Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

pett7
16. črc 2009

Kolečka máme 50, prý tam není rozdíl.
Autosedačku dokoupíme Maxi Cosi.
Letošní barvičky mi proti loňské kolekci připadají smutnější tak dokoupím vložku na oživení 🙂

katwind
16. črc 2009

mayka - ruční brzda asi záleží an tom, kudy budeš jezdit - já bydlím na kopci, takže ručku ocením hlavně při cestě dolů🙂 myslím, že bych ručku brala, v té konečné ceně už to není zase taková rána a když ta možnost je... 😉

katwind
16. črc 2009

Jinak kolečka jsem vybrala 50ky, ale asi mají holky pravdu, že to je spíš o vzhledu. Mně přeci jen přišlo, že ty 50ky jsou malinko lepší do sněhu...
Autosedačku mám Maxicosi, protože to byla výhodná koupě, takže mám jen adaptér a dost jsme ušetřila za originál autosedačku 😉

zazit
16. črc 2009

ahoj holky, autosedacku jsme objednali primo tu teutonackou - tario, vcetne te baze do auta, taky nam rikali, ze je o neco vetsi, ale upozornuju, ze nema isofix, coz sedacky od maxi cosi urcite maji, takze do dalsi jdu asi do maxi cosi
a co se tech vlozek tyka - obejdnala jsem si tu jejich novinku - fusak mini nest, da se to rozlozit na 2 kusy a da se to pouzivat, tak jako podlozka do korbicky (drzi to mimi dobre hlavicku), tak jako fusak do autosedacky a pak i jako podlozka do sportacku, takze zaplacnete jednou ranou tri funkce 🙂

bibi78
16. črc 2009

Mini nest je naozaj super vyuzitelny, oplati sa investovat do neho. Ako som uz pisala Mayke, Michal radil na strane 48 ktore kolieska su vhodnejsie, pre ktory typ kociku. Mne pre Spirit poradil 50 - navyse sa mi viac pacia dizajnom.

mayka
17. črc 2009

ahojte,
mne ten mini nest pripadal byt zbytocny. Ale pouvazujem nad nim.
zazit ta farebna kobinacia je super co mas vybratu. Mne sa paci presne ta ista ale v hnedom. farba 1470 .

zazit
17. črc 2009

mayko, nad tou jsme taky uvazovali, ale pak nam doktori potvrdili chlapecka 🙂, tak jsme sli do modre 😀

marara
17. črc 2009

Ahojte,
chcela som prispiet do tohto fóra z dnešnou skúsenosťou z Babymarketu v Bratislave.
Našu Teutonku Spirit sme si tam objednali 7. apríla a až včera nám volali, že kočík dorazil.
Pôvodný prísľub bol, že kočík dodajú do 8 týždňov. Nám to trvalo 15 týždňov!!! Viete čo sme dostali ako satisfakciu za čakanie? Úplne nič. Tvárili sa veľmi prekvapene, že očakávame nejaké zadosťučinenie.

Najprv sme sa smiali, že objednávame kočík 3 mesiace vopred, ale náš syn si musel na prvé kočíkovanie počkať. Ešte šťastie, že som ho prenášala... Každopádne všetkým odporúčam objednať si kočík cez internet priamo z Nemecka, o nič zásadné tým neprídete. Iba ak ušetríte.

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
krpcek
17. črc 2009

ahojte.

tono preco sa dozvedam o nejakej klubovej karticke z webu? preco ma nikto nepovedal, ze je tu takato moznost, ked som si u vas kociku kupovala alebo si ho bola zobrat? mimochodom ty sam si mi ho nakladal do auta. 😉 dost casto k vam chodim nakupovat, lebo som bola spokojna z obsluhou (konkretne ty a Janko - myslim, ze sa tak vola) a nejaka zlava by urcite bodla. 🙂

a este mam jeden postreh - objednavali sme si u vas sietku proti hmyzu a ked som ju prisla asi po dvoch mesiacoch zobrat predavacka na mna vystekla, ze ci mam nejaky doklad o tom, ze som u vas kupila kocik - este ze som si pamatala kedy som ho objednavala.

a este sa chcem spytat, ci nie je mozne niekam napisat postrehy z praxe, ze co by sa este dalo na kociku vylepsit a tym ho doviezt do uplnej dokonalosti? 😀 mam par tipov. 😀

asianine
18. črc 2009

Taky očekáváme aspoň nějakou maličkost za tak dlouhé čekání!!!

