Jak přežít nevyspání?

ladymaky
11. zář 2021

Prosím, jak prežíváte přes den to, že spíte kvůli mimi 3nebo 4h v noci? A to trhane... Ja už takhle jedu 5mesicu a mám dost, ráno vzhůru od sedmi, ale celou noc co dvě hodiny budíček.... Přes den je to fakt na bednu, mimi je hodně kontaktní a samo nikde chvíli nevydrží.... Nic neudělám atd.... Ale přežít s ním 12h přes den? Jedu na kafi cukru... Jak to máte vy?

kocila
11. zář 2021

@ladymaky prezivala jsme na studenske peceti 😀,spi kdy spi dite,ja jsem zacala chodit se synem po obede spat,v posteli jsme se valeli klidne 3hodiny,po hodine si cucnul z prsa a spali dal.. damocnost sla stranou…pri nejhorsich stavech jsem predala manzelovi,at jdou ven a driv jak za 2hodiny at se nevraci-neusnula bych,pokud bych ho slysela…vydrz👍

izzylka
11. zář 2021

Já nevím, asi jsem si zvykla 🤷🏻‍♀️ synovi je už skoro 5 let, on spí v noci celou noc, ale já se během noci třeba 3-4x vzbudim...teď co jsem těhotná, tak chodím přes noc i čůrat 🤣 občas se cítim trochu unaveně, ale prostě funguju 🤔 já nad tím nějak nikdy nepřemýšlela 😅 jak píšu, asi jsem si zvykla 🤷🏻‍♀️

crejzy
11. zář 2021

Já si nezvyklá celý první rok. Manžel musel pomáhat, bez spánku jsem úplně marná…Všude že si člověk zvykne ale já byla teda asi výjimka. Toho cukru co jsem snědla 🙄… Teď mám doma 5 denní mimčo, takže si dáme repete, ale modlim se, aby to bylo alespoň o chlup lepší.

klokanka31
11. zář 2021

@ladymaky Člověk si zvykne...naše malá dost pláče ze spaní, třeba tenhle týden jsem byla každou půlhodinu vzhůru. A i když má malá klidnější noc, tak já se budím cca každé dvě hodiny. Když už mám fakt krizi, což se stalo za 15 měsíců dvakrát, tak si jdu lehnout na dvě hodiny přes den, a jedu zas nanovo...

tasimia
11. zář 2021

@ladymaky nevím jestli kojiš, ale o víkendech a o odpolední vstával mladý. Takže se to dalo přežít s klidem.. když nemohl tak jsem se snažila naspat co nejvíc přes den, ona i ta hodka, dvě udělá svoje 🙂.

sayast
11. zář 2021

Mám to tak rok a půl, hlídání velice minimální a k tomu další 2 děti, od porodu nonstop na distancce. Stala jsem jednou nohou v blázinci, jsem stále neskutečně unavená, i když noci jsou o něco lepší. O to víc je ale náročný a kontaktní přes den. Asi si člověk zvykne na vše. Ale určitě si to nějak neuzivam jak jsem myslela. Jestli máš jedno, vyuzivej toho že můžeš spát přes den s nim

palja
11. zář 2021

@ladymaky mne z toho nevyspani začaly šílené migrény. Úplně ty nejhorší, takže jsem pak byla totálně nepoužitelná několik dní. Takže při každé volné chvíli jsem si šla lehnout s dcerou, i pres den.
Teď čekám druhé, dcera chodí do školky a až se malé narodí, tak budu taky hodně odpočívat přes den.
Jinak já jsem si z toho pojídání cukru (rychlých cukrů) takhle vyzrala cukrovku.

pavcatko
11. zář 2021

Syn má 8,5m a v nocí se budí co 1,5-2h.Proste si tělo zvyklo a to jsem do narození malého myslela,že bez spánku bych nebyla schopna vůbec fungovat..

