Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lenyy
11. zář 2013

teutonia? mame trojkombinaciu be you 2012 ale za tie peniaze by som uz dnes sla do ineho kocika.nic take "zazracne"za tie velke peniaze na nom nieje.

ifkael
11. zář 2013

@lenyy vsak nieje...preto si ju stiahnem len sportovy kocik za cca 550€ z Nemecka... vanicku neviem ako poriesim...tak to asi necham otvorene a spolahnem sa na bazar... mozno aj vloznou taskou, kedze sa ma nase babo narodit zaciatkom marca...

ifkael
11. zář 2013

ale ako jediny splna co potrebujem a to ze uz som ich zopar mala...Potrebujeme obycajny kocik, ziadny moderny vystrelok, aby nesklamal v beznom terene tak na maximalne rok a pol....... na polske kociky nemam nervy, takto poriesime takto... uz len farebne to dotiahnut a objednat

mooncaa
11. zář 2013

@ifkael Teutonka ideální kočárek není, ale lepší jsem zatím nenašla. Měla jsem hromadu požadavků a jediná jich splnila nejvíc. Maximálně bych možná šla spíš do Cosma nebo BeYou místo Spirita, nevím proč si myslím, že jsou do auta skladnější.

ifkael
11. zář 2013

@mooncaa ja necakam ze bude idealna.. este neviem ci cosmo alebo be you...na cameleone som prehadzovaciu rucku nevyuzivala- blbo sa s tym chodilo. toto bude to iste...ale ja uz nemam co ine kupit ako hlboky kocik... ked bude mat babo cca pol roka si kupim sportovy stokke- ten ma paradny sed pre deticky co este same nesedia a v kocikoch typu teutonia s rovnym operadlom sklzavaju do stran.... rozmyslam ci vobec vanicku potrebujem- nestacil by predlzovaci diel? 😕 ano, je vanicka kraaasna... ale aj to je par usetrenych € ak kupim len predlzovaci diel...

ifkael
11. zář 2013

brio sa mi nepaci, wanderer sa mi nepaci...stokke sa mi nepaci ako hlboky, bugaboo cameleon sa tie male predne kolesa zasekavaju do vsetkeho a buffalo sa mi nepaci. Trojkolku nechcem, quinny kociky tiez nie... jane tiez nie. polske tiez nie...pegperego detto.

takze ako som hovorila ze teutoniu nikdy nechcem....tak pri nej skoncim. vcera v obchode som z nej bola nadsena, predavacka si myslela ze mi sibe...behala som s nou po predajni a obchytkavala... 😀

lenyy
11. zář 2013

@ifkael ja som tiez rodila prveho marca a vanicku mame doteraz. aj ked ju uz zachvilu budeme musiet malu dat do sportaka.vanicku sme mali tu verziu co nema okienka na bude,tu teplejsie verziu vanicky s tou vetrackou vzadu. ako nieje to zla znacka ale 3kombinacia za 1300 eur sice aj s fusakom-uz by som kupila nieco lacnejsie a verim ze kvalitou podobne.zas sa ale nebojim ze to cele na bazari minimalne za 600eur nepredam 😎

lorreine
13. zář 2013

Ahoj holky, tiez mam Teutoniu. Chcem sa opytat skusenejsich...ako dlho ste pouzivali sportak? Nasa Dianka sa narodila v auguste a az do nejakeho aprila sme pouzivali hlboku korbicku. Potom sla do sportaka. Teraz Didi rok a sportak jej zacina byt jaksi maly...na dlzku to este ide, tam mame rezervu, ale na sirku...ked tam dam fusak, tak sa mi Dianka nevojde...ake mate skusenosti s 1,5 rocnymi detmi v zime a sportakom?

