Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

buresinka
autor
10. říj 2008

* Macouš - Podolí, 1.IVF duben/08 krátký protokol puregon + orgalutran, 34 vajíček,14 embrijek, prodl. kultivace přežilo 12 emrijek, ET 1 embrijko,lehčí OHSS, výsledek ET negativní, 6/08 KET 2 embria po léčbě estrimaxem (bez ovulace)-HCG 0; 8/08- zase Estrimax a KET 2 embria - 2/9 negativní HCG; KET č. 3 - 22/9 - jedna-poslední blastocysta-HCG 0. Čekám na další stimulaci na 2 IVF.

*Kuba2-Reprofit-snaha v CAR od 05/2007-1xIUI, 3IVF,1KET (vše v Gyncentru), 08/08 nativ s min.stimulací (Reprofit)-t toho těhu, ale v 11.tt ZT , čekám až do stanu MS po šestinedělí a hurá do dalšího boje.

*Burešinka - Podolí - snaha v CAR od 11/2005 - 11/06 1.IVF krátký protokol, přes 40 folikulů,28 vajíček,14 embryjek, vše zamraženo pro OHSS III. stupně, v roce 2007 - 5xKET - vždy negativní, v roce 2008 - 2xKET - vždy negativní a 2xIUI - negativní, od 6.10. 2.IVF - krátký protokol gonal 100j, UTZ 10.10. - sliznice 9 mm, zatím asi 16 folikulů od 11-13 mm, od dneška Cetrotide, UTZ 13.10.

*VM72-Sanus Pardubice.Snaha o mimi od 11/2005,v CAR od 5/2007.Od června do prosince07 6x IUI-bez úspěchu,laparka-jsem O.K.Manžel špatné spermio.Stimulace na 1.IVF-březen08.Pouze 2 vajíčka-jedno nezralé,druhé opl.ICSI,po 5.dnech stopnuto,špatný vývin.Stimulace na 2.IVF-červen08.Odebráno 13vajíček,11olpl.ICSI,21/6 ET,19/7 KET,18/8 KET vše negativní,13/9 KET- biochem.těhot. Další mrazáčky nejsou.Čekám na další stimulaci a mezitím zkusím alespoň IUI.(První UZ před IUI 14.10.)

*Eloska-04/08 1. IVF+ICSI,dlouhý protokol,2 vajíčka,transfer 1embrya, druhé zamraženo,TT positivní,krvácení, cca ve 4.týdnu to však embryo vzdalo,spontánní potrat,07/08-KET-zrušen-embryo nepřežilo rozmrazení,09/08,2.IVF+ICSI,krátký protokol,3 vajíčka, 3 embrya,transfer 2 embrya-TT negativní. Zatím nevím jak dál-určitě laparoskopie a pak se uvidí.

*Myskyva - 7IUI,06/08 1IVF dlouhý protokol,7 vajíček,transfér 2embria,3embria zamražena TT negativní
09/08 Ket 2 embria,10den po KET tt pozitivní,embrijko to vzdalo 6.10 HCG 17,5
2KET snad 11/08 zbývá jedno embrio - snad přežije rozmrazení

*Dckami - snažení od 6/2006. Od 11/07 Pronatal Teplice, 4xIUI a laparku. 1.IVF 8/08 dlouhý protokol, Zoladex a potom Gonal. Stimulaci zastavená 25.9, byl tam pouze 1 folík. Čekám na MS 3.-4.den cyklu krev - kontrola LH a FSH. Potom uvidíme.......

buresinka
autor
10. říj 2008

Ahoj holky, tak jsem změnila postupku a dodávám čerstvé info. 🙂

V centru moc lidí dnes nebylo, tak to docela rychle uteklo, sice jsem nebyla dnes u svojí doktorky, ale u takového sympaťáka, občas k němu také chodím. Hned se vyptával, jak se cítím co břicho, jestli už se mi nenafukuje, tak jsem říkala, že zatím dobré, že do kalhot se ještě vejdu a že do sebe už od začátku liji litry vody. A hrozně se smál, když jsem mu řekla, že jsem se rozhodla, že hyperstimulák nebude a budu mít 18 folikulů, tak prý k tomu mám dobrý přístup.

