Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
24. čer 2011

@pett7 Já předpokládám, že je velká pravděpodobnost, že se śtane to samé a když je to po třetí reklamováno, pak už ti musí vrátit peníze....

tonko_babymarket
24. čer 2011

@hojda
nuž ide to, len treba chcieť...ja som napísal len ako sa tomu dá predísť, ak by to bola výrobná vada prejaví sa viac ako u 1 % užívateľov...
@hojda
reklamácia musí byť uznaná...čo v tomto prípade určite nebude...

hojda
24. čer 2011

@tonko_babymarket To chápu, že musí být uznaná reklamace. Právě proto si myslím, že uznaná nebyla, protože se tato závada bude určitě opakovat. ......nuž ide to, len treba chcieť.....Nevím, proč bych si záměrně ničila kočárek, který chci využívat i pro druhé dítě a poté bych ho ráda prodala. Velice ráda bych této závadě předešla, ale bez skládání stříšky, je pro mě kočárek v podstatě nepoužitelný, protože do něj dítě nedostanu. Nemyslím si, že bych s tříšku nějak přetěžovala. Závada se objevila velmi brzy a to jsem v podstatě stříšku složila a rozložila 2x za den (při vkládání mimina do kočárku a pak při vyndavání) v zimě jsme ven vícekrát za den nejezdili.

babo01
24. čer 2011

@gabika84 my sme ho objednavali 4.4. a kombinovala som si vanicku🙂 takze 11 tyzdnov a par dni🙂

pett7
24. čer 2011

@hojda já měla prasklé obě stříšky...ještě před zimou a vsadím se, že ta opravená praskne taky znovu...praská to v místech skládání..teď třeba jezdíme se stříškou staženou vzadu tak co můžu čekat, ale stříška která nejde skládat je k ničemu 😠

krpcek
25. čer 2011

@tonko_babymarket dobry den, chcem sa spytat, kolko je teraz dodacia lehota? chcem si doobjednat nejake doplnky - vnutorny potah vanicky, predlzovaci diel.

hojda
25. čer 2011

@pett7 To si právě myslím taky. Nikde v návodu jsem ohledně stříšky nic nenašla.... Takže pokud jde skládat, tak předpokládáme, že s jejím skládáním výrobce počítá. Máme tenhle probém opravdu jen my dvě? Já mám variantu Trend, jakou máš ty?

tonko_babymarket
25. čer 2011

@hojda
ja som sa len snažil odpovedať na otázku a trošku pomôcť....skôr odporúčam problém riešiť s tvojim predajcom, myslím, že ti bude vedieť pomôcť a poradí, možno mal na mysli úplne niečo iné, ako vznikla závada....
@krpcek
dodacia doba závisí od toho, či sa jedná o farebné prevedenie z 4 -týždňovej výroby alebo 12-týždňovej...posledné zásielky prišli z 12 týždňovej výroby do 11 týždňov, čiže sa Nemci polepšili 😉

hojda
25. čer 2011

@tonko_babymarket Já to chápu, ale bohužel se touto radou nemůžu řídit, protože bych kočárek v zimě nemohla používat....

tonko_babymarket
25. čer 2011

@hojda
tak potom zostáva len obrátiť sa na tvojho predajcu, myslím, že ti bude vedieť pomôcť a poradí, možno mal na mysli úplne niečo iné, ako mohla vzniknúť závada....

pett7
25. čer 2011

@hojda já mám obě boudy fashion...prodejce mi napsal přesně to co tobě...

hojda
25. čer 2011

@tonko_babymarket Tohle přišlo přímo od Babyrenka.

deha27
25. čer 2011

Chtěla bych se zeptat na skejtík ke kočárku Mistral P, tam by měl pasovat ten origoš od Teutonie. Zajímalo by mě, zda je použitelný, když je sníh (myslím, že se musí zabořit...) a na nerovné cesty, nebo je použitelný pouze do města na rovné chodníky?

editah222
25. čer 2011

@pett7
@hojda
holky tak já mám Teutonii od září 2009 a první zimu byla dcera ještě v hluboké korbě a druhou zimu už jezdila v sourozeneckém kočáru, takže jsem sportovní sezení v zimě využila jen parkrát a boudička je taky prasknutá 😠 Já ji mám pořád zakrytou, aby tam nesvitilo slunce, ale když jsem to tady četla tak jsem ji byla zkontrolovat a mám tam dvě díry.
Hned v pondělí jdu volat prodejci a snad mi to opraví v rámci záruky.

hojda
25. čer 2011

@editah222 Myslím, že dopadneš stejně jako my. Reklamace uznaná nebude, ale stříšku ti opraví. Otázkou je co se budu dít, až se stříška zase protrhne a kočárek už nebude v záruce....Kde jsi kočárek kupovala?

