cast mam sice hnedu ale nakombinovala som ju so zelenym fusakom a na leto mam zase tuto kvetinkovu vlozku aby sa mi kocik tak rychlo neokukal a nezunoval...

katasi
27. říj 2010

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli mi někdo poradí. Mám Teutonia Cosmo a od začátku se mi zdají přední kolečka poměrně dost hlučná (i na rovném chodníku - novém). Poslední dobou rachot zesiluje a to jezdíme teprve 3 měsíce. Poradíte někdo?
Taky se mi zdá, že oproti ostatním kočátkům je konstrukce mnohem více náchylná na škrábance a co mě dost vadí, prostřední část rukojeti, kde je barevné logo Teutonia, už mám také sedřenou. Je to od skládání a dávání do auta, nevíte, jestli jde ten prostředek (samolepka) koupit nový? Díky za reakce

zuzasss
27. říj 2010

@katasi mě se kolečka také zdála čím dál více hlučnější. Nakonec jsem zjistila že to nedrncají kolečka, ale drkotají o sebe adaptéry na autosedačku, které mám přidělané a sklopené pod korbičkou. Byly trochu povolené, tak jsem je dotáhla a je to o mnoho lepší 🙂)) zase dobrá zkušenost

ikarkulka
27. říj 2010

@karol84 adaptéry na mc můžou zůstat na konstrukci kočárku, jen je musíš sklopit (velmi snadné)

@katasi už se tady na to ptalo více lidí, někdo odpovídal, že se ty nálepky dají občas sehnat u prodejců, tak se zkus zeptat 😉

jinak nám začalo taky trochu rachotit přední levé kolečko (mistral s), už jsme to několikrát vyčistili, promazali... a to máme kočárek cca měsíc. taky mám pocit, že se to kolečko pomaleji otáčí (oproti pravému) a celé tak nějak divně táhne.

karol84
27. říj 2010

@ikarkulka jo, o tom maxi cosi vím - šlo mi spíš o to tario, jestli je u této autosedačky adaptér opravdu musí sundávat... a musí

ikarkulka
27. říj 2010

@karol84 aha, myslela jsem, že ses ptala i na tu mc, možná jsem pomotala dva dotazy dohromady 😉

karol84
27. říj 2010

@ikarkulka no zajímalo by mě porovnání těchto dvou autosedaček (nebo spíš tří - cabriofix, pebble a tario). MC se mi líbila vzhledově, na tom tariu se mi zase líbila stříška, ale netěší mě, že se ten adaptér musí odcvakávat... nemůžu se rozhodnout

karol84
27. říj 2010

a měla bych ještě jeden dotaz - koupit sluneční stříšku nebo slunečník? předem díky za všechny názory.

hojda
27. říj 2010

rozhodně sluneční stříšku, slunečník je hrozné monstrum, pokud ho chcete, tak vám ho klidně prodám, měla jsem ho na kočárku jen jednou.......a zlatá stříška!

hojda
27. říj 2010

@karol84 z hlediska bezpečnosti jsou asi lepší ty MC

ikarkulka
27. říj 2010

@karol84 tak s tariem zkušenosti nemám.
zásadní rozdíl mezi cabriofix a pebble jsem našla jen v designu, podle mého pebble je taková novější verze cabriofix.
tario se mi nelíbí vzhledově, působí na mě strašně humpolácky.
máme pebble a stříšku si děláme ze sluneční clony. ale spíš je to taková pocitová stříška.
autosedačku používáme jen do auta, maximálně na krátkou dobu na podvozku, když jedeme třeba na rychlý nákup.
že bychom v ní vozili normálně jako v kočárku, to ne, takže stříška není nutná.

ikarkulka
27. říj 2010

@hojda naprostý souhlas. asi bych nekupovala autosedačku, která je součástí sady (kočárek, korbička, autosedačka)... většinou nejsou tak bezpečné.
mc patří mezi nejlepší.

hojda
27. říj 2010

My máme Cabriofix i s tím fixem a taky spokojenost, pak jsme koupili větší pearl s tím familyfixem, ale to nám lítalo v zatáčkách po autě, takže jsem jí reklamovali a vyměnili za Priorifix (hlavně jde použít i bez toho fix a to Pearl nejde!!!)

michal_spuntik
27. říj 2010

@ikarkulka
@karol84
ohledně srovnání mezi MC a Tariem:
Tario je prostornější a má lepší výsledky v bezpečnostním hodnocení než MC (zdroj ADAC)
má pětibodové bezpečnostní pásy a je celkově mohutnější - používali jsme ho rok a pro prcka to bylo to nejlepší, co jsme mohli mít.
Jeho nevýhodou je zejména fakt, že se díky své mohutnosti o něco hůř nosí než MC (ať už Cabriofix nebo Pebble). Nejde k němu dokoupit isofixová báze, ale ta, která k němu jde (belted base = upíná se pásy), je skutečně výborná.
MC naproti tomu je menší, má jen tříbodové bezpečnostní pásy, ale lépe se přenáší a adaptéry není potřeba demotnovat. Jak již zde bylo mnohokrát psáno, jsou napevno našroubované na podvozku.
Jak jsem psal v odpovědi na této stránce výše, pokud člověk nechává adaptér od Taria v kufru auta, tak není nejmenší problém v tom, že je potřeba jej sundavat, protože vlastní nandání adaptéru je jeden pohyb, který trvá snad ještě méně času, než vyklopení adaptérů na MC a sundání to samé. Jediný problém nastává v okamžiku, kdy si adaptér vezmete domů a pak ho zapomenete s sebou vzít - to už je ale blbost každého. I nám se to tuším 2x stalo 🙂
Z mé zkušenosti je Tario i Maxi Cosi u maminek zhruba stejně oblíbené - takže je to opravdu 50:50 a každý ať si vybere, co z výše popsaných vlastností je mu bližší.
Jinak lze souhlasit s názorem, že kupovat sedačku, která je součástí kompletu je ve většině případů spíše horší, než lepší, ale právě v tomto případě to neplatí.
Michal

ikarkulka
27. říj 2010

@michal_spuntik další plus pro teutonii 😉 těm autosedačkám z kompletů se vyhýbám už tak nějak z principu, asi to mám moc zažité, že jsou prostě jen jako doplněk kočárku, narozdíl od samostatně prodávaných autosedaček.

my jsme pebble kupovali v době, kdy jsme o teutonii neuvažovali. ale ani tak bych stejně asi do taria nešla, mám problémy s přenášením i té pebble 😀
když to vezmu obráceně - teutonii jsme vlastně kupovali kvůli mc - uvědomila jsem si, že se občas může hodit nacvaknout autosedačku na podvozek. a z nabízených podvozků, které jsou kompatibilní s mc, se mi nejvíc líbila právě teutonia.
ale to už jsme jinde.