Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

nefertitka
5. črc 2011

@mili1 dakujem Mili;) ja by som tiez este sla, jaj nebyt tej hypoteky a dlhov,este by sme sa aj v septembri niekam vybrali, aspon do Chorvatska, tam som aj tak este nebola...
buduci rok ak pojdeme, tak chceme hladat nieco s kludnym morom, tam boli velke vlny a dost silny vietor fukal a navyse este aj kamene, co sa ale Nikolke zas pacilo🙂 fotky si kukla? 😉
sikovny je maly, my fungujeme tak, ze ju tam ja kazdu chvilu posadim a vycika sa, vcera sa dokonca raz sama vypytala kakat, ved raz to pojde aj samo🙂ale je bez plienky a vzdy sa chyta za cikulku ked jej treba, takze to uz vidim...

inak neviem, ci som ja divna uz alebo co, ale vcera sme boli na navsteve u manzelovho otca, on je s mojou svokrou rozvedeny a ma novu zenu, no a tam sme sa zas napocuvali, jezis maria, preco jej davame este Nutrilon, oni malemu od pol roka davali kravske mlieko a preco jej davame pit dzusik a preco ju tak moc zakryvame ked haja(mali tam fakt zimu) a naco jej preboha prevarame vodu na cajik a na mlieko a furt nieco, ja neviem, ci ja uz som taka uzkoprsa,ze na vsetko davam pozor,alebo co uz,ale z kazdej strany sa nam do toho niekto montuje. Ved je to nase dieta a nasa vec ako ju krmime a vsetko okolo,nie? ale to sa vyslovene az rozculoval nad tym,ked videl ten Nutrilon. Som mu povedala,ze to bude pit minimalne do 3 rokov a bodka a nech sa nestara, a ze tak aj odporucaju lekari, tak povedal, ze chodime k divnym lekarom, vraj to kravske ma omnoho zdravsie, no kriste pane. ( a to je lekar, aj ked v inom odbore). Nikolka kravske dostava,ked robim puding a podobne, ale pit mi ho este nebude a hotovo. v zivote by som si nedovolila niekomu povedat,ze zle krmi svoje dieta a podobne, je to kazdeho vec. A ja si myslim, ze ju krmime dobre...len ma to uz rozculuje. Aj ked skace po posteli, ze ved nechajte ju tak, nech je tam sama, ked spadne, tak si uvedomi. No to urcite! potrebujem tak este aby mi zas spadla na hlavu alebo co. A potom,ze sa ju bojim aj niekomu nechat.

ellysa
5. črc 2011

@nefertitka ja tiež akonáhle malú nechám hodinu bez môjho dozoru pchajú do nej všetko možné-sladké,slané, dokonca aj moja mama jej dala presolenú ryžu a pritom som jej hovorila, že jej solím minimálne alebo vôbec 😕 , svokor ju napchával koláčom a slaninou a svokra slanými tyčinkami a potom dieťa revalo pri akakní. Keď som to niekomu vyčítala, ešte sprdli mňa, že robím zle, že už má jesť všetko, že preto má problém s kakaním, že jej kontrolujem stravu, pritom ja si myslím, že to až tak nepreháňam, naozaj už je skoro všetko, ale snažím sa aby to bolo zdravé a kvalitné, čo dá 14 m dieťaťu nejaká horalka 😠 .

