Jak na spaní 2leté?

florida2001
8. dub 2023

Male budou 2 roky pristi mesic a porad se budi v noci, nekdy usne nekdy proste ne. nekdy se vzbudi ve 3 rano a je vzhuru i pres hodinu. spim s ni v pokoji a vim ze to je chyba ale mela jsem toho proste plne zuby. spi ve sve posteli v pokoji a kdyz se probudila tak rvala. vzdy jsem vyckavala jestli to proste neni jen ze spani ale bud rvala a volala dale nebo odesla s pokoje me hledat. tak jsem se rozhodla lezet v jejim pokoji na posteli vedle a kdyz se proste probere tak jeste nez se uplne rozebere tak ji dam k sobe a ona se prevaluje ale nekdy proste zabere a spi. problem ale je se mnou ja uz pak tak hladce neusnu a cele dny jsem proste nevyspana a nasrana. mam starsi 7 letou. nejdriv jsem myslela ze to je docastne ale uz se to tahne mesice. nevim co s ni. odrazi se to na moji psychice a rvu po ni, nadavam ji. vim ze za to nemuze ale mam toho fakt dost. manzel dela nocni takze dojde nekdy po pul noci a sam potrebuje spat. ja vypravuju starsi do skoly, pak se to snazim dohanet jak se da a zdrimnout si s ni ale ne vzdy to jde.

jak vam spi vase ditko? v kolik ho davate spat? kolik spi pres den?
mala mi usina mezi 8-8.30 a pres den si jde lehnout mezi 11-12 a spi tak 1.5 hod.

lv
8. dub 2023

Neni nic blbyho na tom, ze spis v mistnosti s dvouletym ditetem.

sanyy22
8. dub 2023

@florida2001 já mám syna 21m, v noci se budí i 10x, občas chce napít, někdy pochovat, někdy pomazlit, někdy jen tak na ruky, někdy pusinku, a třeba 1x za týden někdy častěji někdy méně, se taky stane že se v noci vzbudí a je "vyspany" třeba ve 2 ráno 😠😠 a je vzhůru i dvě hodiny a pak zase usne.
Asi to chce čas

emillyhk
8. dub 2023

Syn spí od miminka v pokojíčku sám, naopak já ho ruším, když spím u něj. Ale taky máme období, kdy si jdu lehnout k němu (nemoc, zuby, špatné sny). On usne a spí, ale neustále se mele, roztahuje se, občas mě praští nebo kopne. Prostě se s ním nevyspím. Přes den už nějakou dobu nespí, takže celý den v pohybu a taky mi potom ujíždí nervy. 🤦‍♀️ Dlouhodobě si to neumím představit. Co kdyby ses přesunula do ložnice, až ji znovu uspíš? Je mi jasné, že ten přerušený spánek už není tak kvalitní, ale aspoň trochu by ses vyspala...?

martt
8. dub 2023

@florida2001 Syn se v noci budil až skoro do tří a půl let skoro každou noc. Buď na čurani nebo měl žízeň nebo mel noční děsy. Chce to vydržet neboj bude líp.

laxesis
8. dub 2023

Ve dvou letech se syn stále budil co 3 hodiny. Většinou tak 30min-hodinu trvalo ho znovu uspat. Není na tom nic až tak nezvyklého, i takové jsou děti..u nás paradoxně pomohlo spát spolu v posteli. Budil se vždycky míň🙂

florida2001
autor
8. dub 2023

tak to jsem se uklidnila, ja se starsi dcerou takove problemy nemela, spala celou noc a usinala taky sama. ted taky sleduji ze nam uspavani i cas spanku trva protoze vidi ze je starsi vzhuru a nemuze se proste sklidnit. ach jo no tak nezbyva nez vyckat

squezy
9. dub 2023

@florida2001 tohle je naprosto normální, extra v tomhle věku. Občas se vzbudí jen tak na pomazleni, obcas je hodinu vzhůru, noční desy a kriceni ze spani. Přejde to, je to normální. Ja mam 4leta dvojcata a nespali jsme různě s manželem, to byl teprve fičák