Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

karol84
30. srp 2011

Nemáte někdo zkušenosti se zimním fusakem od teutonie?

hojda
30. srp 2011

@karol84 No mě teda nedrží....pořád jsem si myslela, že to tam dávám špatně, ale zase jak jinak by to tam mělo být nandané.....

karol84
30. srp 2011

@hojda když jsem sluneční stříšku vybalila, tak jsem nad tím hodně dumala 😀 pořád mi tam něco chybělo... a taky že jo...

hojda
30. srp 2011

@karol84 Který myslíš?

hojda
30. srp 2011

Vypadá nádherně, hlavně v kočárku, ale nevejde se do hluboké korbičky, takže to chce fusaky dva, pokud ti vyjde korbička na zimu. Jinak nevím, hlavně aby šel dole odepnout pro nožičky a nemusela jsi tam cpát dítě i s botama, jako třeba do Lodgeru.

karol84
30. srp 2011

@hojda sháníme už jen do sporťáku
podle fotky by se snad měl dát rozepnout celý...

hojda
30. srp 2011

@karol84 Hlavně, aby mu šel odepnout/rozepnout spodek a zbytek musí být zapnutý.

Jinak já mám tento a jsem moc spokojená:

http://www.littleangel.cz/fusaky/exclusive-outlast

český výrobek, s termuregulací (dítě se nepotí a není mu zima), dát se rozšířit do šířky i do délky, na kroužcích nám ho pořád okukovali, že je super velký, že se mi do něj náš velkej malej🙂 krásně vejde.

mirka285
30. srp 2011

@karol84 ja som ten fusak mala,ale len v sportovej cati,dcera ako 4,5 mesacna isla do sportiaku a ten fusak super pasoval,tym,ze sa prevliekol cez madlo nijako nepadal,neposuval sa,bola som s nim spokojna....

babyrenka
30. srp 2011

@hojda : spony na sluneční stříšku jsou normálně skladem, cenu poštovného a dobírkovného stanoví bohužel námi všemi štědře dotovaná Česká pošta.

karol84
30. srp 2011

@mirka285 díky

karol84
30. srp 2011

@hojda díky za odkaz, podívám se

scai
30. srp 2011

@hehena já s teutonky taky nejsem odvařená a štve mě na ní hodně věcí... třeba výška stříšky u nás problém není. Malá se tam vleze... ale seká se brzda, ruční skoro nebrzdí (nemít jí, jsem na tom stejně), kočár vrže, stabilita nic moc, sed děsný, malá mi furt sklouzává a je tam zkroucená, málo poloh, bud rovný sed nebo pak už skoro leh, to samé u nožiček, žádné polohy... i levnjěší kočáry to mají promakanější, lehce se poškrábe, taška nedrží tvar, máme už díru na stříšce v tom plastovém okýnky (nikdy jsem tam nic nepokládala!, je to jen tím používáním stříšky)... no je toho tolik... zklamala mě hodně a je možné že budu prodávat a na další dítě koupíme něco jiného. Tohle fakt není mercedes, jak to prezentují v krámě....

Máme teď nově i vozík za kolo chariot. K tomu i jogging set a asi dokoupíme i kočárkový set a budu jezdit i s tím. rozdíl v kvalitě, propracování je fakt o několim tříd. I když je to něco jiného, nedá se lehce srovnávat....

hehena
30. srp 2011

@scai SCAI já si taky mercedes představuju jinak. souhlasím - stabilita, polohy, přesně s tím sedem - dítě se mi bordilo, sesouvalo, neb ten sed je příliš rovnej a tvrdej a to jsem tam měla ještě vložku navíc..... pro mě je BJ taky o několik tříd výš - pohodlnej sed, dlouhá ložná plocha, velká promakaná stříška s dvě okny co se dají celý zakrýt + 2 průduchy ze stran, vše na magnetky - to je teda vychytávka.... no je toho hodně, včetně sítě v zádech na další krámy a látkovýho pultu na rukojeti, skládání fakt super, placka no bomba... takhle si to představuju + že by u tak drahýho kočáru jako teutonka bylo to otočný sezení, ještě to kdyby měl Elite, byl by dokonalej! ta stabilita mnohem lepší, s najížděním na chodník nemám oproti teutonii problém, no je to divný prostě....... být tebou prodám jí, stejně by tě to štvalo, aspoň já jsem taková, že když mi něco vadí nezvyknu si na to....

