Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

mabe
autor
17. zář 2013

radsi jsem znova zavolala dr. a domluvily jsem se, ze me necha vypsanou mateřskou na recepci, takze pristi tyden si pro to zajdu a 30. pro ukonceni neschopenky. jinak rikala, ze me dneska chtěla videt, hlavne kvůli te materske, takze asi nalez nebyl zas tak spatnej. snad vydržíme dalších 14 ndi. ja chtěla vedet, jak to vypada a ted zase nic nevim, ale asi zacnu trosku zase fungovat a uvidíme. když bude anicka ve skolce, tak budu odpočívat a pak pro ni i zajdu a tak..

nefertitka
17. zář 2013

Tak Nikolke sa zas ocividne nieco v skolke dnes stalo, ked sa jej pytame, ci boli vsetky deti na nu dobre, tak povie nechajte ma, nechcem sa o tom rozpravat:( jedine co z nej vyslo, ze nejake dievca jej stale hovori, aby za nou Nikolka nechodila a chod odo mna prec a tak...tak mi ju pekne krasne alebo tatovi zajtra ukaze... 😠

mabe
autor
17. zář 2013

@nefertitka chudak nikca, snad se ji nic hroznyho nestalo. ni nektery deti jsou hruby... 😝

nefertitka
17. zář 2013

@mabe su a mne to teda dost vadi... som jej pvoedala, ze ked ju bude este posielat prec, nech na nu zahuci aby si trhla nohou 😝

nefertitka
17. zář 2013

no nic, naucime ju, aby sa hrala viac s chlapcami, ti malokedy sikanuju dievcata a kedby ju aj nejake dievcata chceli sikanovat trebars v skole, tak chlapci si ju obrania;)

mabe
autor
17. zář 2013

holky, tak ja si dala tedka 1,5h - uplne jsem vytuhla az me manza vzbudil, dovezl sedacku z ikei, tak konecne zase nejakej kousek nového nabytku do nového bytu 🙂

mabe
autor
17. zář 2013

@nefertitka je to tezky, ze? clovek by ty nase prcky rad chranil, ale takhle ve skolce to nejde. no, kdoví co ještě nam cas prihraje, jaky situace... 😝

mabe
autor
17. zář 2013

tak anicku vyzvedla svagrova, tedka volala, ze ve skolce všechno v poho, učitelky nic nerikaly, ze by se něco delo. jdou tedka k tchanovcum a po 19h me anicku dovedou. 🙂

mabe
autor
17. zář 2013

tak holky premyslim, ze když jsem teda nenavštěvovala predporodni kurz, tak aspoň do te nemocnice se podivat. nabizeji: http://www.gpkbrno.cz/cs/perinatologicky-utvar/... aspoň ta informativni schůzka.

ellysa
17. zář 2013

@nefertitka ja davam c vit s dmky taka modra krabick maju to pri vitaminoch ten je praskovy takze jej to zamiedam do caju alebo do stavy.a tiez davam aj jej a uz aj malemu rybi olej a malej este davam kefir.skus si najst kefirove zrna.musim jej to sice kamuflovat lebo to moc nechuti ale dve lyzice do nej dostanem.teraz bola nachladnuta od msja prvy krat a atb sme nemali uz rok a pol klop klop klo

mabe
autor
18. zář 2013

dobre ranko, tak dneska drsna zima 5C, brrr. 😝 anicka ve skolce, ja leharo, prijde s obedem muj tatka a pak pujde do skolky pro anicku, takze odpocinek doma. 😀 zacly nam včera vecer topit v byte, je videt, ze uz se blizi zima.

bambi7
18. zář 2013

ahojte
mabus slniecko no super len pekne oddychuj nech je v brusku este 😉 pepina tam vydrzi uvidis 😉
no uz je zima uz sa tesim na vianoce 😀

co mate dnes na plane?

