Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zuzi_v
9. srp 2016

@jitulindaj my nakonec zvolili to nové cosmo v4, je lehčí a když jsme k němu dokoupili crosscountry kolečka, tak sport a terén zvládne dobře 😊

jitulindaj
10. srp 2016

@babyrenka mela bych dotaz jestli na Cosmo z roku 2012/13 muzu koupit soucasna terenni kola? Diky

babyrenka
11. srp 2016

@jitulindaj : rozdíl není pouze v přehazovací rukojeti, i když i to může být pro někoho důležitý argument. Ona zvyšuje i pohyblivost podvozku kočárku BeYou! v lehčím terénu, kdy lze jet většími zadními koly napřed a omezit tak zasekávání menších předních kol v nerovnostech. BeYou! má i celkově větší konstrukci, širší rozchod zadních kol, lze ho složit do kompaktnějšího tvaru. Oproti Cosmu tady ale zase bude nevýhodou o něco vyšší váha podvozku a pochopitelně i komplikovanější manipulace s podvozkem při skládání, protože pro složení je třeba více operací s ovládacími prvky. Na oba podvozky lze pro jízdu v terénu nasadit výměnnou přední osu Cross Country a udělat z nich pevnou čtyřkolku. V letošním přelomovém roce dostalo BeYou! i zcela novou zadní nápravu, ta by měla přinést další zlepšení jízdních vlastností i zjednodušit údržbu kočárku. V každém případě je určitě lepší si oba podvozky vyzkoušet fyzicky a porovnat jejich plusy i mínusy na místě, přitom si každý uživatel udělá mnohem lepší představu o tom, jak by který podvozek využil nejlépe

jitulindaj
12. srp 2016

@babyrenka moc moc dekuji!

jojosefina
18. srp 2016

ahoj jakou pláštěnku na Teutonii Élegance hluboká korba - klidně i neoriginál - bude mi sedět třeba stejná jako je na Inglesinu ... ?

babyrenka
21. srp 2016

@jojosefina : měla by vyhovovat, podobně jako ostatní, určené pro hluboké kočárky. Ale vždy je to lepší v obchodě vyzkoušet.

jojosefina
21. srp 2016

@babyrenka ale miminko je v bříško a kočárek u bratra, chtěla bych ji mít dřív ...

kupic
27. srp 2016

@jitulindaj Cosmo nemá tak robustní podvozek, nedá se přehodit rukojeť a není tak odpružené. Je ale skladnější a lehčí. BeYou krásně pruží, rukojeť nepřehazuji, nějak to vlastně nepotřebuji. Ale to odpružení stojí za to . Do terénu se uvádí BeYou , ale Cosmo ho zvládne v pohodě taky.

zuzizu
31. srp 2016

Ahoj mám cosmo z roku cca 2012, podvozek je stále v perfektním stavu, ale korbičku bych chtěla vyměnit.. budou mi na podvozek pasovat nové korbičky?

babyrenka
31. srp 2016

@zuzizu : budou Vám pasovat všechny korbičky od roku 2012 až do roku 2015 kromě Elegance. Z kolekce 2016 už žádná, protože nepůjde na Váš podvozek upevnit, nové podvozky již mají na obou stranách pomocného rámu pouze kovový rámeček, na který se nástavby nasunou a zajištění nástavby včetně ovládání má v sobě korba.

ahak
7. zář 2016

@babyrenka Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné koupit náhradní pětibodovou sponu a karabiny na kočárek Teutonia. Případně i s popruhy. Předem děkuji za odpověď.

babyrenka
8. zář 2016

@ahak : hodně záleží na tom, z jakého roku máte svůj kočárek, protože pásy se v posledních třech letech hodně měnily a tak nemusí spona středního pásu odpovídat Vaši pásům ramenním. Jestli ale mluvíte o karabinách, pak by se mohlo jednat o starší typ. Pošlete mi do schránky IP fotky toho, co potřebujete a já se podívám, co by stím šlo dělat

veve10
21. říj 2016

@babymarket_sk Dobry den. Viete mi prosim povedat ci vanicka a sportova cast zo Spiritu sedia na podvozok Be You 2012? Ten Spirit je 2010. Vdaka.

