Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
17. črc 2013

@h0sher : omlouvám se za přehlédnutí. Přiznám se, že toto Bugaboo jsem ještě "naživo" neviděl, znám ho zatím jen z fotografií. Podle nich není zřejmé, jak bude vlastní kočárek odpružený, podle fotografií to vypadá, že vlastní odpružení podvozku bude řešit nahuštění pneumatik, ale možná se pletu. Podle fotogragií by také měla být druhá sada předních kol větší, v porovnáním se zadními koly by to vypadalo na nějakých 10". To je slušná velikost lze jen doufat, že se pak dokáží vepředu protočit mezi sebou. Pokud ne, mohl by to být při manipulaci s kočárkem v určitých situacích docela problém. To je totiž hlavní důvod, proč se u kočárků s otočnými předními koly používají kola menší, obvykle sedmipalcová. Protože při skládání konstrukce potřebujete, aby se přední kola složila mezi kola zadní a konstrukce se mohla složit na co nejmenší tvar. Přední otočná kola jsou ale zavěšena před svislou osou svého otáčení, to je proto, aby se ve chvíli, kdy vyjíždíte ze silnice na chodník a přizvednete přední část kočárku nad obrubník, automaticky vlastní vahou srovnala do přímého směru a vy jste mohl pokračovat co nejrychleji vpřed. U kol nad 8" pak hrozí, že se při určitém pohybu kočárku mohou zaseknout mezi sebou a po položení přední části kočárku na chodník zabrání pohybu kočárku vpřed. S autem za zády to není příjemná situace. Proto bych nevinil výrobce z toho, že vyrábějí malá kola jen proto, aby se rychleji opotřebovala.
Jinak při výběru kočárku budete vždy potřebovat určité kompromisní řešení, je to stejné, jako u auta. Potřebujete auto, aby se do něj co nejvíce vešlo ( to je s dítětem vždy potřeba ), aby ale zabralo na ulici nebo na parkovišti co nejméně místa, tedy aby bylo veliké, ale lehké, aby mělo minimální spotřebu ... Bugaboo splňuje takovou tu typickou anglosaskou a jižní představu o tom, jak budete kočárek používat, tedy rychle do auta, rychle z auta, pohyb spíš po pěších zónách a shopping. Teutonia se více blíží skandinávskému pojetí kočárku, tedy místu, kde dítě po celý den bydlí a celý den se v něm pohybuje. Proto také důrazně řeší vlastní odpružení kočárku, kola jsou dostatečně velká, ale lehká komorová, tedy vše pro pohodlnou přepravu dítěte i snadnou manipulaci s kočárkem pro rodiče.

h0sher
17. črc 2013

@babyrenka: vyborne......presne taky anglosasky potrebujem :P i ked polovicka ked bude chodit na dedinu za rodicmi/svokrovcami..... a tam tie cesty nie su bohvie co 😝

teegreen
17. črc 2013

@h0sher
FYI Sorry, ale zmýlil si si tému...BTW Teutonie a Hartany sú najkvalitnejšie kočíky 😉. A BGB by som nechcela ani zadarmo 😉

hojda
17. črc 2013

@h0sher Mě se BgB líbí, jen mi na něm vadí, že dítě v něm v podstatě stále sedí v jedné pozici.

h0sher
17. črc 2013

@hojda to prave pozeram aj ja ... 😉
@teegreen nehadam sa,ale tie ich webove stranky robil asi amater :D :D ake su prosim ta hmotnosti tych kocikov? vies mi povedat? :P

teegreen
17. črc 2013

@h0sher
Najlepšie je skočiť do obchodu a odskúšať 😉

dzejnysek
23. črc 2013

Maminky, pokud sháníte kočárek Teutonia Mistral S 2011 s ruční brzdou, tak tady nabízím: http://inzerat.i-bazar.cz/2431652-prodam-sporto... 😉 Je jako nový, ještě v záruce. Při rychlém jednání sleva nebo dárek 😉

ludmilad
24. črc 2013

@babyrenka je možné provést po domluvě tuto opravu (výměna pěnového potahu na rukojeti) na počkání?

babyrenka
24. črc 2013

@ludmilad : ano, to umíme.

ludmilad
24. črc 2013

@babyrenka tak já se ozvu, až budeme mít cestu poblíž, zda by se to hodilo. Domluvit se mám přímo s p.Pichlem?

babyrenka
25. črc 2013

@ludmilad : ano, právě se s ním domlouváte.

ludmilad
25. črc 2013

@babyrenka 😀 😀

cizu
26. črc 2013

@babyrenka Dobrý den, mám Spirita 2011 a v zimě budeme mít další dítě - existuje k tomuto typu kočárku skejt pro druhé dítě??? Děkuju moc za info....mějte se

hojda
26. črc 2013

@cizu skejtík Lascal, taky jsem to zjišťovala 😉 jen nevím, jestli bude fungoval na sněhu, nevím jak to u vás vypadá se sněhem. Jinak já ho budu asi na jaře prodávat až budeme prodávat náš kočárek.