ifkael
14. zář 2013

@lorreine nevojdu sa... 😅

lorreine
14. zář 2013

@ifkael Hm, tak co, budem nosit Didi na rukach? 😀 Teeeda, to budem musiet nejak poriesit. Inak, citala som Tvoje prispevky vyssie. Mam doma nepouzitu vloznu tasku Teutonia - tu makku verziu, teraz neviem jak sa vola - model 2012. Je uplne nova v kremovej farbe. Ak by si mala zaujem, tak Ti ju predam 🙂. Mam tiez nepouzity matrac Teutonia, do korbicky amebo do vloznej tasky.

ifkael
14. zář 2013

@lorreine ja chcem kupit potom nunu na leto.. mam sice buggster, ale pre mna je nuna najlepsia co sa tyka ovladania... a este maclaren xt.

dakujem..este neviem ci vanicku.. vraj ta vanicka je dobra na zimu ..neviem... zas 200€ vyhodit za vanicku.. ked staci vlozna taska... musim si to nechat ulezat

ifkael
14. zář 2013

kedze 8 tyzdnov pisu dodanie.. ratam 10-12 - pre istotu, kedze budu sviatky. tak koncom novembra chcem ju najneskor objednat.. takze este mam casuuuuuu na rozmyslanie a doladenie farieb a ci vanicku alebo tasku...

bondyskova
14. zář 2013

@mina_ Děkuju za příspěvek ohledně brzdy na teutonkách, děje se mi na mistralu S HB přesně to samé, pravé kolo se nezabrzdí a jízda v autobuse nebo zastavení kočárku v kopci je životu nebezpečné, přední kolečka podle rad Babyrenky nezaaretováváme tak v 99,9% případů, takže se kočár pěkně začne otáčet kolem toho jediného zabržděného kola. Ale fakt mě nenapadlo, že by to mohlo být tím, že je prohnutá ta tyčka !! Mrknem se na to, třeba tam půjde něco navařit... 😎 Furt jsem si myslela že mi někdo vydrbal ty dírky, kam to má zapadat !! 😅

klara.jas
14. zář 2013

@ifkael Ahoj, mam vanicku a teraz som dokupila druhemu aj predlzovaci diel, lebo pojde skoro z vanicky. V podstate uz z nej vyrastol :-X Asi by som vzala len ten, vanicka je sice vyssia, takze lepsie chrani dieta zboku, ale taky rozdiel to asi nie je... Preco sa mi nechce do sportaku na stalo je len to, ze vanicka je posadena na podvozku vyssie, tak sa to pohodlnejsie obsluhuje, ale to je asi jedina vyhoda. No a dizajn, to chapem ... 😀

Inak sirka aj dlzka sportaku u nas v pohode, len ako uz tu bolo asi viackrat pisane tak ta budicka pri sportovom sedeni je fakt nizko. Dvojrocne uz ju podopiera 😝

janinek
14. zář 2013

Jak casto mazete kocary? vy, co vam blbnou brzdy. mne se blbe odbrzdovala nerucni brzd ana kosmu a po namazni to jde samo. Zjistili jsme, ze sjem zapomneli dlouho namazat.
@bondyskova @mina_

duracelko
14. zář 2013

mam fialovu teutoniu cosmo , super kocík od narodenia ak sa prikupi korbička na kočík /nemá niekto zaujem ?

babyrenka
15. zář 2013

@bondyskova : já bych nevařil, nechal bych to opravit ...

hojda
16. zář 2013

@lorreine My se vešly v pohodě, jaký máš fusak? A kluk nebyl žádný drobek.

hojda
16. zář 2013

@ifkael A nuna je větší? Já po ní pokukovala a maminky na bazárku prodávala skoro novou, že se jí do ní holčička nevejde na délku, tak mě to přešlo.....

hojda
16. zář 2013

@ifkael U stokke ted´hodně maminek řeší, že se jim dělá z kol osmička a výrobce , prý řekl, že je to normální......

ifkael
16. zář 2013

@hojda maly mal dva ked sme ju mali ale vyzera na 3,5... Takze nam bola mala. Pre take rocne dieta na leto uplne idealna- teraz je nova luxx- tak tu by som chcela.

