Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mooncaa
19. dub 2011

@ivanek Taky mi začalo divně cvakat v Teutonce, a vím kde, ale nevím, co s tím. Cvaká to tam kde se kočárek při skládání láme, tam kde je ten lom jakoby ve tvaru neuzavřeného S, tak kde při složeném kočárku koukají kovové tyčky. On se mi jakoby kočárek sám skládá při jízdě, jde jenom o pár mm, když se opírám o rukojeť (najíždění na obrubníky) a při tom to taky cvaká.

lidiab
19. dub 2011

@babyrenka Dekuji!!

ivanek
19. dub 2011

@mooncaa já včera na radu všechno znovu umyla (proudem vody z hadice), nechala uschnout a vše, co šlo, postříkala WD40. Snažila jsem se i dovnitř, právě do toho zlomu. A zatím ťukám, jede potichu 🙂 Postříkala jsem všechny nýty, co jsem našla 😀
Tímto děkuji za radu.

mooncaa
19. dub 2011

@ivanek Tak to budu muset udělat taky. Díky.

gabika84
20. dub 2011

@tonko_babymarket dobry den. chcela by som sa spytat, ci sa v ramci teutonia days vztahuje akcia s Tario sedackou (po zakupeni kombinacie a tasky) aj na 4tyzdnovy program alebo len na 4 tyzdnovy program. a este ci je pravda, ze ak si kocik zakupim u vas na predajni dostanem 3rocnu zaruku, zatial co pri objednani cez vasu webstranku je poskytnuta zaruka iba 2 roky. dakujem

tonko_babymarket
20. dub 2011

@gabika84
Vzťahuje sa na 4 aj 12 týždňový program.
Výrobca - teutonia garantuje 3-ročnú záruku pri kúpe tovaru v kamennej predajni, kde vyškolený personál kočiarik predvedie, vysvetlí zákazníkovi spôsob ošetrovania a pod...
Všeobecne výrobné vady sa prejavia do 1/2 roka, garanovaná záruka skôr odráža kvalitu...

zuzasss
22. dub 2011

Ahoj, potřebuji radu. Mám cosmo a do zadního kola se dostal po zimě pod plášť písek. Rozčiluje mě to. Zkoušeli jsme odhrnout plášť a písek vysypat, ale nejde to. Plášť se odhrnout povedlo (trochu), ale nesypalo se nic. Přitom když s kolečkem zatřesu, je jasné že písek vnitř je. Neporadí te mi někdo co s tím? Celý plášť sundat nechci, bojím se že už ho nenandáme zpět.☹ A ještě jedna maličkost, probíralo se tu lupání v konstrukci. Mě při zdvyhu kočárku na obrubník konstrukce vrže. Také jsem promazávala, ale nic platné....

mirkapal
22. dub 2011

@zuzasss Ahoj, mm dal tie plaste z kolies uplne dolu a precistil to. S plastami sa manipulovalo pomerne tazko, ale islo to. 😉

zuzasss
22. dub 2011

@mirkapal no tak to jsem zvědavá, mám strach že už to tam potom nenandáme a nebudeme mít v čem jezdit. I tak díky za odpověď, zkusím to nadhodit doma a třeba se do toho také pustíme 🙂

babyrenka
23. dub 2011

@zuzasss : plášť kola není třeba stahovat z disku celý, stačí klidně necelá polovina jeho obvodu. Přitom se však obvykle jeho střední část opře o okraj disku, takže je třeba ještě nasunout používaný nástroj mezi disk a plášť a vytvořit tak mezeru pro vysypání nečistot. Pokud se Vám nepodařilo odstranit vrzání konstrukce, obraťte se na svého prodejce a ten jistě dokáže odstranění vrzání Vašeho kočárku zajistit.

vendulal
24. dub 2011

Dobrý den,
nemáte někdo zájem vyměnit sluneční stříšku (clonu) Teutonia černou (mám) za červenou (nejlépe barva 4015)?
za případné nabídky děkuji.

cobriatko
26. dub 2011

Zdravím babenky, neviete mi poradiť skejtík pre staršieho súrodenca na teutoniu cosmo?? Ktorý máte odskúšaný??

martinka1981
26. dub 2011

@cobriatko ja som to riešila nedavno. Ale mam Fun system. Tak som sa vybrala do Babymarketu a tam sa nam asi po 2 hodkach podarilo jeden namontovať 😀 Teda mne nie ale Tonkovi 😀 Vola sa EZ step

sebco
27. dub 2011

ahojte všetci ja sa prave rozhodujem kúpiť kočík a uvažujem nad teutonkou 4kolesová v predu tie menšie kolesá čo mi poradite? farbu asi čiernu dakujem

mirka285
27. dub 2011

@sebco chces asi Teutoniu cosmo,ze?ja ju mam a som spokojna...

cobriatko
27. dub 2011

@martinka1981 dakujem, asi budem aj ja musiet niekam do obchodu, vyskusat priamo 🙂

martinka1981
27. dub 2011

@sebco aj Fun system ma 4 kolesa 😉

hojda
27. dub 2011

Ahoj, nechcete někdo koupil nylonovou pláštěnku na Teutonku? Objednala jsem jí, ale nějak se s ní nedovedu skamarádit. Je to tato v černé barvě:
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/plasten...
Pokud budete mít někdo zájem, tak napiště do IP.
Pouze jednou použítá.