editah222
25. čer 2011

@hojda koupila jsem ho ve Špuntiku v Praze.
Mluvila jsem s kámoškou, která má Spiritia od února 2010 a taky už má 3 díry ve stříšce 😠

hojda
25. čer 2011

@editah222 Michala ze Špuntíka jsem se na to ptala, říkal, že se to stává, ale většinou u levnějších kočárků u Teutonky je to prý ne moc časté........Nemyslím si, že by to byl problém méně než 1% zákazníků....

akcull
25. čer 2011

holky, to jste mě nahlodaly s tou boudičkou, hned zítra jí musím prohlédnout. Ale já mám ještě starší typ boudičky 2008, ta má jen malé okno nahoře. Nikdy jsem s ní žádný problém neměla, tak si myslím, že bude snad v pořádku (schovávám jí totiž pro druhé dítko). Původně jsem pokukovala po t é nové vyztužené 2011, ale teď nevím, ta stará se mi zdá lepší...

hojda
25. čer 2011

@akcull mrkni a uvidíš.

peko
25. čer 2011

Koukám, že bych stříšku asi měla taky dobře prohlídnout, budeme na servis posílat podvozek, tak jestli nemám přibalit i ji 😎

hojda
25. čer 2011

@peko Tak to jsem zvědavá, jak to bude vypadat u vás....

krpcek
25. čer 2011

@tonko_babymarket to este neviem, ake chcem - pridem niekedy v priebehu leta, aby bol dostatok casu. 🙂

peko
25. čer 2011

@hojda tak kočárek používáme od loňského srpna, takže celou zimu byl v permanenci, jestli je něco špatně, tak tam asi dírky taky budou, i když zatím jsem si nevšimla
ale je fakt, že uvažuji o koupi té vylepšené boudičky, protože to rolování vnitřku stříšky mě šíleně čílí 🙄 🙄 , akorát Teutonia přestala vyrábět naše barvy, tak nevím jak to dopadne, jestli vyberu nějakou třetí 😠

kahna
26. čer 2011

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, jaké zkušenosti máte s prodlužovacím dílem na sporťák. Počítám, že tak v pěti měsících budeme muset do sporťáku - kupovat, vyplatí se? Nebo je to zbytečnost?
Díky moc za názory.

satyyy
26. čer 2011

@kahna - my prodluzovaci dil vyuzili hodne ... pujcila mi ho kamaradka, rikala jsem si, ze uvidim,jestli ho pouziju ... ale Rob byl velkej, korbicka mu byla mala uz ve trech mesicich, takze jsem ho dala do sporatku v breznu ve trech mesicich a byla jsem rada za prodluzovaci dil, ktery mi tak ze sportaku udelal skoro korbu a bylo tam teplo a nic mu z kocarku nepadalo 😵

kilian
26. čer 2011

ahojte kocky.mala by som na predaj cosmo2010 vo fialovej farbe v kompletnej vybave..blizsie info IP..ked by niekto mal zaujem.. 🙂 🙂

michal_spuntik
26. čer 2011

@hojda ještě k těm okénkům v boudičkách. Asi budu vypadat jako exot, ale ještě jsem se u Teutonie s děravou slídou v boudičce nesetkal. Naše už je stará 2,5 roku a pořád dobrá. Rukama mi jich prošlo opravdu několik tisíc... tak snad se na mě teď nesnese smršť děravých a roztržených nebo prasklých slídových okének v boudičkách sporťáku.
Michal

michal_spuntik
26. čer 2011

@kahna pokud se chystáte používat sporťák s prodlužovacím nástavcem na zimu jako velkou hlubokou korbičku - a to skoro jde, tak se prodlužovací nástavec určitě vyplatí - celkově uzavře prostor pro miminko a zataplí ho v partii kde jsou nožičky.

babyrenka
27. čer 2011

já se s poškozenou folií okénka setkávám, protože se k nám pochopitelně dostávají na servis. Na jednu stranu folie přirozeně stárne a je citlivá na prudké změny teplot. Také jí neprospívá to, že spousta uživatelů kočárků zapomíná, že se při používání kočárku na něm usazuje prach, různé pyly a další nečistoty, které pak působí jako brusný materiál a zároveň snižují pružnost folie. Stříška jako taková pak také celkem těsně prochází okolo zádové opěrky a řada maminek napřed povolí napnutou střechu, pak teprve začne polohovat zádovou opěrku, Často se pak diví, jak to jde mezi sebou ztuha a že tu opěrku pořád něco brzdí. V takové chvíli dostává ale pokrčená folie nejvíc zabrat. No a když to vezmu statisticky, tak minimálně čtvrtina kočárků, které přijdou na servis, mají pod zakrytím okénka ještě uschované klíče, hračky, lžičky a jiné potřebné předměty. Pro řadu maminek je to prostě taková šikovná kapsa, která je hned po ruce. Takže asi čtvrtina a to předpokládám, že většina ostatních ty předměty z různých zákoutí kočárku ještě před jeho odesláním najde a nechá si je doma.

mdvori
29. čer 2011

nemáte někdo tuto podložku od Emitexu do Teutonie spirit?
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=33674009&tab=0
jste spokojené?