lucy222
30. srp 2011

@scai
@hehena mně normálně přijde, že máme každá úplně jiný kočár... 😕 😕 😕
My jsme s MM vcelku nároční a Teutonka nám vyhovuje. S tím oděrem - skládám téměř denně a nikde NIC. Jsem to kvůli zdejší diskuzi ještě včera kontrolovala 😅 S najížděním na chodník jsme měli problém zpočátku - měnili jsme 4-kolku za 3-kolku, tak jsemm to přisuzovala tomu...Malá zatím jezdí jen v úplném lehu, tak nevím jak se to změní až ji dáme do sedu. S těmi polohami zad-ano, souhlasím, mohlo by jich být víc, ale MM na to koukal a řekl, že tam další polohy dodělá 😅 Nevím, třeba časem najdu pár much.
@scai chariot máme také a to je bomba - odpružení, pohodlný leh (jezdíme ještě v miminkovníku), parádní výhled 😵 😉

julkaaa
30. srp 2011

Neviete mi nahodou niekto poradit ako je to s pranim vnutra vanicky teutonie? myslim potah na matrac a tu makku cast co je vo vanicke. Na vizitke je napisane ze sa to nema davat do pracky, tak ci s tym nahodou nemate skusenosti...vdaka 😉

karol84
30. srp 2011

@julkaaa potah na matraci jsem prala v pracce na "rucni prani" a v pohode... nesepralo se, barva se nezmenila, nezezmolkovatelo...

lucy222
30. srp 2011

@karol84 fusak máme. Jestli chceš, můžu zítra mrknout zda jde odepínat ta spodní část 😉

karol84
30. srp 2011

@lucy222 děkuju, budu ráda

inna12
30. srp 2011

@scai holky, ty bláho, to fakt koukám! nemít teutonku osobně 😝 brzda nám teda brzdí naprosto skvěle! Zkoušela jsem brzdu u jiných (novych) a to se teda neda srovnat,když čtu, že nekomu nebrzdí skoro vůbec, tak to teda fakt koukám a těžko se mi tomu věří, že by byl nakej kus tak špatnej 😒 To bych teda hned reklamovala 😖 konstrukce se nam při skladání do auta téměř nepoškrábala, kočárek nikdy nezavrzal!!! Prostě po dvou letech je jak novej
Jinak 3letý dítě už taky do sportáku dávat nebudu 😅 mě nejak nevadí nakej občasnej nájezd, že má stříšku akorát, ted ve dvou letech je stejně v kočáru občas jen do terénu, jinak běhá sám a do města jsou stejně lepší golfky 🙂
JInak věřím, že taky každýmu ten kočár vyhovuje podle dítětě, mě malej seděl v 6 měsících a ten polosed uplně nesnášel, ttakže jakmile seděl tak byl v tom uplnym sedu, to mu vyhovuje dodnes, takže polohy jsem vůbec neřešila 🙂 NOžičky mu taky stačí ty dvě polohy, stejně je ma nejradši tak volně jak si je sam složí 🙂 Co bych vytkla tem starším kolekcím, když teda jsem přemýšlela, tak to, že ty pásy přes ramínka jsou v jedný poloze a když je mimčo malý, tak by je to chtělo níž, a naky polstrování popruhu mezi nožičkama,to teda nechapu, že to tam dřív nedelali, to je hroznej problém tam dat o dvě díry navíc a kus hadyrku, nový kolekce už to mají, plus pojistku při složení

@hehena zrovna dneska jsem viděla joggera 🙂 vídám je docela málo, to je fajn, jak píšeš, že má ty kolečka, ja už bych se těch nafukovacích bála, kamaradka ma Jane a docela často je má píchlý 😒 ten jogger je určitě fajn kočárek, moc se mi líbí to skládání a ta veliká stříška, za tu cenu je to určitě parádní kočárek!

scai
31. srp 2011

@hehena pokud jí prodám, tak ti pak až budu těhu písnu...a napíšeš mi pak přesně co máš za kočár,jo? A teda zda jsem s ním furt tak spokojená 🙂)

scai
31. srp 2011

@inna12 brzdy mi hrozně skřípaly, reklamovala jsem dvakrát. To sice opravili, na místě...ale od té doby zase skoro nebrzdí. Když srovnám s chariotem, tak nebe a dudy... (hlavně co se týče brzdy)
tam zamáčknu a stojím!
Noa ty popruhy, vidíš, to jsem ani nejmenovala. Polstrování má u hlavy, jsou vysoko, mezi nohama nic... další věci
A hlavně teda na něho furt nadává manžel. Já se cítím blbě, že jsem si ho prosadila.

