Levné a zdravotně nezávadné nosítko na doma pro novorozence. Jaké je nejvhodnější?

rozdajna
12. led 2020

Potřebuji poradit jaké je nejvhodnější nosítko pro novorozence,abych mohla něco doma dělat a prcek byl v klidu? Tak,aby mu drželo i hlavičku a pozice mu nedeformovala co nemá. Aby to pro něho bylo bezpečné. Popřípadě ho mohla nosit na hrudi i třeba vlakem. Díky za radu

kristyn.g
12. led 2020

Pro novorozence Já si myslím že je nejlepší šátek. Měla jsem poučení šátkové nosítko, ale stačí malý tlak a přišlo mi že se malému odkrvil i nožičky a úplně fialovely.

jade85
12. led 2020

Taky jsem pro šátek, do začátku na úplného novoška klidně elastický - lépe se váže, odpustí i nějaké začátečnické chyby a není tak drahý. Akorát potom na těžší mimčo už není pohodlný, ale to už se pak dá řešit nosítkem 🙂

kristyn.g
12. led 2020

Ještě doplním že jsem teď viděla nějakou novinku od aloe aloe one píšou že to je od 2,3 kg ... Bude asi pro malá miminka. Já mám aloe standard to je pro děti od 7 kg

pipi_puncocha
12. led 2020

Syn má teď 2 měsíce, mám elastický šátek Manduca Sling, pořídila jsem ho z druhé ruky za 600kč a věřím, že pak za stejnou cenu i prodám. Dále máme nosítko Tula Free to Grow, které je údajně vhodné od narození, ale jemu se tam vůbec nelíbí, přijde mi na něj zatím maličký.

Pokud jsi z většího města, tak na facebooku jsou různé nosící skupiny, kde se zdarma půjčují na vyzkoušení jak nosítka tak šátky - ať nekupuješ něco co pak nevyužijete

lessika
13. led 2020

@rozdajna pro novosky muzete pouzit Storchenwiege 🙂

merope
13. led 2020

Já měla šátek a šátkové nosítko Caboo. To nosítko prostě top - malý se moc nosit nechtěl a když už jsem to navázala a za 5 minut chtěl ven, tak to nebylo moc efektivní. Takže určitě hodně dát i na to, co se dítěti líbí, zkusit víc možností. Jsou děti, kterým to nošení ani moc nevyhovuje, jsou takové, co se nosit chtějí, ale v nosítku se jim to nelíbí v žádném a jsou takové, kterým vyhovuje cokoli. Já u malého většinou nenosila vůbec, občas to Caboo. Pak jsem zkoušela "velká" nosítka a z jednoho vylézal, jen jsem ho tam dala, absolutně nevyhovovalo a přitom doporučené z více stran. Teď mám nosítko z Lídlu a velká spokojenost ze strany malého, mně na něm pár věcí nevyhovuje, ale jelikož v něm malý spí tak jednou za 2 měsíce a jinak ho nosím spíše když ho bolí zuby, chce být v náručí a já potřebuji něco udělat, tak to neřeším.

leniczka23
13. led 2020

Mam nositko BeLenka 4ever a je super..je od narozeni..ja satkum vubec neholduju. Ale levme teda nebude asi zadne..spis mrlnput na bazar jestli by si nesehmala..co je pro tebe levne?

piskoteka
13. led 2020

@rozdajna Zdravím, je super že chcete nosit! Pro novorozence je vhodné caboo nebo Storch, jak už tu holky psaly. Ale jsou to nosítka co něco stojí a mimčo z nich za chvilku vyroste. Taky bych se přimluvila za elastický šátek. A rostoucí nosítka jsou vesměs vhodná až tak od toho třetího měsíce. Odkud jste? Není u vás nějaká regio skupinka nosiček?

malenka3
13. led 2020
vendes
13. led 2020

Nosítko pro novorozence třeba bazarové Storchenwiege, Caboo, MoniLu Uni Start, nebo elastický šátek typu Manduca Sling.

malytlustyhroch
13. led 2020

Poridila jsem pro novorezence (2. dite) caboo (starsi verzi) a byla jsem trochu zklamana, pri vertikalnim noseni je hlavu potreba jednou ruku drzet, dokud dite neusne nebo neni ochotno si ji schovat pod popruh, horizontalni (kolibka) u nas nepripadalo v uvahu kvuli refluxu. A uz u cca 5 kg, me s nim zacala bolet zada (mam zada trochu kriva, ale s ditetem v satku nebo s krosnou me neboli), takze taky doporucu satek, jsem dost nesikovna, ale tak pri ctvrtem uvazani uz jsem si zacala byt celkem jista.

jana_mik
26. led 2020

Jestli je dotaz ještě aktuální, tak za mě na domácí poponášení, případně uspávání ideální babyvak ( my měli Haipa Daipa), je mu tam jako v bříšku..

prubnihracku
28. led 2020