Zatím je to 13 týdnů a zatím nic.

tono_babymarket : Dobrý den, ale nás jako zákazníky nemusí zajímat,že je chyba u dodavatele.My si objednáváme u obchodníka a ne u dodavatele! A ještě k tomu...když nám v obchodě 13 týdnů leží záloha (není to ve vašem marketu,ale v Česku) tak už jsme opravdu vytočení tak, že od této firmy už jsme znechuceni cokoliv objednat. ☹ Jsem zvědavá,jestli do porodu vůbec přijde.

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mayka
18. črc 2009

Tono v pripade ze kocik nebol zakupeny u Vas a pokazi sa je mozna jeho oprava cez babymarket? Je mi jasne ze zaruka sa tym padom na taky kocik nevztahuje. A este sa chcem opytat konkretne ake opravy spadaju do zaruky kocika zakupeneho u vas? Defekt sa zrjeme zaruky netyka alebo ano? To je predpokladam asi najcastejsia oprava.
Dakujem za info.

martulikk
18. črc 2009

Zdravím všechny, po přečtení předchozích nejnovějších příspěvků jsem se rozhodla, že svou momentální zkušenost taktéž sepíši. Bohužel... ☹
Před 5-ti týdny jsme si v Praze ve Špuntíkovi objednali Teutonii. Musím pochválit výborný přístup, strávili jsme tam docela dost času a i přesto jsme neměli nejmenší pocit, že nějak zdržujeme. Je pravda, že jsme se tam střídali i s jinými zákazníky, ale s tím člověk počítá, kvůli tomu jsme si ten čas přece vyhradili. Měli jsme štěstí na Michala, který nám zodpověděl veškeré dotazy, které nás ke kočárkům jen napadly. Než jsme se pro objednávku rozhodli, sdělili jsme jim samozřejmě i předpokládaný termín porodu, což v té době bylo 6 týdnů. Bylo nám řečeno, že standardní doba čekání je 6-8 týdnů a že těch 6 týdnů je opravdu šibeniční termín, přesto se ale pokusí udělat vše pro to, abychom náš kočárek dostali včas. Za těchto podmínek jsme se pro koupi nakonec rozhodli a odjeli domů spokojení, že výběr této části dětské výbavičky je konečně za námi.
No a teď nastává chvíle pro to slovíčko BOHUŽEL uvedené na začátku... ☹ Protože se má miminko narodit již za týden, zaslala jsem ve čtvrtek do Špuntíka e-mailem dotaz na stav naší objednávky. Je logické, že když se nám termín blíží (avšak ještě je maličko času), chtěli jsme vědět, jestli opravdu kočárek v termínu bude, případně jak dlouho si ještě počkáme. Ať se podle toho také můžeme zařídit, že... Odpoledne mi pak volala paní od nich z obchodu a dost se divila, že píšeme tak brzo! Standardní doba objednání je prý 10-12 TÝDNŮ a kdo že nám prý řekl něco jiného! 😲 Musím říci, že v tu chvíli zrovna moc příjemná nebyla a dost mi to vyrazilo dech... ☹ Opravdu mě to zklamalo... Kdyby nám rovnou v obchodě řekli o skutečné čekací době, asi bychom si nikdy kočárek v tomto termínu už neobjednali nebo to alespoň zvážili. K této situaci mě napadá rčení "když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají"... ☹ Ale proč??? Takové jednání mi přijde dost nekorektní, jestliže už v tu dobu byly reálné dodací lhůty tak dlouhé!
Je také pravda, že nám nabídli řešení, tedy sestavit podle možností kočárek jiný, který si můžeme hned vyzvednout. Sice nevíme, jaký bude, zda nový nebo také Teutonie, ale to byl jeden z důvodů proč jsme kočárek ve Špuntíkovi objednávali a jsem ráda, že tento servis poskytují , že bez kočárku nezůstaneme. Je ale škoda, že když si objednáme kočárek, který se nám líbí za rozhodně ne běžnou cenu, nemůžeme v tom vozit naše miminko i 2 měsíce po porodu ( a to doufám, že se nestane)!
Opravdu mrzí, že jsme si takovou zkušeností museli projít. Doufám, že nakonec vše dobře dopadne. Na kočárek se už moc těšíme! Jen si myslím, že tak krátce před porodem bychom se měli už jen těšit a radovat a ne se zabývat nečekanými starostmi... Snad bude mít náš příběh přeci jen šťastný konec, tak uvidíme 😉

