Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

runyia
17. lis 2015

Ahoj holky, tak už to mám za sebou. Mimoděložní to nebylo, ale na revizi jsem musela. Uvažovala jsem i, že když to bylo na začátku, tak že bych se zkusila vyčistit sama, ale dokktorka mi to nedoporučila, že bych mohla krvácet klidně měsíc, stejně by byla možnost, že by se to nepovedlo a musela bych na revizi a hlavně že by hrozili infekce apod. Tak jsem šla a musím říct, že jsem ráda. Upřímně se mi paradoxně hrozně ulevilo. Po týdnu obav a nejistot, jestli je to prosperující/neprosperující/mimoděložní těhotenství, pak jsem začala krvácet, ale hcg neklesalo, tak jestli je to teda mimoděložní nebo ne, jestli mi vezmou vejcovod, jestli se sama vyčistím nebo revize... Obavy ze zákroku, jak to bude probíhat, komplikace,... K tomu jsem hlavně a samozřemě xkrát obrečela, že se naše miminko rozhodlo odejít... No, a po revizi jsem se vzbudila a bylo po všem. Už vím, co a jak, zákrok mám za sebou a můžu se definitivně smířit s tím, žemimi teď nebude. Zas je dobré vědět, že evidentně ovuluju, že minimálně některé partnerovi spermie jsou schopné dorazit tam, kam mají a že to prostě jednou šlo, tak to snad co nejdřív půjde zase a už s lepším koncem 🙂 Akorát mě teda mrzí ta pauza ve snažení, se nám to protahuje... Začali jsme v květnu a já doufala, že nejpozději na Vánoce budeme v očekávání a je jasné, že tohle už nestihnem. Hodláte všechny čekat ty tři měsíce? My asi počkáme na dvě MS a pak už začnem. Samozřejmě pokud sebudu cítit ok 🙂

runyia
17. lis 2015

@verca1508 Jsem moc ráda, že ti klesla teplota. A jinak už je ti dobře?

@kachnanek Taky jsem si myslela, že nás to nepotká 🙂 Že zásadní bude otěhotnět a pak už to snad bude dobré. A ono nic. Ale tak musíme věřit, že se brzo a zdárně zadaří zas 🙂

@dany69 Koukám, že jsem se překlikla a zprávu pro tebe napsala někomu jinému, tak radši napíšu znova: Jinak je to možné, opavdu jsme začínali v květnu. Tak to máme teda bohužel fakt podobný příběh... :( Drž se!

dany69
17. lis 2015

@runyia i když to zní hrozně, tak tě chápu.. Mě se po revizi taky ulevilo, konečně jsem věděla co bude, i když zase se špatným koncem.. A o tom protahování mi ani nemluv, loni na vánoce jsem si malovala jak letos budu mít bříško a teď mi pomalu dochází že když to dobře půjde tak mimi bude za další rok.. Jinak já asi radši tu pauzu dodrzim, ještě uvidím co přesně mi řekne doktor

verca1508
17. lis 2015

@runyia Teplota mi stale kolisa kolem 37, jinak ni nic neni, tak snad pro me bude mit zitra doktor pozitivni zpravy

verca1508
17. lis 2015

@runyia Vedet na cem ses je opravdu uleva, nyni uz bude vse smerovat k lepsimu. Ja vcera, 4 dny po revizi, uz ani jednou nebrecela, tak snad to opravdu bude jenom lepsi a lepsi. Co se tyce pauzy, pockam na to, co mi rekne muj OG dle meho stavu, 6 mesicu nam prijde hodne, ale pokud sam rekne 3 mesice, tak je dodrzime.

