Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

vodni
12. dub 2012

@babyrenka můžu se ještě zeptat - ta verze 2012 se mi zdá trochu jiná - boky jsou na obrázcích jakoby delší, líp přiléhají k boudě - je to tak nebo to je jen fotkou?

scai
12. dub 2012

@hviezda21 přesně jak píšeš, má jen tyhle tři. Malé to taky vůbec nevyhovovalo. Sice už seděla, ale okolo toho roku se mi v tom kolmém sedu furt sesouvala dolů a byla tam zkroucená jak paragraf ☹ Pololeh je skoro leh, to jí samozřejmě nestačilo. Taky mi tam chyběla další poloha. Ted jí jsou 2 roky a už je to ok. Ale tak 3/4 roku to bylo takhle blbý a hodně mi to vadilo.

lecijasek
12. dub 2012

@hviezda21 já na to taky nadávala, že má jen 3 polohy a pak jsem byla moc ráda. Na rehabce řekla, že dokud nesedí, tak neposazovat ani do polosedu. To je prý pro záda nejhorší. Hlavně u aktivnějších dětí, které se začnou z polosedu samy přitahovat do sedu třeba za madlo. To prý je hrůza na záda a vždycky je jí prý zle, když to vidí. Jinak golfky mám buggstera a jsem hotová z toho, že nejdou do sedu pořádně. Je to jen takový polosed a malá se mi v nich vzteká 😠

mooncaa
12. dub 2012

@scai Jestli se Ti sesouvala dolů v sedu, tak ještě nebyla zralá na sed a měla ležet.

gabika84
12. dub 2012

caute zeny, vidim, ze riesite ten sed/polosed. je pravda, ze je to trosku zvlastne, ale podla mna, ak dieta velmi sklzava, pomoze, ak skratite ten stredny popruh, co ma medzi nozkami (teda upravit jeho dlzku) co myslite?

almita
12. dub 2012

@scai ja som ju presne preto dala prec,mala bola neustale vykrutena ako paragraf 😒 😠 podla mna za vela penazi,malo muziky 🙄

babyrenka
12. dub 2012

@vodni : verze BeYou 2012 se od té loňské liší v několika detailech, možná i dost podstatných. Podvozek letošní kolekce je lehčí, dle výrobce o nezanedbatelných třičtvrtě kila, sportotvní sedačka má vylepšenou zádovou opěrku, nyní polohovatelnou ve čtyřech polohách, vylepšilo se ještě ovládání parkovací brzdy a potah sportovní sedačky je také skutečně vylepšený, dostal další druky na upevnění okraje stříšky, takže potah více přiléhá k zádové opěrce, než v původní verzi. Je tu předpoklad, že tato sportovní sedačka nahradí v následujícím roce i sedačky pro ostatní verze podvozků Teutonia. Pro zjednodušení skládání podvozku u letošní kolekce chybí pojistka skládání podvozku na levé straně rukojeti, řada uživatelů kočárku měla s jejím ovládáním dost problém.

scai
13. dub 2012

@mooncaa to těžko, když jí byl rok a normálně okolo nábytku chodila, na zemi seděla. Nesedící dítě bych samozřejmě neposazovala.
Kdybych se měla řídit tím kočárem a měla by sedět až by nesjížděla, tak sedí v něm až tak od roka a třičtvrtě. Takže dost vtipné, že by do té doby ležela 🙂

scai
13. dub 2012

@gabika84 myslím že délou popruhu mezi nožičkama to upravit nešlo ☹ Hlavně i tam ten popruh nemá polstrování, což nechápu. Vychází z pod zádíček a ona na něm sedí. Takže kdyby byla bez plíny tak by jí to muselo tlačit!
@almita přesně taik, já záviděla kámoškám s jinýma kočárama jak jim děti pěkně sedí. A vše byly levnější kočírky. Já musela furt zastavovat a posouvat jí Taky mi manžel doma furt nadává, že jsem ho na teutonku ukecala ☹ jenže když jí všichni tak chválili....