babyrenka
26. črc 2013

@cizu : skejtík od Lascala se za Spirita běžně používá, to by neměl být problém. Je vždy lepší si to spojení s dítětem vyzkoušet, také hodně záleží na tom, jakou variantu přepravy toho menšího potomka budete používat. U variant s hlubokou korbou to jde, varianta s vložnou taškou do sportovní sedačky už je problematická, protože sedačka natažená do lehu je delší než korba a pro dalšího pasažéra pak u rukojeti kočárku nezbývá mnoho místa.

cizu
26. črc 2013

@babyrenka Děkuji - pro začátek - na zimu máme hlubokou korbu - a od léta (cca 2,5 roku staršího dítěte) už doufám bude chodit víceméně samo pořád, tak by to neměl být problém.-)

cizu
26. črc 2013

@hojda se sněhem celkem dobře, mělo by to jít zvládnout - Tomášek je už teď chodec, tak ten skejt jenom pro jistotu......klidně bych odkoupila, ale na jaře je pozdě, mimino se nám má narodit prosinec/leden

satyyy
2. srp 2013

@cizu - ja mam taky Spirita a skejt Lascal mam k dispozici, mladej na nem nechce jezdit

pripadne mam k dispozici jeste prebalovaci tasku Teutonia, moc jsem ji nepouzivala, je jako nova ... mam ji v inzeratech 😉

cizu
2. srp 2013

@satyyy je,super,muzu poprosit o fotky a cenu do IP?hledala jsem,ale nenasla........prebalovaci tasku mam a primo v barve kocarku, ale dik😉

satyyy
2. srp 2013

@cizu - zitra nafotim a poslu 😉

daisyr
3. srp 2013

@cizu určitě lascal maxi board. my zkoušeli i na sněhu, ale spíše jen na tak 2-3 cm, a to zvládal, vice nevím. jo my měli korbu, takže tam ok, se sporťákem jsem ještě nezkoušela.

januli252
5. srp 2013

dobrý den, mám mistral P 2010 potah trend a chtěla bych vyměnit boudu ke sportovní sedačce za novější Made for you 2012. Půjde to? Je konstrukce a druh látky potahu stejný? Děkuji

hojda
5. srp 2013

@januli252 myslím, že už tu babyrenka psal, že ty nové jsou už trošku jiné, ale nevím, kam patří rok 2012, jestli už nová konstrukce, nebo ještě ta původní. Zkus napsat přímo na něj. 😉

januli252
6. srp 2013

@hojda díky zkusím 🙂

januli252
6. srp 2013

@babyrenka dobrý den, mám mistral P 2010 potah trend a chtěla bych vyměnit boudu ke sportovní sedačce za novější Made for you 2012. Půjde to? Je konstrukce a druh látky potahu stejný? Děkuji

babyrenka
7. srp 2013

@januli252 : konstrukce střechy je stejná, jiné je provedení šití a také pravděpodobně bude jiná struktura látky. Ale je možné, že najdeme v systému Made for You takovou barvu, která bude s Vaší původní kompatibilní. V nabídce modelového roku 2012 to bude ještě možné, současná kolekce je již jiná, vychází z provedení sportovních sedaček pro BeYou. Napište nám na info@babyrenka.cz dotaz s telefonním číslem, abychom mohli najít potřebnou kombinaci.

januli252
7. srp 2013

@babyrenka díky moc, to jsem potřebovala vědět. 🙂 Už mám u vás vyhlídlou černou boudičku. Mám zeleno-černou kombinaci, takže to bude spolu dobře ladit.

hojda
7. srp 2013

@januli252 Jen pro info, ta černá docela šisuje☹, tak jestli nevybrat raději jinou barvu. Už jsem si všimla, že více maminek psalo o černé, že je vyšisovaná.

januli252
8. srp 2013

@hojda já vím, že černá vyšisuje. Mám černo-zelenou kombinaci barev a ta boudička mi právě dost vybledla ☹ , zbytek kočárku je jako nový. Ale zdá se mi, že ta zelená barva je ještě vybledlejší než černá, to si člověk asi nevybere. Na novou stříšku si budu muset dávat větší pozor. Snad mi ty další tři roky pro druhého prcka taky vydrží.

babymarket_sk
8. srp 2013

@januli252
je to dôsledok toho, že je kočík dlho na priamom slnku, napr. na dovolenke pri mori, na terase, resp. pri dome...pomôže prehodiť cez striešku/celý kočík bielu látkovú plienku...aby látka bola stálofarebná aj pri dlhodobom vystavovaní na slniečku musela by zákonite obsahovať chemikálie, ktoré nie sú prípustné pre detské kočíky, momentálne sú normy ešte prísnejšie ako to bolo pred pár rokmi.