babyrenka
22. říj 2016

@veve10 : obě nástavby ze Spirita jsou s podvozkem BeYou! plně kompatibilní.

veve10
23. říj 2016

@babyrenka dakujem. 🙂

moncicak11
16. lis 2016

Holky, jak jste na tom s kočárky teď v zimě? Mám BeYou, 7 měsíční mimčo se mi zdálo v hluboké korbě už moc natěsno, tak jsem vytáhla sporťák a nepřijde mi, že by to bylo o mnoho lepší. Také tam mátě děti tak namačkané? :-O

babyrenka
18. lis 2016

@moncicak11 : šířka sedací části sportovní sedačky pro kočárek Teutonia BeYou! je cca 32cm, což je pro dítě do tří let naprosto vyhovující - ostatně je to stejná šířka, jako šířka hluboké korby. Proto Vám také nepřijde, že by se místo na šířku ve sportovní sedačce oproti korbě nějak zvětšilo. Širší sezení není nutné z několika důvodů. Do prostoru takto širokého by si sedla i štíhlejší maminka - obvod přes boky 90 cm přeci neznamená, že je široká 45 cm, to není kus papíru. Příliš široká sedací část naopak vede k tomu, že sedačka málo usměrňuje a podpírá tělo dítěte a dítě, které ještě není zvyklé déle sedět, se pak v prostoru sedačky zkroutí a vibrace od podvozku kočárku při jízdě pak nepříznivě působí na zdravý růst jeho páteře.

sayast
4. led 2017

@babyrenka dobry den,mam prosbu. Mam kocarek teutonia be you,ale ted se nam stalo,ze jsme meli podvozek slozeny v aute a po vyndani nam nesla prehodit rukojet,aby mala otocna kolecka byla vepredu. Nakonec se to nahodne povedlo. Nevite co by to mohlo byt a kde je pripadne servis kocarku? Od te doby jsem to radsi uz nezkousela. V zaruce uz neni a jsme z jiznich cech. Dekuji mockrat a preji vse nejlepsi do noveho roku.

babyrenka
4. led 2017

@sayast : u kočárku BeYou! se občas stává, že se někdo pokusí složit podvozek pomocí šedivých páček na přehazování rukojeti. Ty ale nedokáží odblokovat spojku pro uvolnění skládání podvozku a rukojeť se zarazí u přepážku v tělěse kloubu. Pokud se někdo snaží složit podvozek i dál, odlomí se z kloubu kousek přepážky a ten se pak může dostat mezi ozubení převodů kloubu a rukojeť pak nejde přehodit, nebo nejde složit podvozek. Bylo by nejlepší opatrně podvozek složit, zabalit do krabice a poslat ho k nám do Jablonce na servis na opravu. Ten odlomený kousek může z ozubení vypadnout a pak může být i delší dobu v klidu. Stačí ale se složeným podvozkem různě manipulovat a pak se opět dostane mezi zuby nebo spojky, protože se nikdy z uzavřeného prostoru kloubů samovolně nikdy nedostane. Často se to projeví i tak, že se dostane mezi spojky a po zatížení rukojeti se rukojeť propadne dolů, nedrží spolehlivě v zajištěné poloze.

sayast
4. led 2017

@babyrenka aha,dekuji moc. Reknu to manzelovi,popravde vubec netusim jak to sklada,jak mu to predchozi majitel ukazoval. Mohu se optat na kolik cca vyjde oprava a na jak by to bylo dlouho? Resili bysme to teda spise na jare,syn je jeste vozen v hluboke korbe,tak aby mohl na prechodnou dobu do golfek. Do te doby ho skladat a prehazovat radsi nebudeme.

babyrenka
5. led 2017

@sayast : cena opravy se pohybuje od 850,- do 1.050,- Kč podle toho, kolik kol a spojek bude nutné vyměnit. Jinak by bylo možné udělat opravu i nyní, kdy má nastat období mrazů a pobyt venku pro kojence nebude tak úplně nejzdravější. Kdyby se Vám podařilo odeslat kočárek například v pondělí, můžete ho mít koncem týdne opravený doma.

sayast
5. led 2017

@babyrenka ja mam doma jeste starsi dite,ktere musim vyzvedavat ze skoly a vodit na krouzky. Tak bohuzel na mrazy se u nas nehraje. Slo by to kdyztak na pockani? Ze bychom tam kocarek privezli,udelali si tam nekde vylet a za par hodin vyzvedli? Samozrejme po predchozi domluve.

babyrenka
5. led 2017

@sayast : pochopitelně, že na počkání opravit kočárek v dohodnutém termínu lze, tuto možnost již využila spousta majitelů kočárků Teutonia

ladein
11. led 2017

Dobrý den,

omlouvám se jestli zde již tento dotaz byl - mám podvozek Be you 2013. Lze přední kolečka vyměnit za velká, vhodná do terénu?

Děkuji za odpověď.

babyrenka
11. led 2017

pro všechny čtyřkolové podvozky s předními plně otočnými koly nabízí Teutonia možnost nasadit místo předních otočných kol do terénu výměnnou pevnou přední osu Cross Country. Zatímco přední otočná kola mají průměr sedm palců, má tato osa větší desetipalcová kola. Jen už pravděpodobně nebudete moci mít na Cross Country stejný design kol, jako máte na svém kočárku z roku 2013, protože je již většina ze starších vzorů kol nedostupná

spiritty
29. led 2017

Zdravím Potřebovala bych poradit koupili jsme kočárek teutonii Be you rok v 2014 bazarový ve velmi hezkém stavu 3 kombinaci. Doma jsme zkoušeli nacvaknout korbu na podvozek a mám takový dotaz korbička se má konstrukci houpat Nebo to dělat nemá a máme podvozek poslat do servisu? Ještě posílám foto podvozku zajímalo by nás na co jsou na každé straně dole ty černé gunové packy? Poradíte prosím někdo kdo aktuálně kočárek používáte 🙂 Houpání viz odkaz na video

https://www.youtube.com/watch?v=hlF30MtKbOM
babyrenka
30. led 2017

@spiritty : hluboká korbička bude mít po nasazení na pomocný rám kočárku vždy určitou provozní vůli, danou způsobem uchycení v pomocném rámu na podvozku a v nástavcích vlastní korby, takže se může i trochu pohupovat. Tyto vůle mohou být ale navýšeny i tím, že mohou být povolené šrouby u spojovacích trubek mezi pravým a levým uchycením nástavby na pomocném rámu podvozku kočárku.
Gumové nástavce na podvozku kočárku jsou opěrky, které drží složený rám podvozku nad zemí - po jeho složení se na jedné straně opírá o kola a na protější straně právě o tyto pryžové bloky, aby se neodřel.

hatsep
9. dub 2017

@babyrenka dobry den, mame dva kociare teutonia beyou. Novy kolekcia 2016 a stary 2011. Skusali sme pouzit nanoznik z 2011 na novy kocik ale drzi nam to len tak tak. Uz to nie je kompatibilne resp. ma to tak byt? A co v pripade letneho fusaku, pojde to upevnit?

Este by som sa rada opytat na jeden problem. Novy kociar pouzivame 8 mesiacov a jedno zadne koleso zacalo vydavat zvuky ako ked chodite po snehu. Cim to moze byt?
Dakujem.

gingergia
9. dub 2017

@babyrenka Dobrý den, máte zkušenost s tím, zda na podvozek Mistral P pasuje přídavné sedátko Buggypod? Děkuji.

babyrenka
10. dub 2017

@gingergia : ve výčtu kompatibilních podvozků kočárků Teutonia podvozky Mistral P nebo Mistral S chybí. Problém by mohl být v tom, že všechny uvedené podvozky jsou na takzvané áčkové konstrukci, kdežto Mistral P i Mistral S jsou na kostrukci křížové s přehazovatelnou rukojetí a úchyty pro sedátko by mohly omezovat nebo i znemožňovat zajištění rukojeti v přední nebo zadní pozici. Bylo by asi nutné vzít Váš Mistral P k některému z prodejců Buggypodu a jeho instalaci na podvozek Vašeho kočárku vyzkoušet.