ilonar
17. lis 2015

@runyia Ahoj, mně se po revizi taky strašně ulevilo. Přesně jsem prožívala týden nejistot, strachu, nadějí a nakonec nic. Po revizi ohromná úleva a smíření. Teď, 14 dní po revizi, nepláču, netruchlím, jen občas si řeknu, že touhle dobou už bychom to konečně řekli rodině a tak, ale to je takové to co by kdyby. Uvidíš, že každým dnem ti bude líp a líp. Já jsem byla týden po revizi u své OG a potěšila mě, protože mi doporučila hned po první ms další snažení, že není nač čekat, pokud je vše bez problémů, že se to nemusí povést hned a zbytečně se ty měsíce nasčítají. Ale záleží na každém. Tak držím palce, ať se hojíš bez komplikací.

kachnanek
17. lis 2015

@ilonar Jé no teda, taková zpráva by se mi taky líbila. Já jdu na kontrolu po revizi až 4 týdny po zákroku, což je teda na začátku prosince a taky si říkám, že když doktorka řekne že je vše v pořádku a vypadá to dobře tak taky nijak otálet nebudem…

Spíš mně trochu dělá starosti, jestli nebudu muset přemlouvat partnera, ten mně totiž řekl, že znova už to riziko nepodstoupí ☹ Jenže já prostě MUSÍM mít ještě jedno dítě, já nevím, máte to tak taky někdo? Už zhruba tak půl roku je to jak kdyby mně tělo říkalo musíš mít dítě, musíš mít dítě… Vůbec na nic jiného už nedokážu myslet, když se podívám na syna tak se mi úplně zasteskne, že zatím nebude mít sourozence, když vidím někde miminko nebo mi nějaká kamarádka řekně, že je těhotná, tak jsem úplně na měkko. Já vím, že je to na palici, ale je to tak, jsem z toho už taky dost psychicky vyřízená...

janarichla
17. lis 2015

Ahoj holky, ja jsem od revize 4 tydny, po tydnu od zakroku jsem byla na kontrole u OG a vsechno dobry, taky mi rekl, ze hned po prvni ms se muzeme zacit snazit.

runyia
18. lis 2015

@verca1508 Jj,tak ono během tehu vlivem hormonů teplota stoupá, tak snad to bude ještě tím a ne infekcí nebo něčím takovým. Přece jen je to všechno pro tělo zátěž, tak se s tím srovnává, jak může. Držím pěsti na dnešní kontrolu.
@ilonar
@janarichla tak to je dobře, holky,že to u vás tak dobře proběhlo a můžete hned začít 🙂 to je nejlepší "lék" na to všechno 🙂 zkusím se tak po týdnu teda nacpat ke svoji doktorce taky a též se na to zeptám 🙂
@kachnanek a máte nějaké zdravotní problém, ze je muž tak opatrný? Ono i oni se s tím musí srovnat. Jestli ne,tak zkusit vysvětlit,že se to statisticky prostě stává a nic neukazuje na to,že by se to opakovalo. Starší ségra s tím po revizi měla taky problém (Ale ta má kupu zdrav. problémů k tomu a ty rizika tam jsou) ,tak vzala manžela za primárem, aby slyšel od nej,že se všechno hezky zhojilo a muzou to dál zkoušet 🙂 i tak se k tomu ale odhodlali po delší době. Tak třeba jestli by tohle u partnera nepomohlo? 🙂

kachnanek
18. lis 2015

@runyia Ne problémy právě nemáme žádný, máme už jednoho syna u kterého vše probíhalo ukázkově, proto jsme na tuhle možnost vůbec nebyli připravení. Spíš ho teď trochu děsí představa, že by dítě mohlo být postižené...

verca1508
18. lis 2015

@runyia dekuji 🙂 doktor byl dneska moc hodnej, jinak utz mi radeji kvuli infekci nedelal. Vysetril zrcadlem a prohmatem. Znovu mam prijit za necele tri tydny, dukladna kontrola, odbery a mozna i genetika a nejaka vysetreni. Kdyz vysledky z histologie, co udelali behem revize budou ok a vse ostatni, tak se muzeme po novem roce snazit znovu, nevidi v tom problem - to znamena tyden po sestinedeli, strelil to od oka. Prozatim se mi tedy ulevilo a doufam, ze vse v tom prosinci bude ok.