bambi7
18. zář 2013

kde ste babule?som tu sama 😢
no neva cakam na moju mamcu ma prist za domkou a ja cakam balik kazala som sestre co ma nakupit pre domku tak sa budem vytesovat 😉 uz mal prist vcera no snad dnes

aka je tam vonku zimaaaaaaaaaa

mabe
autor
18. zář 2013

@bambi7 ja uz jsu tady, na chvilku jsem si musela ještě zdřímnout. manza v noci chrapal, trosku je nachlazenej, pak pustily topeni a hrozne to cvakalo v trubkách. takze jsem si dala 1,5h, a po obede si dam zase. 😀

nefertitka
18. zář 2013

@ellysa skusim, dakujem za rady, som citala akurat ze kefir je velmi dobry na imunitu, ale o zrnach som este nepocula...

nefertitka
18. zář 2013

@ellysa a tiez veru ten rybi olej asi zavedieme aj

mabe
autor
18. zář 2013

@nefertitka tak jak se dneska mate? ja mam tady tedka tatku, delam obed, pak spanek a pak pujde tatka pro anicku do skolky 🙂

nefertitka
18. zář 2013

@mabe no fajn, tiez idem pre Niki o chvilu🙂

zuzkat1
18. zář 2013

@mabe tak to nemoze byt nic hrozneho ked ta chcela vidiet len kvoli materskej...

@nefertitka moja tiez povie detom ze sa s nimi nechce hrat tak ako aj jej to uz povedali... Ja taketo neriesim,nech si to vyriesia...max jej poviem ze to nema hovorit a ked to jej povedia tak ze nech sa hra s inym... Je to smutne ale takto je to vsade je to normalne spravanie deti,niky je asi dost citliva ked to tak tazko znasa... Pre rodica je to obzvast tazke,ale ja by som sla za ucitelkou a nie za tym dietatom,bolo by na niky este horsie.

zuzkat1
18. zář 2013

@nefertitka inak skolku mate v petrzalke? Ja som presne kvoli takymto veciam co pises-hnusne deti,nezaujem uciteliek atd dala mimo petrzalku.

bambi7
18. zář 2013

ahojte babulky

ja si nemyslim ze je niki citliva ,ja napriklad nesuhlasim ze nech si deti riesia same ,nerobim za domku veci je samostatna ale zasa preco by jej niekto mal hovorit ze je okuliarnik alebo nech ide prec mne osobne sa to nepaci ......
nef chod za ucitelkou ,vcera som o rozpravala mojmu a povedal ze ked budes potrebovat pomoc pojde s tebou 😀 on hned ze chuda potom ze nechcu deti tam chodit a inak aj ja sa pridam 😀 😀
nef myslim na vas daj vediet co dnes bolo

elly ako sa mate?

bambi7
18. zář 2013

a myslim si ze nie je prijemne ked je nove dieta v skupine ,a takto sa niekto chova ,ja som dospela a myslim si ze aj pre mna by to bolo neprijemne a to si nenecham .....

zuzkat1
18. zář 2013

@bambi7 ja som vychadzala z mojej-tej to povedali dievcata a nie jedno a hani nic... Kasle na ne... Ja vidim aj v robote ze ked rodicia riesia s detmi za deti tak to nezvykne dopadnut dobre-bud to dieta potom uplne ignoruju Alebo su na neho este horsi. Ano za ucitelkou by som isla.

