Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

lucie.krajcarova
7. led 2010

Tes, a to centrum CAr je v Praze? ptá se moje ségra 🙂
Meleri, taky jsem ráda!

fiallinka
7. led 2010

Tesinka, Sluni: ahoj holky, dobře, že jste rozšířily naše řady, a´t se to trošku rozjede 🙂..

Jinak vidím, že si tu všechny fandíme, taky mám dvouletý rodičák a mimčo po ivf 🙂, tak jestli ten KET teď nevyjde, tak holt pak budeme bez peněz 🙂

evulina77
7. led 2010

já mám tříletý rodičák, ale vůbec bych se nezlobila, kdybych ho celej nedobrala a druhý přišlo dřív.
Dala sem si ho pro jistotu. Váhala jsem s dvouletým, ale při našem štěstí by to nedopadlo a já musela do práce a neměla bych pro malou jesle a platila drahý hlídání.
Malá nám trvala 10 měsíců a sem zvědavá, jak dlouho se nechá přemlouvat druhý (případně třetí?).
Jinak podle bolení břicha to čekám každým dnem, už bych to měla ráda za sebou, ať můžu začít měřit BT, jinak nepoznám jestli ovuluju.

tesinka
8. led 2010

Hezké ráno,
jsem jak praštěná, malej mě vyhnal z postele, myslela jsem si, že když si ho vezmu do postele, protože ho dneska vzbudil manželův budík, že ještě zabere a já si malinko pospím, ale ne, vyhnal mě z postele a lebedí si tam sám a je překvapivě hodnej 😀 .

Luci, nn, já byla v Sanusu v Pardubicích 😉

Fial, já věřím, že to vyjde nám všem, ať přirozeně nebo s pomocí doktorů na poprvé 😉

evulina77
8. led 2010

Tak jsme na tom podobně. Malá byla celou noc jak na jehlách. A vstávaly jsme už kolem šesté.
A už od rána je protivka, no asi to jsou zuby. Teď sem ji dala spát, neskutečně se mi tady vztekala, tak snad to zaspí.
Taky jsem přesvědčená, že se nám všem brzo zadaří 😀

tesinka
8. led 2010

evul, my jsme teda vstávaly v 5.30 na krmení, usnul v 6.20 a v 7.20 zvonil manžovi budík, když se malej vzbudil, myslela jsem, že budu střílet, taky to manža schytal... 😅 U nás se přes den spí max. 3x po 30 minutách, takže na dospání můžu zapomenout. ☹ Nu což, nestěžuju si, mám co jsem chtěla a může být i hůř 😀 😉

lucie.krajcarova
8. led 2010

ahojda!! Tesi, to máš super, náš malý se mnou v posteli nechce být, teda nechce ležet, chce krámovat a lozit. už mi stihl vylít kafe, co jsem měla na stole. tak si to ještě užívej, ti maličtí, co se ještě moc nepohybujou, jsou k nezaplacení 🙂 ale spí ti málo.. to náš taky, přesně tak. pak by šel spát nejradší už o půl šesté, ale to by ráno vstával v pět, to by nešlo 😉
mně malý probudil až o půl deváté. záleží, jak moc ho slyším.. spí v pokojíčku.

veruska007
8. led 2010

Ahojte, tak my vstavaly jako vzdy kolem pul sedme. Maly taky co zacal lozit, tak vsude rabuje. Hlavne my mame vetsinu skrini u zeme nebo madla tak vysoko, ze na ne maly dosahne. Do toho se snazim balit, protoze jedeme na vikend k nasim a zitra jdeme na ples. Tak se tesim. Akorat jsem si zkousela podprsenky, co jsem nosila driv (kvuli plesovym satum), a utrpela jsem mirny sok: stare podprsenky vubec neobleknu! Obvod by sel, ale pres prsa ani omylem. Ja chci zpatky svou postavicku a prsa! Saty jsem mela zalozene, taky jsem si je musela rano popustit... Uz se tesim, jak budeme cekat druhy, vyhlidla jsem si pekne tehu tricko a tehu pas - s obrazkem miminka, aby maly vedel, ze je v brisku miminko. A budu se tvarit, ze jsem pul roku v sestem mesici 😀 .

