Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
2. črc 2012

@tonny : obvykle vrzají nečistoty zanesené na třecí plochy pohyblivých částí podvozku, u podvozků jako Spirit nebo Cosmo jsou to většinou klouby v místě, kde se podvozek lomí při skládání, pak v místech zavěšení konstrukce přepravního koše a u kloubů u zadních nohou konstrukce podvozku. Ve většině případů stačí na tato místa nastříknout olej WD40, který se optimálně zanáší i na nepřístupná místa a vrzání se ztratí. U kol je třeba mazat obě ložiska kola a většinou po zimě aplikovat WD40 do spojení disku a pláště kola, kde se usazuje prach a posypová sůl a plášť kola pak při pružení zatíženého kola vrže o disk kola, respektive opět ty usazené nečistoty Uživatelé kočárků pak také často zapomínají očistit a ošetřit plastové pojezdy pro uchycení nástavby na podvozku kočárku..

martinaj23
4. črc 2012

Ahoj, nemáte nekdo zkušenost, kde nechat vyměnit lanko u brzdy na Teutonii Mistral S? Kladno a okolí

janinek
4. črc 2012

Tak mne prave prisel email, ze kocar dorazil, v nedeli si pro nej pojedeme.

Trvalo to od objednavky presne devet tydnu, tak jsem rada, docela me vydesilo, jak jste psaly, ze to ma letos hodne trvat.

babyrenka
4. črc 2012

@martinaj23 : originál asi pouze v Liberci.

luciferova
5. črc 2012

Dobry den, potrebovala by som pre mna a pre sesternicu nalepku teutonia, ako sa k nim da dostat? Dakujem 🙂

zlatelevizeedna
5. črc 2012

@janinek Tak to gratuluji, já jsem objednávala 31.3. a když jsem tento týden volala do obchodu, jestli o kočárku něco nevědí, tak zatím nic.

janinek
5. črc 2012

@zlatelevizeedna Pritom k vam to je z Nemecka mnohem bliz nez k nam :( Kdes objednavala? mas nejaky zalozni plan? Pujci obchod kocar nebo od kamaradky? Ja mela v zaloze od kamosky nastesti, tak jsem tolik nestresovala. Samzorejme radsi budu mit nas od zacatku, ale aspon jsem se nemusela bat tolik

Ono sice paradoxne je v Londyne jediny obchod, co ma teutonky, ale mozna ma vyssi odbyt. Chlapek se mi chlubil, ze ma nejvetsi obrat z cele UK.

Takze take latkarka a teutonkarka? A jeste cervencovka, koukam.

zlatelevizeedna
5. črc 2012

@janinek Objednávala jsem přes web, ze spuntik.cz. Když jsem jim volala a ptala se na kočár, tak jsem mluvila s nějakou paní, která byla velmi příjemná a ujistila mě, že kdyby náhodou kočár nepřišel včas, že nám zapůjčí náhradní. Takže jsem taky relativně klidná.

janinek
5. črc 2012

@zlatelevizeedna Tak to je fajn 🙂 je to tedy zvlastni, ze jsou tak rozdilne ty cekacky.

janakkk
7. črc 2012

ahoj, mam potiz se sportovni korbou Trend na mistral S 2011 Jde mi o tu část střechy, kteá kryje síťku za hlavou dítěte....má být zcela odnímatelná?Je tam zip, kterým se to dá odepnout, jenže mi nejde uplně odepnout, střecha zůstane viset na konci zipu a nejde to oddělat.....poradíte,prosím? dívala jsem se na několik videí a netu a všude jen tak decentně poodhrnou jakože "ano vidíte, tady se to rozepne" a dál nic 😀

veve39
7. črc 2012

@janakkk ja som mala sice model Cosmo avsak tiez potah Trend - ta odzipsovatelna cast strechy ide uplne odopnut, ak ti to naozaj nepojde, chod reklamovat k predajcovi

janakkk
7. črc 2012

@veve39 děkuju, zkusím to teda znovu, měla jsem strach použít hrubou sílu 😉

martuli
7. črc 2012

Neprodavate prosim nekdo potah na boudu ke korbe trend a vnitrni vybaveni? Dekuju

martinaj23
7. črc 2012

@martuli Ahoj, prodávám potah na sportovní sedačku, ale upřímně nevím, jaká kolekce to je - tedy rok 2008
koukni na mé inzeráty

janakkk
8. črc 2012

@veve39 děkuju, tak to chtělo chlapskou sílu 😉

janinek
8. črc 2012

Tak ja hlasim kocar doma!