nefertitka
5. črc 2011

@ellysa vidim, ze je to tak u viacerych, nie len u nas..... no teda aspon tu slaninu si mohli odpustit....
my vcera ked sme boli na tej navsteve, tiez sa cudovali,preco jej nedame vyprazany bravcovy rezen, ked ho uz uprazili pre vsetkych, no neviem, myslim, ze na vyprazane ma este dost casu, potom jej zvlast zapiekli kura s cestovinami a syrom, ale bolo to cele presolene a nasypali tam more kari korenia, az sa mi oci prevracali, tak ale uz som nechcela hadky, tak som to pretrpela a potajomky jej to vyjedala, takze zjedla len trocha.Bola total prepchata, zjedla vela hovadzej polievky, potom na to hovadzie maso, potom hento zapecene kura, na to jej dali zjest 2 suche toasty a este si pytala,ale videla som na nej,ze ide prasknut, tak som povedala,nech jej uz nedavaju a aj tak jej dali, po polovicke tretej hrianky som uz povedala dost, zobrala som jej ju, spustila rev a uz som bola zla matka, lebo dietatu od ust odtrham. Neznasam tieto navsetvy kvoli takymto veciam.
A mas pravdu, ta horalka jej nic neda.
Na dovolenke som inak porusila svoje zasady, papala tam kazdy den bud rano alebo vecer parky, lebo ked zistila, ze tam su tak koniec a ine nechcela, doma dostane sem tam aj to len detske, ale som si povedala,ze nebudem uz taka uzkostliva,ale nemala som z toho dobry pocit. Doma sa jej snazim davat uz vsetko,len sa este vyhybam moznym alergenom kvoli tym ekzemom a sladkostiam, papa len detske keksiky, palacinky, ved aj taky pribinacik ma sladky, dzusik a tak a tiez si myslim ze cokoladu este nemusi teda, sme sa dohodli s muzom,ze skusime po troske od 3 roka, teda od Mikulasa, to ma tesne pred dovrsenim tretieho roka;)...aj som uz skusala dat jej taky ten makky gumovy cukrik, alevo ked jem nejaku sladkost, tak sa jej spytam ci chce a nechce nikdy, otoci sa prec, zovrie pery a koniec, sa s muzom smejeme, ze si ju nakoniec este naucime tak, ze nebude mat rada ani sladkosti;) Normalne mi dnes povedala, ked som jedla bonbonieru a schvalne som sa jej pytala, ci chce(vedela som,ze nebude chciet), ze ona chce radsej ozenko 😀 - hrozienko.
Aj moja svokra to vie,ako ju krmime a na drzovku jej minule nastriekala plny tanier slahacky nech pekne papa, par krat som ju nechala do toho pichnut a vzala som jej to, zas sme sa napocuvali ako jej odtrhame a bla bla, no ale za kybel slahacky mi teda jest nebude
fu....ale som sa rozpisala...

nefertitka
5. črc 2011

no a na dovolenke bola jedna pani, co mala 1,5 rocnu dceru a ta co do nej pchala, coca colu, na to zmrzlinu...uz si ani nepospominam, no a mala chytila hnacky a ona nechapala,ze z coho... 😕 to uz ma mykalo,ze jej nieco poviem, ked som 3. den pocuvala, ze ako jej nesedi ta strava tam (malej),ze stale hnackuje...tak som jej na to povedala len, ze nasa mala nehnackuje, ale ze si davam pozor na to, co jej dam...
1,5 rocne dieta coca colu?ja neviem, asi som divna, ale dali by ste svojmu dietatu?a este po zmrzline?

ellysa
5. črc 2011

@nefertitka čoooooooooooooooo? a keď bude mať dva tak jej šibne rovno kávu, alebo obliznúť pálenky!!!!!!
ja mám vďaka zlým stravovacím návykom obezitu od detstva a preto nechcem aby malá tak dopadla, zatiaľ to chvalabohu vypadá, že v tomto má gény po mm, ale aj tak. keď ju naučím teraz zdravo jesť, tak to bude mať na celý život a možno sa to pri nej naučím konečne aj ja 😀

nefertitka
5. črc 2011

@ellysa no ved, mozno aj tu kavu jej uz dala🙂 mojej segry kamoska ma tak velku slecnu ako ja a bolo to asi tak cca pred rokom, ked mi vravela, ze jej mala vypila salku kavy, ze ju nechala tak, ze chcela vidiet, ako sa bude tvarit a ci bude plna energie potom, no uznaj, je kompletna?neviem ci to bola pravda, ale povedala to, len ona si zvykne aj vymyslat, takze neviem, ale co ju poznam, tak je toho schopna
ja neviem, co vsetko by bola svokra schopna Nikolke dat, keby sme neboli pri tom, takze ja neviem, ci ju vobec niekedy dostane na strazenie...tiez chcem malu naucit zdravo sa stravovat, a je to naozaj tak, ako sa nauci odmalicka, tak bude zvyknuta neskor...
tym som celym nechcela povedat,ze by nejak vadilo, ked uz napr.2 rocne dieta dostane sem tam nejaku sladkost, len my sme proste obaja s muzom rozhodnuti takto, tak to tak aj robime, a vsetci naokolo sa nam to snazia pokazit