tesinka
8. led 2010

luci, máš teda doma veselo 😉 , já si fakt nestěžuju, en mě občas válcuje spánkový deficit, ale to asi každou maminu 😅 Nejhorší je, že sice přes den málo spí, ale i večer usíná až mezi 19.30-22.00 😲 , když chci uspat dřív, tak je bugr, že to snad slyší i horní patro baráku 😒 . To máš dobrý s tím, "záleží, jak moc ho slyším" 😀 😉 , to u nás v bytě nejde, i kdybych nechtěla slyšet, tak prostě slyším 😀 . Něco většího budeme řešit až do druhé mateřské.

Veru, užij si plesání 🙂

fiallinka
8. led 2010

Tesi, to je slovo do pranice - napoprvé! Ale proč ne, musíme tomu aspoň věřit... no jinak s tím pozdním usínáním to bylo u nás ještě horší, ve věku Kubíčka usínal kolem půlnoci, ráno budíček kolem osmé, pak spal jen jednou denně (to měl od měsíce už skoro pořád) asi na dvě až tři hoďky, ale někdy jen na půl... pozitivní pro tebe je, že postupně, cca do půl roku, se naučil spát dřív a dřív... do té doby to nešlo prostě nijak.

tesinka
8. led 2010

Fialinko, věřím a doufám, to není na škodu 😉 , se prostě zaaří a basta 😉 . Tak to jsme na tom fakt oproti vám dobře. V noci spí hezky a přes den už si hrajeme a nevzteká se tak jako na začátku, takže pohoda 🙂 .
Kolik máte mrazáčků? A kdy se chystáš na KET?

lucie.krajcarova
8. led 2010

Veru, Fiali, proč nemáte v profilu město, kde bydlíte?

evulina77
8. led 2010

Tesinko, to pravý vztekání je ještě před tebou. Malá teď začíná pěkně, naučila se dupat nožičkama a do toho hrozně vztekle brečí. A to jí ještě nejsou dva roky a více, kdy je to prý ještě větší vztekání.

tesinka
8. led 2010

evul, to mi snad ani neříkej, že to horší teprve přijde. Malej je vždycky rudej, jak indián a řve, že z toho praskají skoro bubínky 😒

jani2
8. led 2010

Ahojte, rada by som sa pridala...tiež by som tento rok rada znovu otehotnela. Oproti vám mám doma už celkom veľkú slečnu a kedže riešite spinkanie ja sa pochválim 😉 , že tá moja je veľká spáčka...ešte teraz cez deň pospí v kuse 2 hodinky a v noci tých 11 hodín.
..inak ja som otehotnela po IVF a aj teraz sa chystám na KET, mám zamrazených 12 embryjok, tak sa snáď jedno ujme a ostane v brušku.

fiallinka
8. led 2010

Jani, ahoooooj! Kdy začneš stimulovat? Já bych měla dostat ms příští týden a začínám....

jani2
8. led 2010

fialinka - ešte mám 5 tabletiek z antikoncepcie, tie doberiem a čakám na ms, to kedy bude neviem, lebo som brala Cerazzete a pri nej som ms asi 5 mesiacov nemala, len občas nejaké špinenie a slabé krvácanie...tak som sama zvedavá kedy dorazí....takže ty už teraz?...držím držím palce.. 🙂 😉 🙂

fiallinka
8. led 2010

jani: aha, tak to je fakt jak loterie...já teda doufám, že se mi ten cyklus zas nějak neposune, třeba tím, jak jsem nervozní k KETu, to už dobře znám, když jsem se snažili o první mimčo, jak to skákalo ☹

tes: máme tři mražáčky, takže je jich jen na jeden pokus, když to nevyjde, tak ivf...naštěstí nám vyšlo hned to první, tak máme ještě dva "hrazené" pokusy...

Lucie: měla jsem víc údajů v profilu, ale nějak jsem je radši smazala...přece jen mi začalo vadit, že ta diskuze je veřejná a každý si mne může vyhledat... ale jsem ze Vsetína 🙂

tesinka
9. led 2010

Ahoooooooooj, tak my zase nespíme, děs, běs, šls jsem spát v jednu (nakupené domácí práce) a mylý usnul až v deset 😝 . Od šesti jr vzhůru a já jsem zase KO...

