Druhý potrat. Do třetice se musí podařit III.

mabe
3. čer 2009

Tak holky, je na case zalozit pokracovani naseho tematu. Tedka zakladam ja, snad to prinese stesti. 🙂

lubica69
22. zář 2010

@ellysa no mal takú poznámku,že sa to rieši operačne ale kedže chceme bábo trvalo by to dlho kým by sme sa mohli začať zas snažiť Ale verím mu 😀
A ty ako?S autíčkom si spokojná??? 🙂

ellysa
22. zář 2010

@lubica69 jaaaaaaaaj veľmi, dnes som ho prvý krát prevetrala sama, musela som ísť s malou na kĺbiky- asi tak 60 km som dala a super, cítiť že je to nová mašinka 😉 .spotreba zatiaľ 5,5 a to je ešte v zábehu

lubica69
22. zář 2010

@ellysa jej tak supeeer 😀 A kĺbiky ako?

ellysa
22. zář 2010

no konečne všetko ok a kontrola až o rok 🙂

lubica69
22. zář 2010

@ellysa tak supeeer 😉

mabe
autor
23. zář 2010

dobre ranko devcata, tak dneska jdeme v poledne na kozni. uz ma ty tvaricky lepsi, ale at se ji na to radsi podivaji. pak domu, jak dojde manza z prace k dedovi a pak pujdu plavat. zada uz boli jak blazen, potrebuju je trosku prohejbat. 🙂 anicka zase brecela ze spani. vzdycky chvilku a pak usla zase nebo spala ja nevim, ale ja nemohla spat. kdyz jsem sla spat v noci , tak jsem slysela, jak ji skrouka v brisku, ze by ji trapily vetry
@ellysa tak to je parada, a gratuluju ke kontrole. 😉

ellysa
23. zář 2010

@mabe ja si skôr myslím, že zúbky, skús kúpiť gélik na noc potrieť a uvidíš, či sa to zlepší

mabe
autor
23. zář 2010

@ellysa ja mam doma bylinkovy kapky a to potiram, ale asi uz to nestaci, ze? a cim mazes calgelem? ja slysela o alergicke reakci. 😖 ale zase nemuzu videt scenare spatny, ze?

ellysa
23. zář 2010

ja mám taký gélik z rakúska tiež bylinkový volá sa osa, neviem, či je aj v čechách, myslím, že zaberá, lebo keď je už veľmi nervná a hrabe sa furt v ústach potriem a vidím, že je lepšie 🙂
ale včera som čítala, ževraj naj je nejaký mundisal gel, pozerala som že výrobca je v CZ, takže isto je aj u vás, ja ho kúpim tiež je aj na afty a mne sa zdá že jednu má aj oli a tá ju trápi, nie ešte zúbky

mabe
autor
23. zář 2010

zeptam se dneska v lekarne

nefertitka
23. zář 2010

ahojte...

@ellysa tak auto uz je v zabehu🙂das foto?🙂
@lubica69 tiez si myslim,ze keby ste sa nemohli snazit,tak vam to lekar narovinu povie,sup na to 😀

my sme vcera boli s Nikolkou u lekarky a dala jej okrem ambrobene sirupu aj nejaky dalsi,ze jej to mame dat len vecer a ze si nemame vobec vsimat co je na letaku,ze su tam hrozostrasne veci popisane,no ja som si ho precitala a fakt su tam neskutocne hrozostrasne veci popisane,tak sme jej to nedali a stale kasle,hlavne v noci,stale sa na to budi, ja neviem, ci jej to dat,alebo nie 😒 navyse je na letaku napisane,ze to nesmie dieta do 2 rokov....ale lekarka vie,ze este nema 2 roky a hadam by jej nechcela zle 😕

a celkom som sa rozculila,lebo tam je celkom mala cakaren a samozrejme same chore deti,vacsie aj mensie,vedla nas sa hral chlapcek,ktory mal hadam uz 8 rokov a stale kaslal a nedaval si ruku na usta, to bol ocividne nejaky zapal priedusiek alebo nieco take a ked uz nakaslal nikolke do tvare,ked sa k nemu prisla hrat,musela som ju zobrat a ist s nou von a tam sme cakali, povedala som to aj nahlas,ze by matka take velke dieta uz mohla ucit slusnosti a podla mna dat si ruku na usta pri kaslani by uz taky velky chalan mohol! ona si tam sedela,citala a vobec ju to netrapilo!