Pak mi udělal UTZ, sliznice už je nádherná ani nevím kolik mám asi 9 mm už 5. den, je to prostě víc než kdy jsem měla, tak z toho mám velikou radost. No a folikulů je zatím asi 16, tak si pak doktor dělal srandu, že mi to opravdu asi vyjde. No a rozměry mají 11-13 mm, tak mi zůstalo pořád těch 100 jednotek, prý to bohatě stačí a dnes jsem k tomu dostala ještě cetrotide a v pondělí jdu znovu na UTZ.

myskyva
10. říj 2008

buresinka paráda 🙂 ještě k tomu rozhodnutí přidej že tentokrát se to opravdu podaří 😉

buresinka
autor
10. říj 2008

Mysky, to právě chci vymyslet o víkendu. 😀 Musím si promyslet, kolik bude vajíček z těch folikulů, kolik pak bude embryí a pak začnu plánovat dvě čárky na testu a musím promyslet, kolikátý den je budu mít. A ještě musím domyslet, kolik embryí se chytne. 😀 Vypadám asi jako magor, ale mě to moc pomáhá, když přemýšlím tímto způsobem. 😀

myskyva
10. říj 2008

náhodou nevypadáš jako magor 😉 nějakym způsobem si musíš zaměstnat myšlenky 😀

buresinka
autor
10. říj 2008

Mysky a jak se cítíš Ty? Už aspoň trochu přebolel ten neúspěch. A do jakého centra vlastně chodíš?

myskyva
10. říj 2008

chodim k Apolináři,už je mi fajn.....ještě v pondělí jdu na krev abych věděla že HCG kleslo na 0 abych mohla vysadit estrogen a utroš a budu čekat na MS

buresinka
autor
10. říj 2008

Mysky, tak to jsem ráda. 🙂 A musíme věřit, že to prostě příště vyjde. 🙂

macous
10. říj 2008

Ahoj holky, dočtu vás večer, jen vám musím napsat tohle, protože jsem z toho fakt nadšená 😉
Já jsem dneska vysmátá jak lečo, a to mi nebudete ani snad věřit, co se mi stalo, moje mila doktrorka se spletla, a odpověděla mi na můj pondělní mail asi omylem znovu, jenže něco jiného. Původní verdikt zněl, počkat na mrchu a pak se objednat na 25 den cyklu na utz před stimulkou. Já je tam od pondělí přemlouvala, abych mohla začít stimulovat hned tuhle mrchu a oni pořád že ne a žádný vysvětlení. No a doktorka mi dneska tim omylem napsala, abych se objednala na tohle pondělí 13 tého, tak jsem tam zavolala a ptala jsem se sestřičky, jak je to možný, že už jim to říkám od pondělí a že jsem tam mimichodem tenhle týden dvakrát byla a ona na mě, kdy mi má přijít ta mrcha, že to stihneme, jenže mě přišla už dneska! Tak jsem řekla, že mě to mrzí, ale že mě teda pěkně naštvali, že se jich prosím o ten utz od pondělka a že mi teď řekne tohle, a že si to teda ještě musím s jejich CARem nechat projít hlavou, no a víte co - budu stimulovat od neděle, když utz dopadne dobře mám, tam jet v neděli ráno, dr. tam má nějakou operaci, tak se mnou pak sepíše protokol a budu stimulkovat od 3 tího dne cyklu, prý to tak jde. Tak mi držte palce holky, budu to potřebovat 😀 😀 😀

gabon
10. říj 2008

Ahojky, je mi 33 a mám za sebou 3 IVF, z toho jedno oboustranné mimoděložní. Sdílím absolutně váš smutek a depky. Potácím se taky z rohu do rohu a snažím se vyrovnat s neplodností ☹ Jezdím už 4. rok do OL Fertimedu. Byla jsem už i 2krát v lázních, nepomohlo nic....

macous
10. říj 2008

Ahoj Gabon, a copak máte vlastně za problémy? A nepřemýšlela jsi o tom změnit CAR? Určitě nebudeš neplodná, když doktoři dělali IVF. Nemám ti moc co poradit, vždyť to sama znám, ty depky, ale říkám si, že naděje umírá poslední. A co máte v plánu dál?

kuba2
10. říj 2008

No Macousi tak to je síla, budu ti držet palce. Buresinko úrodička i sliznice krásná 🙂-to znamená úspěch 🙂 a pak //.
Zdravím Gabon, no já bych taky změnila CAR-po 3.IVF jsem to udělala a otěhotněla jsem hned-sice to blbě dopadlo ale to už je jiná. No a na F. nemám teda moc dobré reference. Mě by tam nedostali ani kdyby IVF dělali zadarmo. A smutná nebuď jednou to vyjde.