michajela
18. črc 2009

Jojooooj...prave som zostala zaskocena po prispevku Marary 😠 ☹

My sme si tiez Spirita objednavali v BM (musim pochvalit predavaca Janka,nebyt jeho objednavame cez e-shop)a prijemne nas prekvapili tym,ze by mal byt k dispozicii skor-tj. malo by to trvat nejakych 7 tt od nasej objednavky,lebo BM sam spravil vacsiu objednavku ....No a ked mam na Fashion cakat o 7 tt dlhsie, tak tu vanicku pomaly ani potrebovat nebudem...A pravdupovediac, nesla by som do Teutonie, ved nie je normalne,aby som kocik objednavala 4 mesiace pred terminom porodu 😲 Plus ak mam ratat,ze babo sa moze narodit o nieco skor,tak 5 mesiacov pred terminom...Vazne by sa Nemci mali spamatat,ale predajne maju informovat korektne o dobe dodania daneho kocika,najma ak vedia,ze nie je v ich silach skratit dobu dodania (comu samozrejme rozumiem)...

Tono,ako to prosim Ta je? Tie Teutonie, kt. vam maju prist v auguste (co ste objednavali "navyse") pridu?ALebo je viac pravdepodobne,ze nie?

tono_babymarket
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mayka
18. črc 2009

fiiha to aby som ho uz fakt objednala pre istotu teraz. Ved sa na ten kocik caka ako na nove auto. 😀
Ja ked som bola okuknut v BM koiky tak mi slecna predavacka povedala ze dod. lehota je 10 - 12 tyzdnov. Tak s tym ratam. Ale fakt by s tym ti Nemcuri mali nieco robit? Ja som zatial rozhodnuta objednat z babymarketu tak ci tak lebo ich mam asi 10 min autom od domu. Aj ked je pravda ze som zvedava aka bude vysledna cena. 😅

michal_spuntik
18. črc 2009

všem, kterým dlužím odpověď:
ahoj, byl jsme s rodinkou (včetně dnes už 4 měsíčního Adámka) na tři týdny na puťáku autem na kolech a pěšky kolem Francie. Byl jsem mimo možnost připojení na internet, takže vám dlužím odpovědi na některé dopisu v IP i zde na fóru.
Teď moc nezjistím, ale v pondělí se pokusím zorientovat a dohnat všechny dluhy 😉
hezký večer a zbytek víkendu,
Michal

PS: všem, kterým se ježí vlasy když čtou, že jsme vyrazili na 3 týdny s tříměsíčním miminkem pod stan na kolo a výšlapy do hor - bylo to super, prcek byl kouzelnej a užívali jsme si to všichni 🙂 - případné dotazy rád zodpovím 😉 (Teutonka samo jela s námi)

petruci6
18. črc 2009

mozem sa spytat,kt sportaky teutonia maju otocnu sedacku? viem o cosmo a spirit,su este nejake?
ake su na nich ceny?

zuzka88
19. črc 2009

Ahojte, chcem sa aj ja poradit

Na BM tzeda nemam kriveho slova pretoze je fakt, ze su velmi ochotni poradit..ja som najprv vyberala medzi Concord fusion a Jane nomad na co mi doporucili (asi Tono?) Jane ale teraz mam este dilemu, ci nebude Teutonia lepsia
Mam dvoch favoritou, Mistral S alebo Lambda no zrejme to vyhra terenny Mistral, byvame na dedine... Mate ho niektora doma?

