Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

valinka30
2. zář 2011

@werinka1 Já jsem taky měla anembryomolu a revizi v 7. tt.
Zajímalo by mě, jak ten zánět poznali, když jsi ani nekrvácela.

werinka1
2. zář 2011

@valinka30 Já myslela, že už mě nic horšího potkat nemůže....když sem se horko těžko smířila s tim, že musim na revizi, tak pak se přidal ještě zánět a teď mam strach z toho, jestli mi zůstane průchodný alespoň jeden vejcovod ☹ Oni ten zánět diagnostikovali na základě toho, že jsem přišla s bolestí v podbřišku, která se rozšiřovala směrem k vaječníkům. Jelikož je to nejčastější komplikace, tak vzali krev a měla jsem zvýšené zánětlivé markry.

marulinka
2. zář 2011

@martasl máš to s tou MS ale pořád trápení ☹ ☹ jinak já sem na porod připravená,ale mimču se prý nechce.a to mám bříško už tak spadlý,pořád tvrdne 😒 sem zvědavá kdy vyleze-měl by to být Davídek....
@jane84 děcka chodí koukat na krásnou mladou učitelku 😉
jinak koukám,že tu holky pořád přibívají,moc mě to mrzí,snad se všem brzy zadaří.

valinka30
2. zář 2011

@werinka1 Ok jistě. Držím palce, ať to dobře dopadne! Já jsem taky měla strach ze zánětu, prý někdy může proběhnout i bez příznaků.

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 tak to mï je moc líto :-/ snad se to tentokrát obejde bez následků - moc Ti přeji, aby to tak bylo!!!

werinka1
2. zář 2011

@valinka30 Děkuju, nezbývá mi než doufat. Hodně jsem o zánětu vyčetla, psali, že může proběhnout i bez příznaků, ale já ho mam už podruhé a rozhodně jsem ho ani jednou "nepřehlédla". Nemohla jsem se ani vyčůrat ☹ 😒

werinka1
2. zář 2011

@daasenka85 Děkuju, doufám.....ale při mé smůle ☹

valinka30
2. zář 2011

@werinka1 Je hrozné, čím vším si musíme na cestě k miminku projít! Nezbývá než věřit, že bude líp.

daasenka85
2. zář 2011

@valinka30 takže se teoreticky může stát, že se na proběhlý zánět ani při kontrolním UZ nepřijde??

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 Já si právě myslím, že už sis smůlu vybrala a teď to bude jen lepší a lepší 😉 a jak jsi prodělala ten první zánět? ""Jen tak" to přišlo samo?

daasenka85
2. zář 2011

A Vám holky nedávaly antibiotika rovnou? Mně je zaváděly do žíly už při výkonu..

daasenka85
2. zář 2011

@martasl Aha...Tak Ti moc přeji, aby se to nějako vyřešilo a zadařilo se.. Nechci Ti radit blbě, ale ten kontry¨hel mi fakt po revizi zkrátil cykly o týden! z 35 dní na 28, piju ho 5. cyklus po revizi..

valinka30
2. zář 2011

@daasenka85 To nevím a taky by mě to zajímalo.

valinka30
2. zář 2011

@daasenka85 Taky mi je zaváděli při výkonu do žíly.

werinka1
2. zář 2011

@daasenka85 Já jsem si vlastně až teď uvědomila, že jsem před 6 roky ten zánět měla. Já ho totiž tenkrát "přechodila" a neléčila. Až když jsem ho teď dostala znova, zjistila jsem, že tenkrát před 6 lety jsem neměla jen "zaražený prdy", ale že to byl zánět! Ono je to blbý, ale fakt se to projevuje především tak, že strašně nafoukneš a v břiše se ti to strašně mele a bolí to. Tenkrát vůbec nevim kde jsem k tomu mohla přijít, ale byli to hrozný bolesti a já blbá myslela, že mam opravdu zaražený prdy. Nějak jsem to přečkala a vlastně ho přechodila. Dva roky poté jsem byla s cystou na vaječníku na laparce a zkoušeli průchodnost vejcovodů a byl zjištěn jeden neprůchodný. Prý jsem kdysi mohla prodělat zánět a nevim o tom.......teď už vim a právě proto se bojim, že tenhle zánět způsobí neprůchodnost toho druhého vejcovodu.

daasenka85
2. zář 2011

@valinka30 ono totiž to bříško dva týdny po zákroku tak nějak pobolívá, já se tím tedy nijak neznepokojovala..?

werinka1
2. zář 2011

Já dostala antibiotika doxybene, normálně polykat. Ještě večer před výkonem a následně asi po dobu 3 dnů. Ale evidentně to nestačilo nebo byly slabý 😒

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 Snad ne :-/ teď se na to přišlo přeci včas! No vidíš, to nás mohlo mít hodně a ani o tom nevíme.. Každopádně přeji štěstíčko, aby alespoň jeden vejcovod byl ok...

werinka1
2. zář 2011

Holky, ale nechci vás strašit. Věřte, že byste zánět poznaly.......