Vítám nově příchozí Janičku 😉 A btw. spinkání tvojí holčičky závidím 😉 , by to mohla alespoň na dálku naučit toho našeho nespavce 😀

Fial, no všichni ti tu určitě budeme držet palečky a pak tu pojede těhu vlna jako po másle 😉

sluninka
9. led 2010

dobré ránooo 😉

tesi..taky jsme vstávaly v 6 :-/ malá v noci zase nespala, každou chvilku vzhůru, stála v postýlce a hulákala na nás.. a to včera přes den spala půl hoďky...nechápu, kde tu energii ty děti pak berou 😀

fial... myslet pozitivně - určitě to půjde raz dva 😉 😎

jani2
9. led 2010

Tesinka, sluninka - to ja tiež nechápem ako tie detičky môžu toľko vystrájať a nespať, kde berú tú energiu....a ako potom fungujete vy?...mne dá malá zabrať cez deň, neviem si predstaviť nespať ešte aj v noci...cez deň sa ju snažím "uštvať", doobeda aj poobede chodíme vždy po 2 hodiny von...a kedže bývame na kopci má čo robiť, kým sa domov "vyšplháme" 😉 ...ale u takých drobcov ako máte vy, to ešte nejde...asi fakt len vydržať 😉
fialinka - takže len jeden pokus!....ale prečo by mali byť tieto embryjka horšie ako embryjka pri ET....podľa mňa sú z jedného kvalitného "vrhu", tak to výjde 🙂
..ja mám ešte jeden hradený pokus na IVF, ak by KETy nevyšli...ale nad tým radšej ešte nerozmýšľam...veď aj KETy majú peknú úspešnosť, tak prečo by to nemalo výjsť

evulina77
9. led 2010

Určitě nám to všem výjde a nejpozději do května jsme všechny těhule 🙂
Jinak po horší noci, kdy jsem ráno jak po výbuchu si říkám, jestli to zvládnu se dvouma dětma.
Nějak si to nedokážu představit, sice chmurné myšlenky hned zavrhuju, ale když se dívám na tu naši ulítanou princeznu, tak fakt nevím 😀

sluninka
9. led 2010

jani... mě taky pomáhá když jdu s malou ven, ona se trochu vyblbne a já venku neusnu 😀 pak jak přijdem domů, tak si hraje a je spokojená..akorát teda když vstáváme třeba v 6, tak čekám na první okamžik jak začne zívat a jdem spát obě.. ale malá má asi radar, jak jdu spát taky, tak spí max 20min 😀

evul... to vám držim palce, já tak brzy ještě ne-e 😀 až tak koncem roku 😉

tesinka
9. led 2010

Sluni, u nás se zatím jen povídá, Kubík na nás zatím nehuláká 😀 😉 , ale myslím, že to taky přijde 😀 U nás se včera spalo asi 3 hodiny za celý den, ale prostě v šest ráno hysterák, že ani chování nezabíralo. Usnul v osm, tak jsem taky odpadla a o půl deváté už byl zase vzhůru.

Máte pravdu holky, energii dětí bych taky ráda měla, ale bohužel 😅 .

Evul, občas mám podobné stavy, ale taky se je pokouším zahánět 😀 😉

chiwule
9. led 2010

Ahojda holky, vy jste ale povídalky! 😉 😀 Jak vás tak čtu, tak mám doma zlatý dítě! Anet v noci spí 11-12hodin, ještě v listopadu spala 3x denně, pak dvakrát denně no a teď teda spí jen jednou denně dopoledne, ale zato kolem 2hodin a v klidu si můžu lehnout s ní, naopak je moc ráda když si k ní lehnu do naší velký postele.
Naštěstí to asi má po manžovi. Doufám, že i další děti to budou mít po něm 😅