pett7
27. dub 2011

@hojda Já jsem na ní našila ty 2 černé háčky z té igelitové aby ta bouda tak neklouzala a je to lepší...

hojda
27. dub 2011

@pett7 Díky zkusím to ještě omrknout🙂 ale koukala jsem jak moc jí zdražili!!!! stojí skoro 1300,-!!!!

pett7
27. dub 2011

Mě to strašně štvalo jak to klouže, když máš boudu po směru jízdy tak tu pláštěnku upevníš na podvozek kočáru jak to mají vyfocené a mělo by to držet jenže my jezdíme čelem k sobě tak to nejde a klouže..mají to nedomyšlené...

hojda
27. dub 2011

@pett7 No já se s ní prala celkově, pořád mi připadalo, že to někde trčí....., tak jezdím s tou starou☹.

ja.na81
27. dub 2011

@sebco ahoj, tak ja mam Teutonii Fun, takze ti muzu doporucit ten 🙂 Ja jsem z nej nadsena a porad si rikam, jak jsme dobre udelali, ze jsme koupili prave ten 🙂

zuzasss
27. dub 2011

@sebco Ahoj, já mám také teutonia cosmo a jsem spokojená. Občas se objevilo nějaké to vrznutí, ale zatím se vše dalo do kupy. 🙂)) takže doporučuji. A dokonce mám i černou korbičku. Můžeš juknout na můj fotoblog, je tam vyfocený. 🙂

babo01
27. dub 2011

@sebco:ja mam objednany be you a dufam,ze bude skoro bezchybny 😉

albireo
27. dub 2011

mam otazku na predajcov znacky Teutonia: ako je to s 3 rocnou zarukou? Je to nieco ,co si dovozca individualne vybavi s fabrikou alebo plati 3 rocna zaruka vzdy pri zakupeni kocika v kamenej predajni (kdekolvek v Europe)?
Preco sa pytam: nefunguje nam brzda. 2-rocna zaruka nam skoncila pred 6 mesiacmi, na oficialnych strankach firmy som sa nedocitala nic o predlzenej zaruke, takze by som chcela vediet, ci sa mam rovno pripravit na uhradu opravy na vlastne naklady.

babyrenka
27. dub 2011

@albireo : Teutonia nepodporuje prodej svých výrobků přes internetové portály a aukce, preferuje prodej svých kočárků prostřednictvím odborně vyškolených prodejců na kamenných prodejnách. Pro takový prodej nabízí prodlouženou tříletou záruku na své kočárky. Vzhledem k tomu, že o tom, jakým způsobem byl kočárek objednán a prodán, má nejvíce informací jeho prodejce, ten prakticky také rozhoduje o délce poskytnuté záruční doby a pokud se jedná o prodlouženou záruční dobu, vyznačí její poskytnutí v záručním listu prodaného kočárku, který je zároveň také jakousi servisní knížkou, vztahující se právě k tomu prodanému kočárku. To také u řádně vyplněného záručního listu stvrzuje shoda s výrobním číslem kočárku, které je u každého podvozku unikátní a nepřenosné. Odstranění nebo poškození identifikátoru z podvozku kočárku také může být důvodem k neposkytnutí záruční opravy. Jinak v celé evropské unii platí pravidlo, že nositelem záruky je vždy prodávající, takže s požadavkem na záruční opravu kočárku se vždy primárně obracíte na svého prodejce a ten zajistí jeho opravu v autorizovaném servisu.

albireo
28. dub 2011

@babyrenka dakujem za odpoved.
kocik bol kupeny v kamenej predajni(jedineho!) autorizovaneho predajcu Teutonii v DK. Ani na strankach firmy , ani na oficialnych dk strankach Teutonie som nenasla nic o predlzenej 3 rocnej zaruke.
Budem sa musiet vypravit do predajne a zistit,ako to vlastne je.

eva_londyn
28. dub 2011

Hezky podvecer, mohl byste mi nekdo prosim poradit. Chteli bychom Teutonia Spirit a rozhodujeme se co bude nejlepsi kombinace. Male se narodi v zari, takze budeme jezdit v zime. Nejsem moc favorit te pevne konstrukce (korba) a chtela bych Vloznou tasku Vario. Otazka je bude mi to na zimu stacit? Bydlim v Anglii, takze zadne polarni mrazy necekam, ale v zime je tady dost vlhko a tak minus 5 stupnu je jako minus 10 u nas. Navic muze dost foukat. Bude mi pak Vario stacit? Nepromokne to a neprofoukne? Budu moc rada za rady a zkusenosti.

ja.na81
28. dub 2011

@eva_londyn ahoj, my teda nemame Spirit ale Fun, ale to je vlastne jedno.... mam tu mekkou vloznou tasku (Vario se mi totiz zdala zbytecne tezka), maly se narodil v pulce srpna (tak to je skoro jako v zari 😉 ) a spokojenost naprosta, do svych sedmi mesicu v tasce hezky lezel, v zime jsem tam mela maly fusak, maleho v teplejsim overalu a pohoda klidek teploucko 🙂 Za deste jsme pouzili tu normalni plastenku, ale priznam se, ze kdyz jen tak trochu poprchavalo a ja nejela daleko, tak jsem to proste prebehla a taky pohoda. Takze za nas jednoznacne zadny strach 🙂