lubica69
23. zář 2010

@nef ertitka ďakujem V októrbi začíname 😀 sirupček určite dávaj Veď je to len raz denne a to večer Dokina by jej zle nechcela A to to 8 ročné dieťa nemalo mamu?Ja by som jemu osobne povedala a naučila Nehnevaj sa na mne veď už Sebastián nejaký ten rok vie a dáva si ruku pred ústa
Kočky počuli ste o novom rodičáku 😠 ?

nefertitka
23. zář 2010

matka tam sedela a nic neurobila, akom rodicaku?

lubica69
23. zář 2010

@nefertitka kuk témy paragrafy 😢

nefertitka
23. zář 2010

nejak som tam v rychlosti nic nenasla,co sa ma znizit?dieta mi nedovoli si to poprezerat podrobnejsie

lubica69
23. zář 2010

@nefertitka teba sa to nadotkne Len si prilepších Namiesto 165 eur po druhom roku Nikolky budeš dostávať 190 😀
smutné je to pre ostatné maminy ktoré majú nárok na 256 do 2 rokov Budú dostávať len 190 😢

ellysa
23. zář 2010

ahojte

@lubica69 s tým rodičákom len vymýšľajú, ja si myslím, že to aj tak neprejde, alebo ešte zasa niečo zmenia, však každý deň vymyslia niečo iné
@nefertitka ja by som asi tiež ten sirupček dala, príbalové letáky zásadne nečítam, by som sa bála aj paralen zobrať 😝 , ale jané že sa o malinkú bojíš 😒
no ani mne sa nepáči, keď si deti nedávajú ruku pred ústa ale neviem aká bude Oliv tak sa radšej moc nerozčuľujem 😝 😝
jasné odfotím fáro, dnes sme sa zasa vozili, v tomto si môžem vypnúť airbag vpredu, tak sa oliv vozí pri mne a je to super, keď zzčne mrnkať, pohladkám dám dudlík, kukne na mňa a väčšinou sa ukľudní vzadu keď ma nevidela väčšinou spustila rev a koniec

lubica69
23. zář 2010

@ellysa ale oni to včera odsúhlasili 😢

ellysa
23. zář 2010

no ešte to musí schváliť nrsr a prezident, no uvidí sa 😒 😠

ellysa
23. zář 2010

a iank nechcem vyrývať, ale aj tak obdivujem všetkých čo z toho vedia vyžiť ☹ ☹ ☹ ☹ , my ledva utiahneme z toho čo dostávam tu 😒

aanda
23. zář 2010

@nefertitka ja by som malemu davala sirupcek, ktory mu predpise lekarka..... na tych letakoch su niekedy hluposti napr.na letaku k duphastonu bolo napisane ze sa to nesmie uzivat v tehotenstve...a uzivali sme to tu skoro vsetky......

mabe
autor
24. zář 2010

dobre ranko,

teda aspon pro vas. anicka se cim dal tim vic zhorsuje v noci. sla spat v 20h a nemohla usnout, porad jecela, az v 21h usla a kazdou pul hodinu zabrecela, ale uplne jakoby ju neco hodne bolelo a u toho se probudila, takze jsem ji pohladila, dudlika a spala dal. v 1h uz ji to neslo, tak dostala najest a namazala jsem ji dasne cal gelem, to teda spala 2h v kuse apak znova a v 5h jsem ji dala zase najest a uz neusla. tedka odpadla. nevim, co to je...jsou tri varianty: zuby vylizajici, mliko - ze by tak najednou z niceho nic..., brisko - hodne ji kruci v brise, asi zkusim koupit nejaky probiotika, mozna jak vsechno dava do pusy, tak ji to tam dela neplechu, drahy kapky uz nekoupim ale neco podobnyho. zda se me spis teda ze ji neco boli, protoze breci nestastne a uplne vyjekne. manza rikal, bud rada, ze pul roku nebo teda 4 mesice spala krasne, tak ji neco tedka trapi. snad se to nezhorsi a az to prestane, tak zase bude tak dobre spat. vadi me, ze nevim co to je. 😒 v 11h jdeme na novy cviceni tak jsem zvedava.

mabe
autor
24. zář 2010

@nefertitka ty cekarny jsou naprd. mela by ta ordinacni doba byt pro mimisky a dospelejsi, ale ordinacni hodiny nejsou nafukovaci. 😖

ellysa
24. zář 2010

@mabe neboj nie len vy ste mali zlú noc my máme od pondelka aj zlé dni, chvíľku sa hrá potom plač, zasa pár minút dobre zasa plač, takto to je celý deň a aj my máme noci horšie a tiež neviem čo to je ☹
na noc jej dávam také homeo čipky na zubky a ukľudnenie tie zaberajú pekne až okolo 6.00 začne byť nervná, mali by sa dávať dva krát denne , lenže 10 ks stojí 7 EUR, to by som mesačne dala 40 EUR len na ne a takí bohatí nie sme 🙄

mabe
autor
24. zář 2010

@ellysa co to sakra je ve vzduchu? 😒 tedka usla pred hodkou po pul hodce se probudila, dala jsem ji trosku najest a zase spi. bylo na ni videt, ze je unava a chce spat, ale nejde to. ze spani zacne kricet a probudi ji to a hotovo. 😒

ellysa
24. zář 2010

@mabe u vás to už asi môžu byť zúbky ale u nás neviem, či ešte nie je skoro, no uvidím asi jej idem pacnúť ten čipok, nech nejem ale šľak ma triafa zasa sa jeduje

mabe
autor
24. zář 2010

@ellysa pani dr. rikala pred mesicem, ze uz se klubou zoubky, ma zdurely dasna a na pohmat uz ten jeden nahore uplne citim jakoby tam dasna nebyla. dneska rano jsem ji to jeste nekontrolovala. nekdo miva uz takhle brzo zoubky

ellysa
24. zář 2010

@mabe len nám pred týždňom hovoril, že ešte nič aj keď tiež povedal, že to môže bolieť aj keď sa vrážajú do ďasienok, tak skôr to u nás

mabe
autor
24. zář 2010

ja se dneska zeptam v lekarne neco na ty zuby od bolesti homeo nebo tak neco a co muzu davat na noc, nejakej nurofen ?

nefertitka
24. zář 2010

ahojte...

@ellysa mne ani tak nevadil ten maly co kaslal,ale ten pristup matky,ze ho ani raz neupozornila a to videla,ze chcrchle malej rovno do tvare,jedno tam ideme liecit a druhe si donesieme domov.... 😒
elly a ty tam mas kolko ten prispevok v rakusku?je to fakt strasne malo co davaju tu

@mabe nurofen nie je len od teploty ale aj na zapal a na bolest,my tak davame teraz malej kvoli zapalenemu hrdielku 3x denne...mozes jej to dat,ale spytaj sa radsej dr. Nam raz takto kazala davat nurofen tyzdeen vkuse,ked jej slo vela zubov naraz a bolelo ju to.Ale vravim,radsej sa porad,vies ono tie zubky pojdu strasne dlho , kym vsetky vyjdu a kazdy jeden ju bude boliet,a davat jej tak dlhodobo nurofen, no neviem...myslim,ze vo vasom pripade by stacil aj gelik teraz...
my sme mali dlho len 4 zuby a az v nejakom roku aj 4 mesiacoch jej zacali rast skoro vsetky naraz,to bola ina situacia

mate pravdu,asi jej tie kvapky dam

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru