Kdy byla ovulace? Bazální teplota vystoupá po ovulaci?

dendasubaristka
13. zář 2017

Zdravím dámy. Potřebuji poradit. Snažíme se o dítě už rok. Po roce snažení jsem si řekla než půjdu na gyndu zkusím ještě ovu testy a měření bazalni teploty. Tento měsíc tedy jsem začala a potřebuji poradit protože po dvou dnech hledání na netu už jsem bezradná a nevim jestli to dobře chapu. Tak tedy dnes je středa a v pondělí mi vyšel pozitivní ovulacni test v 10 dopo.A bazalni teplota měla pokles na 36,4. Dny před tím měla o 2 stupne vic. Včera v utery byl stale pokles 36,4 a na ovulacnim testu duch. A dnes bazalka 36,9. Takže ted to hlavní byla ovulace vcera? Bazalni teplota vystoupa po ovulaci? Podle ovu testu mela byt ovu vcera a pokud jsem dobře pochopila a netu tak bazalka vystoupa po ovulaci? Diky moc

rosalline
13. zář 2017

@dendasubaristka ano včera..... a ano po ovulaci teplota vystoupá.

dendasubaristka
autor
13. zář 2017

@rosalline děkuji moc a jak je to se sexem. Kdyz mi vyšel test v 10 dopo pozitivni měli jsme ho večer myslite že ty spermie vydrželi ? A kdyby byl dnes,tak už to nema smysl že.

rosalline
13. zář 2017

@dendasubaristka myslím, že jste to vychytali dobře. V ideálním prostředí si spermie 2 dny počkají běžně. Dnes dle mého už to nemá smysl, max. pro klid duše :o)

dendasubaristka
autor
13. zář 2017

@rosalline diky moc to mě uklidnilo. Po roce snažení,nesnazeni. Už ztrácím naději že se to někdy povede. Mate mne akorát vodnaty vytok který začal trochu v den toho pozitivního testu hodně včera a dnes ještě je. Ale to asi byva i po ovulaci. Šílené křeče byly i vcera rano,přes den ustavali a dnes ráno doznivali tlaky 🙂

tynka9
13. zář 2017

@dendasubaristka Já bych to teď dál už nepokoušela - spermie pár dní přežijí a někdy je méně - více. U nás jsme se snažili dlouhou dobu kolem ovulace vždycky častěji, a nakonec to vyšlo v měsíci, kdy jsme spolu byli jen jedenkrát, a to jsem měla ještě pocit, že je to o pár dní dřív, než by bylo potřeba 🙂 Na pozitivní test jsem koukala jako puk, nečekala jsem to 🙂

rosalline
13. zář 2017

@dendasubaristka tak tfuj tfuj, ať se zadaří. Teplota hodně napoví. Ještě jsem chtěla napsat, že i doktoři nedoporučují styk každý den, aby spermie dozrály. Jestli ale dnes budete mít chuť :o). Ono jde taky o to, jestli ten vzestup třeba nebyl z důvodu, že na tebe skočila nějaká nemoc...nebo tak.... Ale pevně věřím, že je to z důvodu proběhlé ovu. :o)-

dendasubaristka
autor
13. zář 2017

Díky moc. No prave vim mel by byt co druhy,treti den,ale po tom roce snazeni si zacinam myslet jestli u nas prave nebude pravidlo kazdy den. Ze ma bud manzel spermie co maji kratkou zivotnost nebo ja mam spatne prostredi aby vydrželi v těle. Protoze zatim jsme praktikovali sex kdy byla chuť,takze ne kazdy den. Manzel hlavne je takovy ze chce jen kdyz ma chut,nechce to strojene a nucene.

rosalline
13. zář 2017

@dendasubaristka aha, no psala jsem v optimálním prostředí. Mně, když bylo 18, otěhotněla jsem ze sexu, který jsme provozovali každý den. Byli jsme zamilovaní a chtiví..:o). Jedna holčina mi tady doporučila conceive gel, který má zlepšit tvoje vnitřní prostředí a umožnit i spermiím déle žít a hladší průchod. Četla jsem na to samá superlativa, ale mě moc nepomohl, protože mám jiný problém. Takže nezadaří-li se, zkus ho....

dendasubaristka
autor
13. zář 2017

@rosalline no uvidime chci ted dva mesice zkusit podle te teploty a testu a kdyz uvidím ze to nejde,tak to zacit resit. Porad si rikam treba jeste nebyla ta spravna doba,manzel nastupoval do nove prace atd. Treba jsme se netrefili do ovulace. A tak. Do ted jsem nedelala ovu testy a nemerila,takze jsem nevedela vlastne jestli jsme se trefili do plodneho obdobi. Ted to budu aspon vedet 🙂 a uvidime.

thalia
13. zář 2017

@dendasubaristka já před druhým těhotenstvím měřením zjistila, že se do ovulace netrefujem 😀, takže náš sporadický sex jsem trochu přečasovala, i když ne vždy se zadařilo, manžel se též nechce nechat nutit. Jinak já osobně věřím na prstíkovou metodu, tj. našoupat sperma prstem do čípku, a následný orgasmus u ženy, který spermie posune dál. Někdo může říct, že to je k ničemu, ale tak neuškodí to, že 🙂.

dendasubaristka
autor
13. zář 2017

@thalia děkuji moc 🙂 no manžel mne i trochu štve,jako ano mame sex většinou co druhy,treti den,ale když třeba nema chut tak ji nema a ja se muzu stavet na hlavu. To si neumim pak predstavit kdyby nam na gynde rekli at se snazime vic. Jo o te metode jsem cetla vcera zrovna 🙂

dendasubaristka
autor
14. zář 2017

Zdravím,tak dnes teplota už druhý den 36,9. Takze ovulka musela být v úterý a sex v pondělí večer,tak snad spermijky vydržely. Jinak mám i dneska bolesti v podbřišku,myslíte že je to normální po ovulaci?

rosalline
14. zář 2017

@dendasubaristka teď už je všechno možné..:o))))) Když se budeš moc pozorovat, tak budeš mít všechny těhu příznaky...:o)))))), i kdybys nebyla..:o))). Moc ti přeji, abys byla.:o)

dendasubaristka
autor
14. zář 2017

@rosalline jo jo vim. Proto se nesleduju,jen to proste citim aniž bych na to myslela. Za ten rok smažení už jsem si tím vsugerovanim prošla 🙂

dendasubaristka
autor
14. zář 2017

Ne smažení ale snažení :D já už si stejně za tu dobu začínám myslet že se to nepovede.

rosalline
14. zář 2017
rosalline
14. zář 2017

@dendasubaristka záleží taky na věku.... ale teď jste se optimálně načasovali..::o)

dendasubaristka
autor
14. zář 2017

@rosalline no zas si rikam kdyz byl ovu test v 10 dopo pozitivni a vecer bylo snazeni a na druhy den ovulace,tak uz by to bylo divne kdy by se nepovedlo.

smudlinka24
14. zář 2017

@tynka9
Mela jsem to uplne stejne.

monib66
15. pro 2018

Holky, je možné, že byla ovulace? Přikládám screen mých teplot. Jinak už jsem 38DC. Cyklus mám dost rozházený.

obleceniahracky
12. led 2021

Ahojky když jsem měla ovulaci, měla jsem BT 36,9 - předevčírem a včera.
Dnes mám BT 37,8
Po ovulaci mám.
Snažíme se o miminko a pobolívá mě podbřišek, dost teda na levé straně. Takové spíše píchání a v noci se potím jako 🐖
A to spávám v kraťasích a tílku. Tato BT může být projev raného těhotenství?