ilonar
18. lis 2015

@verca1508 Ono z těch výsledků asi nebudeme moc moudrý, já si mám taky za týden volat a OG mi říkala, ať od toho nečekám, že tam bude příčina atd, jen spíš zda to byl opravdu ZP. Tak jsem zvědavá. Každopádně já už se teď těším na tu mršku, ale to si ještě musím počkat.

verca1508
18. lis 2015

@ilonar Tak to já vím, že z toho nebudeme moudrý, pro nás bude nejpodstatnější to, že je vše v pořádku, že tam nenalezli něco, co by na to mohlo být opravdu vliv. No a pak se přehoupnou Vánoce, Nový rok a snad hurá na to 🙂 Opravdu to ze mne dnes spadlo, holky, všechno to zvládneme a třeba za rok touto dobou budeme odpočítávat poslední týdny do doby, kdy si toho našeho malého drobečka pochováme a nebo dokonce už bude na světě. Nic není ztraceno, i na nás se usměje štěstí. 🙂

ilonar
18. lis 2015

Já jsem vyrovnaná už docela dlouho, nepláču ani netruchlím. Občas mě to vnitřně zamrzí, ale není to nic, co by mi ovlivňovalo život, opravdu se to dá zvládnout, hlavně už víme, že to opravdu není nic vyjímečného, bohužel. Začne vánoční shon, cukroví, úklid, příprava, to s nezastavíme, pak to pomine a my už to budeme mít za pár 😀

verca1508
18. lis 2015

@ilonar Já jsem na to podobně, dneska jsem šestý den po revizi a to nejhorší je za mnou. Teď se začínám dívat dopředu, jak si vše vyzdobíme doma na Vánoce, udělám několik adventních věnců - myslím, že snad jeden do každé místnosti, ne-li více, nakoupíme dárečky, napečeme, podíváme se na nějaké ty trhy, o Vánocích vyrazíme na tradiční ples a pak je hned rok 2016, uteče to jako voda.

janarichla
18. lis 2015

@runyia určitě zkus, mi teďa po tom týdnu udělal vnitřní uz, aby se přesvědčil, že tam nic nezůstalo a vše je ok. Piju kontryhelovy čaj a vitamíny i listovku. Přeji ať máš všechno v pořádku a brzy dvě // 🙂

janarichla
18. lis 2015

@kachnanek já jsem si taky myslela, že když už bije srdíčko a nekrvacim, nic takového se stát nemůže ... Bohužel... O ZT se tak moc nemluví jako o potratu, ale prý se to stane každé třetí ženě. Moji kamarádce se to samé stalo minulý rok a hned po první ms už nepřišla další, má zdravou holčičku. Jestli už máš jednoho chlapečka, tak to další bude určitě zdravé🙂 ukaž manželovi kolik nás tady je nebo na jiné diskuzy jsou taky holky po potratu nebo ZT a teď mají zdravé děti. Moc ti přeji, aby vám vše vyšlo 😉
PS. Ti chlapi...🙂

dany69
18. lis 2015

tak holky já mám taky po kontrole.. doktor mi udělal jen ultrazvuk přes břicho a říkal, že dobrý, že tam nic nezůstalo.. mám přijít za další dva týdny na prohlídku a zrovna mi udělají odběry na trombogeny či co.. akorát jsem si až doma všimla, že se asi sestřička překoukla a objednala mě až za tři týdny tak nevím jestli to řešit, asi je to stejně jedno.. a mě teda nedoporučuje otěhotnět hned, říkal že určitě počkat 2-3 měsíce

ilonar
18. lis 2015

@dany69 Možná proto, že je to podruhé, asi bude chtít čekat na nějaké výsledky, možná proto je ta doba u tebe delší. Mně v nemocnici řekli, že standardně doporučují tři měsíce po zákroku, má OG mi hned řekla, že nemusíme na nic čekat. Ale mám endometriozu a tam každý měsíc navíc není dobrý, tak i proto. Ale i další holky mají svolení hned po první MS. Záleží opravdu na dr a je to hrozně individuální. Některá se třeba ani sama necítí tak brzy začít znova, někdo potřebuje více času. To ale není můj případ, já chci hned 😀