Jo a ještě, mám rezavé šrouby v kolech. V zimě jsem často i myla, takže údržba byla... to bych u takového kočáru taky nečekala. To jako se nesmí s ním v zimě a soli jezdit?

inna12
31. srp 2011

@scai ja jsem si třeba mezi ty nožky dala polstrování z autosedačky, ale jen asi na měsíc, pak už malej vůbec nesklouzaval a nebylo to třeba, tak to byl takovej detail, ale necahpu, ze to tam nedali 😝 ted už to nový teutonky mají, i ty ramínka polohovatelný, to mě mrzí, že jste teda chytli takhle špatnej kus! v okolí mají teutonku 3 známý plus švagrová a žádná s ní nemá problém! A ještě píšeš o rezavých šroubech v kolech, to jsem taky ještě neviděla ani u starších teutonek, to je fakt divný 😒 co máte za rok a z jakýcho obchodu?? Přijde mi to divný, že by byl kočárek takhle odlišnej od jiných a takhle kazovej! 😒

scai
31. srp 2011

@inna12 kupovali jsme na začátku roku 2010
Ten rezavý šroub, to je asi běznější když se v zimě jezdí dost venku. kamarádka to tam taky měla a to v Praze vyreklamovala... teda tvrdili jí, že to vidí poprvé
No ale když to máme taky, tak to bude asi častější problém....

A dávat polstrovaní odněkud, u tak drahého kočáru? Já nevím, ale prostě to tam mělo být. Mě v tom pásu visí furt, jak se sesouvá... a nelíbí se mi to. ten sed je blbý. Neustálé jí zvedám a posouvám nahoru a ona furt sjíždí. Když to dám na tu další polohu, tak to nechce, to je jasný, to už je skoro leh... chybí tam rpostě polohy, a sed je hrozně rovný. Ono asi mín živým dětem to nevadí, když sedí jak pecky... ona se hýbe a je to problém

@hehena má ten jogger otočnou sedačku? To byl teda jeden z důvodu proč jsem chtěla teu, že to jde otočit pro i proti směru jízdy. A chtěla bych to právě i u dalšího kočáru

inna12
31. srp 2011

@scai mě ten sed zase hrozně vyhovuje, malej chce sedet jenom tak, zase bych nemohla mít kočárek jak má jenom ten polosed 😒 on fakt každej kočárek ma něco 😝 i ted ti tam malá sjíždí, když je takhle větší? to mě prave malej jenom kolem toho šestého měsíce, pak už vůbec, jak sedel pevně, jiank ja mam kočárek kupovanej červen 2009, zažil dvě zimy, denně v provozu a fakt nerezne, nevrže, nic, tak se tomu divím, ale samo věřím , když bych byla takhle nespokojená, tak ho prodej co nejdřív a kup jinej, at jsi spokojená 😉 my ho ted budeme prodavat, malej už povětšinou chce běhat a vystačíme si s golfkama, tak se s ním fakt budu loučit s těžkým srdcem (((

jogger otočnou sedačku nemá, ona právě teutonia je jeden z mála kočárků, co mají otočný sed a ne na ukor šířky sedu, třeba Jane udělali otočnou verzi, ale je šíleně uzkej 😒 jinej me ted nenapadá , aby mel otočnou korbičku ne na ukor prostoru, ale myslím, že když už je dítě větší, že stejně chce pořád koukat před sebe, že to ani pak není třeba 😉 my už to tak rok vůbec nevyužívame

