Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

matsches
4. čer 2012

Ahoj ! Potrebujem náhradný diel na Teutonia Fun System.Poradte kde sa k nim dostanem rýchlo?

sisa12
5. čer 2012

Dobry den, chcela by som sa opytat, ci je mozne niekde zakupit nove pneumatiky na kolesa 60 (s komorovou pneumatikou a plastovým ráfikom)? Kolko stoja? Mam Spirit. Dakujem

ywina
5. čer 2012

Dobrý den.Chci se zeptat,jestli se u nás prodával nebo prodádává typ TS-4000?

elys
5. čer 2012

@janinek drzim silno palce, aby vam prisiel vcas.

vivianaba
6. čer 2012

@elis, @ janinek - to je dost frustrujuce ked neviete kedy kocik dorazi a ci dorazi vcas. Zelam vam pevne nervy, asi nic ine nepomoze kedze ani predajcovia nic nezmozu. Ved sa este nakocikujete dost 😉

Inak tykaju sa tie nekonecne dodacie lehoty aj doplnkov? Chcela by som ku sportaku objednat slnecnu striesku a podlozku v nejakej peknej farbe, pripadne aj mininest. O tom sa este rozhodnem, mali sme mininest pri synovi a vela som ho pouzivala, ale je fakt ze vydrzi kratko a babo z neho rychlo vyrastie. Potom sme presli na Lodger a ten vydrzi dobre dlho, tak rozmyslam ci neist rovno do lodgera.
A aky zimny teply fusak odporucite do Teutonie? My mame original kozusinovy a nedam nanho dopustit, ale kedze budeme mat 2 deti s dost malym vekovym odstupom a prave na zimu, tak druhy original fusak uz kupovat nejdem (kvoli cene). Babo bude mat asi kozusinovy a synovi kupime novy.

janakkk
6. čer 2012

Ahoj, mám nafukovací kola a praskla mi duše. Nevíte, kde sehnat novou? Nebude doufám nutné, objednávat originál od Teutonie, že ne? 🙂

mooncaa
6. čer 2012

@janakkk Vím, že někdo kupoval duši v cyklosportu. Ale pokud to není u ventilku, tak se duše běžně lepí jako na kole. Tak možná koupit v cyklosportu lepící sadu.

@vivianaba Ty už jsi ten Lodger prodala? Já bych mininest nekupovala a koupila rovnou pořádný fusak, pokud už nemáš po starším. Ty plánuješ v zimě vozit i druhého prcka? Já mám o 2 měsíce mladší dítko a pokud nejedeme někam daleko tak už ťapká. A navíc v zimě, pokud ještě budeme používat kočárek bude stačit teplá deka, protože jak prcek pořád vyléza a nalézá, tak musí být do zimy oblečené narozdíl od miminek. To se pak ve fusaku uvaří. Nám už tuto zimu stačil letní (jako deka) fusak. Opravdový zimní jsem vytáhla 3x, když bylo pod -10°C.

janakkk
6. čer 2012

@mooncaa je to u ventilku, prave..zalepit se nepodařilo 😒 díky za tip, zkusím nějaký to cyklo 🙂

vivianaba
6. čer 2012

@mooncaa moj syn sa este velmi rad vozi, v kociku je kludny, mozem ist aj hodinu 😀 Takze vozit sa urcite budeme. Peso chodi rad, ale vymysla a ide vzdy inym smerom ako chcem ja, a tu kde byvame je dost aut, takze aj pre mna je to pohodlnejsie a bezpecnejsie mat obe deti v kociku.
Lodger este mam, ale ked ratam ze kazde dieta bude potrebovat svoj, tak potrebujem este jeden.