mabe
autor
6. črc 2011

ahojte, tak my byly dneska v zoo s nasema. anicce se to moc libilo. jeste ze jsme tam byly dopo nez tam prisly vsechny ty rodiny s detma. 🙂 vcera jsme byly s anickou na kole a s manzou, dlouhou trasu jsme ujely. tedka jdu s anickou ke tchyni, je tam nejaka rodinna seslost.

bambi7
8. črc 2011

cafte babuleeee tak domka je uz zdrava konecneee a je teplucko cooooo.....

no my vsetko ok ,a baby ja mam 7kg doleeeee chodim behat 🙂 bavi ma toooooo
domka stale beha skace keca a keca .........
a preberate sladkosti 😀 ja domke dam ona vie ked sa napapa co ona sa dobre naje tak ak chce tak ma.......ja to dako neriesim......ovocie tiez papa dost vela pije ........

a ja mam super svokrovcov aj nasich a ked poviem ze toto nie tak nie....co je dobre.....

nef kde mas foto z dovolenky ja som nic nenaslaaa 😕

mabus slniecko ako sa mateee?

tak pekny den

bambi7
8. črc 2011

nef a kde teraz byvate?

nefertitka
8. črc 2011

@bambi7 foto mam novy album, normalne, ked kliknes na moju foto, vola sa to Dovolenka- Rhodos2...to preto,ze aj minuly rok sme boli na Rhodose, preto 2jka;)
ja som skusala behat pred dovolenkou, ja to zas nenavidim, bleee...ale tiez som zhodila 5 kil, len 1 som uz nabrala naspat po dovolenke 😒 ...dnes som si akurat skusala nove plavky a trcia mi boky a brucho, to by som mysela mat asi 45 kil,aby mi to netrcalo...no co uz, ved som sa dnes aj Nikolky pytala,ze ci nahodou nevie, kto to sposobil 😝 ...predtym som mala stabilnu vahu do 53 kil...teraz kolko vazis bam? my teraz byvame na Budatinskej ulici pri Tescu...
neviem, ci sa vam chce, Bam, Elly, ale kedze uz mame leto a teplo a stale si slubujeme stretko,tak by sme ho uz raz mohli aj naozaj zorganizovat, ak teda budete chciet, dajte vediet, a nejako sa dohodneme 😉

nefertitka
8. črc 2011

@ellysa uz chodievas s malou na kupaliska?

ellysa
8. črc 2011

@nefertitka áno chodíme k nám do Hainburgu, mám kúpenú pernamentku, tak nuž sme asi 6 x boli aj včera -super bolo, síce sa jej vždy ten exémik na líčku urobí, ale ona vodičku źbožňuje ani von nechce ísť a s rukávnikmi už pláva sama vo veľkom

nefertitka
8. črc 2011

@ellysa aj my mame ten problem...s ekzemikom...

