Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mikeskab
31. kvě 2011

Ahojky holky, tak se jdu přidat mezi Teutoňačky 🙂 kočárek jsme objednávali v Malvíka na jejich dnech a využili jsme slevové akce. Objednávali jsme 16.4. a koncem července by měl dojít tak jsem zvědavá. Naštěstí máme termín porodu až 11.9. tak tam je rezerva. Jinak jsme nakonec objednali spirita tak snad to bude dobrá volba jen pořád nevím zda potom ještě nezměnit kolečka za nafukovací...co myslíte?
Taky máme objednaný skate, prý jediny co na něj pasuje je Lascal či jak ale mě se teda vůbec nelíbí...

hviezda21
1. čer 2011

Zdravim teutonacky, po hodinach sedenia na nete a navsteve kocikovych obchodov sme sa aj my rozhodli investovat do teutonky. uz dnes je velmi pravdepodobne, ze nam kocik nepride nacas, ale chceme ho a skor ako oba modely neuvidim a neporovnam, neobjedname.....mam milion otazok ale tie by mala zodpovedat navsteva velkych babyobchodov v PRG.

Co som ale nikde nevygooglila je rozmer a vaha noveho modelu BE YOU a detto vaha SPIRITa. BU som skusala live a ta konstrukcia po odobrani sportovej casti sami zda hrozne hrozne tazka a velka. ked si predstavim ze s tymto mam chodit hore dole a skladat a vykladat to do auta, uz teraz mi vlasy beleju. a to mame S. fabiu kratku :( Mame 8mes. krstniatko a kmotra ma Quinny speddi kde uz ta "kostra" sa mi zda tak akurat.

Tie ktore tieto kociare mate si dovolim poziadat tiez o skusenost s prehadzovanim sportovej casti v smere a proti smeru jazdy. B. Y. by mal byt vacsi, odhadujem ze aj trosku tazsi ako Spirit ale ta preklapacia rucka je uzasna. predavac nam skusal odobrat tu sportovu cast a veruze sa mi to jednoduche nezdalo. a ked tam priratam dalsich 7-10-x kg dietata zas sediviem 😖

ocenim samozrejme aj odporucania ci postoj predajcov, ktori tuto pravidelne prispievaju. dakujem 🙂

tina424
1. čer 2011

@hviezda21
Ahoj, mela jsem Speediho a ted mame Beyou, a v porovnani se Speedim je slozeny Beyou i se sportovni casti kratsi a uzsi, zato je speedi o 5 kilo lehci, ale nejaky problemy se skladanim do auta nemam, je to par sekund a zas tak casto ho tam nezvedam. Spirit je taky slozeny vetsi (rozhodne delsi, na sirku to vyjde nastejno, a na vysku si myslim ze to bude to samy) nez beyou, ale o neco malo lehci. Tady jsou rozmery vsech tri:
Beyou: rozmery podvozku s koly(bez sedacky): 76,5 x 62,5 x 33,5 cm(se sedackou bude jen asi o 20 cm vyssi.)
vaha podvozku i s koly je 10,5 kg, sportovni nastavba ma 5 kg
Spirit: rozmery celeho kocarku( s koly i sedackou) 88 x 62 x 54 cm 14,4 kg
Speedi i se sportovni casti ma 94 x 65 x 38 cm a 10,9 kg
Speediho jsem mela pro prvniho synka, ten byl super tech 6 mesicu s hlubokou korbou a autosedackou, ale ta sportovni nastavba nestoji za nic, uz bych ho nechtela. S teutonkou jsem konecne celkem spokojena, ma par much, ktery se daji prezit 😀, lepsi kocar jsem zatim nenasla. Puvodne jsem taky chtela Spirita, ale kvuli te prehazovaci rukojeti jsem se nakonec rozhodla pro Beyou. ted muzu rict, ze kdyz je ta rukojet prehozena na druhou stranu, tak se s tim nejezdi moc dobre, vubec jsem to zatim nevyuzila. pokud nejsou zaretovana ty predni mala kolecka, nejede chvili rovne a pri zvedani kocarku treba na obrubnik, jsem ho malem preklopila, takze bez aretace nee, a i tak to neni zadna prca :-P Mozna otazka zvyku😀 Jinak je super, sla bych do nej znovu.
Taky mame maly auto(opel vectra) a v kufru je s beyou, mnohem vic mista jak se speedim.
Snad sem ti trochu pomohla 😉

mavanka
1. čer 2011

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, dá se někde koupit samostatně vnitřní potah do korby? Případně kde a za kolik?

helik81
1. čer 2011

ahojky, tak já bych měla pro změnu dotaz, zde lze fashion korbu, která je pro be you upevnit i na spirita? Chci si pořídit oba podvozky, ale korbu mám jen s těmi úchyty pro spirita. Děkuji Vám moc za info!

hojda
2. čer 2011

@mavanka Jasně, že dá mrkni sem.

http://www.kocarky-teutonia.cz/doplnky/korby-2011

myslím, že ti to objednají, všude, kde Teutonky prodávají.