Manzel tam ted instaluje adapter na MC autosedacku.

janinek
8. črc 2012

Tak tady fotecka, sorry, ze je na sikmo.

Akorat ted nevim, zda ho mam prat, puvodne jsem to mela v planu a ted jsem nejak lina. Jak dlouho to kdyztak schne?

A kocar je moc pekny teda. A potesilo me, ze mam obe plastenky, Svagrova mi rikala, ze mela jen ke sportaku a musela dokoupit na korbu. A na sportak mam cerne madlo a cerveny navlek, protoze jsem objednavala v cervene, tak si myslim, ze se to bude hodit na vymenu treba 🙂

Akorat do UK nedodavaji navleky na kola, tak ty budu muset z CR poridit.

janinek
8. črc 2012

Tak jsem chtela prekonat lenost a vyprat vnitrek. Jenze tam je napsano, ze se to nema prat. Pritom ja si pamatuji, ze to kamaradka prala. Tak to jsou ty nove designy nepraci? To me trosku zarazilo teda.

pett7
8. črc 2012

@janinek proč by se to proboha nesmělo prát? nepleteš si to s tou černou vanou? tu opravdu nevypereš je přišroubovaná zbytek pratelný je včetně boudy a nánožníku

pett7
8. črc 2012

jinak návleky na kola jsou k ničemu, zadní jsou fajn, přední nedořešené nedá se s tím jezdit doporučuju takové co dáš přímo na plochu předních kol hlavně né ty jejich pytle něco jako tohle, na cosmu jsem je zatím nezkoušela mám jen tenhle na spirita http://www.prodeti.eu/univerzalni-navlek-na-kol...

babyrenka
8. črc 2012

@janinek : u korby lze prát vnitřní vybavení, potah střechy i horní kryt korby. Vše na 30°C, poud možno šetrný prací program, prášek na barevné prádlo. Ale je celkem zbytečné prát potah kočárku před prvním použitím, to je podobné, jako byste chtěli prát před prvním použitím potahy u auta.
U adaptérů pro autosedačku Maxi Cosi je třeba dát si pozor na to, že jsou stranové, tedy pravý a levý a autosedačka by na ně měla vždy přijít nasazená proti směru jízdy, podobně jako v autě. Jde na ně nasadit i obráceně, ale pak již nejde bez použití nářadí sejmout dolů.

janinek
8. črc 2012

@pett7 Nepletu, proste jsem vyndala vnitrek, povlak na matraci, na obojim je cedulka neprat, i na sportaku na tom cernem vnitrku.

Prat se smi jen striskake korbe, z toho, co jsme zatim okoukla.

janinek
8. črc 2012

@babyrenka No, ten vnitrek je takovy sametovy nebo jak to rict. A v manualu je sice napsano, ze se smi prat na tricet, ale ze se maji zkontrolovat ty jednotlive cedulky a jednotlive cedulky rikaji, ze ne.

Jeste se da pra tenhle ten povlak, nevim, jak se mu rika http://photos2.donedeal.ie/View2-12376456.jpeg

babyrenka
8. črc 2012

@martuli : to asi bude těžko možné, v barvách Trend se do letošního roku vyráběla pouze korba Alvi set, která používala kompletní střechu ze sportovní sedačky, korba Fashion se vyráběla, podobně jako korba Made for You, pouze v barvách Fashion, takže jednobarevné a vnitřní vybavení ještě v barvách Color-it, tam toho z barev Trend bylo dezénů vždy jen pár, ale nikdy potah střechy.

babyrenka
8. črc 2012

@janinek : ano, dá se prát vnitřní vložka korby a potah matrace. Asi bude nejjistější ruční praní bez bělení, dobře vymáchat, zakázaná je sušička.

janinek
8. črc 2012

@babyrenka No mne se to moc nezda, kdyz to neni dovolene od vyrobce.

pett7
8. črc 2012

já to prala bez jakékoliv újmy 🙂 pokud ti proteče plínka, nebo se mimčo poblinká tak ti ani nic jiného nezbyde než to vyprat

janinek
8. črc 2012

@pett7 Ale na tvem je urcite cedulka prat na tricet, ne zakaz prani a cisteni.

pett7
8. črc 2012

@janinek ani nevím,nikdy jsem to nestudovala. ale je to blbost třeba mininest nebo vložka do sportáku je stejný material jako vnitřní vybavení a ten se dá prát taky

janinek
8. črc 2012

@pett7 Tak v katalogu tvrdi, ze se vsechno smi sundat a prat na 60, tak jsem z toho docela jelen.