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 Asi ano. Nechci Tě ještě víc rozlítostňovat nebo zlobit, ale myslím si, že ¨zanedbání bylo na straně doktorů! Doxybene jsem brala 3 MĚSÍCE na akné a fakt mi to zabralo asi jen na 14 dní, pak se to vrátilo.. A přeléčili ti to jinými antibiotiky?

valinka30
2. zář 2011

@daasenka85 Po zákroku podbřišek pobolívá, to je asi normální. Mě tak ještě 10 dní od zákroku začalo znenadání bolet a krvácela jsem asi tak 2 hod, a to je prý taky normální :-0

werinka1
2. zář 2011

@daasenka85 Nevím jestli byla vina na straně doktorů, oni nic nepřizanají. Jj, dali mi další antibiotika, dokonce dvoje, ale tim to končí, následky si ponesu sama.

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 Myslím, že když se to přeléčilo,tak je to snad ok... Ale stejně, viď.. člověk chce být statečný a nechodit k dr. a každým "prdem" (jak si občas myslíme) a ono to může být jinak.. Moc Ti přeji, aby jsi byla ok 😉 Jak je to dlouho, co jsi byla na revizi, už se cítíš lépe?

daasenka85
2. zář 2011

@valinka30 to asi je.. mně se toto stalo asi ještě po 14 dnech, tak jsem byla vyděšená, ale bylo to jen "pár kapek" a pak už tedy naštěstí nic.. Jak dlouho se znovu snažíte?

kixi
2. zář 2011

@daasenka85 diky, ja do prace budu muset po tydnu, ale pak asi zase pujdu domu, uvidim jak se budu citit...bolesti mam spis narazove jako pri slabe MS, ale vubec nekrvacim, tak snad je to v poradku..prolivam se kontryhelem a modlim se, aby to bylo co nejdrive pryc, tohle obdobi...

werinka1
2. zář 2011

@daasenka85 Já taky moc doufám, že ty atb zabránily nejhoršímu....Je to jak píšeš, člověk tam nechce chodit s každým prdem, ale nakonec zjistí, že skutečnost může být jiná. Proto ponaučení - i když ze sebe udělam blbce a nic mi nebude, mam jistotu, že jsem nic nezanedbala. Potom si to člověk odskáče stejně sám, následky za něj nikdo neponese. Doktorům je člověk veskrz ukradenej. Bohužel takovou mam zkušenost.
Na revizi jsem byla minulý týden ve středu. Kdyby se do toho nepřimotal ten zánět, byla bych už úplně ok. Já se cítila dobře do soboty než mi začalo to podivné bolení v podbřišku.....Začla jsem to řešit bohužel až v úterý. Dneska už je to skoro v pohodě, ještě trochu cítim bolest v místě vaječníků, ale už je to procházka růžovou zahradou (oproti středě, to sem byla k.o.). MOC děkuju za podporu!

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 Není zač 😉 a ještě pro uklidnění: antibiotika stačí nasadit do týdne! a zánět jsi pocítila až v sobotu.. A stihla jsi to vlastně i do týdne od revize, takže nezoufej! Tentokrát to bude ok.. Ať to uteče do dalšího snažení...

werinka1
2. zář 2011

@daasenka85 Moc děkuju, snad to tak bude..... My jsme měli mimi(teda mimi to bohužel nebylo, i když tomu tak říkam, dle dr. to byl "jen" gestační váček) stejně z IVF (první pokus), takže bůhví jak je to se mnou je.....i když mam údajně jeden průchodný vejcovod, bohužel nám to přirozeně nešlo.....za 3 měsíce se chystame na další pokus, samozřejmě se taky snažíme co to jde 😀 Začla jsem cvičit podle L.Mojžíšové, piju kontryhel, užívam gynex, ale bohužel to "samo" nějak nejde....a teď mam o to větší strach, aby nám vůbec pomohli v CARu.

valinka30
2. zář 2011

@daasenka85 Začínáme se teď snažit první cyklus po revizi, ale s clostilem a utrošem, pač mám problémy s MS.

daasenka85
2. zář 2011

@werinka1 Tak držím pěsti,ať se konečně podaří se vším všudy 😉 taky to beru jakože tam zárodeček byl, i když byla vidět jen dutinka.. musíme to brát jako částečný úspěch, že to "jde". a poprvé je to prý častý jev, bohužel