JInak na MMb maminky občas také nějaké prodávají...

babyrenka
2. čer 2011

@helik81 : Fashion korba pro Spirit S3, Fun System, Lambdu i Cosmo má stejné uchycení jako pro BeYou!, takže můžete klidně kombinovat oba podvozky pod jednou korbičkou.

babyrenka
2. čer 2011

@hviezda21 : míry a váhy už Vám napsala tina424, jinak váhový rozdíl mezi sportovní sedačkiu Spirita a BeYou! je zanedbatelný, protože o kousek delší je podložka pod nohy a ten kousek plastu zase tolik neváží. Takže ten necelý kilogram váhy je ve prospěch podvozku Spirita, ten je lehčí. Otočení sportovní sedačky zase není tak složité, po několika odjištění a nasazení už budete vědět, jak na to a nedá to tolik práce. Jen musíte počítat s tím, že když se sportovní sedačka snímá a otáčí, nesedí v ní dítě, takže je jedno, kolik dítě váží. Sportovní sedačka u Teutonie se vždy snímá prázdná.

hviezda21
2. čer 2011

babyrenka, tina424
velmi pekne dakujem za odpovede

sisaha
2. čer 2011

ahojte, mam na predaj takuto slnecnu clonu ciernej farby http://www.babymarket.sk/sk/4126/2009/teutonia-... za 13,- Eur. Da sa pripevnik k akemukolvek kociku.

mavanka
2. čer 2011

@hojda díky moc, zrovna dneska jsem tomu věnovala víc času a tohle taky našla 🙂 máme spirita a nedám na něj dopustit, jenom chci pro druhého prcka dát nový vnitřek (v tom původním byl tmavý a teď chci nějakou béžovouu)

hojda
2. čer 2011

@mavanka My máme béžovou🙂

helik81
2. čer 2011

@babyrenka Paráda, moc děkuji za odpověď. Pořád se totiž nemůžu rozhodnout...Cosmo, Spirit, BeYou...takže teď je to jasné - Spirit i BeYou a korbičky můžu přehazovat 🙂.

helik81
2. čer 2011

@babyrenka No, přiznám se, že kamarádka na Cosmu snímá sportovní sedačku i s dítětem a jde to bez problémů, zas tak těžké (váhově) to není.

babyrenka
2. čer 2011

@helik81 : ono to není ani tak o váze zatížené sportovní sedačky samotné. Manipulovat s ní jde, hrozí však, že se při tom podaří vylomit plastové bočnice područek z konstrukce sportovní sedačky. A pak již sportovní sedačka nedrží dost dobře pohromadě.

vodni
3. čer 2011

Zdravím, po dlouhém váhání jsem se rozhodla, jenže trvalo mi to moc dlouho... 😅 Chtěla bych se zeptat prodejců, kteří sem přispívají, jestli je reálné, aby při objednávce BeYou (podvozek, sportovní sedačka, hluboká korba) dejme tomu příští týden v pondělí mi kočárek mohl přijít na konci srpna. TP mám 10.9. a přece jen bych chtěla mít nějakou rezervu... Nebo, jestli je možné objednat nějak dřív aspoň podvozek... Asi to moc jisté není, že? ☹

babyrenka
3. čer 2011

@vodni : výrobní lhůta je 10 - 12 týdnů, to by pořád mělo vyjít včas, ještě před koncem srpna, a to i v případě, že objednáte kompletní celou sestavu.

vodni
3. čer 2011

@babyrenka Moc díky!!!!

mikeskab
3. čer 2011

Vodni: to je náhodička já mám TP 11.9. a kočárek už teda máme objednaný od půlky dubna 🙂 už se na něj moc těším... Tak hodně štěstí

hviezda21
3. čer 2011

tina424
mam este jednu otazku - dnes sme boli s kmotrou pozerat BY (ona ma speediho) a tvrdila mi, ze sportova cast u teutonky je uzsia a mensia ako ma ona, ze baby mi tam dlho nevydrzi. citala som par stran spat nejake prispevky, tak maminky sa natahovali a kazda si mysli cosi ine - jednej to stacilo aj pre 2r. a dalsia uz v 13-14mes. bedaka ze mala. tak by ma zaujimalo kedze mas oba kociariky, ako to vidis ty. dakujem

babyrenka
4. čer 2011

@hviezda21 : sportovní sedačka u Teutonie je pouze o necelé čtyři centimetry užší, to je díky tomu, že ji lze položit úplně do roviny a hlavně otáčet po i proti směru jízdy. Sedačka u Speedy je totiž pouze vepnutá do samotné konstrukce podvozku kočárku, nemá vlastní samonosnou konstrukci a tudíž může být o něco širší. Je to v podstatě stejný systém, jako u kočárků Jané nebo Concord, což je v podstatě totéž. V momentě, kdy se to Jané pokusilo řešit u systému reverse, tak tam vychází sportovní sedačka ještě mnohem užší. Jinak šířka 34 cm u Teutonie je pro dítě do tří let zcela dostačující, jen opravdu málokteré přesáhne ve třech letech šířku 24 cm, takže prostoru i pro fusak je zde dost. U výše zmiňovaných typů kočárků s neotočnou sportovní sedačkou naopak maminkám většinou vadí, že ve chvíli, kdy dítě opustí hlubokou korbu, není již možné s ním za jizdy normálně komunikovat, pouze na něj maminka přes průhledové okénko vidí.

spaghi
4. čer 2011

prosím, poradíte někdo? objednali jsme před nedávnem kočárek Teutonia Mistral P, doma máme autosedačku tzv. vajíčko Maxi-Cosi Citi, pravděpodobně z roku 2009 nebo 2010... půjde tato sedačka usadit na adaptéry MC k tomuto modelu? předem děkuji za odpověď!

babyrenka
4. čer 2011

@spaghi : Vaše autosedačka pomocí příslušných adaptérů určitě nasadit na podvozek Mistral P půjde.
U adaptérů pro Maxi Cosi si potom hlavně musíte pamatovat, že je jeden pravý a druhý levý ( je to na nich zevnitř označeno písmeny R a L ) a autosedačka do nich přijde vždy, stejně jako v autě, proti směru jízdy. Na to je třeba, zvláště u Mistralu P pamatovat, protože při troše námahy jde autosedačka na adaptéry nasadit i v opačném směru, ale už nejde z adaptérů sejmout. U Mistralu P je to obzvlášť důležité, protože po přehození rukojeti si z počátku budete špatně pamatovat, kde má podvozek předek a kde zadek, pro laika vypadá v obou směrech stejně.

janet24
4. čer 2011

zdravim kto mi poradi nejaky fajn spotovy kocik pre dcerku.aby bola prestranna vanicka ,aby malej neviseli nozicky pri spani a popripade by sa mohol dat otacat podla smeru jazdy,a polohovanie uplne do lahu.dakujem

spaghi
5. čer 2011

@babyrenka moc děkuji za odpověď!

hviezda21
5. čer 2011

@babyrenka dakujem za odpoved.
chcem sa Vas este opytat, viete mi povedat, kde by fyzicky mohli byt v Prahe oba typy(spirit, be you) kocikov na predajniach, myslim vystavne modely?dakujem

little_kacik
6. čer 2011

Zdravím, potřebovala bych poradit, kde bych si mohla naživo prohlídnout kočárky Teutonia, konkrétně Spirita, Cosmo, Be You nebo aspon jeden model. Jsem z Orlové, takže nejlépe Ostrava, Havířov, KArviná. Jsem zatím úplná začátečnice a nepodařilo se mi najít žádný kamenný obchod s Teutonkama v okolí. Díky 😉

miana
6. čer 2011

Také se přidávám. Nakonec jsme dospěli s manželem k názoru, že Teutonia bude nejspíš nejlepší volba. Vybrali jsme model Cosmo. Bydlíme v menším městě, do terénu asi nebudem jezdit běžneě, ale stejně, občas určitě budu chtít na poln cestu nebo projet lesní cestou. Trošku se bojím těch malých předních koleček. Máte někdo zkušenost s Cosmem? Na netu toho mnoho není. Moc děkuji

babyrenka
6. čer 2011

@hviezda21 : z našich smluvních prodejců by měl mít na prodejně vystavené oba typy www.detskyraj.cz ve Vysočanech a také Malvík v Hostivicích.

babyrenka
6. čer 2011

@little_kacik : tato část severní Moravy je pro nás zatím zakletá, takže nejblíž byste měli pro prohlídky zmíněných typů asi prodejny Dara - Daniel Hradil ve Valašském Meziříčí a nejrychlejší asi Kočárky Davídek v Olomouci.