A presne kvoli tomu som prestala byt pevne rozhodnuta pre stokke...vsak to kde sme???? Kocik by to nemal robit ani co stoji 100€...nieto 1000€!!!

hojda
16. zář 2013

@ifkael aha, tak ta nová může být větší, já to řešila loni, ale už se na to asi vykašlu, máme Peg Perego Sí a do toho se vejde i náš skoro pětileťák, je lehké a to je pro nás nejdůležitější.

ifkael
16. zář 2013

nebude nikto predavat vanicku na teutoniu - comfort plus? najlepsie 2013..moze to byt aj koncom roka..pripadne januar/februar 2014.

lorreine
16. zář 2013

@hojda Emitex Combi Plus 3v1. No neviem, ale mne sa fakt Dianka moc do toho nevojde. Ked si predstavim, ze bude oblecena v zimnej bunde a vo fusaku, tak neviem neviem.
Ale zaujalo ma, ze si pisala o Peg Perego...myslis golfky? Ste spokojni?

hojda
16. zář 2013

@lorreine Jj golfky, ano jsme spokojení.

mooncaa
16. zář 2013

@lorreine Mě se nevešla v zimě pod madlo a pod boudu čepice s bambulí. Boudu jsem používala jen když spala a místo madla jsem měla prodlužovací nástavec. Madlo jsem dala až na jaře, když měla 1,5 roku. Na šířku jsem problém neměla a na délku ložné plochy také ne.

kajark
17. zář 2013

ahojte, neviete nahodou kedy bude predstavena nova kolekcia 2014?

hojda
17. zář 2013

@kajark Asi někdy podzim zima, ale velké změny nečekám, když byl teď nový model🙂

mina_
17. zář 2013

konečně mám chvilku..
@bondyskova jsem ráda, že nejsem jediná s tímhle problémem... Myslím, že tak drahý kočík by měl sloužit spolehlivě a ne aby ho měl uživatel jako exponát v muzeu - na koukání...
souhlasím s tebou, že takový kočík je nebezpečný, já se v autobuse od něj nehnu ani na krok a vždy ho zablokuju svou nohou, kdyby to zase povolilo....

@janinek no na www.babyrenka.cz jsme si přečetli, jak se má kočárek mazat a intervaly mazání máme o cca 14 delší, tzn 5-6 týdnů, protože kočárek je v provozu pouze 4-5 dní v měsíci, když jedu do města, jinak používám starou čtyřkolku, u nás na vsi by teutonia byla už dávno na šrot...

@babyrenka díky za vyčerpávající odpověď, ale je jasné, že kočárek nestavím ve směru jízdy čehokoli.. navíc když je mi to kolo odbrzdilo ve vlaku, tak byl vlak v plynulém pohybu a kočár stál bokem ke směru jízdy... Když je tedy brzda vyráběná tak, aby vše klapalo s uváděnou zátěží, tak jek je možné, že když je podvozek bez korby, tak brzda funguje, když se nasadí sezení, tak to občas hapruje a když tam sedí dítě, které má 10 kg, tak je brzda v podstatě nepoužitelná? Mohlo by se tedy jednat o vadu podvozku, který je prakticky nový a opečovávaný? Taky na vašich stránkách píšete o ošetření mazacím tukem... kde se dá sehnat? Ložiska a vedení tyček mažeme WDčkem, nebo mám ještě doma olej na šicí stroj...
S nánožníkem si hlavu nelámu, za chvilku bude zima a bude třeba pořádná deka... víc mě trápí ty brzdy...

babyrenka
17. zář 2013

@kajark : novou kolekci pro rok 2014 představuje Teutonia, stejně jako většina ostatních výrobců kočárků a dětského zboží, na veletrhu Kind und Jugend v Kolíně nad Rýnem od 19. do 22.září. Jen je to trochu jiné pojetí veletrhu, než na jaký jsme zvyklí třeba z Brna, je určený hlavně pro obchodníky a odbornou veřejnost, na některé expozice se není možné bez doporučení nebo domluvení chůzky předem vůbec dostat.