macous
10. říj 2008

Buresinko, tak to teda bude taky pěkná úrodička, to ti už určo musí vyjít a je dobře, že takhle myslíš, to je jedině k dobru 🙂
Mysky, tak budu držet palce, aby mrcha zatracená přišla co nejdřív, dej si červený vínko 🙂

kuba2
10. říj 2008

Jů červené vínko, to já teď přidám k tomu kontryhelu - já už chci taky MS , ale já si asi ještě měsíc budu muset asi počkat ☹.

macous
10. říj 2008

já taky nemám ještě na 100% vyhráno, třeba bude nějaký důvod, proč to posunout, uvidíme, ty si teďka hezky odpočineš a připravíš bříško pro miminko 😉

kuba2
10. říj 2008

Naštěstí to utáká rychle-už mám v pondělí 14 dnů od revize! Neboj proč by to stopli.

macous
10. říj 2008

Kdyby třeba cysta nebo něco, ale na to netrpim, ani na záněty 😀 Já si teďka odskočim na hodinku a pak juknu. Si tak říkám, tolik nás tu je a každá nějak zklamaná, ale jsem si jistá, že budeme postupně hlásit těhotenství a věřím, že to dobře dopadne 😉 Než stihneš nakoupit dárečky na Vánoce, tak už to bude tady - ten další pokus 🙂

kuba2
11. říj 2008

Ahoj holky krásnou sobotu. No Macouši já se právě obávám že do vánoc pokus nestihnu. Mám tam přijít po MS, ta dorazí kdo ví kdy po té revizi a další MS bude až v prosinci a to už jsou vánoce a CAR má zavřeno, ale uvidíme.

macous
12. říj 2008

Ahoj holky, tak mi to klaplo, už stimulkuju po 75 jednotkách Puregonu - hurá, snad už z toho něco bude a bude mimísek 🙂
Kubiku, a kdy jdeš na kontrolu? Třeba se to ještě stihne...

kuba2
12. říj 2008

Macouší tak to je super. 🙂 Já mám přijít po MS a to bude kdo ví kdy-jsem teprve 14 dní od revize-a po revizi má MS dorazit do 4-6 týdnů tak uvidíme.

vika34
12. říj 2008

ahojte,dlhšie som tu nebola ,chystala som sa KET ale bohužiaľ názov tejto témy je momentálne presne pre nás,zrovna to nezvládame ,a opakované neúspechy a hlavne ten posledný potrat po PIGD,je pre manžela také sklamanie,že nechce ísť do KET a ASI nechce ísť do ničoho,takže aj tak ešte iba čakám na prvý menzes po potrate tak to nechám až na neskôr,nedá sa tlačiť ,lebo to veľmi zasiahlo do našich vzťahou 😢

kuba2
12. říj 2008

Viko a máš vyšetřenou krev na hematologii jestli nemáš trombofilní mutace? Já jsem se hned teď po tom potratu objednala a 24.10. mě to čeká. To je hodně důležité a když máš tolik potratů za sebou tak třeba tam bude problém. Pokud se mutace potvrdí hned od začátku těhu se píchá fraxiparin na ředění krve. Pak jedině mě ještě napadá špatné protilátky na trofoblast, ale pokud jsi byla na tom imunu tak to by tam zjistili. A co genetiku, štítnou žlázu, chlamidie -to máte ok? Neboj tvůj muž se určitě vzpamatuje a půjdete znovu do toho. Můj chlap se tak bloknul po 3.IVf -už o tom nechtěl ani slyšet, tak jsem změnila CAR šla jsem tam bez něj a pak jsem ho postavila před hotovou věc, ale nebránil se 🙂 A teď když už ví, že můžu být těhotná tak chce bojovat dál. Moc Ti držím palce, aby se to urovnalo. Ale je pravda, že IVF vztah nějakým způsobem ovlivní-u nás se snížili frekvence v sexu ☹ -chlapovi se prostě nechce. Tak jen doufám, že se to zase někdy spraví.