Jsem docela zvědavá, jestli budu nějak stimulovat při KETu, mudra mi řekla, že mám přijít 11den cyklu na kontrolu a když budu mít dobrou sliznici, že by mi hned dali mražáčky! No ale minimálně Utrogestan mi asi dají, ten jsem měla i při IVF a to jsem sliznici měla sama o sobě v pohodě... docela bych brala aby to hned nevyšlo nebo dvojčata, protože další samostatné těhu už nezvládnu a bylo by mi líto nevyužít zbývající zamražená miminka, máme jich 7kousků...

evulina77
9. led 2010

Chiwule to zní velmi jednodušše. Myslela sem, že je důležitá delší příprava.
Tak teď nevím co ti přát 😀
Jinak co se děje se zamraženejma mimčama, když už nejdou potřeba? Dají se třeba darovat?
O tom sem nikdy neuvažovala, až teď ty jsi mě na to přivedla. Nevíte někdo?

Tesinko a nemá malej problémy s bříškem? Sem se dívala a je to ještě drobeček malinkej.
Jestli to je to kolika, tak to se nedivím, že se špatně spinká.

Sluninko ono se uvidí, kdy nám to nakonec výjde.
Jinak je pravda, že když se malá probudí brzo ráno, tak ji taky hledím dát dopooledne spát nejpozději do 10, protože pak s ní není k vydržení. Když je ospalá, tak se hodně vzteká. No někdy to nepomůže...

chiwule
9. led 2010

evul, právě, zní to až MOOOC jednoduše, čuju nějakej zádrhel 😉 😀 Určo to nebude tak jednoduchý, nastanou nějaký komplikace. Například mám úplně jinak dlouhý cyklus než před těhu a hrozně krátkou ms, vůbec nevím, jak mi teď roste sliznice, jakou mám hormonální hladinu atd... Takže se nechám překvapit, vůbec nepočítám s tím, že by to hned vyšlo...

Jinak zamražený mimča darovat nemůžeš, protože to už jsou "hotový" lidi. Jsou z poloviny tebou a z poloviny tvého partnera. Darovat můžeš jen samostatně spermie nebo vajíčka, aby se k tomu mohl přidat ten patřičný protějšek. Zbylá nevyužitá embrya buď necháš zničit a nebo je poskytneš pro vědecké účely. Ani jedna varianta se mi nelíbí, tak proto bych chtěla "vyplácat" všechny možnost.

evulina77
9. led 2010

aha, díky za odpověď. To se ti nedivím, asi bych uvažovala stejně. Ono 7 je málo, ale taky hodně, co?
Stejně to dopadne všechno tak, jak má a určitě dobře.

jani2
9. led 2010

chiwule - pri tých embryjkach sa mýliš. Dajú sa darovať, bohužiaľ sú aj také páry, kde ani muž ani žena nemôžu mať dieťatko....by si sa čudovala, koľko párov tieto zamrazené embryjka využíva 😔 ....ja ich mám zamrazených 12 a doktor v CAR sa ma už predbežne pýtal, či máme hotové genetické testy v prípade darovania embryjok....zatiaľ k tomu nedošlo, neviem ako by som sa zachovala, či darovať alebo zničiť....zničenie mi ale pride tak kruté...na druhú stranu mi príde aj trošku divné, že by po Slovensku malo behať ďalšie biologicky moje a manželovo dieťa a ja by som ho ani nepoznala...no je to dilema..zatiaľ nad tým nepremýšľam.
...ja pri najbližšej ms začínam s prípravou na KET, od 1 DC začínam brať estrogény v tabletkách aby pekne narástla sliznica, no a potom pribudne aj Utrogestan....ale ak u teba nebol problém s výškou sliznice, tak je možný KET aj bez estrogen. tabletiek.
sluninka - tvoje dcérka je ešte maličká, dokáže ti po vonku už pekne behať, aby sa unavila?....ono skutočne ten čerstvý vzduch unaví a aj detičkom prospieva 🙂 😉 🙂

fiallinka
9. led 2010

chiwule: taky si myslím, že se mýlíš, darovat se určitě dají, podepisovala jsem nějaké info o tom...
jinak opravdu nemusíš mít žádnou přípravu na KET, ale většinou ji dělají, ať mají jistotu, že sliznice narostla...ty, a nemáš strach z dvojčat s tím svým tlakem?