dany69
18. lis 2015

@ilonar jj určitě je to protože je to podruhé.. a přesně jak píšeš, zatím aspoň budeme mít nějaké výsledky a uvidíme, jestli bude potřeba něco pohlídat. já na jednu stranu taky chci hned znovu, ale na tu druhou už mám hrozný strach.. ač jsem už docela v pohodě, tak v čekárně plné těhotných mi do smíchu nebylo..

ilonar
18. lis 2015

@dany69 Já když jsem byla před týdnem na kontrole, tak jak naschvál byla čekárna plná maminek s miminky, tak to mi taky bylo ouvej. Dřív jsem vždycky záviděla těhotným bříška, nebo ne záviděla, spíš na ně koukala s takovým pocitem, že je to neskutečné a že mě to snad nepotká. Potkalo, ani to nebylo tak neuvěřitelné, ale moc dlouho to netrvalo. Ale musím tedy říct, že strach zatím nemám. Spíš těšení. Ale pokud se povede, tak před tou první kontrolou budu myslím hotová. Ale zvládli to ostatní, zvládneme to i my 😉

verca1508
18. lis 2015

Dobrý večer holky, jak jste na tom byly nebo jste s krvácením? Já první dny po revizi snad krvácela jenom 2 dny, pak jsem jenom špinila a teď jsem zase začala krvácet, tak jsem se toho lekla. Je to normální? Jaké máte zkušenosti Vy? Díky moc za odpověď.

dany69
18. lis 2015

@verca1508 ahoj, já jsem krvácela ten den, den potom trochu a od toho třetího dne nekrvácím ale mám hnědý výtok.. možná to máš podrážděné od toho vyšetření? ale pokud by si krvácela i zítra a měla bolesti tak upaluj do nemocnice 😉

verca1508
18. lis 2015

@dany69 No, ono to může taky být tím, že jsem se dneska nejvíce hýbala, tak to může být tím, ale těžko říct. Prý se to dost střídá, tak uvidím. Zatím to není nic závratnýho, ale vylekalo mě to opravdu hodně. Snad to je normální, nic mi jinak není, přece jenom je to šestinedělí.

dany69
18. lis 2015

@verca1508 to chápu, jj to je taky možný, myslím že jsem o tom četla v nějaký diskuzi, že právě jak se pak začneme víc hýbat tak se může víc krvácet. uvidíš zítra 😉 mě se doktor ptal hlavně na bolesti a teplotu

verca1508
18. lis 2015

@dany69 Jj, to me taky a nemam ani jedno, tak to snad nic neni a jenom se cistim zvlastnim zpusobem 🙂

dany69
18. lis 2015

@verca1508 tak to bude dobrý 😉

janarichla
18. lis 2015

@verca1508 ahoj ja jsem krvacela jen prvni den po zakroku to bylo pondeli,potom byl klid a zacalo to v sobotu vecer, ale ne cerstva krev. Za dva dny jsem byla na kontrole u og a ten rekl,ze jsou tam male krevni srazeniny a ze se to docistuje. V utery uz jsem prestala krvacet a jen obcas do patku spineni a od te doby nic🙂

verca1508
18. lis 2015

@dany69 No, snad ano, jinak bych me asi uz kleplo.

verca1508
18. lis 2015

@janarichla Takze v postate tak nejak podobne, holt to kazda prozivame po strance fyzicke jinak. Kdybych ja alespon nebyla ze vseho hned vypleskla, blba povaha. Ale manzel to chtel odlehcit a rekl mi, ze jsem to uz treba dostala a budeme na to moct vlitnout, coz opravdu do konce sestinedeli nehrozi, ale je fakt, ze nebyt jeho nadhledu, tak bych se fakt asi nekdy z toho vseho zblaznila 🙂