myskyva
13. říj 2008

ahojte
macous.....doktorka drobet pomatená ne? 😀 😀 ale hlavně že to dobře dopadlo a jsi stimulantka 😉
gabon...asi bych taky uvažovala o změně CARu 😒 a plodná určitě jsi,mimoděložní těhu je sice smutný ale zase to znamená že embrijka jsou schopný se uhnízdit.Určitě to nevzdávej 😉
kubo......i nás IVF hodně ovlivnilo.Ani ne tak v sexu jako že se teď docela často hádáme.Já už půl roku pernamentně pod hormonama,opakovaný neúspěchy v IUI a IVF takže nervy v kýblu a sebemenší hovadina mě dokáže rozhodit a manžel protože zatim jediná zjištěná příčina neplodnosti je na jeho straně si zase veškerou vinu bere na sebe 😒 Však ono se to urovná,jenom to potřebuje čas 😉

vika34
13. říj 2008

ahojte.kuba ja mám všetky výsledky negatívne aj ,hematolog.,andokrinolog.,na imuno v Prahe som nebola ,ale brala som prednisom a aj taK TO skončilo,idem k tej homeopat.a uvidím,ale dik za podporu

macous
13. říj 2008

Ahoj holčičky, jdu vás jen pozdravit 😉
Mám za sebou druhou inj Puregonu, a jím k tomu listovku, někdo říká, že se mají jíst i těhu vitamíny - co si o tom myslíte?
Jinak manža na ten sex nikdy nebyl, takže skoro žádná změna 😉 a vztah nám to změnilo k lepšímu, alespoň poslední dobou je na mě moc milej. Je pravda, že má za sebou operaci kolene a že jsme si taky pořídili štěňátko. Manža se ke mě v noci tulí a přikrejvá mě, tak jsem ráda. Je to asi tak půl roku, co jsme měli vážný pohovor, byl strašně nepříjemnej a protivnej, tak jsem mu řekla, že mě to mrzí, že jestli si chce ode mě odpočinout, že odjedu na chatu na týden, a aby o sobě přemýšlel, jestli si takového protivu zasloužím. Pěkně vyměknul a omluvil se a od té doby funguje vše perfektně 🙂 Jo jo, chlapy potřebujou občas za uši 😀

kuba2
13. říj 2008

Macousi tak ten tvůj chlap taky není moc na sex? Mě už z toho někdy hezky hrabe 🙂 Protože věřím že kdyby byl akčnější zuž jsem dávno těhu 🙂. Ale s tím pohovorem jsi to udělala dobře. Taky budu muset něco vymyslet 🙂

vika34
13. říj 2008

tak ten môj na sex bol ,ale čím je starší tým je to horšie a ja som zrovna v najklepších rokoch a chcem sex 😀 a ešte to neustále plodenie ma teda dosť ubíja ,ak to pôjde takto dalej tak to budem poznať iba z telky 😅

macous
14. říj 2008

No Kubi, tak to teda fakt není, mě tím pěkně štve, já nejsem žádná nymfa, to ne, ale jednou nebo dvakrát týdně by to nebylo špatné 🙂 Podle mě je pěknej lenoch, jinak pocity z toho mám samo stejné jako ty, říkám si zpětně, že to snažení jednou za 14 dní asi nebylo to pravé 🙂
Už je to tak jak to je a snad se už brzy dočkáme holky. S chlapama je prostě trápení, ale bez nich ještě větší 😀 .

myskyva
14. říj 2008

ahojte
tak jsem včera byla ještě na kontrolním odběru a HCG 0.Vysadila jsem hormony a mrcha je tu - a pěkně bolestivá 😖

buresinka
autor
14. říj 2008

Ahojky holky,

tak u nás je to opačně. Já potřebuji méně sexu než manža, ale to se dá řešit. 😀

Macous, to je fajn, že se to nakonec ještě stihlo a můžeš stimulovat.

Viko, je mi líto, že je to s manžou špatné, my jsme si zažili krizi loni ☹ , ale bohužel si uvědomuji, že bych potřebovala, aby to vyšlo, protože nevím nevím, jestli by manža chtěl jít do dalšího pokusu. Ale na to teď nebudu myslet.

Mysky, je mi to líto, ale aspoň už to zase bude ubíhat k tomu, aby se něco dělo. Drž se. 🙂

Holky a teď já, tak já jdu v pátek na OPU a zatím to všechno vypadá dobře. 🙂