Mininest bol super, ale fakt ze vydrzi dost kratko. A zimny kozusinovy teutonacky je tiez paradny, skoda ze je taky drahy, hned by som ho brala pre obe deti 😒

chalim
7. čer 2012

@vivianaba ahoj, prosím ťa, do akého veku cca sa dá podľa teba používať ten kožušinový fusak? lebo sa tiež rozhodujem mezdi mininestom a kožušinovým fusakom

chalim
7. čer 2012

maté niektorá vaničku Comfort plus ... chcela by som vedieť vnútorné rozmery ... Ď. 😉

vivianaba
7. čer 2012

@chalim ahoj, kozusinovy fusak je poriadne velky, moj syn mal v zime 1,5 roka a je dost vysoky na svoj vek a pouzivali sme ho uplne celu zimu, fusak bol "osadeny" v kociku stale a vymenila som ho za Lodger az na jar. Vpredu sa da odklopit taka kozusinkova cast, ked sedel mala som to odklopene a ked zaspal tak so ho s tym priklopila a bol zakryty az po prsia. Este jednu sezonu by mu bol urcite dobry, ale rozmyslam ze kozusinovy dame mladsiemu babu a jemu kupim nejaky obycajnejsi. Niektore mamicky hovoria ze v kozusinovom je dietatu teplo, ale ja taku skusenost nemam, maly mi nikdy spoteny nebol, skor sa mi zda ze tym ze je to prirodzeny material tak aj dycha. A inak som kozusinovy parkrat mala aj v golfaci (ked sme cestovali) a tiez to bolo super, ten fusak je fakt velky. Jedina nevyhoda ze sa ti moze zaspinit od topanok ked uz mas vacsie dieta, ale ja som to riesila tak ze som ho do fusaku vyzuvala pripadne mal dvojo ponoziek.
Na zaciatku kym bol syn este vo vanicke som dokonca ten kozusinovy narvala aj do vanicky, aj ked sa to najprv zdalo nemozne 😀

K mininestu: syn sa narodil v juli, mininest sme pouzivali cca. do novembra s tym ze v prvych letnych mesiacoch ho samozrejme este nebolo treba. Na jesen najprv samotny mininest, potom mininest s teplou dekou, a potom uz ked bola zima (cca. 5 stupnov a menej) tak kozusinovy. Potom som ho skusila este raz v zime ked sa prudko oteplilo ale uz trcal z neho na vsetky strany. Spodok mininestu som vyuzivala aj do autosedacky na zakrytie noziciek ako nanoznik. Do vanicky sedi mininest krasne, s tym kozusinovym je vanicka narvata na doraz.

Pises ze rozmyslas ci mininest alebo kozusinovy - tieto dva fusaky sa podla mna doplnaju, jeden nenahradis druhym. Mininest je na zimu tenky. Ale na prechodne obdobie ok. Ked budes mat babo v novembri, asi mininest vyuzijes prvu jesen kratko, jedine potom zase na jar by sa dalo este na chvilu. Ale podla mna tak max. pre 6-7 mesacne dieta.

hojda
7. čer 2012

@chalim Mrni na tento fusak s termoregulací

http://www.littleangel.cz/fusaky/exclusive-outlast

Dostal i nějaké cenu na veletrhu. Jde zdvětšit/zmenšit a je opravdu velký a není v něm zima ani horko a není vůbec šíleně naducaný a těžky 😉

chalim
8. čer 2012

@hojda jéj, ďakujem, už so ho aj pozrela, vyzerá dobre 🙂

chalim
8. čer 2012

@vivianaba waw, vyčerpávajúca odpoveď 🙂 ... ďakujem ... je to super, takto sa informovať priamo od používateľov, lebo v niektoých obchodoch ti natlačia aj kaleráby do hlavy, len aby predali ... ešte som zvažovala aj ten Allround combi fusak ... sa mi páči, že je na leto i zimu a že sa dá stiahnuť okolo hlavičky ... pozerala som aj iné značky, je ich teda požehnane, budem mať problém vybrať .... hlavne by som nechcela zaň vychodiť kopu prachov a potom ho nepoužívať, takže preto zvažujem všetko, čo sa dá .... a priame skúsenosti sú na nezaplatenie, no keďže budeme mať prvé bábo, tak mi je každá rada nad zlato 😀

vivianaba
9. čer 2012

Ahojte, neviete niekto ci skejtik Teutonia PickUp 2007 bude pasovat na Mistral S kolekcie 2010? Podla obrazku vyzera skejtik 2007 rovnako ako skejtik 2012, takze si myslim ze tam nebola ziadna zmena a pasovat by mal, ale rada by som mala istotu. Dakujem.

babyrenka
9. čer 2012

@vivianaba : pokud to bude Mistral S bez ruční brzdy, pak ano, protože ten má pořád stejnou zadní nápravu a PickUp se na ní bude moci bez problémů natáčet. Pokud by se ale jednalo o variantu podvozku s ruční brzdou, tedy Mistral S 10 HB, pak to nebude fungovat, protože tato varianta má jinak umístěný převodník parkovací brzdy a ještě vedle něj plastovou sponu na uchycení trubky pro vedení brzdové tyčky. Toto řešení neumožňuje dostatečný prostor pro natáčení PickUpu a ten se pak obvykle při přejetí té plastové spony poškodí.

janinek
9. čer 2012

Takovy blby dotaz, ale kdyz (az) prijde kocar, praly jste nejdriv ty povlaky?

vivianaba
9. čer 2012

@babyrenka dakujem pekne za odpoved! Mam Mistral S s rucnou brzdou 😒 Aky skejtik sa teda nanho hodi?

@janinek: ja som tusim oprala vnutorny potah vanicky, ale to je vsetko. Zato sportak,navlek z madla a farebnu podlozku teraz periem pravidelne (naposledy dneska) kedze moj maly rad konzumuje nejake jedlo v kociku 😀

janinek
9. čer 2012

@vivianaba ja si prave rikam, ze bych tu korbu mela vyprat. Buhvi kudy a jak to jelo.

pett7
10. čer 2012

@janinek já korbu neprala, používali jsme fusak tak mě to ani nenapadlo,stejně jsem kočár ani neměla doma.. pokud bych ji kupovala po někom tak bych prala všechno

janinek
10. čer 2012

@pett7 Ja jsem zvykla vse prat 🙂 Nase oblecnei, rucniky, proste vsechno peru pred prvnim pouzitim. Coz me ted dovadi k tomu, ze vlastne to same co u kocaru bych mela vyresit u autosedacky 🙂

pett7
10. čer 2012

Tak nové věci peru taky skoro všechno, ale kočár a autosedačku mě nějak prát nenapadlo, navíc malý se narodil v zimě, takže jsme měli zavinovačky a fusaky které jsem teda prala s vyjímkou beránka na toho jsem neměla odvahu

janinek
10. čer 2012

@pett7 No me to az ted nejak napadlo. Do te doby jsem o tom nepremyslela. Nase bude letni, tak prave si rikam, ze bude vic v kontaktu s tou latkou, mi prijde. A na autosedacku jsem dumala o tom letnim povlaku, ze koupim, takze tam by stacilo vyprat treba ten. Asi se moc nudim a mam cas na dumani o blbinach 🙂

tea333
10. čer 2012

ahojte, je tu niekto kto ku teutonke Cosmo alebo pod. pouziva Lascal Buggyboard alebo podobny skejt?
skusala som ho instalovat, ale pride mi ze pre dieta je tam malo miesta medzi vanickou a ruckou

babyrenka
11. čer 2012

@tea333 : u podvozku Cosmo bude problém s jakýmkoli skejtíkem, protože díky svým velmi kompaktním rozměrům, pro které si ho ale většina uživatelů pořizuje, poskytuje pro případnou přepravu staršího dítěte nejméně místa. Většinou nepomůže ani možnost prodlouženého uchycení skejtíku, protože potom zase nemáte kam dávat při chůzi nohy.

imzadi
11. čer 2012

@babyrenka zajima me to tez, a da se to nejak u cosma vyresit?mate nejake doporuceni?prece nepujdu pro jiny kocar 😝 diky

pett7
11. čer 2012

@imzadi co tohle http://www.promimina.cz/buggypod-smorph-2-prida... není to zrovna nejlevnější,když s tím nejezdíš tak se to dá složit ke kočárku

imzadi
11. čer 2012

@pett7 a mas to odzkousene? nechci prave kupovat stupatko nebo tohle a pak zjistit, ze je to na prd 😝 dik

tea333
11. čer 2012

@imzadi aj ja som sa zaujimala o buggypod, ale nakoniec som zistila, ze to sedadlo je dost male, a moj syn je na svoj vek velky. preto som od toho upustila.