Denní spánek 9m. mimi - pokaždé se budí po 30 minutách. Kdy se to zlomí? Máte tip na nějaký fígl?

marina1300
7. únor 2023

Ahoj maminky, vím že ohledně spánku je tu hromada diskuzí a všechny je mám prolezlé 🙈 ale chci se zeptat zdá někdo máte podobnou zkušenost : můj syn 9m spinká přes den dopo 1,5h a odpo 1,5h jenže 😄 pokaždé se probudí po 30 min a to přesně na minutu! A ja ho musím douspat ptž když ho nechám spát jen těch 30 min tak je už po hodině nemožnej🙈 a trvá to už zhruba od 2m... všude čtu jak se to zlomí a my furt nic,tak nevím jestli se to nezlomi až přejde na 1 spánek ale upřímně pochybuji... on je přesný jak hodinky! V autě nebo kočárku dá taky jen 30 min a to už je bez šance ho douspat, proto většinou spíme doma... v noci spí 11h s 2-3 kojo ale to pije v polospánku,takže v noci si ten režim "30min" vypíná 😂 Zajímá mě KDYYY už se to zlomí 😄🙈 nebo jestli mám něco zkusit nějaký figl? Předem moc děkuju
M&M

zrzinda
7. únor 2023

Taky jsme měli takový období. Prý je to normální. Dite si neumí samo propojit spánkové cykly, proto se budí po 30 minutách. Radu nemám, jen přeju spoustu trpělivosti a doporucuju nákup kvalitní kávy 😀♥️

emillyhk
7. únor 2023

Syn spal přes den už od miminka jenom 30 minut (+-5). Znovu uspat se nedal. "Přešlo" to v 11 měsících, když přestal spát přes den úplně 🙈🤦‍♀️ Někdy kolem 14 měsíců začal najednou spát odpoledne, to už spal klidně 1,5 hodiny 😄

jjasmina
7. únor 2023

@marina1300 mě se mala tak takhle budila, možná i do 1r, tak je to asi nornální

ondul
7. únor 2023

Za mě uplně normální.

konidana
7. únor 2023

hmm, asi to nechceš slyšet, ale nemusí se to zlomit nikdy😅 stejně jako
@emillyhk mi dcera přes den spala většinou jen 2x 30min. Doma vůbec. Jen v kočáru. Ale to tedy někdy vydržela i dýl. Od 1,5 roku už nespala přes den vůbec🙄😂

zizkmi
7. únor 2023

@marina1300 syn bude mit 2 roky a po obede spi klidne i 3 hodiny, ale vzdycky se po cca hodine probudi, prituli se a znovu usina. Ma to tak celou dobu

me_druhe_ja
7. únor 2023

Na to se nedá odpovědět. 😀 dost často pomůže odstav.🙂 Ale není to jistota. Nicméně buď ráda, že v noci spí dobře a nechá se po 30min douspat.
Moje mladší dítě bylo šílený. Ona nespala. Nikdy 😀 nijak. V noci se budila co 1-2h a někdy i 2x do hodiny. Přes den spala třeba 10-20min v kuse a konec. A to mluvím o novorozenci. Časem se to lepšilo, ale pořád hruza. Teda denní spánek se zlepšil, noční ne. Odstavila jsem v 10,5m a do měsíce začala spát krásně. Teď má dva, spí celou noc. Spí obede 2-3h. 🙂

vladienka
7. únor 2023

U nas to trvalo asi do roku a pol.. proste po 30 minutach nabehnut, douspat a bolo

marina1300
autor
7. únor 2023

Díky holky 😄 moc jste mě neuklidnily ale aspoň daly porozumění tomu že se to prostě musí vydržet, takže se prostě naladim a už nebudu čekat že se stane zázrak😆

emillyhk
7. únor 2023

@marina1300 No, mě to dost pomohlo 😄 Prostě jsem akceptovala, že spí půl hodiny. Dokonce jsem se na to dívala pozitivně - aspoň víš, kolik máš času, než ten kolotoč začne nanovo 😉🙈😂

marina1300
autor
7. únor 2023

@emillyhk v tom máš fakt pravdu, je to na jednu stranu moc pohodlné, dokážu naplánovat všechno bez problémů na minutu (plavání, schůzky, termíny atd)😄 na jednu stranu si ani nedokážu představit jaké to je když ti dítě usne a ty nevíš kdy se vzbudi. Malý po tech 30 minutách když ho douspim tak spí přesně hodinu a opět na minutu přesně 😂🙈 už si začínám myslet že to je spíš povahou a temperamentem😄

emillyhk
8. únor 2023

@marina1300 Ten můj má prostě svoje biologické hodiny. 😊 V těch 9m se v 5 ráno vzbudil, byl aktivní zhruba do 11 hod., dal si svoji půlhodinu a potom byl vzhůru až do sedmi. Jak nebyl v 19 hod. v postýlce, už byl protivný 🙈

marina1300
autor
8. únor 2023

@emillyhk tak to je masakr🙈 a spinkal celou noc bez probuzení?

emillyhk
8. únor 2023

@marina1300 Kromě období růstu zubů, apod., tak celkem ano, vstávala jsem k němu v noci jen 1x, maximálně 2x. To bylo fajn. Jenom já nejsem ranní ptáče, takže vstávat v 5 byl pro mě masakr, zvlášť když nehrozilo, že bych se přes den natáhla. 🙈 V 11m (pamatuju si to přesně, byly Vánoce) začal vstávat až v 7. 🙏 Sice už přes den nespal vůbec, ale ve výsledku to pro mě bylo lepší 😁