hojda
13. dub 2012

@scai tohle bude spíš záviset na dětátku jak sedí, já nikdy problém neměla

pett7
13. dub 2012

Já si na ty 3 polohy nakonec zvykla a malý taky 🙂 jen mi tam chybi ještě takový trochu leh něco mezi lehem a pololehem.. Já osobně bych už nikdy nešla do spiritu, cosmo je proti němu úplně něco jiného stabilita se nadá srovnat, jen ty obrubníky jsou stejná hrůza..
Škoda,že ty potahy nevyřešili už dávno, další kočár už pořizovat nebudu.

vodni
13. dub 2012

@babyrenka Díky, mně šlo ale jen o rozdíl toho prodlužovacího dílu 😅 - jestli když koupím model 2012, tak jestli mi to bude pasovat na BeYou sedačku 2011...

danula.ch
13. dub 2012

@scai tiez si myslim, ze to sklzavanie v sede nema teutonka dobre poriesene, ale tych super veci co je na tom kociku je o dost viac, tak ma to az tak netrapi. nestalo sa nam ani raz, zeby si drobec stazoval ze sa neciti pohodlne, vozi sa strasne rad, tak to hadam nie je az take zle 😉

danula.ch
13. dub 2012

poradi mi prosim niekto s mojim problemom? mame spirit a v juli sa narodi druhe mimi. zhanam skate pre starsieho, este vzdy sa rad vozi a nevladze dlho chodit peso. surodenecky kocik uz ale kupovat nechcem, tak ten skate. lenze ten original od teutonky sa na spirit vraj nehodi. poradte co ste kupili, ktory by tam mohol pasovat?

danula.ch
13. dub 2012

@lecijasek ale ta dalsia poloha polosed by sa fakt zisla, lebo napriklad v zime ked bol drobec aj vo fusaku, bol uz dost nakloneny a nemal to tam prilis pohodlne, musel sediet celkom vzpriamene. ta dalsia poloha by pomohla na tieto pripady, ked je dieta nababusene v zime. to sa zide aj davno sediacim detom 🙂

hojda
13. dub 2012

@danula.ch Skate na spirita originál není, na tento typ kočárků se prý nedoporučuje, zeptej se případně babyrenka, taky jsem to řešila, ale malej už je velkej🙂 a cape sám. JInak jsem viděla u kamarádky obyč skate přidělaný drátem 😲 dost amatérsky....mela to na xlanderu.

danula.ch
13. dub 2012

@hojda to asi preto ze je to trojkolka? ten original skate ale ide len na elegance a mistraly, co su fakt siroke a masivne kociky. to by potom vacsina kocikov aj inych znaciek mali problem so stabilitou. fakt to potrebujem, novy kocik kupovat nemienim. asi sa budem musiet popozerat po niecom univerzalnom 😉. len ktory je na spirit dobry?

mooncaa
13. dub 2012

@scai Mě dítko neklouzalo, vůbec jsem s tím neměla problém, naopak když jsem na dítě vyzkoušela ten kočárek, co měl jakoby větší pololeh, tak v tom dítě spokojené nebylo. Asi to teda záleží na dítěti. Já teda měla v kočárku vložku z froté materiálu, tak jestli to taky nebylo tím, že ten original povrch je třeba nějak klouzavější. A podnožku kočárku jsem měla na rovno.

hojda
13. dub 2012

@mooncaa Taky jsem měla froté vložku.

ja.na81
13. dub 2012

@danula.ch ahoj, ja budu v zari mit ten samy problem - sourozenecky kocarek nechci uz, takze skejtik... bylo mi doporuceno toto stupatko zn. Lascal http://www.lascal.net/de/products/buggyboard-mini
Teutonku mam Fun System.

miana
13. dub 2012

@pett7 Můžu se prosím zeptat, jak to má Cosmo se zvládáním terénu? My máme Spirit, jsem spokojená, ale ta 3 kola mi trochu vadí, taky mi přijde nestabilní...

scai
13. dub 2012

@mooncaa tu podnožku jsem měla taky furt narovno, jinak bych jí sbírala až ze země 😀
Vlastně i ted jí mám narovno, protože jinak divně sjíždí. Ale teda ted už naštěstí kočár tak moc nepoužíváme a chodíme spíš s motorkou nebo golfkama.

pett7
13. dub 2012

@miana Do lesa jezdím spíš se Spiritem, přední kolo dostane občas zabrat. U Cosma občas drncají kola na štěrku, ale nic hrozného. Kdybych vybírala znovu jdu do Cosma normální terén bez problému a v horách nejezdím...
U Spiritu se mi líbila snadná ovladatelnost jednou rukou v obchodě a bez mimina, to rozhodlo o výběru....do roku to šlo ale pak to byl děs.. Nejezdím vůbec po směru jízdy strašně mě bolí rameno jak ho musím vyrovnávat na šikmém chodníku a v úplném sedu se kočár blbě ovládá a je skoro vyklopitelný, při pololehu se asi změní těžiště a jezdí se líp. V protisměru to je v pohodě 🙂
U Cosma je mi jedno na jakou stranu a v jaké poloze je sedačka,je celkově stabilnější.

babyrenka
14. dub 2012

@danula.ch : to, že je Spirit tříkolka, nemá s použitím originálního skejtíku, tedy PickUp od Teutonie, celkem nic společného, na variantu bez ruční brzdy ho bylo možné bez problémů připevnit. PickUp od Teutonie má totiž pevou nápravu s koly a samotný se celý otáčí na připevněné kouli, podobně jako přívěsný vozík za auto. U Spirita s ruční brzdou ale není na zadní nápravě mezi pružícími jednotkami a šlapkou brzdy dost místa jednak pro tu kouli a i kdyby se tam vešla, tak se nemá skejtík při zatáčení kočárku kam natočit a vylomil by se. To samé pak platí pro Cosmo, Fun System i obě varianty BeYou, stejně jako Mistal S s ruční brzdou, kočárek s namontovaným skejtíkem by musel jezdit pouze rovně, což asi dost dobře nejde. U doporučované varianty skejtíku Lascal je to možné proto, že má kolečka volně otočná okolo své svislé osy a tak může při jízdě bez natáčení v podélné ose kočárku, natáčejí se samotná kolečka.

danula.ch
14. dub 2012

@ja.na81@babyrenka vdaka za odpoved, o tom Lascal som uz pocula, tiez ho zvazujem 🙂

babymarket_sk
14. dub 2012

@danula.ch
@babyrenka
Ešte je možné naň použiť - Litaf EZ Step (ten sa dá upevniť na 90 % všetkých povozkov) 😉

satyyy
14. dub 2012

mam se Spiritem uplne stejnou zkušenost jako @pett7 ... zacli jsme nedávno jezdit po směru jízdy a to je boj ... nemůžu ho ani na chvili nechat bez dozoru v kočáru, protože je schopnej ho převrátit sám, když seděl proti směru jízdy, tak se mu to nikdy nepovedlo ... hůř se to ovládá po směru jídzy, no prostě žádná sláva ... v lehu je to sice lepší, ale do kočáru se mi už malej skoro nevejde, takže spaní je tam jen v nouzi největší, takže si lepší ovládání neužiju :-/
takze ja bych taky uz do Spirita nikdy nesla 😔

mooncaa
14. dub 2012

@satyyy Tak s ježdění po směru se Spiritem taky nic moc. Nakonec jezdím pořád protisměrně, víc mi to vyhovuje, že na sebe vidíme. Po směru nakonec jezdím jen s golfkama.

pett7
15. dub 2012

Já jezdím po směru jen s golfkama a cosmem, se spiritem to proste nejde i když chce vidět tak má prostě smůlu...naštěstí už dlouho jezdit nebudem.

pett7
15. dub 2012

Jsem ráda, že máte podobnou zkušenost už jsem si začínala myslet,že neumím jezdit s kočárem...