nefertitka
18. zář 2013

@zuzkat1 za ucitelkou som este nebola, rano maju inu a poobede inu, rano ked ju tam muz odvezie, tak ten jej nic nepovie, on to s nou nechce riesit, ale asi sa tam teda vyberiem ja a poviem jej, dnes rano Niki ukazala tatovi, ktore to je dieta a mne poobede, no presne ako jeho matka, ta ked sedela na rodicku pri mne pri stole, tak som z nej mala dost, jedna arogantna namyslena zenska, tak ze aka matka taka Katka ako sa vravi. Ale toto bolo zas ine dievca ako to s tymi okuliarmi. Nikolke som vysvetlila, nech sa s takymi detmi nehra, su tam dve uplne zlate dievcatka, tak sa snazim ju nasmerovat na ne. Jedno z nich je tiez nove.
@bambi7 jej to je ake zlate, odkaz muzovi ze dakujem 😀 ...
Pojdem niekedy tento tyzden este s Niki rano do skolky aj ja a poviem to ucitelke a potom poobede aj druhej...ale neviem, ci s tym nieco urobia. Len to naozaj nie je spravne riesenie jej teraz nedavat okuliarky len preto, ze deti su hnusne, ale zas nechcem, aby jej narobili komplexy.
Ale toto ma dost sere s prepacenim a trapi, dieta samo od seba na taketo veci nepride, vsetko ma len od rodicov, popr. od toho, kto ich vychovava a kto je s nimi casto, cize vlastne taketo veci sa deju len "vdaka" takymto uzasnym rodicom...aj minule na ihirisku som mala dost, ked jedno decko 6 rocne zacalo na Nikolku rozpravat, ze ty si drbnuta, no sorry, odkial to asi tak ma?!

nefertitka
18. zář 2013

@zuzkat1 s dietatom to nebudem urcite riesit, jedine s ucitelkou, ale este pockam, len Niki nie je taka, ze by mi nieco povedala sama od seba, ja to na nej proste vidim, ze sa nieco stalo a musim to z nej dolovat...a potom to z nej vylezie, co sa vlastne stalo

nefertitka
18. zář 2013

No a o dnesnej skolke som sa nedozvedela nic, iba ze Niki vybehla von iba s jednou papuckou, druhu mala v skrinke a tvrdi mi, ze ani neboli vonku, tak ako sa tam ta papucka dostala a preco bola bosa nechapem 😕

nefertitka
18. zář 2013

@zuzkat1 a zabudla som odpovedat, ano v Petrzalke...inde je to lepsie si myslis?da sa vobec dieta prelozit zo skolky do inej?keby to tam bolo moc zle

zuzkat1
18. zář 2013

@nefertitka som myslela ze chces ist za malou ked si pisala ze ti ju ma ukazat
Inak fakt tato doba - otras
Na ihrisku 10rodicov a 2 deti,ostatne lietaju mimo ihriska pri cesta a jacia a to male 3-5rocne. A matky tam kecaju o laku na nechty a novych mobiloch
Ja ked som toto videla a to viackrat po petrzalke tak som povedala nie,moja dieta nedam k tymto deckam do skolky... Mam ju pri robote v malej ale slusnej skolke a ma aj celkom fajn spoluziakov. Tiez nastupila do zabehnuteho kolektivu,lebo isla do skolky az v januari

bambi7
18. zář 2013

nef ano da sa prehodit 😉 keby nieco dame ich spolu s domkou 😉

presne ako pises je to o rodicoch a deti su take iste potom,
ja som na domku moc dobra to je pravda ani na zadok jej neviem dat ....ale na druhej strane poslucha a keby nieco povedala taketo ja by som jej hned povedala.....ved je to presne to ked nechces aby to robili tebe nerob to ani ty...... 😉

nef mojmu hned adrenalin naskocil a povedal ze to ani nejde o domku tak keby daco daj vediet 😀
a bez papucky to nechapem ani ja

nefertitka
18. zář 2013

@zuzkat1 to som kvoli tomu chcela, aby som vedela ucitelke povedat, ktore dievca sa k nej zle sprava...jasne ze nech hned nezasahuje, ale nech si vsima a keby videla nieco, tak nech malej vysvetli, ze sa tak spravat nema
No inak naozaj, ja ked som s Niki na ihrisku, tak odjakziva sa jej venujem, davam na nu pozor, nepoviem, aj pokecat sa da, ked sa dieta hra akurat v piesku alebo co, ale nieze niektore ani nevedia, kde maju deti

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru