Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

sweetm
14. kvě 2011

@jmisa Používali ste po prechode do sportáku v zime ten predlžovací díl aby držal fusak, alebo to neni nutné?

ja.na81
14. kvě 2011

@sweetm ahoj, syn sel do sportaku tedy az v dubnu (v necelych 8mi mesicich), ale prodluzovaci dil si nemuzu vynachvalit... on prece jen jeste hodne v kocarku lezi a spi a kdyz je tam tak pekne rozvaleny, tak by mu z otevreneho sportaku padaly nozky si myslim, takhle krasne lezi v "uzavrenem" kocarku... a deka a hracky se tam taky pekne drzi 🙂

vivianaba
14. kvě 2011

@sweetm ja si tiez neviem vynachvalit predlzovaci diel. Deka tam krasne drzi ked dieta spi, nemusis sa bat ze mu fuka na nozicky, je to take uzavretejsie a zaroven priestranne, skoro ako taka plytka korbicka.
K autosedacke - my mame Pebble a sme spokojni, neviem aky je rozdiel oproti CabrioFix. Jeden z dovodov preco sme sa my rozhodli pre Pebble bola aj baza FamilyFix, na ktoru pasuje aj vacsia sedacka Pearl. Syn ma 9,5 mesiaca a este Pebble par mesiacov vyuzijeme, zatial sa tam v pohode vojde (je skor chudsi ale dlhsi ako jeho rovesnici).
Vela som vyuzivala aj nakliknutie autosedacky na podvozok Spirita, hlavne v prechodnom obdobi - k lekarovi, na nakup, bolo to velmi prakticke.

Kocky nepreda niekto adaptery na Maxi Cosi na Mistral S? Ked nie objednam si nove, lebo mi teraz velmi chyba moznost nakliknut sedacku na podvozok. Ale nechce sa mi cakat 12 tyzdnov a takuto malickost kludne kupim z druhej ruky. Dakujem.

tonko_babymarket
14. kvě 2011

@sweetm
je to zmysluplný doplnok, odporúčam

@vivianaba
niektoré doplnky sa dajú objednať aj v 4 týždňovej výrobe a adaptéry bývajú aj skladom...

almita
14. kvě 2011

@babyrenka dakujem za odpoved,uz mi premazali,zajtra pojdem vyskusat. 🙂

almita
14. kvě 2011

@sweetm ja som ho pouzivala velmi dlho,fantasticka vec.

vivianaba
15. kvě 2011

@tonko_babymarket a mate adaptery MC na Mistral S skladom? Lebo uz som si to zistovala aj u vas aj v Pre deti a vraj 12 tyzdnov.

jmisa
15. kvě 2011

@sweetm nepoužívali, není to nutné, v půl roce syn ležel, a později, když seděl, tak jsem měla protažené kšíry do fusaku, navíc v zimě jsem na něm měla ještě nánožník. Na jaře začal sedět a tak už pod nožičkama měl tu část sklopenou.

hojda
17. kvě 2011

Holky nevíte, jesli kožené návleky na Mistral pasují i na Spirita, vím že se to tu řešilo, že jsou nějaké dva druhy....

babyrenka
17. kvě 2011

@hojda : kožené návleky na Mistral pasují na Spirit S3 do modelového roku 2009, od ročníku 2010 již má stejně dlouhou pěnovou ochranu rukojeti jako Cosmo, protože převzal jeho jeho rukojeť.

hojda
17. kvě 2011

@babyrenka Díky za rychlou odpověď! když jsem koupila nový kočárek v roce 2009 (objednávka na začátku ledna, dodávka v březnu), tak by mi to mělo pasovat, ne?

babyrenka
17. kvě 2011

@hojda : ano, v takovém případě by návleky pro Mistral měly pasovat.

jamys
17. kvě 2011

ahoj maminy, mam dotaz na kočárek Teutonia Spirit S3 - resp. na typ koleček. Chceme používat kočárek i do lesa, polní cesty, sníh, prcek se narodí v říjnu/listopadu. Máte zkušenosti s kolečky č. 50 do terénu? Podle mého osobního výzkumu ve specialozovaných prodejnách je to 50 na 50. 1/2 doporučuje původní 50, 1/2 doporučuje vzadu nafukovací 60A (jsou pro sezonu 2011) a vpředu 60. Poraďte prosím. předem díky jani

mirasek
17. kvě 2011

Ahojky, tak už jsem konečně vyměnila hlubokou korbičku za sporťák a jsem z toho jakási nešťastná, mám kolekci 2010 a teda ta bouda tam šíleně plachtá pokud to je v polosedu nebo v sedu, když je to v lehu, tak je to ještě ok. Nehledě na to, že když mám malou v sedu, tak jak to tam plandá, tak jsou tam škvírky a na malou tahne, já už vážně nevím co s tím. Poradíte někdo nějakou vychytávku? Nevíte někdo jak je na tom s tímhle kolekce 2011 ? Dala by se případně koupit někde zvlášť bouda, či potah na boudu? A ty pásy na sporťáku jsou taky na nic, jsou strašně vysoko pro malé děti, 2011 už to má vychytanější,3 pozice jak jsem slyšela. Jinak prodlužovací díl si nemůžu vynachválit, je to bomba. Díky.

veve39
17. kvě 2011

@mirasek ahoj, asi mas verziu potahu trend...presne toto som zistila aj ja ked sme pred cca mesiacom presli na sportiak...vobec tomu nerozumiem...strecha nepekne visi, povieva...urcite by bol toto dovod, aby som teutoniu trend nekupila...
iste moze mat niekto namietky, preco som si to nevsimla pri kupe...avsak clovek vyberajuci si kociar nema predsa "nastudovane" vsetky aspekty, pozerali sme aj ine kociare a zameriavali sme sa na vahu, skladanie, vymenu jednotl.dielov, autosedacku s adaptermi...
V predajni boli vacsinou vystavene typy fashion, my sme sa koli vzoru rozhodli pre trend, takyto tvar budy by som po predvedeni nikdy nekupila...
ide ma rozhodit, ked vidim radovo lacnejsie kociky, ako maju "premakane" uchytenie a tvar striesky...detto na hlbokej korbe je strieska vkuse skrcena...toto proste nema vyrobca teutonie zvladnute - aj ked so mnou predajcovia mozno nebudu suhlasit...
jazdne vlastnosti su OK, ale vzhladom na cenovu kategoriu teutonie povazujem takyto vzhlad a takmer odflaknute uchytenie striesky v dizajne trend za velky nedostatok...a preto by som si teutoniu uz urcite 2.x nekupila...

mirasek
17. kvě 2011

@veve39 nene mám fashion, ne trend. Tak nevím, mně se zdá, že to plandá i na fashion i když to tam mám připlé.

mooncaa
17. kvě 2011

@veve39
@mirasek
Já mám fashion a taky plandá. Uvažuji, že tam našiji nějaké pásky se suchým zipem a připnu na tu tyčku polohování. Ale zatím jezdím teda naležato a to naštěstí neplandá. Pásy zatím nepoužívám, jsou moc vysoko až nad hlavičkou a hlavičku ani výš dát moc nejde, to by se zase malé vyboulila už ven. Mám ušitou vložku do kočárku, zatím vypadá jako matrace, ještě jsem tam nedala díry na pásy, ale až je budu šít, tak si je ušiji níž a tímto problém vyřeším.
Nevíte jak je vyřešené plandání boudy u jiných kočárků. Ještě mne napadá navléknout obyčejnou gumu na sedadlo (dokola pod potah) a to plandací za ní zastrčit.
Nevíte jestli jde nějak pořídit ta ohýbací tyčka, co je v kolekci 2011 na tom síťovém potahu za hlavou. Bych si jí tam klidně přišila sama, ale nevím, kde jí seženu.

Já teda o těchto neduzích věděla, ale jiný vhodnější kočár jsem nenašla, na těch jiných mi vadilo zase něco jiného a víc.

Já jsem teď ráda, že mohu využít prodlužovací nástavec a sporťák proti směru jízdy, to zase moc kočárků nemá.

hojda
17. kvě 2011

@mooncaa holky to plandání se tu řešilo už mockrát, najdete v této diskuzi a jak to některé holky vymysleli, říkalo se ,ale že plandá jen trend....tak nevím

veve39
17. kvě 2011

@hojda nevies prosim ta na kt.strane to priblizne najdem ? Alebo aspon v ktorom obdobi ? Nemam cas prechadzat celu diskusiu...

hojda
17. kvě 2011

@veve39 To nevím, zkus si zadat do vyhledávání Teutonia a plandající nebo tak něco.

ivanek
17. kvě 2011

@veve39 strana 204-205. Já mám taky Fashion jde zapnout druky

veve39
17. kvě 2011

@ivanek vdaka, tam som pisala aj ja...
ja mam ale trend, ten druky nema

ivanek
17. kvě 2011

@veve39 já už si všimla, že jsi tam psala 😉 Tak třeba to aspoň pomůže někomu, kdo má Fashion

hasac
17. kvě 2011

Ahoj, potřebovala bych radu. Koupila jsem starší teutonii spirit s3 hb a nevím, jak správně nasadit potah boudy. Nepodařilo se mi to najít a ofiko stránkách ani jinde, tak vás prosím o radu. Jsou tam 2 obruče černá vnější a stříbrná vnitřní. Která se má nasunout dopředu? Díky moc. Pokud se to tu probíralo dříve, omlouvám se, ale 209 stran projít nezvládnu.

hojda
17. kvě 2011

http://www.spuntik.cz/jak-vyprat-boudicku-kocar...

Snad to pomůže zrovna včera jsme to sundavali a posílali k reklamaci potah...
@hasac

babyrenka
17. kvě 2011

@hasac : černá ocelová výztuha patří dopředu do čela potahu, ta střechu polohuje, stříbrná hliníková patří dozadu mezi okénko a zip, ta slouží pouze pro zachování tvaru zadní části střechy.

hasac
17. kvě 2011

Děkuji moc!!! Myslela jsem si to, ale mátlo mě, že ta stříbrná je jakoby větší v objemu. Jdu zkompletovat. Jinak jsem z kočíku nadšená.

mirasek
17. kvě 2011

@ivanek Koukám, že máš stejnou barvičku kočárku jako já 🙂 Já tam ty druky mám, ale stejnak to plandá a to se mně nelíbí, škoda. já jsem nad tím při koupi moc neuvažovala, myslela jsem si, že to nějak půjde ale asi to víc upevnit nejde.

jamys
18. kvě 2011

@ivanek podle fotky, prosím Tě, jsi spokojená s těmito kolečky? Kam jste všude jezdili? Pořád zvažuji, zda-li neobjednat ta nafukovací. Díky moc za info

mirasek
18. kvě 2011

@jamys Já mám ty samá kola a jsou super, jezdím s nima i náročný terén a v pohodě.