Tonko, si zo Senkvic? Co si myslis ako odbornik? Jane alebo Teutonia? Nevadi mi pockat si na kvalitu...

dakujem

mayka
19. črc 2009

Chcem sa spytat , na prislusenstvo ako napr. fusak, podlozka, dazdnik atd. su tiez take dodacie lehoty ako na samotny kocik?

zuzka88
19. črc 2009

Majka, nakazila si ma teutonkou 😀 a to som si myslela, ze uz mam definitivne vybrate 😠

petruci6
19. črc 2009

zuzka jednoznacne jane,to je kvalita,su lahucke a super sa s nimi manipuluje 😉

mayka
20. črc 2009

zuzka88 novembrovka, 😉 ja som z nej uuuuplne namakko. Uz radsej ine ani pozerat nebudem asi.
Len ju musime co najskor objednat kedze dodacie lehoty su take ake su. Budeme na nu cakat ako na nove auto. 😀
Aj ked zatial som rozhodnuta pre spirit lebo my mame desny cesty na dedine. Vsetko je rozkopane a okrem toho radi chodime po okolitych polnych cestach na prechadzky. Ale rozmyslam ci preto nebude vhodnejsia stvorkolesova teutonka.
Ale zatial vediet jenoznacne spirit. 😉
Mistral je terenny tiez?

tono_babymarket
20. črc 2009

Pre zuzka88
Áno, som zo Senkvic 😅 .
Keď sme s manželkou vyberali kočík, tak Teutonka ešte na Slovensku nebola, tak vyhral Jané, ale teraz by som šiel radšej do Spirita 😵 , tak možno pri ďalšom...len musím ukecať manželku 😀

editah222
20. črc 2009

V sobotu jsem z Prahy dovezla můj Spirit a už druhý den na něj zálibně koukám a jezdím po bytě. Manžel už si natrénoval nasazení autosedačky do auta i na kočár a složení kočárku mu taky zabere jen pár vteřin. Trrénujeme jako o život a postupně přicházíme na všchny ty vychytávky, které Teutonka má 😀
Např. to, že spodek z mininestu jde využít do sportovního sezení jako podložka a polštářek 🙂

Jenom tchýně furt říká, že se mi do té korby mimčo nevleze už po pár prvních měsících ☹ Uvidíme, nechci se stresovat předem, třeba naše malá bude malá 😀

lul
20. črc 2009

ahojky,

doteraz som na tuto znacku este nepozerala, ale uz som to napravila a velmi sa mi paci 🙂
chcem sa spytat, ci splna niektory z kocikov tieto moje poziadavky a ak ano, ktory:

4kolesa
plnohodnotna vanicka (nie vkladna taska do sportaku), kedze mame zimne babatko
prehadzovacia rucka alebo korba na sportaku (jedno alebo druhe)
nafukovacie kolesa, alebo take, ktore su vhodne do snehu
otocne predne kolieska s aretaciou
polohovanie v sportaku do uplneho lahu (aby mohlo male spinkat aj na brusku)
co najnizsia vaha (cca 13 kg)
moznost rucnej brzdy (toto nie je podmienka, ale niekde som sa o tom docitala)

dakujem pekne 🙂

mayka
20. črc 2009

lul skus skocit do babymarketu . Su tam velmi ochonti predavaci a trpezlivo ti vysvetlia ako sa maju veci. a hlavne si ho oskusas.

lul
20. črc 2009

mayka - keby to bolo take jednoduche, uz som tam 😀 ale PNka a 160 km vzdialena BA ma nuti zistovat najprv infos cez net 🙂 ale ked budem mat viac info, urcite si ho najprv vyskusam 😉

mayka
20. črc 2009

lul, jaj tak to je blbe, no.
😀
a neopredavaju teutonky este niekde inde okrem BA? Snad ano...