mabe
autor
8. črc 2011

ahojte, tak dnesni odpo super. byly jsme u kamosky na baraku, ma 2 letyho a 4 tydenni holcicku. bazenek, deti si hraly spolu, pak vecer grilovacka a odvoz autickem domu. anicka usla hnedka v aute, pak jenom prevlict, nakojit a spi dal. 🙂 akorat je me lito kamosky. mala porad breci, spi pres den treba chvilicku 15min a pak zase breci, sama nechce lezet. tedka vecer mela velky plakani, nic ji nepomohlo. kamoska ji koji treba 5 minut, pak musi za frantiskem a pak dokojuje, kdyz krici treba za hodku, tak ji znova nekoji. rikala ze hodne prdi, tak nevim, jestli treba neni prejezena a neboli ji brisko. jestli by nemela kojit normal a ne tak chvilku, ale jak to zase udelat s druhym ditkem. mozna toho ma za celej den dost, kdyz nema chvilicku klidek na spani, jak franta radi. ja bych rada neco kamosce poradila , ale nevim co..... to jsou veci...co nas jeste ceka s druhym ditetem. 😖
@bambi7 ahojky, tak ja cekam, co me rekne dr. 20, na tu cyto. mam strach z toho oparu na cipku. snad silim zbytecne. jinak si uzivame s anickou. tento vek je paradni, sice se taky vzteka, ale uz vsemu rozumi a jak uz je z ni horolezec doma aji venku na prulizkach....prave premyslim, kdy dalsi mimco, chci je blizko u sebe, ale baracek hnedka nebude. rikam si, zvladneme to v tech dvou pokojich? zase mam blizko rodice a tchanovce, ze by se staraly o ancu, aby nestradala ty prvni mesice nez se zajede system a anicka si zvykne na sourozence...jasny, ze to prijde samo, neda se to naplanovat, ale aspon kdy to nechat na prirode....

mabe
autor
8. črc 2011

@nefertitka o 53kg? ja mam tedka 59kg. 😝 😀

mabe
autor
8. črc 2011

@nefertitka mrknu na foto

nefertitka
11. črc 2011

@mabe presne preto, ako to opisujes s tou kamoskou si ani nahodou este neviem predstavit druhe, aj keby sm chcela, mna Nikolka dokaze tak vystavit, ze si fakt neviem predstavit take dve...
aky ste mali vikend?
my sme boli pri vode, len stale pocuvam od svokry,preco Nikolku preboha nenechame opalit, ze je biela ako stena, no a mozem jej hovorit, ze nema co byt este opalena, naco by jej to aj bolo?? 😠 a preco od mora dosla taka biela, no lebo! ma trosku nahnednute clenky,ale to je tak vsetko, ja ju proste budem natierat a hotovo, len mi tie reci uz idu na nervy

nefertitka
11. črc 2011

a baby, v com davate drobcov spat? my tu mame 29 stupnov v byte a nie a nie to vyvetrat ani nic, sa chuda poti a to haja len v tielku a dole nic...

mabe
autor
11. črc 2011

ahojte, tak vikend super, byly jsme s manzou a anickou na kole kazdej den. anicku to bavi a my mame aspon nejakej sport - mame sedacku na kolo. dneska nastesti zadny velky vedro, aspon se da byt normalne venku. zitra jde anicka na ockovani priorix, tak snad to bude ok, slysela jsem od kamosek, ze jsou tezsi reakce na to.
@nefertitka me taky vsichni vykladaji, jakotoze je anicka tak bila, jestli s ni chodim na slunicko 😒 vim, ze to nebude asi lehky s dvouma detma, ale nechci je moc daleko od sebe

mili1
11. črc 2011

Ahojte, bambi my uz tiez všetko papame a ked chce sladke tak isto dam, ak sa napapa moze, samozrejme nie je toho vela tak to tiez neriesim ovocie ma velmi rad to spapa vela 😉
Nef my uz pijeme riadne mlieko a vypije ho ovela viac ako to sackove, lekar povedal ze uz môže tak uz papame po dvoch rokoch som mu ho zacala davat. Je to kazdého osobná vec co dá svojmu dietatu a co nie 😉
A uz ani plienky nekupujeme , no super aspon niečo ušetrime 😝 😀
Nef krásne fotky, ste zlatí všetci 🙂 😉
My sa kupeme v bazeniku na zahrade
My maleho dame postrazit mojej mame aj svokre sem tam, uz si zvykol na nich a ma ich rad 😉 🙂
mab aj my chodime na bicykli s malym, mame sedacku taku mensiu

mabe
autor
11. črc 2011

@mili1 jee, vy uz nemate plinky...to ja vcera koupila huggies. normalka kupuju pampers, ale kdyz jsem videla cenu neakcni, tak jsem ji koupila levnejsi. uz snad ten zadek nema tak nachylnej

