Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

zuzka11
17. led 2009

To chápu, po takové době...... 😝 Ale my tu na tebe budeme čekat! A za chvíli už budeš doma na 9 měsíců a pak....no ani nemluvím 😀

Co budeš vařit??? Fotky budou na koníkovi???

asmeena
17. led 2009

budou Fertimed v Polance a má je rona2 v albíčku (teda teď je tam prý cpe)

Nevím ještě co budu vařit, asi vytáhnu kuřecí prsa a udělám řízky s bramborem. Polívku jsem dělala drůbeží dnes, tak ta je ště zbyla.

zuzka11
17. led 2009

Super, tak já se mrknu 😀

asmeena
17. led 2009

Tak už se můžeš kouknout k roně do albíčka, už tam jsou fotečky,ale na té společné, jsem ukosnutá, jsou tam jen ostatní holky. No ale jak jsem se teď viděla, tak je mi na blinkání a budu muset hned zítra zase sednout na rotoped. 😒 A asi příští týden kupuju tu permici. 😝

ywushka
18. led 2009

Ahojky holky,tak uz jsem zase vzhuru,manza si to jeste vychrapkuje!Dnes kdyz jsme sami doma jsme spali dole v obyvaku,jsme si rozlozili sedacku!!!Sice manzel se porad budil,protoze nas pes se porad umyval a jemu ty zvuky delali zle!!! 😀 Holky,vy uz mate doma i nejake oblecky na mimi??Vy uz si takove veci i porizujete??Ja mam z toho strach si neco takoveho kupovat!!!

zuzka11
18. led 2009

Ahoj Ivuš! jsem ráda, že tu už někdo je, já se teď hodinu povalovala v posteli, pak si dala pleťovou masku, peču chleba....no nechtěla jsem bát jako včera jediná brzovstávačka 😀

Ty takhle vstáváš normálně???

Jak to myslíš, byli jsme doma sami, jindy nebýváte????

Jinak oblečky na mimi namám, to až kolem 20tt......

hnedoocka23
18. led 2009

dobré ráno holky 🙂
já už jsem vzhůru od 6hod ☹ byla jsem u sestry od včerejška,hlídala jsem děti,byli na plese..a před chvílí jsem dorazila..až to na mě přijde,asi si půjdu ještě schrupnout..vařit dneska nemusím,jdeme n oběd k tchýni,pokud ji zase nevyskočí plotýnka 😀
já vždycky chodím kolem mimi oblečku,dívám se na ceny a tak..ale ještě jse si nic nekoupila..asi nemám tu kuráž..já si to vychutnám,až bude mimi v bříšku,to se budu vyžívat..nejvíce se mi líbí dětské haderky z HM a CA a z benetonu

zuzka11
18. led 2009

HM je náááádherné.......CA jsem nekoukala, líbil se mi i NEXT - co jsem vidšla na dětech.....Peťko - ty rovnou budeš mít 2x!! 😀

hnedoocka23
18. led 2009

no a jestli teda budu mít ty děti dvě..tak to se budu vyžívat dvojnásob 😀 a nejlepší by bylo kluk a holka 😉 stejně,kdyby se mi narodili ted dvě..chtěla bych ještě jedno 🙂 manžel o tom nechce slyšet,dvě stačí.. 😀

zuzka11
18. led 2009

Uvidíš poto, teď je důležité to první (nebo u tebe ty první) 😀

Peti - jsme tu samy, můžeme šeptat - mohla bych se zeptat co děláš - jakou profesi ajak se cítíš doma? nechybí ti práce, nebo jsi spokojená???

hnedoocka23
18. led 2009

Zuzi,dělala jsem servírku,rok brigádně a 4,5 roku na smlouvu..skončila jsem myslím v listopadu a ted si už třetí měsíc užívám doma..prozatím mi to vůbec nechybí..víš dělala jsem dost často 16hodinovky a to není dobré,ještě mezi opilcama,v zakouřeném prostředí..chodila jsem pozdě spát,někdy i kolem 4hod rána..a pak zase dlouho dospávala až do 14hod odpoledne,takže z volného dne jsem neměla prakticky nic 😠 A to pro mimi,když chceme není dobré,navíc když jsem se pak rozhodla pro Ivf,tak to už vůbec..prozatím mi z toho nehrabe 😀 ale hledám si nějaký přivýdělek,nejlépe práci na doma(kompletaci,lepení obálek)zatím se nikdo neozval.. 😒

zuzka11
18. led 2009

Tak snad se ozve! je fajn, že je ti zatím doma fajn, nemáš pocit, že jsi "v kleci". Je jasný, že si teď potřebuješ odpočinout......a snad to co nejdřív vyjde!!!!Jak ses vůbec o té kartářce dozvěděla? já o ní přemýšlím už dlouho, ale nemám žádnou doporučenou ak těm "profláknutým" v Praze jako madame kludská se mi nehcce....nejradši bych nějakou babičku v domečku na spadnutí, u které budu vědět, že to nedělá na kšeft....

hnedoocka23
18. led 2009

prozatím ne,ani s manželem si nějak nevadíme..a to jsme ted spolu denně 😉 nějak nás to celé semklo,ten první pokus nevydařený 😠
o té kartářce jsem se dověděla,přes moji sestřenku,ona k ní chodí pravidelně byvh řekla,i moje tetka..řekla jim vlastně to samé,co mi..a co řekne,to se z 90proc vyplní.. 😉 sestřenici řekla,že za 3-4 roky bude mít holčičku a porodí ji na jaře..a tak se to stalo,porodila 4 rok..Julii 🙂

hnedoocka23
18. led 2009

moji tetě řekla,že vidií u mé mamky zanedlouho dítě..u mé sesty taky a když jsem tam šla já,tak mi to potvrdila,akorát pokaždé,co jsem si vytáhla karty,tak holka a kluk 🙂

zuzka11
18. led 2009

Jej, takže teď jsi úplně v pohodě a "jenom"budeš čekat........

Co ostatní - už jste se vykopaly z peřin? Asmee? Mony???

hnedoocka23
18. led 2009

no a pak jsem zkusila tu hanny přes internet a ta mi to taky potvrdila,tak to už sakra musí vyjít!!!!!!!! 😀

hnedoocka23
18. led 2009

asmeen asi poštouchává folíky 😀

zuzka11
18. led 2009

Aháááááá 😀,tak to jí nebudeme rušit 😉 Zkoukla jsem jí ty fotky, musel to být super srazík!Co ty, nemělas chuť??

hnedoocka23
18. led 2009

ne já hlídala včera ty děti sestře,měla ples..ale na ten příští určitě jdu 🙂

zuzka11
18. led 2009

Já zapomněla....asi bys to těžko stíhala, viď???

je tu tak ticho.........VSTÁVAT!!!!!! 😀

hnedoocka23
18. led 2009

tak holky to měli od 15hod a já v 16hod vyjela..ještě jsme se segrou daly kafčo a pokecaly..ségře jsem to už slíbila a nebyl nikdo jiný na hlídání..ale to už je jedno..příští sraz si nenechám ujít a máme to všechny kousek,takže není problém se sejít opět..

hnedoocka23
18. led 2009

a pak se budeme scházet,jak budeme mít ty naše bříška 🙂 a v něm mimíska/y 😀

hnedoocka23
18. led 2009

dneska tady máme pány stolaře..kompletujou nám akvárko konečně.. 😉 už se těším,jak se tam dají rybyičky 😎

zuzka11
18. led 2009

to aby zvětšili resturaci, co? Tolilk těhulek 😀

hnedoocka23
18. led 2009

my si vybereme nějakou obrovskou halu 😀

hnedoocka23
18. led 2009

jdu si udělat cochocino.. 😝

zuzka11
18. led 2009

cochocino???? 😕

hnedoocka23
18. led 2009

horkou čokoládu s našlehanou pěnou 😉 máme přístroj dolce gusto(připravíme z něj 5 druhů káv-latté,ledovou,čoko,preso,capučino)

hnedoocka23
18. led 2009

a je to výborné..opravdu..je to přes kapsle,příprava..rychle,čisté a chutné..

hnedoocka23
18. led 2009

tak se někdy stav na kafe 🙂 😀