lucynka721
11. zář 2021

Už rok a 4 měsíce jedu na takový režim, první měsíce malá v noci nespala vůbec, teď je to lepší ale i tak vstávám třeba 10 za noc na kojení, možná i víc. Vstávám, jak kdy cca kolem 7, a spát chodím občas ve 22 a občas po půlnoci. A člověk si fakt zvykne, manžel hodně pracuje, takže na spánek a hlídání není čas 🙈 a už se s tím pomalu směřuji 😂

journals
11. zář 2021

Rada není. Prostě přežít. Syn se budil 10-12x za noc, pres den usnul na max 20 min, ale proste to nejak muselo jit

luhana
11. zář 2021

@ladymaky
Mam 5m synka. Prvni 4m jsem byla naprosto vycerpana, uz to bylo neunosne. Nocni vstavani me totalne decimovalo. Ted uz ho mam cca 1 mesic v posteli a je to o moc lepsi! Budi se stale casto, ale uz to tak nevnimam. Koji se kdy chce, ja uz toho vetsinou hned usinam. Jinak me taky hodne drzi cokolady a tatranky 🤣

mjbkarol
11. zář 2021

Nekdo si zvykne a nekdo proste ne, ja jsem taky totalne marna, kdyz je extrem tak omdlivam, je mi zle, proste holt moje telo ma vetsi potrebu spanku nez tela nekterych maminek, kterym nevadi spat 5h denne. Jsem z tohl taky zoufala, ted navic tehotna takze se k tomu pridala i ma nespavost, no proste hruza. Obcas si rikam, ze tohle vedet pred twhotwnstvim, tak do toho ani nejdu.

me_druhe_ja
11. zář 2021

Já si taky nemyslím, že se dá vyložene zvyknout. Buď člověku stačí méně spánku nebo víc. A taky nedostatek spánku každý snáší jinak. U mě se to například projevuje totální neschopnosti a nechuti cokoliv dělat. Jako že jsem unavená fyzicky, ale daleko víc psychicky. Jinak radu nemám no, prostě to musíš nějak přežít . Já při nevyspání taky žeru hodně sladkého.:/

carmenz
11. zář 2021

Mně pomáhal partner, vzal si malou a nechal mě dospat...Jinak jsem prostě kolikrát nechala domácnost být a spala, když malá usnula a nějak se to přežilo. Úplně nejvíc pomohlo v jejich cca 8 měsících, že začala spát s námi a od té doby spala celou noc.

orisek56
11. zář 2021

No jakožto za měsíc a fous trojnásobná matka, kde jedna je divoká 4 letacka, druhá divoka 2 let áčka, co se obě v noci střídají a to v břiše je akční v noci, nevím co poradit 🧐 no jedu v tom módu 4 roky, podepisuje se to teda kromě únavy na mě i psychicky...

alishka111
11. zář 2021

Dcera se budila několikrát za noc ještě v 6ti letech, do toho mladší syn, když jsem ho kojila, tak jsem přes den byla v naprostém deliriu, nebyla jsem ani schopná jíst, jak mi bylo neustále špatně z nevyspání. Dcerka musela být ve školce, protože jsem přes den lovila každou minutu spánku. Zapomínala jsem, i slova v běžné řeči, a několikrát jsem se doslova sesypala, každý ráno jsem brečela únavou... Teď, po 7mi letech se budí sice tak jednou, dvakrát, sice na nastřídačku, ale už je to mnohem lepší. Teď dceka musí vstávat do školy a stěžuje si, že jí budím! A tenhle znáte:

ladymaky
autor
11. zář 2021

@alishka111
Bože můj, to je strašný, já taky někdy ráno úplně omdlevam a řeším, jak přežít den... Co s ním budu dělat a jak ho na 12h zabavim, když ještě nesedí, ani neleze a sám se nezabavi .. Pak usínám za kočárem, když musím drncat, jinak neusne..... Přijdu si jak v jiným světě...

chumlee71
11. zář 2021

@ladymaky zvyknes si 😁,já už takhle jedu 3,5 roku a můj rekord je 5 hodin spánku přes noc ( asi se povedlo tak 3x a ještě trhane ). Jinak každý den max 4 hodiny spánku samozřejmě trhane. Už se nemůžu dočkat až přestanu kojit a děti dám hlídat a já se konečně vyspím na celou noc.

