Gennet - co mě může čekat?

maggie_
28. lis 2017

Hezký podvečer holky 🙂
Asi před rokem jsem byla na první návštěvě v Gennetu v Liberci u paní Dr. Mokré. Tehdy mě vyšetřila ultrazvukem a s přítelem nám nabrali krev (štítná žláza, genetika pod.) Výsledky byly všechny v normě a genetiku se teprve dozvíme. Jde o to, že od první návštěvy, kvůli tehdejší nečekané svatbě, uplynul už rok.
Teď v lednu se tam s manželem vracíme. Bohužel i po dvou letech se nám miminko nepodařilo. Teď k mé otázce. Nevíte co mě může čekat? Zda paní doktorka nejprve pošle manžela na spermio, mě na hormonální profil nebo tak? Tehdy měl být totiž můj první zákrok hydro-laparoskopie, aby se zjistila průchodnost a to nechci podstupovat hned. Pokud zjistíme, že jsme oba zdraví, tak samozřejmě je to nutnost, ale...No nevíte jak Gennet, nebo přímo paní Mokrá postupuje?? Děkuju za každou zkušenost 🙂

ebh
28. lis 2017

Dobrý den, k paní doktorce Mokré chodíme my... nabrali nám krev na pohlavní chorobu, genetiku, manžel byl na spermie. Mě hned na první návštěvě poslala na laparoskopii. Vypadá to, že mám PCO, teď jsem po operaci v rekonvalescenci...udělali mi driling vaječníků...a teď v prosinci jdeme k ní znovu.

ebh
28. lis 2017

Ale podle mě záleží,jakou máte diagnózu. Zbytečně by vás na operaci neposílala.

maggie_
autor
28. lis 2017

@ebh_ Takže Vás také poslala na laparku? Předpokládám na zjištění průchodnosti...Manžela tedy na spermio neposlala, tak nevím, zda si říct....Jen už chci aby se to někam pohnulo...Ovuluji, MS chodí pravidelně bez jakékoli podpory a nevim, kde by mohl být problém...Jinak jste s přístupem a jednáním spokojeni? 😉

ebh
28. lis 2017

@maggie_ A neměl už někdy spermio vyšetřené? Protože, jestli vy jste v pořádku, tak je možné, že problém má muž. U nás mám problém já, nemám ovulaci, a manžel je 100% zdravý- plodný...určitě si o to řekněte, přijde mi divné, že by spermio neudělala... My jsme s paní doktorkou spokojeni...ta operace mě překvapila, ale pro mimčo bych udeělala cokoli 👍 každopádně jsem byla na operaci v Jablonci a byla jsem moc spokojená...do Liberce jsem nechtěla...

majajaa
29. lis 2017

K pani doktorce jsme chodili asi 3 roky. Vzdy byla velice mila a dle meho nazoru velice profesionalni. Postup stejny,jak se pise vyse. Krev,konzultace s pani Kreckovou,manzel spermio a ja hydrolaparo. Problem se nasel u manzela a pak se to rozjelo (i teda financne). Stimulace -》 1.IVF -》 bez uspechu... Dalsi stimulace -》 2.IVF -》 a dneska temer rocni synek.
Pani doktorka me do niceho nenutila a zaroven doporucila nejlepsi veci. My ji vdecime za hodne.

maggie_
autor
29. lis 2017

@ebh_ Nene ještě mu spermio nedělali nikde, no řeknu si o něj 😉 Ona totiž paní doktorka říkala, že je většinou problém v ženě a že chce nejprve vše řešit u mě, protože pokud nemám průchodné vejcovody je mi k ničemu, že je manžel plodný....Což má pravdu, ale nechci na takový zákrok, hned jako první, raději bych věděla, že jsme třeba oba zdraví a pak třeba šla na laparku no 😕

@majajaa_ Tak to je skvělé 🙂 moc děkuji za zkušenost. Určitě je dobře, že se povedlo a věřim, že i nám se povede...

ebh
30. lis 2017

@maggie_ Mám pocit,že nám právě říkala trochu něco jiného...nám říkala,že muži za neplodnost mohou čím dál častěji. Spermio bych rozhodně neodkládala...žije se mi s mnohem lepším pocitem,když vím,že manžel je zdravý..a právě proto,aby dr. zjistila, jak jste na tom vy,je třeba udělat laparku..srůsty a neprůchodnost na ultrazvuku vidět nejsou...
tady taky záleží,jak na mimi dlouho čekáte, nebo ještě hodláte čekat...mě každý den navíc stresuje, už jsem se načekala dost, takže pro miminko děláme co jde...lehce jsem si zkrátila úvazek v práci,omezila tam různé aktivity,abych mohla řešit mimčo..v Gennetu jsem pomalu každý týden, teď měsíc na nemocenské po operaci..ano je to náročné..ale pokud chcete vidět výsledky, musí se něco někdy obětovat...

maggie_
autor
30. lis 2017

@ebh_ Jistě to chápu 😉 je možné, že od té doby co jsme tam byli, třeba změní názor.. S manželem se snažíme přes dva roky "přirozeně" ale začínám se bát, že tam musí něco bejt, když to samo nejde i po takové době...
Můžu říct, že se těšim, že se to hne, protože už cítím, že už mi není jedno, když MS přichází měsíc, co měsíc..

ebh
30. lis 2017

@maggie_ no právě,člověk potřebuje vědět, jak to bude...já měla štěstí na dr. že to začal řešit už po půl roce... nasadil mi Clostil atd. a pak už to šlo... teď už to je přes rok, co se to všechno řeší...Není čas ztrácet čas...

maggie_
autor
30. lis 2017

@ebh_ To je pravda, jen jsem tomu chtěla dát volnej průběh, když všichni říkají "Nesmíš na to myslet'" a tak...NOoo dobře 😀 každopádně moc děkuju za infomace a snad to dopadne všechno dobře a tobě také držim palce 👍🍀

ebh
30. lis 2017

@maggie_ když má člověk problém, tak někdy nestačí na to nemyslet...když mně tohle někdo řekne, tak mi vstávaj hrůzou vlasy na hlavě!

ebh
30. lis 2017

@maggie_ Neboj,všechno dobře dopadne!👍 😉 😘

maggie_
autor
30. lis 2017

@ebh_ Tu větu nenávidim 😂😂 by měě zajímalo, kdo to umí "vypnout" každopádně věřim, že jsme v pořádku a že jde o nějakou drobnost...Moc děkuji za rady 😇