Otěhotnění po mimoděložním těhu - vejcovod neodstranili

johanka139
24. led 2013

Prosím o radu. Loni v létě jsem měla mimoděložní těhotenství (GEU). Protože bylo diagnostikováno včas, rozhodli se lékaři pro méně radikální metodu, neodstranili mi vejcovod, ale během laparoskopie do něj vstříkli glukózu. Hodnota HCG, která do té doby pomalinku rostla se zastavila, pak začala klesat a po cca 2 týdnech již byli jeho hodnoty 0. Nyní bych chtěla znovu zkusit otěhotnět, mám ale strach, že na oné levé straně mohl zůstat vejcovod zúžený nebo jinak poškozený a že se GEU bude v tom místě znovu opakovat. Nemá některá z Vás s tímto zkušenost, že se Vám po stejném zákroku podařilo zdárně otěhotnět a donosit, nebo by mi stačil alespoň odkaz na stránky, kde bych našla nějaké bližší informace. Děkuji.

mapulka
24. led 2013

Ahoj, také bych ráda věděla, jestli má někdo podobnou zkušenost. Já jsem právě prodělala mimoděložní těhotenství, při kterém jsem se ale zcela vyhnula laparoskopii. HCG vystoupalo pouze na 99 a pak začlo klesat. Lékaři říkali, že při tak nízkých hodnotách by nenašli nic ani laparoskopicky a tak mě nechtěli zbytečně operovat. Nakonce to začalo klesat, takže tělo se s tím vypořádá prý samo. Teď mám ale strach, že se to bude znovu opakovat.

daasenka85
30. led 2013

ahoj holky, snad Vás potěším. nám se podařilo po 3 měsících na prvý pokus otěhotnět 😉 ale bylo to z levé - tedy druhé strany (podle žlutého tělíska), takže s tímhle nepomůžu ☹ a poprvé, když jsem měla zamlklinku (ale aspon v děloze) to bylo také zřejmě zleva..neviděla bych to ale tak černě - berte to tak, že bud se vyhojil nebo zůstal neprůchodný...

magdus99
14. únor 2014

@johanka139 ahoj, ja som tiež práve týždeň po laparoskopii mimomaternicového, tiež mi vajvovod nechali. Som zvedavá čo bude ďalej, keďže mne sa to stalo po KETe...... už len dúfať, že sa čo najskôr zadarí

oli_123
7. dub 2024

@johanka139 chtela bych se Vas zeptat jak to dopadlo?

Jsem na tom tedka stejne :(