scai
31. srp 2011

@inna12 mě nejde o polosed, to ne. Ale že to je moc rovné, některé jiné kočárky to mají tak, že tam je to dítě trochu zapadlé...jakože ty záda jsou na strany do oblouku. Nevím jeslti chápeš, neumím popsat. Ale to mi příjde lepší a pohodlnější
Noa joggera teda chtít nebudu ☹( pro mě je zásadní to přetáčení sedačky. Já to fakt použila, malá ze začátku chtěla koukat na mě, jinak řvala. Takže kočár bez toho si představit nedokážu. I teď jezdíme většinou že na ní vidím... a u toho si povídáme, apod

lucy222
31. srp 2011

@karol84 tak jsem teď rychle jukla na ten fusak a odepnout to jde...My kupovali vše najednou do barvy, ale přiznám se, že nánožník a fusak jsem ještě neměla vybalený 😅 až do dneška...celkově ten fusak vypadá fajně. 😵
@scai ty jo, to jsi chytla fakt nějaký blbý kus 😖 no, stávat by se to nemělo u žádného-zvlášť ne u T a jí podobných... tak snad 2.volba bude lepší 😉
@inna12 jooo, ta pojistka při složení je fajná 🙂

karol84
31. srp 2011

@lucy222 díky

jmisa
1. zář 2011

Ten rezavý šroub jsem měla na předních kolečkách taky, byť jsem stříkala WD celkem pravidelně, ale koupili jsme za pár korun v OBI jiný a vyměnil to muž doma za pár sekund.

Sed - polosed - leh - mně to úplně stačilo, v polosedu nebo pololehu, jak to kdo zove, jezdil prcek, dokud sám neseděl, jakmile sám seděl, tak naopak mi naprosto vyhovoval ten rovný sed, seděl stabilně a tak se nebortil nikam ku straně.

Pásy - možná by víc poloh být mohlo, ale dokud malej ležel nebo byl v pololehu, tak mi nevadilo, že to má výš a jak seděl, měl to už v pohodě, ale on nebyl žádný drobek, má dlouhé tělo.

Stříška - nám vystačila zhruba do roka a půl, pak se sice pohodlně v kočárku vyspal, protože 94 cm ložné plochy mu stačilo, ale to dlouhé tělo..... Ale zase - nevadilo nám, protože syn zhruba od roka stejně jezdil minimálně chtěl chodit, takže jsme jezdili hlavně s golfkama, protože tlačit sporťák mě moc nebavilo.
Ale některé mamči vozí děti ve sporťáku celkem dlouho, tak to by se mi tam už ve dvou letech nevešel rozhodně. My už teda i giolfky máme spíš jen v autě, když jedem někam na výlet a je to na delší dobu, jinak vystačíme s odrážedlem.

Poškrábání - měla jsem Fun System, tam je myslím trochu jiný matroš konstrukce a krom toho místečka, kde se u skládání posunuje ten umělohmotný díl byl bez odřenin a skládala jsem ho skoro každý den. Se zpracováním jsem byla spokojená, kočár vydržel bez vyšisování, nebylo na něm znát ani praní.

Ono je asi dost těžké udělat kočár, aby vyhovoval každému děcku od narození do doby než ho odmítne 😀 Ty potřeby se tak rychle mění. Ale tak co, člověk koupí, prodá, koupí, prodá 😀

Fusak - my měli tento - http://www.detskydum.cz/detail/eisbrchen-fusak-... - dole měl odepínací část, když měl malý už botky a chodil, tak se to nešpinilo a taky ta spodní část byla omyvatelná v oblasti botiček a zbytek krásně hřejivý. nám ladil i s kočárem měla jsem hnědý s květy a ten fusak taky hnědý a vypadalo to dobře. Jinak mně přišlo lepší do rozepínání fusaku uprostřed, protože pak se prcek odkryl a fusak byl do stran, když se rozepíná po obou stranách, tak nastává problíém kam s tou odepnutou látkou. Teda aspoń to mi vadilo u golfek a nánožníku, který se rozepínal po stranách a malej to složené často odkopal a pak jsem to třeba zamatlala o marast v obchoďáku apod.

mdvori
1. zář 2011

@hojda to víš,že šupajdí samo,ale pokud někde jsme na delší procházce a chce si lehnout nebo si chvíli odpočinout,tak ho tam na chvíli dám,protože Tobík v něm nechce být,tak ho nosí táta.