alishka111
11. zář 2021

@ladymaky ano, nevyspání, to je "jiný stav" doslova 😂 Kdo nezná, nepochopí. Ale stojí to za to, každá slza ❤ Náš pediatr říká, ze bystré a zvídavé děti jsou vetšinou hodně neklidné... doslova mi (a to už ve 3 měsících dcery) řekl: teď si několik let nesednete...ale nebudete toho litovat. Nelituju ;)

zuzekk
11. zář 2021

Spala jsem často s ním. Jeden spánek za den jsem třeba vynechala, abych něco udělala, jinak jsem zalehla jak to šlo. Půl roku jsme si chodili i s manželem lehnout v půl 8, později se to nějak srovnalo. V kočárku jsem udrncala, nebo v autě, a trada do kanafasu!

lida9
12. zář 2021

no na tohle asi neni rada... bud si zvyknes/zapojis vic manzela ci rodinu/najdes si nekoho na hlidani... ono se to zlepsi🙂

markyxx
12. zář 2021

@ladymaky Mám to úplně stejně, kolikrát úplně brečím únavou. Snažím se chodit spát přes den s malým a neřešit úklid apod. Domácnost přichází na řadu až když jsem já chvíli v lepší formě. A taky hodně jím vše včetně sladkostí. A říkám si, že to není na vždy. Drž se. 🍀

areh
12. zář 2021

@ladymaky spíš 3-4 h trhaně, vstáváš v 7. Takže chodíš spát ve 3, 4 hodiny v noci?
Chodím spát kolem půlnoci, vstávám v 6. Do toho několikrát kojím, občas se vzbudí i starší syn. Nikdy jsem nechodila spát přes den. Prostě jsem si musela zvyknout. Sem tam chodím spát dřív. On je ten delší, ikdyž přerušovaný spánek znát. O víkendu by ráno mohl pohlídat tatínek,aby ses dospala. Jen si musíš říct. Nakojíš a mužeš spát dál.

chrystyanna
12. zář 2021

@ladymaky nám pomohl šátek, nosítka. Spát všichni v jedné posteli (kojení v polospánku) a jít spát dříve (usne v osm, do 10/11se taky uspat). Přes den, když spí, vypnout také (lezet, číst, dat si v klidu kafe/jídlo).

goovana
12. zář 2021

@ladymaky 5 měsíců je ještě dobre ja už takhle jedu měsíců 21

drep
12. zář 2021

Já doporučuju dobře jíst (na mě skvěle fungují semínka, ořechy, hodně ovoce a zeleniny a kvalitní, jakože fakt kvalitní čokoláda a zelený
čaj) a sportovat. Což zní jako oxymorón (jako já nespím a ještě mi nějaká blbka poradí běhat?!), ale ty vyplavené endorfíny, enkefalíny a jiné hormony dělají divy. Já v módu spánkové restrikce jedu už desátý rok (nejdříve mód sloužící doktorka na aro/záchrance, deset nocí v měsíci probdělých a proběhaných a prostresovaných a odpočinek po nich víceméně žádný, pak mód máma kojence a pak mód máma doktorka) a tohle na mě funguje. Za radu “spi, když spí dítě” jsem měla vždy chuť dotyčného fyzicky inzultovat. Neumím to, nenaučily mě to služby, moje tělo je velmi jasně cirkadiánní a umí spát jen v noci, přes den neusnu, ale jdu spát s dcerou třeba v osm, když je nejhůř. To taky dělá divy. A když spí přes den, věnuju se něčemu, co mám ráda, abych neměla pocit, že kromě únavy ještě nemám čas na žádný svůj relax.

malenka3
12. zář 2021

Máš jedno dítě? Chodíš spát s ním? Prostě spí, co to jde, tělo se na ten trhaný spánek nějak adaptuje. 22 měsíců v režimu max hodina až hodina a půl spánku, k tomu druhé dítě, tedy bez možnosti si lehnout odpoledne s dítětem. Po 22 měsících jsem to konečně utla, teď jedu 2 týdny v jiném režimu a tělo si ještě nezvyklo na víc spánku 😂