nefertitka
11. črc 2011

uz aj my sa pytame na nocnik a vonku do travicky, nie sice vzdy, ale vacsinou uz ano, cikat...kakanie nechce robit do nocnika, nevime preco,radsej to zadrzi a potom jej to ide tazko, sisino maly..
dnes sa mi na ihrisku 3x vypytala cikat do tavicky🙂

bambi7
11. črc 2011

cafteee babulkyyy

milii super ze ste uplne bez plienokkk sikulkaje niky 😉 akao sa mate... aj my sa kupeme v bazene u nasich maju 6m tak nam to staci 😀 a teraz som jej objednala velku smyklavku nasi teda dedko povedal ze to jej este u nich chyba a uz ma vsetko.......nasi su z nej paf ako aj svokrovci ta sa ma dobre vsade.....povie dedkovi ze smyklavku a ma no uznajte 😀

nef jasne ze sa mozeme stretnut teraz sice 2T nebudem moct ale potom jasne tesim sa ,a inak byvas kusok od nas ,,,,,,,

mabuska ako sa mate?

no tak vam pajem pekny zajtrajsok paaaa

bambi7
11. črc 2011

jej aj nikolka je siklka ze cika do travickyyyy

mabe
autor
12. črc 2011

@bambi7 ahojky, dobre se mame, anicce se zacina rozvazovat jazyk. vsemu rozumi, ja ji taky co chce, parada. akorat pristi stredu budou vysledky te cytolky, tak snad to bude ok a bude to jenomopar

mabe
autor
12. črc 2011

ahojte, tak my byly s anickou dopo venku, nejdriv v lese a pak na hristi u nas. jsu nasrana - zase tam byly houmlesy - fetaci a delaly bordel. chlastaly a rvaly na sebe. hlavne ze jsem videla na sidilsti dve hlidky policajtu a v nasí problemove casti - cikani a slabsi socialni skupina nic. nechcu byt vuci nim zaujata, ale hraji si tam deti mali a oni tam chlastaj, rvou na sebe, psy tam jejich pobihaji a uz se schylovalo ke rvacce. 😠
za chvilku jdeme na ocko, tak jsem zvedava, jak to bude vypadat.

ellysa
13. črc 2011

@mabe no pekne 😠 radšej tam ani nechodievajte, aby malá žltačku alebo čo nedostala, to je vrchol 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 , inak páči sa Aničke pieskovisko?

ellysa
13. črc 2011

@mili1 šikulko malinký

ellysa
13. črc 2011

my chodíme obdeň na kupko, dnes akurát nejdeme, trochu musím aj upratovať, tak pôjdeme len na chvíľu von, ale až tak podvečer, aby sme neskapali na slnku, ráno sme tiež boli pešo v obchode, no išli sme asi 100m hodinu, samozrejme mi malá zdrhala a všetko chytala, no som prišla domov spotenaaaa 😀 😀 😀 😀
aj vaše deti tak ybožňujú psov? moja je hotová

mabe
autor
13. črc 2011

@ellysa chodi tam hodne deti a anicce se tam prave proto moc libi. ale nedela me to moc dobre. anicka je rada na pisku, jenom kdyz tam jsou deti, tak se na ne diva, jinak ze by delala nejak dlouho babovicky, to ne. jenom na chvilicku. anicce se pejsci libi, ale boji se jich, jak se priblizi, rikam si, ze je to dobre, ze se k nim az tak moc nehrne. ne ze by mela panickou hruzu, ale drzi se dal.

holky, tak v sobotu tady bude mamka na hlidani na vecer. takze organizuju sraz s kamosema. od narozeni anicky jsem s nema byla jenom jednou a jednou i s anickou na chate na narozkach. moc se tesim a na druhou stranu, jak nejsu zvykla anicku nechat v noci s nekym, tak jsu nervozni a dokonce se trosku citim jakoby provinila. mamka rika v pohode a ja jsem ji ujistovala, ze tady budu autem kdyztak do 15min z mesta, takze asi to neni pro me tak jednoduchy, chapete

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru